Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Niğde TEKNOPARK A.Ş.’nin uygulayıcı kuruluşlar arasında yer aldığı TÜBİTAK 1812/2024-2 BİGG başvuruları başladı. Program kapsamında akademisyen ve öğrencilerin girişim fikirlerine 900 Bin TL yatırım desteği verilecek.

Başvurular Altı Ayrı Alanda Alınacak

Akademisyen ve öğrencilerin girişim fikirleriyle başvuru yapabilecekleri programda, başvuru yapılabilecek konular altı başlık altında belirlendi. Bu kapsamda 1 Haziran 2024 tarihine kadar sürecek başvurularda akıllı ulaşım, akıllı üretim sistemleri, enerji ve temiz teknolojiler, iletişim ve sayısal dönüşüm, sağlık ve iyi yaşam ve sürdürülebilir tarım ve beslenme alanlarındaki girişim fikirleri değerlendirmeye alınacak.

“Üniversite Akademisyenleriyle Öğrencilerinden Yoğun Başvuru Bekleniyor”

Konuyla ilgili açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Hasan Uslu, Üniversite Niğde TEKNOPARK A.Ş.’nin de uygulayıcı kuruluşlar arasında yer aldığı programa akademisyenlerimiz ile öğrencilerimizden yoğun bir başvuru beklediklerini ifade etti. Akademisyen ve öğrenci girişimlerini desteklemenin yükseköğretim kurumları açısından oldukça önemli olduğunu belirten Rektörümüz, Üniversitemiz Niğde TEKNOPARK A.Ş.’nin böylesine büyük bütçeli bir programın uygulayıcı kuruluşları arasında bulunmasının da memnuniyet verici bir durum olduğunu söyledi.

Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında 573 proje onaylandı Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında 573 proje onaylandı

Editör: Selim GÖKEL