Ülkücüleri Birliğe Çağrı...

Ülkücüleri Birliğe Çağrı.... Halil BENGÜ yazdı...

SİYASET 07.01.2016, 21:07 07.01.2016, 21:09
Ülkücüleri Birliğe Çağrı...

 "Ülkücülük; Allah'ın nizamını hakim kılmak için, kendine metot olarak, Allah ve Resulü 'nü ölçü alan bir iman hareketinin adıdır." Bugün Camiamızın ve Ülkücü Hareketin, her zamankinden daha fazla birliğe, bütünlüğe kardeşliğe ve dayanışmaya ihtiyacı vardır. Ülkücü, Ülkücü’nün kan bağı olmasa da ‘’Kardeşlik hukuku çerçevesinde’’ kardeşidir…

 

Ülkücülerin ve Türk milliyetçilerinin tek bir partisi vardır o da; Türk Dünyasının Ölümsüz Lideri Cennet Mekan Başbuğ’umuz Alparslan TÜRKEŞ’in bizlere emanet ettiği Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Onun maziden gelen şanlı adını yıpratıp lekelemeye kimsenin ama hiç kimsenin hakkı yoktur.

 

Hepimiz çok iyi biliyoruz ki, Ülkücü hareket; varlığıyla, birliğiyle Partisiyle Türk milletinin gizli, açık tüm düşmanlarının ‘Devlet-i Ebed-i Müddet’ Vatan toprakları üzerine kurduğu en güçlü teşkilatı ve sivil toplum kuruluşudur.

 

Milliyetçi Hareket Partisi’ni ve ülkücü hareketi bölmek, parçalamak ve dağıtmak için her zaman hazır bekleyen, şer şebekeleri ve Türk düşmanlarının fitne çeteleriyle taşeronları her seçim dönemindeki gibi yine hortlamış ve hortlatılmıştır.

 

Bu şer şebekeleri yıllardır yazdıkları senaryonun aktörlerini değişerek aynı filmi tekrar vizyona koydular. .Dün Cennet Mekan Başbuğumuz üzerinden davamıza ve partimize saldıranlar ( O zaman Rahmetliye neler dendiğini yaşayanlar bilir) bugün Genel Merkezi hedef alarak kirli oyunlarını oynamaktadır. Bunlara alet olanların da şapkalarını önüne koyup geçmişi tekrar düşünmeleri gerekir. Kimlerin değirmenine su taşıdıklarına da tekrar baksınlar…

Senaryo aynı.. Sadece aktörler farklı… Figüranlar da içimizdeki koltuk ve ikbal peşinde koşan aklıevveller. Bu senaryonun asıl yazarları çok iyi biliyorlar ki Ülkücü Hareket ve Onun partisi Milliyetçi Hareket ve Ülkücüler; Bu vatanın, dün olduğu gibi bugün de ,yılmaz bekçi ve savunucularıdır. Hedeflerine ulaşmak için önce onları etkisizleştirmeden parçalayıp bölüp yutamayacaklarını bildiklerinden oyunları bu minval üzerine kurulmuştur.

 

 Onun için ‘’MHP’siz bir Türkiye,, hayaliyle, ‘’Ülkücüsüz bir MHP,, yaratma peşine düşmüşlerdir. Bu oyunda da tüm hünerlerini ortaya koyarak 1 Kasım seçimlerinde Milliyetçi Hareketin ve Ülkücülerin önünü tıkamışlardır. Seçimler arefesinde aday olamayanları,  Genel Merkez’e, İlçe Başkanlarını; İl Başkanına , Parti Üyelerini de, Tüm teşkilatlara hasım haline getirme projesini uygulayarak seçmenin kafasını karıştırmayı başarmışlardır. Bu çalışma sonucu da çok konuşan bir küskün zümresi yaratmışlardır. Seçimlerde çalışır gibi görünüp çalışmayanlar da, şimdi rolleri gereği çok konuşmaya başladılar.

 

Milletimizde bu gelişmeleri ibretle ve hayretle seyrediyor. Bölücü çetelerin tertiplediği bu toplum mühendisliği de, Ülkücü Hareketi yok etmek için her metodu deniyor. Ülkücüler arasında bu algı operasyonuna bilerek çanak tutanlar,  ya gaflet içindeler ya ikbal ve makam peşindeler yada ihanet derecesinde gafildirler.

 

Bilmeden çanak tutanlar ise dikkatli olmak zorundalar, Çünkü verdikleri zarar hareketimizedir. Zaman zaman görünen sıkıntılarda, hemen yöneticileri değiştirme fikir ve faaliyeti, Ülkücü Hareketin gelenek ve göreneğine, yani Töre ye uygun olmalıdır. Kol kırılsa da yen içinde kalmalıdır. Herkesin ve her kurumun bir mahremi vardır. Hepimiz de beşer olan insanız sonuç da hata yapabiliriz. Ancak sebepler, sonuçlar ne olursa olsun; Yılgınlık, yorgunluk, karamsarlık umutsuzluk içinde olmaması gerekmektedir.

 

Kullanılan üslup, söz, metot ve hareketler seviyeli, Ülkücüye yakışır olmalıdır. Ülkücülerin bugünkü sıkıntılarda çok fazla sorumlu olup olmaması önemli değildir. Çünkü Ülkücü kardeşlik hukukunu tanıyan herkesin seçimlerde üzerine düşeni yaptığından kimsenin şüphesi olmasın. Herkes elini taşın altına koyarak davasına ve partisine canla başla çalışmıştır.

 

Samimi dava adamları ve teşkilat, bu üzücü tablodan nasıl kurtulup, düzlüğe çıkılabileceğini güçlü bir şekilde geleceğe nasıl hazırlanılacağının hesabını kitabını yaparken. O malum senaryoyu yazanlar ve onların yeni aktörleri, bugüne kadar Milliyetçi Harekete oy vermeyenlerle her seçim bir başka partide boy gösterenlerle, Ülkücüleri yok etmek için her türlü kirli oyunları sergileyip iftira atanlarla bir olup ; Ülkücüye akıl verir, neyi, nasıl yapacaklarını anlatır oldular.

 

Yazılı ve görsel medya da hele hele sanal alemde, Ülkücülük için ahkâm kesmeye devam etmektedirler. Bazı dava arkadaşlarımız da bu kişilerin dümen suyuna girip, acımasız iç eleştirilere düşüyorlar.

 

 Halbuki; Türk olmayanın Türk’e kefen biçemeyeceği gibi, Ülkücü olmayanlar  da Ülkücülere elbise dikemez, yön veremez ve Genel Başkan seçemez.

 

Unutmasınlar ki; Ülkücüler kardeşlik hukukuyla birbirine bağlı ve basiret sahibidir. Ülkücü iktidar mücadelesi yaptığını söyleyenler de “Ülkücüye Yakışmayan” seviye ve üslubu bırakmalıdırlar. Ülkücü, onuru gururu ve şahsiyetiyle  töresine bağlıdır. Töre ise hepimizi bağlar.

 

Ülkücü; adalet içinde, davasına sadakatle bakar. Ülkücünün Davası; İlah-i Kelimetullah davasıdır. Nizam-ı Alem davasıdır. Ükücünün hedefi; Vatanına, milletine, davasına en iyi şekilde hizmet etmektir. Bugün hırsına mağlup olanlar, yarın aynı insanların yüzüne nasıl bakacaktır?

 

Ülkücü Hareket; kendini yönetecekleri kendi içinden çıkarabilecek akıl ve izana sahiptir ve buna muktedirdir. Koltuk kavgasına hiç gerek yoktur. Çünkü Ülkücü Harekette koltuklar dava hizmeti içindir. Şan şöhret ve İktidar makamı değildir.

 

Her Ülkücü bir değerdir ve kendini hazır ettiğinde o makama Ülkücü İrade tarafından oturtulur. Şu anda Milliyetçi Hareketin Genel Başkanı Devlet BAHÇELİ’dir. 21 Mart 2015 de Ülkücü irade tarafından seçilmiştir. Bir sonraki kurultay tarihide ilan edilmiştir. Kendini o kutsal makama hazır hisseden her samimi Ülkücü dava adamının 4 Kasım 2012 de olduğu gibi, bırakın yüzlerce imzayı sadece 40 imza ile aday olması en demokratik hakkıdır.

 

Bugün, vatan yangın yeri gibidir. Dört bir yandan şer şebekeleri tarafından kuşatılmıştır. İçerdeki yerli işbirlikçileri de bunlara çanak tutmaktadır. Onun için gün birlik günüdür .Türk Milletinin geleceğinin teminatı Ülkücü İradenin üstünde oyun oynayanların asıl hedefi Türkiye Cumhuriyeti’dir…

Ülkücünün değerini ve kıymetini bilmeyeni tarih affetmez. Ülkücüler dün olduğu gibi bugün de; Vatanının, Milletinin, Davasının ve Teşkilatının emrindedir. Töresi ne gerektiriyorsa da onu yapar. Ülkücünün, Ülkücüden başka da gerçek dostu yoktur. Cennet  mekan Başbuğumuzun dediği gibi; “Ülkücüler, insanlık âlemi içinde ne uşak olmayı, ne de başkalarını uşak olarak kullanmayı kabul etmeyen, şerefli bir bayrağın taşıyıcısıdır. Türk Milletine Bizans dan geçme bir hastalık vardır. Gevşeklik, lâubalilik, dedikodu, fitne, fesat, terbiyesizlik, birbirini beğenmemek, sır saklayamamak, rastgele lâf söylemek... Bu hastalık sizde de var. Bu hastalığı tedavi etmeniz lâzımdır. Bu hastalığı tedavi etmezseniz, kendinize yol seçiniz. Milliyetçi Harekette bir saniye daha fazla kalmayınız. Benimle dava arkadaşlığı edecekseniz, her şeyden önce vasıflı  Türk olmaya mecbursunuz. Türk Milletini batıran, Bizans’ı batıran, Osmanlı İmparatorluğu’nu batıran hastalık budur”

 

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE…..

 Selam ve Dua ile….ALLAH (CC) Yar ve Yardımcımız olsun..

 

Kaynak: Sitemizden haber fotoğraf alınması yasaktır.
banner697
Yorumlar (36)
harımlı 7 yıl önce
hala devlet bahçeliyi savunan ve ülkücü olduğunu söyleyen var ya pes... Ülkücü dinamiktir, uyutulmaya ve avutulmaya gelmez getirilemez bunun gibi binlerce sebep var, bu kafayla sen mhp nin meftasını görürsün yaşın 60 a geldi halil kime ne mesaj veriyon bilmiyorum ama
ÜGD51 7 yıl önce
zamet etmisin halil de boşa etmişsin macun tüpünden çıktı gerisi dikiş tutmaz
cafer çiş yaptı 7 yıl önce
gardaş kimsenin dışardan mhp ile, ülkücü ile, uğraştığı yok. koltuklarının haklarını vermeyen, vebal attında olan insanlara isyan var. seçim zamanı sen nerdeydin antalya da mıydın merak ettim di
Ali 7 yıl önce
7 haziran gecesi erken seçimi isaret eden devlet Bahçeli,kendi koltuğu söz konusu olunca 4 yıllık olağan süreyi işaret etmektedir.Ancak belirtmek isterim ki ; Ülkücü hareketi mecliste hdp'nin soluna geçirenler, diğerparti liderleri meydan meydan kanal kanal gezerken sıcak koltuğundan ayrılmayanlar, Sehit Fırat Çakıroğlu nun cenazesine gelmeye dahi tenezzül etmeyenler en yakın kongrede" Ülkücü irade"ye hesap verecektir.Secim sonunda dünyanın sayılı gençlik olusumlarından birine sahip partimiz üzerinden de insAllah "Uyuşukluğunu" atacak, Dinamizm kazandiracak bir lidere kavusacaktır.
aytekin tükenmez 7 yıl önce
Sayın Halil başkan ülkücüleri tarifini ve rahmetli Başbuğumuz ALPASLAN TÜRKEŞ Le ilgili yazdıkları yın hepsine katılıyorum diline yüreğine kalemine sağlık.Ancak TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİNİN 3000 yıllık tarihinde 47 yıldır temsilciğini üstlenen MHP şu anki kadrolarını canla başla savunmanı onlara karşı olanları hain ilan etmeni bir türlü anlayamadım anlam veremedim.40 yıldır inandığım TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİ DAVAMDAN VE partim olan MHP den asla taviz vermedim vermeyeceğim(şuanki genel merkezde bulunan dava değil koltuk sevdalılarına rağmen).Ne güzel yazmışsın ülkücünün değerini bilmeyeni tarih affetmez diye.Evet emin ol tarih ve ülkücüler gerçekten şuan gaflet uykusuna dalmış koltuklarına yapışmış makam ve mevkiden başka hiçbir şey düşünmez hale gelmiş genel merkez yöneticilerini asla affetmeyecektir.
Başbuğumuzun dediği gibi''Ülkücüler, insanlık âlemi içinde ne uşak olmayı, ne de başkalarını uşak olarak kullanmayı kabul etmeyen, şerefli bir bayrağın taşıyıcısıdır'' selam ve saygılarımla.
afaki 7 yıl önce
kayyum lafı etmeye cesaret eden adama karşı bahçeli hariç her kim olursa olsun kabul diyorum.
cumali 7 yıl önce
mhp yinen kimse uğraşmıyor kendisi uğraşıyor kaç seçim geçti diyelim ki devlet bahçeli hala tepemizde iktidara mı gelecek bırakın buş işleri parti bugünden ölü zaten bahçelinin kaldığı bir parti rahmet oku gitsin
töre 7 yıl önce
MHP yi hdp nin sıralarına mahkum ettiniz.sizin töre dediğiniz bumu.80 ni 40 yaptınız . hesap verin.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
banner696
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 06 Aralık 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Fenerbahçe 13 29
2. Galatasaray 13 27
3. Adana Demirspor 13 24
4. Konyaspor 14 24
5. Başakşehir 13 24
6. Kayserispor 14 23
7. Trabzonspor 13 23
8. Beşiktaş 13 22
9. Alanyaspor 14 17
10. Gaziantep FK 13 16
11. Antalyaspor 12 16
12. Giresunspor 13 15
13. Kasımpaşa 13 15
14. Hatayspor 13 14
15. Karagümrük 13 13
16. Ankaragücü 13 13
17. Sivasspor 14 11
18. İstanbulspor 13 8
19. Ümraniye 13 7
Takımlar O P
1. Eyüpspor 16 37
2. Samsunspor 15 27
3. Rizespor 15 26
4. Pendikspor 15 26
5. Keçiörengücü 15 26
6. Bodrumspor 15 25
7. Boluspor 15 25
8. Manisa FK 15 24
9. Bandırmaspor 15 24
10. Sakaryaspor 16 22
11. Altay 15 21
12. Adanaspor 15 18
13. Göztepe 14 18
14. Tuzlaspor 15 16
15. Erzurumspor 15 14
16. Altınordu 15 12
17. Ö.K Yeni Malatya 15 11
18. Gençlerbirliği 15 7
19. Denizlispor 15 6
Takımlar O P
1. Arsenal 14 37
2. M.City 14 32
3. Newcastle 15 30
4. Tottenham 15 29
5. M. United 14 26
6. Liverpool 14 22
7. Brighton 14 21
8. Chelsea 14 21
9. Fulham 15 19
10. Brentford 15 19
11. Crystal Palace 14 19
12. Aston Villa 15 18
13. Leicester City 15 17
14. Bournemouth 15 16
15. Leeds United 14 15
16. West Ham United 15 14
17. Everton 15 14
18. Nottingham Forest 15 13
19. Southampton 15 12
20. Wolves 15 10
Takımlar O P
1. Barcelona 14 37
2. Real Madrid 14 35
3. Real Sociedad 14 26
4. Athletic Bilbao 14 24
5. Atletico Madrid 14 24
6. Real Betis 14 24
7. Osasuna 14 23
8. Rayo Vallecano 14 22
9. Villarreal 14 21
10. Valencia 14 19
11. Mallorca 14 19
12. Real Valladolid 14 17
13. Girona 14 16
14. Almeria 14 16
15. Getafe 14 14
16. Espanyol 14 12
17. Celta Vigo 14 12
18. Sevilla 14 11
19. Cadiz 14 11
20. Elche 14 4

Gelişmelerden Haberdar Olun

@