Meral Akşener Niğdelinin derdini dinledi

Meral Akşener ; Şimdi esnaf diyor ki. “Benim sesim ol Meral hanım” hay hay. Sizin sesiniz olacağım, oldum ve olmaya devam ediyorum.

SİYASET 07.06.2021, 23:00 08.06.2021, 00:38 Faruk
1402

VİDEO GÖRÜNTÜLERİ AŞAĞIDA

İYİ Parti Genel Başkanı Türkiye’nin her tarafında yaptığı esnaf ziyaretleri için Niğde’ye geldi.

Ulukışla ilçesinden başlayan esnaf ziyaretlerine Kemerhisar, Bor ve Niğde merkezde devam etti.

Halktan büyük ilgi gören Meral Akşener’in  Niğde ziyaretinde zaman zaman izdiham yaşandı. Sorunları dile getirmek isteyen vatandaşlar bir çok kez Akşener’in yolunu keserek dileklerini ve eleştirilerini iletti.

Ulukışla ilçe merkezinde kalabalık bir topluluk tarafından karşılanan Meral Akşener;  Propaganda yapmadan, partilerini övmeden, iktidarı yermeden, sadece esnafın, çiftçinin, kadının, işsiz gencin derdini dinleyip milletvekili arkadaşlarının Meclis gündemine getirdiğini söyledi.

Meral Akşener’in ziyaret ettiği esnaflar ise;

“Kimse halinden memnun değil. Vergilerimiz fazla, tüm esnafın hali perişan. Kimse biz para kazanıyoruz, durumumuz iyi diyemez. Herkes gırtlağına kadar borcun içinde, pandemi sürecinde esnaf desteklerden faydalanacak diyorlar, müracaat ediyoruz ancak müracaatlarımız asla kabul edilmiyor. Desteği almayı bırakın, gerekli kriterlere uygun bulunmadığımız için başvurumuz bile onaylanmıyor” dedi.

* Pandemi sürecinde manavlar kapanmadı ancak elbette tatmin edici değil. Kimse halinden memnun değil.

* Vergilerimiz fazla, tüm esnafın hali perişan. Kimse biz para kazanıyoruz, durumumuz iyi diyemez. Herkes gırtlağına kadar borcun içinde, pandemi sürecinde esnaf desteklerden faydalanacak diyorlar, müracaat ediyoruz ancak müracaatlarımız asla kabul edilmiyor.

* Desteği almayı bırakın, gerekli kriterlere uygun bulunmadığımız için başvurumuz bile onaylanmıyor. Çocuğumuzu Ulukışla gibi küçük bir yerde yaşadığımız için okutabiliyoruz. İstanbul, Ankara gibi büyükşehirlerde yaşasak ve bu şartlar altında çalışsak çocuk okutma gibi bir şansımız yok.

* Tüm ödemelerimiz ucu ucuna yetiyor onun dışında tek bir harcama bile yapamıyoruz. 20 senelik mükellefim Bağ-KUR taksidimi bir ay bile ödeyemedim. Yapılandırma çıkarsa faizleri silinsin diye yapılandıracağım, taksitlerini yine ödeyemeyeceğim. Biz kasabın yolunu unuttuk.

* Bir tane kızım var o çok isterse ona alıyoruz. Etin kilosu 70,80 lira. Yukarıdakiler bol keseden üfürüyorlar ama öyle bir hayat yok dışarıda. Derdini anlattığı zaman dalga geçiyorlar adamla.

* Esnaf perişan destek yok nasıl olacak bilmiyoruz vallahi. Destek almadım, kredi almadım.

* 10 senedir ektiğim ekinimi söktüler biyoenerji yapıyorlar. Çok mağdurum. 140 dönüm benim yerim, birinci sınıf bir tarım arazisi. Türkiye tarımla geçinen bir ülke. Ekinlerimi söktüler oraya bir fabrika yapıyorlar.

* Burası kırsal kesim olduğu için adam tarla tapan bir iş yapmazsa, köylü bir iş yapmazsa bize para gelmez ki zaten. Şu an tadımız yok. Eşimle oğlumla çalışıyoruz. Geçinemiyoruz. Kredi borcum var açılan paketlerden aldık ama.

BU DÜZENİ DEĞİŞTİRMEK ZORUNDAYIZ”

Ulukışla’da ayrıca parti otobüsünden vatandaşlara seslenen Akşener şunları söyledi:

* Esnaf bu ülkenin bel kemiğidir. Sanayicinin çiftçinin ürettiğini satar dolayısıyla üretimin devamını sağlar. İstihdam yaratır ve esnafın sağlam durmasını o ülkenin yöneticileri sağlamak zorundadırlar.

* Uzunca bir zamandır biz esnafı, çiftçiyi, üniversite öğrencisini konuşmuyoruz. Tamamen değerlerimiz üzerinden kavga ettirilen bir süreçten geçtik”dedi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ulukışla’dan Kemerhisar Beldesine geçti. Burada da esnafları ziyaret eden Meral Akşener, daha sonra CHP’li Belediye Başkanı Ramazan Oya’yı ziyaret etti ve belediye çalışmaları hakkında bilgi aldı.

BORLULAR DERDİNİ ANLATMAK İÇİN YARIŞTI

Bor İlçesine geçen Meral Akşener’i yine Bor İlçesinde de kalabalık bir vatandaş karşıladı. Bahçeli Kahve civarında aracından inen Meral Akşener, Bor İlçesinde de esnaf ziyaretlerine devam etti. Bor’da Beyaz eşya mağazası, hırdavatçı ve şarküteri  mağazasına girerek esnaflarla sohbet eden Akşener’i işyerinden çıktıktan sonra bir çok vatandaş dertlerini anlatmak için adeta birbiri ile yarıştı.

NİĞDELİ ESNAFIN MİSAFİRPERVERLİĞİNE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Bor İlçesinden Niğde’ye geçen Meral Akşener, Niğde de bir çok esnafı ziyaret etti. Sanayi esnafını ve çarşı esnafını dinleyen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener akşam saatlerinde Niğde Merkez de bulunan Yeni Çarşıda kendini bekleyen kalabalığa da kısa bir konuşma yaptı.

Meral Akşener burada yaptığı konuşmasında; Harika bir günde sizlerle beraberim, önce bu güzel şehre beni davet edip ağırlayan il başkanımıza ve parti teşkilatlarımıza çok teşekkür ediyorum. Gezdiğimiz belde, ilçe ve merkez esnaflarına da gösterdikleri misafirperverlik için çok teşekkür ediyorum.

KOMŞULARI BİLE ŞUCU BUCU DİYE AYIRDILAR

Akşener ; Ben bugün buraya parti övmeye, propaganda yapmaya gelmedim. Zamanı geldiğinde bunlarda yapılır. Ama 20 Ocak 2020'den beri gezdiğini, Antalya'dan başladığını, 1,5 yıl sonra bugün Niğde'ye geldiğini, bu süre zarfında 33 il ve 140 ilçe gezdiğini aktaran Akşener, şunları söyledi: Bunu niye yapıyorum, seçim yok bir şey yok bu hanım niye geziyor sorusu. Biz uzun zamandan beri komşunun komşuya düşman edildiği, aynı apartmanda yaşayan insanların şucu bucu diye ayrıldığı, şuculuk buculuk üzerinden politika yapıldığı bir süreci sona erdirmek için geziyoruz.

SESİNİZİ DUYURMAYA ÇALIŞIYORUM

Şimdi esnaf diyor ki. “Benim sesim ol Meral hanım” hay hay. Sizin sesiniz olacağım, oldum ve olmaya devam ediyorum. O dükkandan içeri girdiğim zaman ben iktidarı yermiyorum, partimi övmüyorum, propaganda yapmıyorum. Sadece ve sadece dert dinliyorum, o derdi grup toplantılarım da konuşmama koyuyorum, milletvekillerimiz ağalar duysun diye, araştırma önergesi, soru önergesi haline getiriyor. Basın yayın yoluyla da sizin sesinizi Türkiye geneline duyurmaya gayret sarf ediyorum. Başta dalga geçtiler biliyor musunuz, alay ettiler. Kimi yerlerde gıcıklık yaptılar ama bugün geldiğimiz nokta da sizin sesinizi duymak zorunda kalıyorlar.

750 MİLYON DOLARI ÇARPIP ESNAFA BORÇ VEREN SİSTEM

Demek ki neymiş… Nasıl esnafın velinimeti müşteri ise, değerli kardeşlerim seçmenin velinimet olduğunu unuttuk, velinimet sizsiniz. Siyasetçi ben dahil herkes titremeli. Yüksek sesle seçmene konuşulmamalı…  750 milyon dolarları çarpıp, esnafa her şeyi borç olarak veren bir sisteme cesaret edilememeli… Sizden korkmuyorlar, siyasetçi sizden korkmuyor, nasıl korkutacaksınız, oylarınızla. Diyeceksiniz ki sandıkta gereğini yapacağım kardeşim. Gücünüzün farkına varın. Yapmak istediğim o.

BEŞ MAAŞ ALAN DANIŞMANLAR VAR BU ÜLKEDE

Şurada besicilerle karşılaştım.  Yemin, ilacın fiyatından bahsettiler. Buna karşılık eldeki mallarının satışından elde ettikleri parayla farkından bahsettiler. İki üniversite bitiren bir gencin iş bulamadığından babama yardım etmek zorundayım dedi. Bir yaşlı teyze ile konuştuk, bin 200 lira ile geçindiğini söyledi. Günahtır be günahtır. Beş maaş alan danışmalar var bu ülkede haram zıkkım olsun hepinize.

GÜCÜNÜZÜN FARKINDA OLUN

Değerli Niğdeliler, yaşlınızla gencinizle, esnafınızla, çiftçinizle,  memurunuzla,  işsizinize, kadınınızla erkeğinizle, gücünüzün farkında olun kardeşim. Benim karşımda da gücünüzün farkında olun, diğer ağaların da karşısında gücünüzün farkında olun.

YOKSULLUKLA MÜCADELENİZİ KİMSE GÖRMÜYOR

Sen şusun, sen şusun üzerinden dertleriniz konuşulmuyor, açlığınız konuşulmuyor, işsizliğiniz konuşulmuyor. Yoksullukla mücadelenizi kimse görmüyor. Soruyorum esnafa kardeşim hadi genel başkanlar gelmez onlar çok önemli adamlar, milletvekili geliyor mu, 31 Mart’tan beri milletvekili gelmemiş. Getirin ayağınıza, onlar sizi dinlemeli, dinlemiyorsa da gereğini yaparsınız, güç sizdedir” şeklinde konuştu.

Konuşanın ardından İYİ Parti Gene Başkanı Meral Akşener sevgi gösterileri içinde  aracına binerek Niğde’den ayrıldı.

BORLULAR DERT YANDI

Kaynak: Selim GÖKEL
banner697
Yorumlar (2)
Borlu 8 ay önce
Amca hariç 2si şakşak çı her zaman ki meral taktiği ona bordan ekmek çıkmaz
selçuk mahalle li 8 ay önce
bu işsiz gençler esnaf köylü çiftçi sanayici çalışan işçi memur emekli ögrenci garip guraba ekonomik olarak perişan bu halk ilk seçimde sifonu çekecek. bu iktidarın ayak sesleri bu halkın sesi
Son Yorumlar
Zihniyet belli.Benim hırsızım iyidir.
Tabikide herkesin hakkı aday olmak BOR HABER ama şuanki aktif başkandan herkes memnun Kani Demirbilek Başkan iyi bir insan sanmıyorum kötü diyecek çıkmaz o yüzden yol yordam bilen kişi daha hayırlı olur Kani başkanımla yola devam başarılarını temenliği ediyorum
arkadaşlar fedarasyonun bıle ne olduğunu bılmeyen arkadaşlar bıle bakıyorum yorum atıyor kanı başkan yıllardır hem kişiliyle hem duruşuyla ve tecrubesıyle bu görevı layıkıyla yapıyor bırde ankarada niğdeyı temsıl edıyor soruyorum size niğdede 30 a yakın oda başkanından hangısı ankaraya fedarasyona secıldı eğerkı bız milliyetcıysek ankaraya secılen bır hemşerımızı desteklememiz gerekır.
4-5yabancı transferle, iyi yerlere gelinebilir.
Yıllarca oda başkanlığı yapmış başkan vekilliği yapmış federasyona bile secılmış tecrubesıyle kanı başkan bu, secimi alır
banner696
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 17 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 21 50
2. Konyaspor 20 39
3. Hatayspor 21 35
4. Başakşehir 20 34
5. Adana Demirspor 21 34
6. Fenerbahçe 21 33
7. Beşiktaş 21 32
8. Alanyaspor 21 32
9. Gaziantep FK 21 31
10. Sivasspor 21 30
11. Karagümrük 21 30
12. Kayserispor 21 28
13. Galatasaray 21 27
14. Giresunspor 21 25
15. Antalyaspor 21 23
16. Göztepe 21 21
17. Kasımpaşa 21 21
18. Altay 21 18
19. Rizespor 21 18
20. Ö.K Yeni Malatya 21 15
Takımlar O P
1. Ümraniye 20 42
2. Ankaragücü 20 42
3. Erzurumspor 20 38
4. Eyüpspor 20 36
5. Bandırmaspor 20 33
6. İstanbulspor 20 33
7. Samsunspor 19 30
8. Adanaspor 19 29
9. Tuzlaspor 20 27
10. Gençlerbirliği 19 26
11. Manisa Futbol Kulübü 20 25
12. Boluspor 19 24
13. Kocaelispor 20 24
14. Keçiörengücü 20 23
15. Menemen Belediyespor 20 23
16. Altınordu 20 22
17. Bursaspor 20 20
18. Denizlispor 20 19
19. Balıkesirspor 20 8
Takımlar O P
1. Manchester City 22 56
2. Liverpool 21 45
3. Chelsea 22 43
4. West Ham United 22 37
5. Arsenal 20 35
6. Tottenham 18 33
7. M. United 20 32
8. Wolverhampton Wanderers 20 31
9. Brighton 20 28
10. Leicester City 18 25
11. Crystal Palace 21 24
12. Southampton 21 24
13. Aston Villa 20 23
14. Brentford 21 23
15. Leeds United 20 22
16. Everton 19 19
17. Watford 19 14
18. Norwich City 21 13
19. Newcastle 20 12
20. Burnley 17 11
Takımlar O P
1. Real Madrid 21 49
2. Sevilla 20 44
3. Real Betis 20 34
4. Atletico Madrid 20 33
5. Real Sociedad 20 33
6. Barcelona 20 32
7. Rayo Vallecano 20 31
8. Villarreal 21 29
9. Athletic Bilbao 21 28
10. Valencia 20 28
11. Espanyol 20 26
12. Osasuna 20 25
13. Granada 20 24
14. Celta Vigo 20 23
15. Elche 21 22
16. Mallorca 20 20
17. Getafe 20 18
18. Deportivo Alaves 20 17
19. Cadiz 20 14
20. Levante 20 11

Gelişmelerden Haberdar Olun

@