Meral Akşener Niğdelinin derdini dinledi

Meral Akşener ; Şimdi esnaf diyor ki. “Benim sesim ol Meral hanım” hay hay. Sizin sesiniz olacağım, oldum ve olmaya devam ediyorum.

SİYASET 07.06.2021, 23:00 08.06.2021, 00:38 Faruk
1313
banner830

VİDEO GÖRÜNTÜLERİ AŞAĞIDA

İYİ Parti Genel Başkanı Türkiye’nin her tarafında yaptığı esnaf ziyaretleri için Niğde’ye geldi.

Ulukışla ilçesinden başlayan esnaf ziyaretlerine Kemerhisar, Bor ve Niğde merkezde devam etti.

Halktan büyük ilgi gören Meral Akşener’in  Niğde ziyaretinde zaman zaman izdiham yaşandı. Sorunları dile getirmek isteyen vatandaşlar bir çok kez Akşener’in yolunu keserek dileklerini ve eleştirilerini iletti.

Ulukışla ilçe merkezinde kalabalık bir topluluk tarafından karşılanan Meral Akşener;  Propaganda yapmadan, partilerini övmeden, iktidarı yermeden, sadece esnafın, çiftçinin, kadının, işsiz gencin derdini dinleyip milletvekili arkadaşlarının Meclis gündemine getirdiğini söyledi.

Meral Akşener’in ziyaret ettiği esnaflar ise;

“Kimse halinden memnun değil. Vergilerimiz fazla, tüm esnafın hali perişan. Kimse biz para kazanıyoruz, durumumuz iyi diyemez. Herkes gırtlağına kadar borcun içinde, pandemi sürecinde esnaf desteklerden faydalanacak diyorlar, müracaat ediyoruz ancak müracaatlarımız asla kabul edilmiyor. Desteği almayı bırakın, gerekli kriterlere uygun bulunmadığımız için başvurumuz bile onaylanmıyor” dedi.

* Pandemi sürecinde manavlar kapanmadı ancak elbette tatmin edici değil. Kimse halinden memnun değil.

* Vergilerimiz fazla, tüm esnafın hali perişan. Kimse biz para kazanıyoruz, durumumuz iyi diyemez. Herkes gırtlağına kadar borcun içinde, pandemi sürecinde esnaf desteklerden faydalanacak diyorlar, müracaat ediyoruz ancak müracaatlarımız asla kabul edilmiyor.

* Desteği almayı bırakın, gerekli kriterlere uygun bulunmadığımız için başvurumuz bile onaylanmıyor. Çocuğumuzu Ulukışla gibi küçük bir yerde yaşadığımız için okutabiliyoruz. İstanbul, Ankara gibi büyükşehirlerde yaşasak ve bu şartlar altında çalışsak çocuk okutma gibi bir şansımız yok.

* Tüm ödemelerimiz ucu ucuna yetiyor onun dışında tek bir harcama bile yapamıyoruz. 20 senelik mükellefim Bağ-KUR taksidimi bir ay bile ödeyemedim. Yapılandırma çıkarsa faizleri silinsin diye yapılandıracağım, taksitlerini yine ödeyemeyeceğim. Biz kasabın yolunu unuttuk.

* Bir tane kızım var o çok isterse ona alıyoruz. Etin kilosu 70,80 lira. Yukarıdakiler bol keseden üfürüyorlar ama öyle bir hayat yok dışarıda. Derdini anlattığı zaman dalga geçiyorlar adamla.

* Esnaf perişan destek yok nasıl olacak bilmiyoruz vallahi. Destek almadım, kredi almadım.

* 10 senedir ektiğim ekinimi söktüler biyoenerji yapıyorlar. Çok mağdurum. 140 dönüm benim yerim, birinci sınıf bir tarım arazisi. Türkiye tarımla geçinen bir ülke. Ekinlerimi söktüler oraya bir fabrika yapıyorlar.

* Burası kırsal kesim olduğu için adam tarla tapan bir iş yapmazsa, köylü bir iş yapmazsa bize para gelmez ki zaten. Şu an tadımız yok. Eşimle oğlumla çalışıyoruz. Geçinemiyoruz. Kredi borcum var açılan paketlerden aldık ama.

BU DÜZENİ DEĞİŞTİRMEK ZORUNDAYIZ”

Ulukışla’da ayrıca parti otobüsünden vatandaşlara seslenen Akşener şunları söyledi:

* Esnaf bu ülkenin bel kemiğidir. Sanayicinin çiftçinin ürettiğini satar dolayısıyla üretimin devamını sağlar. İstihdam yaratır ve esnafın sağlam durmasını o ülkenin yöneticileri sağlamak zorundadırlar.

* Uzunca bir zamandır biz esnafı, çiftçiyi, üniversite öğrencisini konuşmuyoruz. Tamamen değerlerimiz üzerinden kavga ettirilen bir süreçten geçtik”dedi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ulukışla’dan Kemerhisar Beldesine geçti. Burada da esnafları ziyaret eden Meral Akşener, daha sonra CHP’li Belediye Başkanı Ramazan Oya’yı ziyaret etti ve belediye çalışmaları hakkında bilgi aldı.

BORLULAR DERDİNİ ANLATMAK İÇİN YARIŞTI

Bor İlçesine geçen Meral Akşener’i yine Bor İlçesinde de kalabalık bir vatandaş karşıladı. Bahçeli Kahve civarında aracından inen Meral Akşener, Bor İlçesinde de esnaf ziyaretlerine devam etti. Bor’da Beyaz eşya mağazası, hırdavatçı ve şarküteri  mağazasına girerek esnaflarla sohbet eden Akşener’i işyerinden çıktıktan sonra bir çok vatandaş dertlerini anlatmak için adeta birbiri ile yarıştı.

NİĞDELİ ESNAFIN MİSAFİRPERVERLİĞİNE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Bor İlçesinden Niğde’ye geçen Meral Akşener, Niğde de bir çok esnafı ziyaret etti. Sanayi esnafını ve çarşı esnafını dinleyen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener akşam saatlerinde Niğde Merkez de bulunan Yeni Çarşıda kendini bekleyen kalabalığa da kısa bir konuşma yaptı.

Meral Akşener burada yaptığı konuşmasında; Harika bir günde sizlerle beraberim, önce bu güzel şehre beni davet edip ağırlayan il başkanımıza ve parti teşkilatlarımıza çok teşekkür ediyorum. Gezdiğimiz belde, ilçe ve merkez esnaflarına da gösterdikleri misafirperverlik için çok teşekkür ediyorum.

KOMŞULARI BİLE ŞUCU BUCU DİYE AYIRDILAR

Akşener ; Ben bugün buraya parti övmeye, propaganda yapmaya gelmedim. Zamanı geldiğinde bunlarda yapılır. Ama 20 Ocak 2020'den beri gezdiğini, Antalya'dan başladığını, 1,5 yıl sonra bugün Niğde'ye geldiğini, bu süre zarfında 33 il ve 140 ilçe gezdiğini aktaran Akşener, şunları söyledi: Bunu niye yapıyorum, seçim yok bir şey yok bu hanım niye geziyor sorusu. Biz uzun zamandan beri komşunun komşuya düşman edildiği, aynı apartmanda yaşayan insanların şucu bucu diye ayrıldığı, şuculuk buculuk üzerinden politika yapıldığı bir süreci sona erdirmek için geziyoruz.

SESİNİZİ DUYURMAYA ÇALIŞIYORUM

Şimdi esnaf diyor ki. “Benim sesim ol Meral hanım” hay hay. Sizin sesiniz olacağım, oldum ve olmaya devam ediyorum. O dükkandan içeri girdiğim zaman ben iktidarı yermiyorum, partimi övmüyorum, propaganda yapmıyorum. Sadece ve sadece dert dinliyorum, o derdi grup toplantılarım da konuşmama koyuyorum, milletvekillerimiz ağalar duysun diye, araştırma önergesi, soru önergesi haline getiriyor. Basın yayın yoluyla da sizin sesinizi Türkiye geneline duyurmaya gayret sarf ediyorum. Başta dalga geçtiler biliyor musunuz, alay ettiler. Kimi yerlerde gıcıklık yaptılar ama bugün geldiğimiz nokta da sizin sesinizi duymak zorunda kalıyorlar.

750 MİLYON DOLARI ÇARPIP ESNAFA BORÇ VEREN SİSTEM

Demek ki neymiş… Nasıl esnafın velinimeti müşteri ise, değerli kardeşlerim seçmenin velinimet olduğunu unuttuk, velinimet sizsiniz. Siyasetçi ben dahil herkes titremeli. Yüksek sesle seçmene konuşulmamalı…  750 milyon dolarları çarpıp, esnafa her şeyi borç olarak veren bir sisteme cesaret edilememeli… Sizden korkmuyorlar, siyasetçi sizden korkmuyor, nasıl korkutacaksınız, oylarınızla. Diyeceksiniz ki sandıkta gereğini yapacağım kardeşim. Gücünüzün farkına varın. Yapmak istediğim o.

BEŞ MAAŞ ALAN DANIŞMANLAR VAR BU ÜLKEDE

Şurada besicilerle karşılaştım.  Yemin, ilacın fiyatından bahsettiler. Buna karşılık eldeki mallarının satışından elde ettikleri parayla farkından bahsettiler. İki üniversite bitiren bir gencin iş bulamadığından babama yardım etmek zorundayım dedi. Bir yaşlı teyze ile konuştuk, bin 200 lira ile geçindiğini söyledi. Günahtır be günahtır. Beş maaş alan danışmalar var bu ülkede haram zıkkım olsun hepinize.

GÜCÜNÜZÜN FARKINDA OLUN

Değerli Niğdeliler, yaşlınızla gencinizle, esnafınızla, çiftçinizle,  memurunuzla,  işsizinize, kadınınızla erkeğinizle, gücünüzün farkında olun kardeşim. Benim karşımda da gücünüzün farkında olun, diğer ağaların da karşısında gücünüzün farkında olun.

YOKSULLUKLA MÜCADELENİZİ KİMSE GÖRMÜYOR

Sen şusun, sen şusun üzerinden dertleriniz konuşulmuyor, açlığınız konuşulmuyor, işsizliğiniz konuşulmuyor. Yoksullukla mücadelenizi kimse görmüyor. Soruyorum esnafa kardeşim hadi genel başkanlar gelmez onlar çok önemli adamlar, milletvekili geliyor mu, 31 Mart’tan beri milletvekili gelmemiş. Getirin ayağınıza, onlar sizi dinlemeli, dinlemiyorsa da gereğini yaparsınız, güç sizdedir” şeklinde konuştu.

Konuşanın ardından İYİ Parti Gene Başkanı Meral Akşener sevgi gösterileri içinde  aracına binerek Niğde’den ayrıldı.

BORLULAR DERT YANDI

Kaynak: Selim GÖKEL
Yorumlar (2)
Borlu 2 hafta önce
Amca hariç 2si şakşak çı her zaman ki meral taktiği ona bordan ekmek çıkmaz
selçuk mahalle li 1 hafta önce
bu işsiz gençler esnaf köylü çiftçi sanayici çalışan işçi memur emekli ögrenci garip guraba ekonomik olarak perişan bu halk ilk seçimde sifonu çekecek. bu iktidarın ayak sesleri bu halkın sesi
Son Yorumlar
Bizimde parkımız olacak insAllah bir gün arabalarimiz zarar görmeyecek çocuklarımız doyasiya eğlenecek
Köylere bile olan yolcu indirme rampası Niğde Garında yok Niğde'mize yakışan bir yolcu indirme rampasının yapılmasını rica ediyoruz.
Gösteri nereden yönetilecek...
bölgenin anasını ağlatacaklar
Şahinali mahallesinin kuzeyi plansız
20°
açık
24_09_2013_02 Image Banner 142 x 60 24_09_2013_02 Image Banner 142 x 60
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 20 Haziran 2021
İmsak 03:23
Güneş 05:12
Öğle 12:48
İkindi 16:41
Akşam 20:14
Yatsı 21:55
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 40 84
2. Galatasaray 40 84
3. Fenerbahçe 40 82
4. Trabzonspor 40 71
5. Sivasspor 40 65
6. Hatayspor 40 61
7. Alanyaspor 40 60
8. Karagümrük 40 60
9. Gaziantep FK 40 58
10. Göztepe 40 51
11. Konyaspor 40 50
12. Başakşehir 40 48
13. Rizespor 40 48
14. Kasımpaşa 40 46
15. Malatyaspor 40 45
16. Antalyaspor 40 44
17. Kayserispor 40 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 40 38
20. Gençlerbirliği 40 38
21. Denizlispor 40 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 38 86
2. M. United 38 74
3. Liverpool 38 69
4. Chelsea 38 67
5. Leicester City 38 66
6. West Ham 38 65
7. Tottenham 38 62
8. Arsenal 38 61
9. Leeds United 38 59
10. Everton 38 59
11. Aston Villa 38 55
12. Newcastle 38 45
13. Wolverhampton 38 45
14. Crystal Palace 38 44
15. Southampton 38 43
16. Brighton 38 41
17. Burnley 38 39
18. Fulham 38 28
19. West Bromwich 38 26
20. Sheffield United 38 23
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 38 86
2. Real Madrid 38 84
3. Barcelona 38 79
4. Sevilla 38 77
5. Real Sociedad 38 62
6. Real Betis 38 61
7. Villarreal 38 58
8. Celta de Vigo 38 53
9. Granada 38 46
10. Athletic Bilbao 38 46
11. Osasuna 38 44
12. Cádiz 38 44
13. Valencia 38 43
14. Levante 38 41
15. Getafe 38 38
16. Deportivo Alaves 38 38
17. Elche 38 36
18. Huesca 38 34
19. Real Valladolid 38 31
20. Eibar 38 30

Gelişmelerden Haberdar Olun

@