MHP Adayı Alaattin Sonat'ın seçim bürosu açılışı... Notlar... Yorumlar

Milliyetçi Hareket Partisi Bor Caddesi Kültür Merkezi karşısında bulunan seçim bürosunu törenle açtı.

SİYASET 29.05.2018, 04:15 29.05.2018, 04:33 nigdehaber
4521
MHP Adayı Alaattin Sonat'ın seçim bürosu açılışı... Notlar... Yorumlar
banner830

Milliyetçi Hareket Partisi Bor Caddesi Kültür Merkezi karşısında bulunan seçim bürosunu törenle açtı.

VİDEO GÖRÜNTÜLERİ SAYFANIN ALTINDA


 
MHP 24 Haziran Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimine çok sıkı hazırlanıyor.  27. Dönem Milletvekili seçimleri 1. Sıra adayı Alaattin Sonat aday adaylık sürecinin başlaması ile birlikte hızlı bir propaganda dönemine girdi. Yaklaşık 10 gündür sürekli alanlarda olan Alaattin Sonat, gece ve gündüz Niğde genelinde seçim çalışmasına devam ediyor. Onlarca giydirilmiş araçlarla ve billboardlardaki reklamları ile bu seçimin en önemli partisi izlenimini veriyor.
 
Cumartesi günü Ankara’da Aday Tanıtım ve Seçim Beyannamesi toplantısının ardından daha önceden hazır hale getirilen Bor Caddesi üzerindeki Seçim İrtibat Bürosu kendi tabirleri ile Seçim Otağı bugün dualarla, tekbirlerle hizmete açıldı.

 
İLK GÖVDE GÖSTERİSİNDEN NOTLAR
Seçim bürosu açılışı öncesi Pazar günü yüzlerce kişinin katılımı ile iftar yemeği verildi. İftar sonrası MHP Adayları ve parti yönetimi ile  Ak Parti adayları ve parti yönetimi Osmanlı Cafe’de bir araya gelerek yaklaşık 2 saat sohbet etti. Burada Ak Parti adayları, her iki partinin il başkanları, il yönetimleri, Fikret Çıtırgı, Hakan Er ve partinin ileri gelenleri yaklaşık 2 saat sohbet yaptılar. Buradan Ak Parti heyeti ile açılışı yapılacak olan Seçim Bürosuna geçildi.
 
Bor İlçe Teşkilatı araç konvoyu ile geldi. Ahmet Ermiş başkanlığında kalabalık şekilde Bor Teşkilatı seçim bürosu önüne geldi. Niğde Belediyesi Mehteran takımı gösteri yaptı.
 
Seçim bürosunda dualar ve tekbirlerle kurban kesildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın söylenmesi ardından konuşmalar yapıldı.
 
Partililer cep telefonları ile büro açılış törenini canlı olarak yayınladılar. Ak Partili Niğde Belediye Başkanı Rıfat Özkan, İl Başkanı Mahmut Peşin, Ak Parti Adayları ve parti yönetimi program bitene kadar alanda bulundular. Programın sonunda MHP lilerle birlikte fotoğraf çekindiler.
 
MHP’de Alaattin Sonat’ın adaylığı benimsendi. İlk zamanlarda bizlere şahsen tepkilerini belirten bazı partililer bile alandaydı. Fikret Çıtırgı’nın daha ilk programa katılması partililer tarafından da olumlu karşılandı. MHP’nin sivil toplum kuruluş temsilcileri temsilcilerinin de olması dikkat çekti. İYİ Parti faktörüne rağmen, Niğde’de MHP’nin diri bir görünümü vardı.
 
MHP yıllardır bu tür organisazyonları hep aksak ve eksiklerle yürütürdü. Ancak  Alaattin Sonat ve ekibi çok organize ve sorunsuz bir seçim süreci geçireceğe benziyor.
 
Alaattin Sonat daha makul ve geniş kesimlere yönelik bir konuşma yaparken, 2. Sıra adayı Borlu İbrahim Uluçay daha sert ve ülkücü bir duruşu sergileyen konuşma yapmayı tercih etti. İbrahim Uluçay’ın konuşması ülkücü gençler tarafından coşkuyla alkışlandı.
 
MHP’nin bu seçimde ki ilk programı gösterdi ki Niğde’de MHP diri ve seçimin en önemli faktörü olacağa benziyor.
 
MHP ve Ak Parti’nin ittifakı Ankara’da olduğu gibi, Niğde’de samimi şekilde devam ettiği görüldü. Ak Parti ve MHP seçim sürecinde dirsek temasını sürdüreceğe benziyor.

 
İlk konuşmayı MHP İl Başkanı Ali Güngör yaptı. Ali Güngör veciz sözlerle başladığı konuşmasında, Milliyetçi Hareketin, dün ve bugün Türk Devleti ve Milletinin yanında yer aldığını, canlarını ve mallarını bu uğurda verdiğini, Türk Devletinin bölünmez bütünlüğü için şehitler verdiklerini ve Ülkücü şehitlerin isimlerini andı. 24 Haziran seçimlerinin ülkemiz ve devletimiz için ne kadar önemli olduğunu, gece ve gündüz durmadan çalışacaklarını belirtti.
 
MHP’den daha önce Niğde Belediye Başkanı adayı olan Fikret Çıtırgı’da bugün Niğde’ye gelerek seçim bürosu açılışına katıldı ve bir de konuşma yaptı. Fikret Çıtırgı’nın ardından MHP MYK Üyesi Hakan Er’de birlik ve beraberlik içeren bir konuşma yaptı.
 
Adaylar sırası ile konuştu. 3. Sıra Adayı Av. Murat Fahri Ertul ve ardından MHP 2.  Sıra adayı İbrahim Uluçay yaptı. ri coşturan bir konuşma yaptı. Her iki adayın yaptığı konuşma da partililerden büyük alkış aldı. Her iki adayın konuşmasının ardından 1. Sıra adayı Alaattin Sonat alkışlar ve sloganlarla kürsüye geldi.


 
MHP KRİZLERDE HEP ÇÖZÜMDEN YANA OLDU
 
Alaattin Sonat konuşmasında ;  “Önümüzde bir erken genel seçim var. Hem Cumhurbaşkanlığı hem de milletvekilliği seçimi var. 367 kriz çıktı mecliste o krizde sayın genel başkanımız her zaman yaptığı gibi meclise girerek krizin çözülmesine sebep oldu. Sayın Cumhurbaşkanımızın mecliste seçilmesine vesile oldu. Biz onlar gibi düşünmedik. Şerefi 1 dolar edenler gibi düşünmedik. MHP’liler o gün meclise girdi sayın Abdullah Gül Cumhurbaşkanı seçildi. Ondan sora ki süreçte sayın cumhurbaşkanımız bir teklif sundu Cumhurbaşkanının halk tarafından seçilebileceğini seçilmesi gerektiğini söyledi halk oylamasına sundu. Sizlerin de oylarıyla halkın oylamasından geçti. Cumhurbaşkanı halk tarafından seçildi. Hain bir darbe girişimine maruz kaldı ülkemiz. Bir gece ansısın vatan evladı diye yetiştirilen devletin şerefli elbisesini giyenler devletin kılcal damarlarıma girenler Allah diyerek Allah ile aldatanlar 15 temmuz gecesi bir girişimde bulundu. Bu girişimle devlete diz çöktürmeye çalıştılar. Bu girişim ile bayrağı indirmeye çalıştılar”

 
ŞİMDİ EKONOMİK DARBEYLE DİZ ÇÖKTÜRMEYE UĞRAŞIYORLAR
 Yakın tarihte 3 darbenin olduğunu belirten Sonat: “bir siyasi darbe, iki ülkemize olan darbe, üç bugünde ekonomik darbeyle karşı karşıyayız. Siyasi darbe neydi Milliyetçi Hareket Partisine yapılan  bir darbeydi. İtibarsızlaştırma darbesiydi. Genel Başkanımızın oradan indirilme darbesiydi. Adeta çadır mahkemesi gibi olan şerefi satılmış insanlar kararlar vererek  partimiz ve ülkücü milliyetçileri itibarsızlaştırmaya gittiler. Hak yolunu buldu mahkemenin biri bir karar verdi diğeri iptal etti. Allah’ın izniyle Milliyetçi Hareket Partisine yapılan bu girişim gerçekleşmedi. Bunu gerçekleşmemesinin faydasını 15 Temmuzda gördük. Milliyetçi Hareket Partisi Mecliste olmasaydı milli düşünün irade mecliste olmasaydı 15 Temmuz gecesi farklı şeyler olabilirdi. Sayın cumhurbaşkanımızla genel başkanımız el ele verdi. Bayrağına ve devletine diz çöktürmedi. Bayrağını indirmedi. Genel başkanımız dediği gibi 15 Temmuz bizim için bir milattır. 15 Temmuz bizim için yeniden bir başlangıçtır. 15 Temmuzu sayın genel başkanımızı söylediği gibi algılayacağız. 15 Temmuzu sayın cumhurbaşkanımızın söylediği gibi algılayacağız. 2 liderin  söyledikleri bizim için çok geçerli” diye konuştu.

BU SEÇİM ÇOK ÖNEMLİ... BİZ AK PARTİ İLE İTTİFAK HALİNDEYİZ
Sonat konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Başka ülke yok başka Türkiye yok Türk dünyasının son kalesi Türkiye’dir. Bunu iyi bilinmezi gerekir. Sınırlarımız ateş altında Türk dünyasında ezilen Türkler var. İran, Irak, Mısır, Ürdün bizde bir onlar gibi olabiliriz. Bunu için bu seçimler önemli. Sağı solu bırakacağız. Erken seçimin alınması sebeplerinden bir tanesi Siyonizm’in uşakları Avrupa  birliğindeki alçaklar İsrail alacağı bu darbede başaralı çıkamadılar ekonomik darbeyle ülkemizin üzerine geldiler. Dolar bir iniyor bir çıkıyor nedir bunu derdi.

Arkadaşlar, sevgili gençler, hanımefendiler el ele tutuşacağız, cumhur ittifakına destek vereceğiz, cumhur ittifakı milletin aklı, milletin aklıdır cumhur ittifakı, siz bu sürece getirdiniz. Sizler oyladınız cumhur ittifakını en son oyladığınızda ilk maddesi Cumhurbaşkanının partisine üye olmasıydı. Devam eden süreçte, OHAL’in sürdüğü süreçte, tehlike geçmediğini görüyoruz. Bu seçiminin önemini size söyleyeyim arkadaşlar, biz Adalet ve Kalkınma Partisi ile ittifak içindeyiz. Bu itibarla sayın genel başkanımızın söylediği şekilde, onun talimatı şeklinde sayın Cumhurbaşkanımıza oy vereceğiz.


MHP’NİN MECLİSTE GÜÇLÜ OLMASI LAZIM
MHP’nin mecliste güçlü olması lazım. Biz sayın cumhurbaşkanına oy vereceğiz. Normal vatandaşlarımızdan da oy istiyoruz. Güçlü MHP için güçlü meclis için Milliyetçi hareket partisinin mecliste olması gerekir. Bu ittifaka, bu seçimi zarar verecek, gölge düşürecek hiç birşeye teşkilatlarımızdan istemiyorum. Ak Parti de bunu istiyor bizde istiyoruz. Beyazın üstüne atılan çamur, leke gösterir. Biz beyazız, siyahın üzeine atılan çamur görünmez. Kavgaya gürültüye itibar etmeyeceğiz. Bizim onlarla işimiz yok, biz halkımıza hizmet edeceğiz, herkesin milletvekili olacağız. Herkese kapımız açık bizim.

ÜLKEMİZİN VE NİĞDEMİZİN EKSİKLİKLERİ VAR BUNLARI ÇÖZERİZ
Memleketimizin, Ülkemizin, Niğde’mizin  eksikleri var. Bunları çözeriz. Bunlar kolay. Vatan olmazsa kötü. Bakın Suriye perişan aylık gelirleri 100 dolar bile değil. Yemeğe ekmekleri yok. Mazot 1 lira olabilir hangisini tercih edersiniz. Türk milleti diz çökmez. Türk Devleti diz çökmez, Sizin kafanıza dolarla ekonomiyle tarımla ilgili karşı siyasi partiler söylemlerde buluna bilir. Bunlara itibar etmeyeceğiz. Ülke bugün kötü olabilir  yarın düzelteceğiz. Mecliste bu ittifakında güçlü çıkması lazım. Cumhurbaşkanı yönetim sistemi ile  milletvekilli ayrı. Birbirini denetler konumda,   Mecliste muhalefet çoğunlukta çıktığı zaman bunu bir takım sıkıntıları olacak. Bunu için Niğde’mizin makul mantıklı oy kullanacağını düşünüyorum. Bizi yalnız bırakmayacağını düşünüyorum. Bu sebeple inanıyorum ki başarılı bir şekilde 24 Haziran günü refaha ereceğimizi düşünüyorum, sizlere çok teşekkür ediyorum” dedi.  

Konuşmalardan sonra seçim bürosunun açılışı gerçekleştirildi ve tebrikler kabul edildi.
 
 
 
 

Kaynak: TİYO AJANS
banner697
Yorumlar (37)
Vatandaş Rıza 3 yıl önce
MHPnin bu seçimde hiç şansı yok Niğde'de. Sıfır ihtimal
Mehmet gönüldaş 3 yıl önce
Bir MHP li arkadaşım ve yönetici si olan dostum şu itirafta bulundu. Kazanamayacağımız belli ama ne yapalım bi olta attık. Ne gelirse? Bu sözün bittiği noktadır.
Mehmet gönüldaş 3 yıl önce
Bir MHP li arkadaşım ve yönetici si olan dostum şu itirafta bulundu. Kazanamayacağımız belli ama ne yapalım bi olta attık. Ne gelirse? Bu sözün bittiği noktadır.
SULTAN HAN 3 yıl önce
Sayın Gönüldaş;
MHP'li ve yöneticisi sandığınız kişi kendince size itirafta bulunmuş. İtiraf sırdır. Sırrı size söylemiş sizde buradan yansıtmışsınız. Haddime değil ama bence arkadaşınızı iyi seçin. Yarın sizin sizin sırlarınıza itiraf edebilir.
1. Mhp li sandığınız o arkadaşınız Mhp'Lİ ve Ülkücü olamaz.
2. Mhp'li ve ülkücü olan biri böyle bir şey demez diyemez.
3. Mhp'li kazanamayacağını hiçbir şartta söylemez ve kabullnemez.
4. Mhp'li yapacağı işe en başta kendi inanır.
5. SÖZÜN BİTTİĞİ YERİ DE MHP Lİ SÖYLER. Siz değil..
Mert 3 yıl önce
Ağzı olan konuşuyor mhp kesin 1 çıkarır gerisi teferruat egerki 15 temmuz gündemini ve 15 temmuzdan sonraki gündemi iyi takip ediliyorsa mhp dik duruşu ile devletine milletine bayrağına sahip çıkarak içteki ve dıştaki hainlere meydanı boş birakmakyarak yoluna devam etti benim derdim memleket dedi benim ne makamda ne koltukta gözüm var dedi benim gözümde aşkında türkiye dedi sonra firar kalkanı harekatına tam destek verdi afrin zeytin dalı harekatına tam destek verdi ve güçlü siyaseti içte ve dıştaki hain şer odaklarina ilan etti şimdi günümüze bakalım her ne olursa olsun hatası ile yanlışı ile recep tayyip erdoğan tekrar gelmeli bu zamana kadar ne hata yaptı ise kendi düzelmeli ki muhalefete bakıyorsun balon tek.dertleri tayyip gitsin sonrası ne olursa olsun gaddifi de gitti saddamda gitti bakın ülkeleri ne halde mesele tayyip erdoğan değil mesele türkiye eğer mesele tayyip erdoğan olsa aynı özele menderese yaptıklarını bir şekilde yatırırlardı herkes ayık olsun oynanan oyunu görsün mhp bu ülkenin sigortası muhalefetler ne ayak kimi trt yi satacak kimi sarayı yıkacam kimi hava alanları yıkacam büyük projeleri iptal edecem hep ağızdan seloya özgürlük daha düne kadar kanlı bıçaklı olanlar kol kola omuz omuza olması iyi ama.göstermelik mecburiyetten dolayı yani lafın özeti mhp turkiyenin sigortası niğdeden 1 m vekili çıkarır türkiyede bayağı ses çıkarır hatalida olsa hatasizda olsa cumhurda oyum recep tayyip erdoğan a m m.vekilliğinde adam gibi adam olan dik duran koltuk sevdası olmayan makam mevki sevdası olmayan çıkar için namusu olan turkiyeyi satmayan mhp ye...
SULTAN HAN 3 yıl önce
Sayın Vatandaş Rıza;
Niğde'mizden MHP' li bir vekil çıkacak. Neden hiç sansı yok sıfır ihtimal.
Mhp bu seçimde ne yaptı. Vatanının , Milletinin, Bayrağının yanında durarak suç mu işledi. 15 Temmuz da hainlerin karşısında durarak suç mu işledi?
Mert 3 yıl önce
Ağzı olan konuşuyor mhp kesin 1 çıkarır gerisi teferruat egerki 15 temmuz gündemini ve 15 temmuzdan sonraki gündemi iyi takip ediliyorsa mhp dik duruşu ile devletine milletine bayrağına sahip çıkarak içteki ve dıştaki hainlere meydanı boş birakmakyarak yoluna devam etti benim derdim memleket dedi benim ne makamda ne koltukta gözüm var dedi benim gözümde aşkında türkiye dedi sonra firar kalkanı harekatına tam destek verdi afrin zeytin dalı harekatına tam destek verdi ve güçlü siyaseti içte ve dıştaki hain şer odaklarina ilan etti şimdi günümüze bakalım her ne olursa olsun hatası ile yanlışı ile recep tayyip erdoğan tekrar gelmeli bu zamana kadar ne hata yaptı ise kendi düzelmeli ki muhalefete bakıyorsun balon tek.dertleri tayyip gitsin sonrası ne olursa olsun gaddifi de gitti saddamda gitti bakın ülkeleri ne halde mesele tayyip erdoğan değil mesele türkiye eğer mesele tayyip erdoğan olsa aynı özele menderese yaptıklarını bir şekilde yatırırlardı herkes ayık olsun oynanan oyunu görsün mhp bu ülkenin sigortası muhalefetler ne ayak kimi trt yi satacak kimi sarayı yıkacam kimi hava alanları yıkacam büyük projeleri iptal edecem hep ağızdan seloya özgürlük daha düne kadar kanlı bıçaklı olanlar kol kola omuz omuza olması iyi ama.göstermelik mecburiyetten dolayı yani lafın özeti mhp turkiyenin sigortası niğdeden 1 m vekili çıkarır türkiyede bayağı ses çıkarır hatalida olsa hatasizda olsa cumhurda oyum recep tayyip erdoğan a m m.vekilliğinde adam gibi adam olan dik duran koltuk sevdası olmayan makam mevki sevdası olmayan çıkar için namusu olan turkiyeyi satmayan mhp ye...
Hakan 3 yıl önce
Vatandaş rıza ve mehmet gönüldaş kesin iyi partili mhp kesi 1 alır 2 de akp alır belki chp de alabilir ama iyi parti felan alamaz şişme balon heryerde öyle gerçekleri görenler istifa ediyor kalanlarda acaba diyor nemalanma olurmu diye bekliyorlar çünkü menfaat ve çıkar için sattıkları partilerde hep öyle yaptılar hep bana rabbena dediler cem uzan bir hışımla geldi yine bir hışımla gitti bunlarda aynı olacak
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Son Yorumlar
Dogru söylüyorsun millet bunlara pirim vermiyor. Çalarsan çarparsan hortumlarsan pirim veriyor millet.
Vekil en azından çalmıyor carpmiyor hortumlamiyor. Haram kapısı aramıyor.
Yazında tatilciler vardı araba sayısı bundan daha fazlaydı.
Çok doğru bir tespit.
esnaf kaldımıki yanında olacan
21°
açık
24_09_2013_02 Image Banner 142 x 60 24_09_2013_02 Image Banner 142 x 60
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 19 Eylül 2021
İmsak 04:54
Güneş 06:16
Öğle 12:42
İkindi 16:12
Akşam 18:57
Yatsı 20:14
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 5 13
2. Trabzonspor 5 13
3. Karagümrük 5 10
4. Fenerbahçe 4 10
5. Konyaspor 4 10
6. Altay 5 9
7. Galatasaray 4 8
8. Hatayspor 4 7
9. Kayserispor 4 7
10. Malatyaspor 5 6
11. Alanyaspor 4 6
12. Göztepe 5 5
13. Gaziantep FK 5 5
14. Kasımpaşa 5 5
15. Adana Demirspor 5 5
16. Antalyaspor 5 4
17. Sivasspor 5 3
18. Rizespor 5 1
19. Başakşehir 4 0
20. Giresunspor 4 0
Takımlar O P
1. Ümraniye 5 15
2. Eyüpspor 6 12
3. Erzurumspor 6 12
4. Ankaragücü 5 11
5. Tuzlaspor 4 10
6. Bandırmaspor 6 9
7. Manisa FK 6 9
8. Kocaelispor 5 7
9. Boluspor 4 6
10. Samsunspor 4 6
11. Denizlispor 5 6
12. Menemenspor 5 6
13. Adanaspor 5 5
14. Bursaspor 5 4
15. Ankara Keçiörengücü 5 4
16. Altınordu 5 4
17. Gençlerbirliği 5 4
18. İstanbulspor 4 3
19. Balıkesirspor 4 3
Takımlar O P
1. Liverpool 5 13
2. Man City 5 10
3. M. United 4 10
4. Chelsea 4 10
5. Everton 5 10
6. Brighton 4 9
7. Tottenham 4 9
8. West Ham 4 8
9. Brentford 5 8
10. Aston Villa 5 7
11. Watford 5 6
12. Leicester City 4 6
13. Arsenal 5 6
14. Crystal Palace 5 5
15. Southampton 5 4
16. Wolverhampton 5 3
17. Leeds United 5 3
18. Newcastle 5 2
19. Burnley 5 1
20. Norwich City 5 0
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 5 11
2. Real Madrid 4 10
3. Valencia 4 10
4. Athletic Bilbao 5 9
5. Real Sociedad 4 9
6. Osasuna 5 8
7. Sevilla 3 7
8. Rayo Vallecano 5 7
9. Barcelona 3 7
10. Mallorca 4 7
11. Elche 5 6
12. Real Betis 4 5
13. Cádiz 5 5
14. Levante 5 4
15. Villarreal 3 3
16. Espanyol 4 2
17. Granada 4 2
18. Celta de Vigo 5 1
19. Getafe 5 0
20. Deportivo Alaves 4 0

Gelişmelerden Haberdar Olun

@