Serkan Baran Yeni Göçmen Mahallesinde Gövde Gösterisi Yaptı

Bor Yeni Göçmen Mahallesinde coşkulu, kalabalık bir vatandaş topluluğuna hitap etti.

SİYASET 18.03.2019, 01:42 18.03.2019, 01:58 nigdehaber
1511
Serkan Baran Yeni Göçmen Mahallesinde Gövde Gösterisi Yaptı
banner830

Ak Parti Bor Belediye Başkan adayı Serkan Baran Mahalle toplantılarına devam ediyor. Bor Yeni Göçmen Mahallesinde coşkulu, kalabalık bir vatandaş topluluğuna  hitap etti.

YENİ GÖÇMEN MAHALLESİNE KENTSEL DÖNÜŞÜM SÖZÜ
Serkan Baran konuşmasının başında Yeni Göçmen Mahallesinin dedesi Yahya Efendi’nin emaneti olduğunu kendisi için önemli bir yeri olduğunu belirterek başladığı konuşmasında; Bor’da 20 mahalle var ve Yeni Göçmen Mahallesi en eski mahallelerden biridir. Bu mahallemiz hizmet fakiri olan bir mahalle ve benim ailem için en önemli mahallemiz. Benim babamı Belediye Başkanı yapan Mahalle olarak gözüküyor. İnşallah sıra bende.   Burada bazı mahallelerimizde olduğu gibi kerpiç evler var. Buradaki insanlar uzun zamandan beri imarla ilgili bir uygulama alamadılar. Buradaki vatandaş arsalarını eski evlerini müteahhide verip, oralardan daire sahibi olamadılar. Biz Ocak ayında partimizin genel aday tanıtım toplantısında Sayın Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımızın bize verdiği birinci görev bütün bu eski  mahallelerle alakalı kentsel dönüşüm yapılmasıydı. Birinci görev bu, bizim bu kentsel dönüşümü ilk başlatacağımız mahallelerden birisidir Yeni Göçmen mahallesi. Burada yaşayan insanların hakkı yok mu? Buraya müteahhitler girse, yeni caddeler yapsak, oraya 7-8-10 kat ruhsat versek oradaki insanlarda bu işten sebeplenseler ne olur?  Öbür taraftan bu kentsel dönüşüm ile ilgili sözlerimi verdim. Dedim ki, öncelikle eski mahallelerimizde ada bazlı olarak kentsel dönüşüm rehabiliteleri başlatacağımızı söyledim. Aynı şeyi Yeni Göçmen Mahallemiz içinde geçerli. Bu gün şehir merkezinde ekonomik sorunlarımızdan bir tanesi kentsel dönüşümün uygulanmamasından geçiyor. Eğer zamanında kentsel dönüşüm uygulaması yapılsaydı. Büyük dükkanlarımız olsaydı. Bizim Niğde’ye gidip de alışveriş yaptığımız imkanlar Bor’da olsaydı, en azından paramız Bor’da kalacaktı.

BU BÖLGENİN ULAŞIM SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ
Ulaşım ile ilgili sorun Bor’un genel sorunu haline gelmiş. Şeker Mahallesinden, Fatih Mahallesinden, Acıgöl mahallesinden tek bir araç ile hastaneye ulaşamıyorlar. Niğde’de Amas Bağlarından, Nar Mahallesinden, İlhanlı Mahallesinden tek bir otobüsle hastaneye, öğrencimiz  üniversite kampüsüne ulaşabiliyor. Aynı şey Yeni Göçmen mahallesi içinde geçerli. Ben bununla ilgili yatırım yapmaya gerek olmadan bu işin halledilebileceğini anlattım. Bugün Niğde Bor otobüslerini çalıştıran esnaflarımız kiralarını nereye ödüyorlar, Bor Belediyesine, vergilerini nereye ödüyorlar, Bor Vergi dairesine. Öteki taraftan askeri fabrika hangi sınırlar içinde, Bor’da, Askeri Fabrikada çalışan insanlar karşı taraftaki durağa geçtiğinde bindikleri araba Kemerhisar arabası,  Şeker Mahallesindeki, İftiyanda oturan vatandaşımız  Niğde’ye gitmek istediğinde ya 1,5 kilometrelik yolu yürümek zorunda,  ya şehir içi otobüse binip Niğde durağına gitmek zorunda. Yada  askeri fabrikasının karşısına geçip Kemerhisar arabalarına binmek zorunda kalmış. İnşallah Niğde Bor arabalarımız bizim sınırımızdan kalkacak, ben Kemerhisar düşmanı değilim ama önce can. Niğde Bor arabaları ile bizim şehir içi dolmuşlarımız birleşsinler, bizim araba sayımız çoğalsın, kalkış süreleri kısalsın, vatandaş birbiri üzerinde yolculuk yapmak zorunda kalmasın. Bunu yapabilmek için önce bizim fedekarlık yapmamız gerekiyor. Bugün 20 tane şehir içi dolmuşçu var,  bin 700 lira aylık kira ödüyorlar yani Bor Belediyesinin 34 bin liraya ihtiyacımı var. Bor belediyesi olarak  bunların kiralarını yarı yarıya  düşürsek, onun karşılığında o insanlardan hizmet istesek. Şeker ve İftiyan mahallelerimizden geçse, bir diğeri Fatih Mahallesinden geçse, üç farklı yol çıkarsak, o insanlara para kazanacak yol göstersek ve sonrada onlardan fedakarlık beklesek. Olması gereken bu değil mi? Olmaz diye bir şey yok. Hadi olmadı biz bu insanları bir araya getiremedik. O zaman başka bir çözüm yolumuz var. Diğer şehirler gibi belediyeye ait 20 aracı alırsınız, halk otobüsü uygulamasına geçeriz ve vatandaşın hizmetine veririrsiniz. O zaman ya anlaşma yoluna gideceğiz, yada sizin işiniz gücünüz rast gelsin. Önemli olan vatandaşımızın ulaşım sorununu çözmek, bizim gayemiz bu” dedi.

ALT YAPI SORUNU ÖZELLİKLE SU SORUNU ÇÖZÜLECEK
Serkan Baran konuşmasının devamında; Bir diğer konu Bor’un alt yapısı ile sorun var. Özellikle su tesisatı konusunda, sularımızın rengi farklı, tadı farklı, kalitesi bozuk, ikinci katlarda suyun basıncı yok. Serçe parmağı kalınlığında  su akıyor bu su çamaşır makinamızı, bulaşık makinamızı, kombilerimizi, şofbenimizi çalıştırmıyor. Bir sürü şikayet var, son üç yıl içinde. Şimdi bu alt yapı yapılalı ne kadar olduğunu biliyorsunuz. Şimdi 25-30 sene olmuş. Hiçbir belediye başkanı alt yapı yapmak istemez. Bugün Bor’un alt yapısını değiştirmenin maliyeti  eski parayla 50-60 trilyon. Bu kadar yatırım yapacaksınız. Ortalık toz, kir çamur olacak, su tesisatları değişecek, belediyenin bu yaptığı yatırımları hiç kimsenin görme ihtimali yok. Yerin altında kalıyor. Ama onun üzerine 5-6 trilyon liralık, asfalt, çiçek, ağaç, kaldırım, refüj çalışması ile belediye başkanı çok çalışıyor oluyor. Bugün kadar her belediye başkanı 15-20 kilometre yapsaydı yılda, bugün böyle bir derdimiz sıkıntımız olmayacaktı. Bu bizim Baran soy ismimize nasip oluyor inşallah. Eğer 31 Mart’tan sonra bize nasip olursa, bu asbestli borular değişecek. Normalde 20 olması gereken su basıncı şuanda 8, Niye 8… su basıncını artırırsak, borular kaldırmıyor, borular patlıyor, asfalt zarar görüyor. Asfalt zarar görmesin diye biz susuzluk çekiyoruz. Allah nasip ederse bu altyapı ile ilgili sorun da en kısa zamanda çözülecek. Zamanında bunu yapan benim atam zor şartlarda, mazotu, aracı yokken yapmış, bugün Belediyeler Birliği bir çok araç ve teçhizat göndermiş bu yapılabilecek bir konu ve sorun etmiyorum. Su kanalizyon, asfalt zaten bizim işimiz” dedi.

ASKERİ LOJMANLARIN YERİNE PARK, HALI SAHA VE KREŞ SÖZÜ
Bizim burada Düğün salonumuz, Sağlık Ocağımız var,  bir çok mahallede halı sahamız var. Ama 3 bin seçmene sahip burada halı saha yok. Askeri lojmanların olduğu yere bir halı saha ve park yapalım. Yeni Göçmen Mahallemiz, Acıgöl Mahallemiz, Şeker Mahallemiz bizim çiftçi mahallelerimiz. Burada yaşayan insanlarımız tarlaya çalışmaya gidiyor. Küçük çocukları olduğu için tarlaya işe gidemeyen insanlar var. Projeye yazmadım ama Belediye bütçesi ile bu bölgeye kreş yapıp o insanlarımızın da çocuklarının eğitim almasını sağlamamız lazım” dedi.

DEMİRYOLU ETRAFINA TEL ÖRGÜ ÇEKECEĞİZ
Ak Parti Adayı Serkan Baran hizmetlerinde halk odaklı olacaklarını belirterek konuşmasına devam etti; Yöneticilik demek bütün halkı düşünmemiz lazım. Bu mahallede doğalgazın girmedi iki sokak var. Eğer buradaki sorun Belediye kaynaklı ise bunu çözeceğiz. Durak istendi, durak sözü verdik. Servet Çetin okulunun olduğu yerde oradaki çocuklarımız tren yolundan geçmek zorunda kalıyor. Tren varsa da altından üstünden geçiyorlar. Demiryolu altından yaya veya araç yolu yapılma ihtimali görünmüyor. Bu geçitler su geçidi diye görünüyor. Ama biz oraya bir üst geçit yapalım. Şehir merkezinden geçen demiryolu hattının tel örgü uygulaması yok. İftiyan Mahallesinden başlayalım, Kızılyer’e kadar yapalım. Önemli olan Yeni Göçmen Mahallesindeki çiftçilerimize ne yapacağız. Aliyer mahallesinde asfalt eksikliği var. Orada yol işi bizim işimiz dedik ve o sorunu da kapattık.  Barajın suyu Aliyer’e gelmez oldu. Yukarıdaki insanlar 7 liraya tarlasını suluyor, ama Aliyer deki vatandaşımız 30 liraya suluyor. Bu konu belediyenin elinde ise Barajın suyunun bir kısmının Aliyer’e indirmemiz gerekiyor. Bağların, bahçelerin bölünmesi ile ilgili proplemleri de çözeceğiz ve bunun da sözünü verdik” dedi.

Konuşması sık sık alkışlarla kesilen Serkan Baran; Ofisin kapanmasından dolayı çiftçimiz ürününü tüccara ucuza satmak istiyor. Biz bu sıkıntı ile ilgili vekilimizle de görüştüm. Bize iki yada üç aylığına Niğde Ofisine bağlı olarak bir Ofis kurduracağız.

Bor’un en büyük sıkıntısı ekonomi, esnaf siftah etmeden dükkanını kapatan esnafımız var. Gece karnımız acıksa çorba içecek yok. Buradan çıkıp yemek  yemek istesek Niğde’ye gitmek zorundayız. Çora içmeye, kahve içmeye, tatlı yemeğe, giyinmek için Niğde’ye gidiyoruz. Bununla ilgili birşeyler yapmak lazım. Bununla ilgili bir şeyler yapmak lazım. Niğde’de dükkan kiraları çok pahalı ama Bor’da çok ucuz olduğu halde kiraya veremiyoruz. Niğde’de olan vatandaşların bir çoğu biziz, Borlu Niğde’de. Yeni büyük dükkanlara ihtiyaç varsa işte kentsel dönüşüme gerek var” diyerek ekonomi konusunda sorunları çözeceklerini söyledi.

Bor’un genel sorunlarından ve projelerinden de geniş şekilde bahseden Serkan Baran toplantı sonrası bir çok vatandaş ile fotoğraf çektirdi.
 
 

Kaynak: TİYO AJANS
Yorumlar (2)
Esnaf 2 yıl önce
Borlu alışveriş için nigdeye gidiyorsa sorun belediyede , vatandaşta falan değil esnafın kendindedir
Ben borluyum resmen igrendim bor esnafından
Krolardan,çakallardan dolayı borun kaldırımlarında ailenle yürüyemiyorsun..Birde esnafın surati,malı almazsan afrasi tafrasi derken
Borlu nigdeye kacti
Serkan baran 40 taklada atsan borluyu nigdeden getiremezsin
Çünkü bu senin görevin değil
Esnaf esnafligini yapacak insanın yüzüne gülecek , emniyet emniyetligini yapacak 3 5 çakala borun caddeleri , kaldırımları terk edilmeyecek o zaman borlu bora geri döner
Çokmu meraklıyız git gel 30 km yol yapmaya
Park 2 yıl önce
Ustun parka dükkan yapma projen berbat serkan
Sakin öyle bir şey yapma
Istasyon caddesinde boş dükkan ihtiyacimi var sanki
Varsa pazar yerini kapat
Ustu dükkan altı pazar olsun
Son Yorumlar
Taksiciler derneği kursan ne ? Bizim ehli keyf taksiciler gece 12:00 den sonra yolcu taşımiyor uyuyorlar. 10 tana dueak gezdim sabah 05:00 te otogara gideceğim diyee . osaatte taksi bulazsin dedilerr. nerde issiz gucsuz emekli kopuk tip varsa taksicilik yapiyor. bu tabirlere hakkiyla yapanlar dahil degildir
bu adanlar ağzında kuşta tutsa size yaranamaz tabi alışmadık don durmaz yıllarca memleketi bir yerlere getiremeyen onlarca bankayı yiyip batıran sizin cebinizden çalan adamlar kıymetli petrol çıkar sevinmezsin altın bulurlar sevinmezsin doğal gaz çıkar sevinmezsin yıllardırbis bir görüntü olan eski sanayiyi adam etmeye çalışırsın sevinmezsin sen nasıl bir kavimsin ama kervan yürüyor siz istesenizde istemesenizde
ÇEMİYETİN PAYLAŞIMI ESNASINDA MAHKEMELİK OLDUĞUNUZ DAVALARIN ,DİLEKCELERİNİ,MAHKEME KARARLARINI, TUTANAKLARI,BU KONUDA YAPILAN HABER KÜPÜRLERİNİ,SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMLARINI DA MUTLAKA MÜZEDE SERGİLERSENİZ ÇOK GÜZEL OLUR..
ANADOLUNUN+ PARLAYAN+YILDIZIMI+%21%21%21%21% 21+G%C3%9CLD% C3%9CRMEYIN +KEMDINIZI + G%C3%9CLTEKIN+BEY
Meral aksener dememıs arkadas sen nasıl gazetecısın vatanfas soylemıs memnun deılım dıye
24°
açık
24_09_2013_02 Image Banner 142 x 60 24_09_2013_02 Image Banner 142 x 60
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 13 Haziran 2021
İmsak 03:23
Güneş 05:11
Öğle 12:46
İkindi 16:40
Akşam 20:11
Yatsı 21:52
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 40 84
2. Galatasaray 40 84
3. Fenerbahçe 40 82
4. Trabzonspor 40 71
5. Sivasspor 40 65
6. Hatayspor 40 61
7. Alanyaspor 40 60
8. Karagümrük 40 60
9. Gaziantep FK 40 58
10. Göztepe 40 51
11. Konyaspor 40 50
12. Başakşehir 40 48
13. Rizespor 40 48
14. Kasımpaşa 40 46
15. Malatyaspor 40 45
16. Antalyaspor 40 44
17. Kayserispor 40 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 40 38
20. Gençlerbirliği 40 38
21. Denizlispor 40 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 38 86
2. M. United 38 74
3. Liverpool 38 69
4. Chelsea 38 67
5. Leicester City 38 66
6. West Ham 38 65
7. Tottenham 38 62
8. Arsenal 38 61
9. Leeds United 38 59
10. Everton 38 59
11. Aston Villa 38 55
12. Newcastle 38 45
13. Wolverhampton 38 45
14. Crystal Palace 38 44
15. Southampton 38 43
16. Brighton 38 41
17. Burnley 38 39
18. Fulham 38 28
19. West Bromwich 38 26
20. Sheffield United 38 23
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 38 86
2. Real Madrid 38 84
3. Barcelona 38 79
4. Sevilla 38 77
5. Real Sociedad 38 62
6. Real Betis 38 61
7. Villarreal 38 58
8. Celta de Vigo 38 53
9. Granada 38 46
10. Athletic Bilbao 38 46
11. Osasuna 38 44
12. Cádiz 38 44
13. Valencia 38 43
14. Levante 38 41
15. Getafe 38 38
16. Deportivo Alaves 38 38
17. Elche 38 36
18. Huesca 38 34
19. Real Valladolid 38 31
20. Eibar 38 30

Gelişmelerden Haberdar Olun

@