CHP Adayları ; Niğde için Birleşiyoruz" dedi.

CHP Niğde İl Örgütü, 1 Kasım’da yapılacak seçimlerde yarışacağı adaylarını kamuoyuna tanıttı. Ömer Fethi Gürer, Sevgi Özbek ve Ramazan Ertan’dan oluşan adaylar “Niğde İçin Birleşiyoruz” seçim kampanyasının startını verdi.

SİYASET 21.09.2015, 14:27 21.09.2015, 14:52
1823
banner830

CHP Niğde İl Örgütü, 1 Kasım’da yapılacak seçimlerde yarışacağı adaylarını kamuoyuna tanıttı. Ömer Fethi Gürer, Sevgi Özbek ve Ramazan Ertan’dan oluşan adaylar “Niğde İçin Birleşiyoruz” seçim kampanyasının startını verdi.

Haber-Foto: CHP Seçim Koordinasyon Merkezi

Video: Bilal MERT

Niğde’de ilk seçim startını Cumhuriyet Halk Partisi verdi. Haftanın ilk gününde Parti binasına sığmayıp caddeye taşan partilinin katıldığı basın toplantısı ile adaylar kamuoyunun karşısına çıktı.

Saat 11:00’da başlayan toplantıya, İl Başkanı Erhan Adem ve İlçe Başkanları ile birlikte, Kemerhisar Belediye Başkanı Beytullah Kirazcı, Yeşil Gölcük Belediye Başkanı Hakkı Şengül, Aktaş Belediye Başkanı Yaşar Çamur, Bozköy Belediye Başkanı Yalçın Tekeli, Yıldıztepe Belediye Başkanı Metin Akgümüş, Orhanlı Belediye Başkanı Erhan Polat, Azatlı Belediye Başkanı Şahin Polat, Eski Sağlık Bakanı Doğan Baran’ın oğlu Selim Baran, partide görev yapmış eski il ve ilçe başkanları ile birlikte, çok sayıda partili yönetici ve vatandaş katıldı.

İl Başkanı Adem; “Birlik İçinde Kazanacağız…”

CHP Niğde İl Başkanı Erhan Adem, basın toplantısının açılışını yaparak, kişilerin önemi olmadığını vurguladığı konuşmasında; “Aslolan partidir, Biz Niğde’de bunun mücadelesini vereceğiz. Bu dönem Niğde’de en az 2 milletvekili çıkararak, Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarlığı için çalışacağız. Niğde birbirinden değerli 3 adayımızı da bağrına basıyor ve sahip çıkıyor! Bunu gittiğimiz her yerde, konuştuğumuz her vatandaşımızda görüyor ve duyuyoruz. 1 Kasım’a kadar bu azim ve disiplinle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Ömer Fethi Gürer; “Emanetinize Sahip Çıkacağım…”

CHP 1. Sıra Niğde Milletvekili Adayı olan Ömer Fethi Gürer, yaptığı konuşmada katılımcıların adeta gönlünde taht kurdu. “Niğde İçin Birleşiyoruz” seçim kampanyası adı altında 40 gün boyunca, köy köy, kasaba kasaba gezeceklerini, herkesle temas içinde olacaklarını ifade eden Gürer; “Niğde’nin sorunlarını bilen birisi olarak, Niğde’mize hizmet etmek için bu dönem yola çıktım. Niğde bölgede en geri kalan iller arasına düştü. Yıllardır yazığım 5 kitapla, 5000’i aşkın makale ile Niğde’nin sorunlarını anlattım. Tespit ettiğim sorunları gündeme taşıdım. Çözüm için mücadele ettim. Bu seçimde değerli yol arkadaşlarım Sevgi Özbek’in, Ramazan Ertan’ın, geçmişte bu partiye hizmet etmiş milletvekili, il başkanı ve değerli yöneticilerin desteği ile “Niğde İçin Birleşiyoruz” sloganı etrafında hizmete talibiz. Geçmiş seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi’ne, Milliyetçi Hareket Partisi’ne, Büyük Birlik Partisi’ne, Saadet Partisi’ne oy vermiş değerli hemşerilerimin bu seçim için emanet oy istiyorum. Emanetlerine sahip çıkacağım. Onları mahcup etmeyeceğim. Sorunları ve çözümlerini Niğde’nin biliyorum yazdıklarımı anlattıklarımı uygulamaya geçirmek için yola çıktım. Niğde için Niğde de yaşayan herkesin desteğini bekliyorum Kimseyi ötekileştirmeyeceğiz. Hak için, halkla beraber önce insan yaklaşımı ile hakça ve adil paylaşım düşüncesi ile kadrolarımızla, ülkemizin bölünmez bütünlüğüne sahip çıkacaktır, ”dedi.

Gürer; “CHP İle Hizmet Devam Edecek…”

Niğde’nin CHP iktidarlığından sonra hep geri plana itildiğini ifade ederek, Cumhuriyet’in ilk yıllarında verilen öneme dikkat çektiği konuşmasında; “1934 yılında partimizin tüzük kurultayında Niğde’nin sembolü olan Alaaddin Cami’nin onarılması kararı almış bir partidir. Türkiye’de Baraj kültürü yokken, Gebere Barajı’nı yapan CHP iktidarlığıdır. Niğde 1 Kasım’dan sonra iş arayanların memleketi değil, iş adamların tesisler kurduğu, tarımının ve turizminin değerlendiği bir memleket olacaktır.

Yılda eğer 1 milyon turist gelmiyorsa kimse kusura bakmayın ama Niğde için yeterli çalışmamış demektir.

Açın bakın gazete arşivlerine, yok Almanlar, yok Ruslar, yok Çinliler geliyor fabrika kuruyor dediler, otomobil yapamayanlar gelip Niğde’ye Wolswagen’in kaportasını anıt diye diktiler. Niğde’nin acılarını bilen ve yaşamış bilen bir insanım olarak ben halkımıza yalan söylemeyeceğim talanla yalanla çalanla işim olmayacak Niğde için bir çivi çakandan Allah razı olsun ama daha çok çalışmamız daha çok birlikte hareket etmemiz gerekiyor. Elmaların hayvan yemi olarak yapıldığını, patateslerin yollara döküldüğünü bilen birisiyim. Eğer bu memleketin değerlerine sahip çıkılmıyor tarım için hayvancılık için çözümler üretilmiyorsa sorun vardır. Bacasız sanayiden daha çok pay almamız lazım tarım hayvancılığının sanayisinin Niğde de daha çok yer bulması lazım.

Ben bu memleketin dağında, taşında, çobanından çiftçisine kadar, onlarla çay demlemiş, dertlerini dinlemiş bir insanım.  İnşallah Büyük Millet Meclisi kürsüsünde farklı gündemlerde Niğde’nin her sorunu ifade ederek, her cümlemde Niğde diyerek, Niğde sorunlarına çözüm üreteceğim

Misak-i Milliye’yi sahip çıkmak için Niğde’ye sahip çıkmak gerek! Bu yüzden herkesi ama herkesi Niğde için birleşmeye davet ediyorum Seçim boyunca diğer parti adaylarla ilgili konuşmayacağım onlarda memleketimizin evlatları ama yapacaklarımı bildiklerimi olması gerekenleri anlatacağım Adalet ve Kalkınma Partisi’ne, Milliyetçi Hareket Partisi’ne, Büyük Birlik Partisi’ne, Saadet Partisi’ne  diğer partilere oy vermiş değerli hemşerilerim bu kere Niğde için birleşiyoruz diyerek, CHP’ye oy versinler mahcup etmeyeceğim dedi. Gürer Niğde  farklı köyleri kasabaları ilçeleri ile ilgili örneklerle nelere yapılabileceğini anlattı öğrenci işçi, esnaf, sanayici, çiftçi emekli üniversite her kesimin yanında olacağını söyledi kadın ve gençlik sorunlarını da bildiğini kaydederek kapsamlı açıklamalarda bulundu sözleri sık sık alkışlarla kesilen Güre,r şehitleri rahmetle andı gazilere saygılarını sundu herkesin ve herkesim için aday oldum dedi.

Notlar…

07 Haziran seçimlerinde 41 bin oy alarak, TBMM’ye milletvekili gönderemeyen CHP, bu seçim için sıkı bir çalışma programı çıkardı. İl Örgütü’nde önceki gün yapılan toplantıda geniş kitlelere ulaşmak için oluşturulan Seçim Koordinasyon Merkezi, gün gün planlamalar yaparak ve stratejik seçim kampanyası ile CHP’nin Niğde’de milletvekili çıkarması hedefliyor.

Yapılan açıklamaya, parti tabanı dışında, merkez sağda hizmet etmiş insanlarında katılması dikkat çekti.Basın açıklaması sonrasında CHP Niğde İl Başkanı Erhan Adem, Milletvekili Adayları Ömer Fethi Gürer, Sevgi Özbek ve Ramazan Ertan el ele vererek fotoğraf çektirdi.
Kaynak: Sitemizden haber fotoğraf alınması yasaktır.
banner697
Yorumlar (20)
Niğde CHP li 6 yıl önce
CHP bordan ibaret olamaz 1 2 3 sıralar hep borlu il başkanıda borlu tarlada izi olmayan ömer fethi harmandada yüzü olmayacak CHP nigdede hüsrana ugrayacak
Borluyuz 6 yıl önce
Bir borlu olarak siyaset üstü davranıp iki tane borlu vekil çıkaracağız.
7 haziranda ak partiye oy vermiştim ama bor için bu sefer ömer beye oy verip borlu vekil sayısını ikiye çıkaracağız. Borlularinn çoğu da böyle düşünüyor.
Bor şehri 6 yıl önce
Ben de borluyum benim de oyum ömer Fethi beye. Türkiyede hangi ilçeye 2 vekil nasip olur. Borlular bu fırsatı kaçırmaz.
THE COMEDY 6 yıl önce
20-30 KİŞİYLE ADAY TANITIMI MI OLUR... NİĞDE CHP KENDİNİZİ KANDIRMAYIN.. YİNE HEZİMET...NİĞDE SADECE BORDAN İBARET DEĞİLDİR...
bulent erbil 6 yıl önce
Insalah ömer feti abinin ve sevgi ablanın alacak yolunuz açık olsun chpliyyim arkadaslar
yiğit 6 yıl önce
ssevgı hanımı ıyı ızleyın hareketlerını
borlu niğdeli olayına bağladılar 6 yıl önce
bu ne kardesim borlular hemen gaza gelmiş yok iki vekil cıkaracaz ne bilim ney diye? milliyetcilik meselesiyse bu hadi bordan aldın oyu niğde merkezde ciftlikte ulukıslada camardında napmayı düşünüyon bilader?
oldu canım 6 yıl önce
biz tutalım atatürkçüsünüz diye size oy verelim.
sizde gidin utanmadan pkk ya oy verin baraj aşsınlar diye.
neymiş emanet oymuş.
bende size emanet verdiğim oylarımı geri alıyorum.
genel başkan yardımcımız bile pkk ya oy verdi be dahası varmı
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Son Yorumlar
Bu suça herkes ortak. CHPyi kastetmiyorum. Toplum olarak o botokslu yalama geldiğinde herkes gitti onu karşılamaya. Şimdi ise CHP harici kimsenin yüzü yok yalanlamaya. O zaman akpnin ekmeğine yağ sürüyordu bu botokslu. O zaman bizim oğlandı onlar için. ne zaman suriyede petrolden silahtan çıkar çatışması çıktı kötü oldu bu. Yarın birileri çıkar kandırıldık Allah affetsin der, o zaman bu botokslu mafyayı karşılamaya gidenler de vicdan rahatlatır alkışlar onu söyleyenleri. Balık baştan değil sondan koktu malesef
başkanım Doğu Türkistan zülümlerine ses çıkarılmıyor akdeniz geriliminde bizi ilk satan filistindir. One mınute "Yerli Tohumu" yasaklayıp ekene hapis cezası veren; "İsrail Tohumuna" teşvik veren kim? biri filistin bekası için 5000 bin türkücü ile biri de perde dantel kefenlileri alıp filistinlilere katılıp şavaşsınlar
Mantıksız HABER Maliyet 2450 taban fiat 2500 OLSUN bence çoook mantıksız Çiftçi ne kazanacak
Ellerine kalemine yüreğine sağlık.Nede güzel tasvir etmişsin Kemerhisar ımızın içler acısı halini.Ben doğma büyüme Kemerhisarlıyım şu anda 72 yaşındayım. Aksaray da ikamet etmekteyim ama yazları 4 ay Kemerhisarda kalmaktayım. Obakir güzel Kemerhisardan hiç bir güzellik kalmadı.Şimdide inşaatçılar 6 katlı 7 katlı binalar yapmaya başladılar .Hasılı elbirliğiyle Kemerhisarı mahvettik.Çook üzgünüm.
Vay zavallılar vay. Mafya dan ne umuyorlar sa. Zihniyet farklı yapacak bir şey yok.
15°
az bulutlu
24_09_2013_02 Image Banner 142 x 60 24_09_2013_02 Image Banner 142 x 60
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 16 Mayıs 2021
İmsak 03:45
Güneş 05:23
Öğle 12:43
İkindi 16:33
Akşam 19:52
Yatsı 21:24
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 40 84
2. Galatasaray 40 84
3. Fenerbahçe 40 82
4. Trabzonspor 40 71
5. Sivasspor 40 65
6. Hatayspor 40 61
7. Alanyaspor 40 60
8. Karagümrük 40 60
9. Gaziantep FK 40 58
10. Göztepe 40 51
11. Konyaspor 40 50
12. Başakşehir 40 48
13. Rizespor 40 48
14. Kasımpaşa 40 46
15. Malatyaspor 40 45
16. Antalyaspor 40 44
17. Kayserispor 40 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 40 38
20. Gençlerbirliği 40 38
21. Denizlispor 40 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 36 83
2. M. United 36 70
3. Leicester City 36 66
4. Chelsea 36 64
5. Liverpool 35 60
6. West Ham 36 59
7. Tottenham 35 56
8. Everton 35 56
9. Arsenal 36 55
10. Leeds United 36 53
11. Aston Villa 35 49
12. Wolverhampton 35 45
13. Southampton 36 43
14. Crystal Palace 35 41
15. Burnley 36 39
16. Newcastle 36 39
17. Brighton 36 38
18. Fulham 36 27
19. West Bromwich 35 26
20. Sheffield United 35 17
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 36 80
2. Real Madrid 36 78
3. Barcelona 36 76
4. Sevilla 36 74
5. Real Sociedad 36 56
6. Real Betis 36 55
7. Villarreal 36 55
8. Celta de Vigo 36 50
9. Athletic Bilbao 36 46
10. Granada 36 45
11. Osasuna 36 44
12. Cádiz 36 43
13. Levante 36 40
14. Valencia 36 39
15. Deportivo Alaves 36 35
16. Getafe 36 34
17. Huesca 36 33
18. Real Valladolid 36 31
19. Elche 36 30
20. Eibar 36 30

Gelişmelerden Haberdar Olun

@