Bayram; MHP'ye Algı Operasyonları Yapılıyor

Milliyetçi Hareket Partisi Niğde il istişare toplantısı yapıldı.

SİYASET 11.10.2015, 02:15 11.10.2015, 02:19 nigdehaber
1245
banner830
 Milliyetçi Hareket Partisi Niğde il istişare toplantısı  yapıldı.  İstişare toplantısında MHP Niğde Milletvekili adayı Vedat Bayram, hükümeti sert bir dille eleştirdi.  Toplantıda yerel konulardan öte daha çok ulusal konularda konuşmalar yapıldı.

Haber: Selim GÖKEL
Foto-Video: Fatih ÖZATA
Niğde Grand Hotel de yapılan MHP Niğde il istişare toplantısına MYK Üyesi Hikmet Bekil, Niğde İl Başkanı  Ali Güngör, MHP  Niğde Milletvekili Adayları Vedat Bayram, Ahmet Özbek ve Dr. Gökhan Budak, İl Genel Meclis Üyeleri Tahsin Eren,  Mustafa Tecimer, Vedat Kirazcı, Bor İlçe Başkanı Ahmet Ermiş, Niğde Ülkü Ocakları Başkanı Hakan Haydar Şentürk, bazı belde belediye başkanları,   ilçe ve belde başkanları Belediye Meclis üyeleri ve parti yöneticileri katıldı.

İstişare toplantısında ilk konuşmayı  İl Başkanı Ali Güngör yaptı. Ali Güngör,  Ankara’da meydana gelen terör olaylarında hayatlarını kaybeden ve Diyarbakır’ın Hani ilçesinde PKK’lı teröristler tarafından şehit edilen Polis Memuru Salih Eroğlu’yu da anarak başsağlığı diledi.

ALİ GÜNGÖR; MHP’YE KOALİSYON TEKLİFİ GELMEDİ

Ali Güngör konuşmasında partisinin 7 Haziran seçimlerinde bir önceki seçime göre yüzde 50 oy artışı yaptığını, bu seçimde bir milletvekilini TBMM’ye gönderdiğini bu konuda yapılan çalışmalarda bulunan bütün partililerine teşekkürlerini iletti ve koalisyon görüşmelerinden bahsetti.  MHP’ye koalisyon teklifi dahi yapılmadığını azınlık hükümeti ve  üç aylık seçim hükümeti teklif edildiğini ve bunu MHP’nin kabul etmesi mümkün olmadığını belirtti. Bu konuda çeşitli yanlış değerlendirmeler de bulunulduğunu,   Terör örgütü uzantısı HDP haricinde, diğer partilerle 1 Kasım seçimleri sonrasında koalisyona açık olduklarını bunu genel başkanlarının da 4 şart belirterek açıkladığını ve 1 Kasım seçimlerinin çok önemli olduğunu ülke meselelerinden örnekler vererek anlattı.

DR. GÖKHAN BUDAK ; HER FERT ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYMALI

MHP Niğde Milletvekili adaylarından Dr. Gökhan Budak kısaca kendisini tanıttı.  Dr.  Gökhan Budak, ülkenin bulunduğu kötü durumdan dolayı her ferdin elini taşın altına koyması gerektiği gibi kendisinin de bu bilinçle ve MHP’yi Niğde’de birinci parti yapmak adına yola çıktığını söyledi.

AHMET ÖZBEK; MHP’DEN ADAY OLMAK ŞEREFTİR

MHP Niğde Milletvekili 2. Sıra adayı Emekli İlköğretim Müfettişi Ahmet Özbek ise;  “Niçin aday oldum, ne yapmak istiyoruz? Diye söze başlamak isterdim ancak bugün Ankara’da meydana gelen olaydan dolayı sadece kendimi takdim etmek istiyorum. Bu yola çıkarken, şöyle arşivimi karıştırdım. Arşivimde 1980 19 Mayıs’ında Bor Tren garında bayram töreninde okuduğum bir şiire rastladım.  “diyerek salonda bulunan partililere milli duygulara hitap eden şiiri okudu.  Ahmet Özbek; “Bu şiiri Ahmet Özbek olarak 1980 yılında Bor’da okudum. Biz dün ne dediysek, bugün de aynı şeyi söylüyoruz. Ülkemiz için dün neyi endişe ettiysek bugün de aynı endişeleri dile getiriyoruz. İşte bizim vatan aşkımız, millet aşkımız, görev aşkımız… 1 Kasım seçimlerinde, bizleri ve  hepimizi  tarihi bir sorumluluk olarak önümüze koyduğunu inanıyorum. Milliyetçi Hareket Partisinde milletvekili adayı olmak bir şereftir, bu şerefi taşımaktan mutlu ve gururluyum. Sonuç ne olursa olsun kazanan Milliyetçi Hareket Partisi olacaktır. Yaptığımız gezilerde vatandaşın gözünde bize büyük heyecan duyduğunu  gözlemliyoruz, kalan 20 günde el ele gönül gönüle  çalıştığımızda başaramayacağımız hiçbir şey yoktur” dedi.

Her iki adayın yaptığı kısa konuşmanın ardından  25. Dönem Milletvekili ve 26. Dönem için MHP’den tekrar aday olan Vedat Bayram konuşma yaptı.

BAYRAM; DİĞER ADAYLARDAN ON ADIM ÖNDEYİM

MHP Niğde Milletvekili adayı Vedat Bayram ; Burada Milliyetçi Hareket Partisinin çekirdek kadrosu olan,  il yönetimi ve ilçe yönetimleri,  il genel ve belediye meclis üyelerimizde İl Başkanımız size güncel meseleler ile ilgili mesaj vermek istedi ve böyle bir istişare toplantımızı yapıyoruz. Milletvekili adayı arkadaşlarımızın kariyerleri, fikirleri her şeyleri  ortada.  Adaylarımızı diğer partilerin adayları ile birlikte bir değerlendirin. Niğde halkı bu tabloyu mutlaka değerlendirecektir.  Aslında istişare toplantıları basına kapalı yapılır ama biz şeffaf bir parti olduğumuz için basına açık yaptık. Bu dönem yeni bir kadroyla seçime gidiyoruz, yeni çok değerli 2. ve 3. sıra adaylarımız değişmiş bulunmaktadır.  7 Haziran seçimlerinde Niğde halkı 50 bin 400 oy vererek büyük bir teveccüh de bulunmuş ve 7-8 yıl sonra MHP beni meclise gönderdi. Ama aldığımız mazbatanın mürekkebi kurumadan, Niğdeli hemşerilerime verdiğim sözleri yerine getiremeden birileri çıktı… Niğde için söylüyorum, Niğdelilerin iradesini  yok sayarak bizi geri gönderdi. Bu benim için sorun değil, MHP her zaman yapılacak seçime elbette bir öncekinden daha iyi hazırlanarak, organize olarak yapar.  Nitekim, sizlerde görüyorsunuz ki, diğer partilerin adaylarından en azından,   on adım daha önde olduğumu görüyorum.  Şunu da iddia ediyorum. Niğde’de MHP birinci parti olarak çıkacaktır. Bunu ciddi anket firmaları tespit ediyor ve sahada görüyoruz” dedi.

CUMHURBAŞKANINA VERİLEN “OY” DA BİZE VERİLEN “ÇAKIL TAŞI” MI?

Vedat Bayram konuşmasının devamında;  Birileri kendi aldıkları oyun yüzde 52 olduğunu iddia ederken, diğer seçilen kişileri unutmuş gibi görüyorlar. Bu erken seçim bunun açık ifadesidir.  Zaman zaman sayın Cumhurbaşkanımız ifade etmektedir ki yüzde 50 oy aldım,  ben noter görevi yapamam her şeye müdahale edeceğim. Peki sayın Cumhurbaşkanımıza verilen oy  da, MHP’nin Niğde’deki milletvekilline verilen oy  değil de çakıl taşımıdır? Biz 7 Haziran’da 50 bin 400 oy aldık. Niğdeli bu oyla kendisinin, patates, su, havaalanı, yurt, hastane meselelerine çözüm ararken ve biz bunlarla meşgul olacak iken karşı bir ağız Niğdelinin bu iradesini geri yollamıştır. Bunu Türkiye’ye endesklediğimizde,  80 milyon tercihin yapmış,  o yada bu partilerden milletvekili seçmiş. Ancak,  bir irade bu koalisyonu kurdurtmayarak,  yeni istemiş, 400 tane istemiş, yerli istemiş ve bu mülahazalarla seçimi yeniletmiştir.  Bu cümle izinsiz haberimizi alanlar için site  notudur. Satın alınan televizyonlarla, gazeteler ile ciddi bir algı operasyonu yapılmaktadır. Bu algı operasyonu ile MHP kabul etmedi, MHP koalisyona girmedi, MHP hayır dedi şeklinde algı oluşturmak istenmektedir.  Bunlar külliyen yalandır. MHP’ye ciddi bir koalisyon teklifi gelmemiştir. Özellikle Akp iktidarı koalisyon teklifi yapmamıştır.  Azınlık hükümeti ve üç aylık bir seçim hükümeti teklifi yapılmıştır, buna da haklı olarak kabul etmemiştir. Bu işlerin muhatabı bizler değiliz, çünkü Akp, MHP’ye ciddi bir teklif yapmamıştır.   Niğdeli bu durumun farkındadır ve bunu alanda görüyoruz.  Kim derse ki  şimdi,  7 Haziran’dan daha zor bir süreç olacak hayır. Şuan 7 Haziran’dan en az 10 adım ilerdeyiz.” diyerek konuşmasına devam etti.

 

AKP’NİN TERÖRÜ ÇÖZECEK PLANI YOKTUR, BUNU SADECE MHP ÇÖZER

MHP Adayı Vedat Bayram; Her gün yavrularımızın  bayraklara sarılarak memleket gönderildiği bu ortamda PKK’yı sıvazlıya sıvazlıya bu hale getiren AKP hükümetin ortaya koyduğu yanlış çözüm sürecidir. MHP mensupları 3-5 sene evvelden beri uyarmışlardır.  Bu süreçte, Valilere talimat vererek TSK’ya operasyonu engellerseniz,  PKK büyür güçlenir ve sonuçta bizim askerimizi, polisimizi vurur demiştik. Ama bize siz bu işten anlamazsınız, siz kandan besleniyorsunuz, şehit cenazeleri ile güçleniyorsunuz diye öteleyenler.  Hatta artistleri, sanatçıları, şunları bunları  çözüm süreci diye ortaya koyanlar şimdi yanıldıklarını net olarak anlamışlardır. Trübüne oynayarak bu işin çözülemediği net olarak ortadır.  Böylesi bir durumda şimdi PKK’ya karşı esip gürlemek çözüm değildir Türk Milleti de yemeyecektir. Net olarak söylüyorum, hala AKP iktidarının bu işi çözecek bir planı yoktur. Çünkü AKP iktidarının söylemleri  ile, gerek sayın  Cumhurbaşkanı, gerek  bakanlar  ile bu işle mücadele edecekler mi? Yoksa buzdolabına koyup devam edecekler mi ? Bu sorunları sadece MHP çözer. Artık, AKP gemisi benim il genel meclis üyem Tahsin Eren’in tabiri ile su almaktadır. Su alan geminin de batması kesindir” dedi.

Vedat Bayram, Dijitürk’ün bazı televizyonlara yaptığı ayrımcı uygulamaları da eleştirerek kendisine ait iki üyeliği iptal edeceğini ve bütün partililerin de iptal etmesini istedi. Basına yapılan baskıları ve yolsuzluk yapan bakanların Yüce Divanda yargılanmamasını da sert bir şekilde eleştirdi.

Yapılan konuşmaların ardından başka bir salona geçilerek  partililer ile  istişareye devam edildi.

 Kaynak: TİYO AJANS
banner697
Yorumlar (5)
Çok komiksiniz 6 yıl önce
Ya milletin akliyla dalgami geciyorsunuz.mhp nin 7 hazirandan sonra takindiği tavri herkes gördü.nasil milletin gözünün içine bakarak koalisyona biz vardikta erdoğan kurdurtmadi dersiniz.
Gelelim teröre.senin doğuda bir cok yerde teşkilatin dahi yok 4 oyu alamiyorsun.bölgeye bırak siyaset yapmayi gezmeye dahi gidemiyorsun.nasil bölgenin sorunlarini terörü çözeceksin.
Bu millet hdp ile mhp ye bölgeyi teslim ederse bak sen şamataya.
Kisacasi mhp ye oy yok.
ÖNCE SARI KIRMIZI VS.ÇİZGİLERİNİZİ ATIN 6 yıl önce
%16 lık oyla çizgiler sundunuz.kaçtınız korktunuz bunları gördük.Devlet bahçeli=HAYIR sizden ne vatana nede millete HAYIR gelmez.hadi güle güle.
Seçmen 6 yıl önce
Tayyip Erdoğan'ın aldığı oy %52 senin aldığın%0.1 bile değildir.Kendini Reislemi kıyaslıyorsun. Zoruna gitsede Recep Tayyip Erdoğan Cumhurun başkanı yani seninde başkanın saygılı ol Vedat By.
zıt 6 yıl önce
bahçeli gitsin oyumuzu verecez merak etme.
NİĞDELİ 6 yıl önce
BAY HAYIR LA SİYASET ÜRETMEDEN SORUMLULUK ALMADAN KURU MİLLİYETÇİ LAFLARLA BU İŞ ZOR BE KARDEŞİM. HAYIRCI, KOMPLEKSİ YÖNETİCİLER SAHADA ADAYLARI ZOR DURUMDA BIRAKIYOR, ŞİMDİ KARŞINIZDA OLSAM İKİ CÜMLEYLE YÜRÜTTÜĞÜNÜZ SİYASETİ MAT EDERİM. LAKİN İŞTE MİLLET O ÜÇ HİLALLİ BAYRAĞA OY VERİYOR BİRGÜN O DUYGULARDA BİTECEK
Son Yorumlar
BU ÇOK BÜYÜK BİR HAMLE......HALK BU HAREKETE TAM DESTEK VERMESİ GEREKİR..KÜRESEL GÜÇLERLE ANCAK BÜYÜK HALK DESTEKLERİYLE MÜCADELE EDİLEBİLİR.YOKSA SADECE HALK KAYBEDER...BUNUN ALT YAPISI BU ŞEKİLDE OLUŞTURULMASI ÇOK YANLIŞ.KİM NE YAPMAK İSTİYOR NET DEĞİL. BURADA ÖNEMLİ OLAN HALKIN BİLİNCLENDİRİLMESİDİR. HAYDI HAYIRLISI..BEKLENMEDİK GELİŞMELER YAŞANABİLİR.
vaaaay bakana bak hele niğde diye bir il olduğunu biliyormuş vay anasına sayın cumhurbaşkanısız cümle kuramıyor kendi iradesi ipotek altında sonra hizmetten hizmetkarlıktan sözediyor kibirinizden yanınıza varılmıyor burnunuzdan kıl aldırmıyorsunuz hikaye anlatmayın artık
Başkan ben Osman Korkmaz İsmail ko4kmazin babası 8 yıldır pazarda kıyıda köşede bir şeyler satıyorum biliyorsun ama oda kaydım yok kaydı olmayan pazarcı esnafı yarın pazara cikabilecekmi lütfen acil olarak cevapla telefonunu bilmadigim için buradan yazdım saygilar
Başkan ben Osman Korkmaz İsmail ko4kmazin babası 8 yıldır pazarda kıyıda köşede bir şeyler satıyorum biliyorsun ama oda kaydım yok kaydı olmayan pazarcı esnafı yarın pazara cikabilecekmi lütfen acil olarak cevapla telefonunu bilmadigim için buradan yazdım saygilar
Anlaşılan o bölgede arazin var.
21°
parçalı az bulutlu
banner696
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 08 Mayıs 2021
İmsak 03:56
Güneş 05:31
Öğle 12:43
İkindi 16:32
Akşam 19:45
Yatsı 21:13
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 37 81
2. Fenerbahçe 37 76
3. Galatasaray 37 75
4. Trabzonspor 37 64
5. Sivasspor 37 58
6. Alanyaspor 38 57
7. Hatayspor 37 57
8. Gaziantep FK 37 54
9. Göztepe 37 51
10. Karagümrük 37 51
11. Konyaspor 37 45
12. Rizespor 37 45
13. Antalyaspor 38 43
14. Başakşehir 37 43
15. Malatyaspor 37 41
16. Kasımpaşa 37 40
17. Kayserispor 37 39
18. Ankaragücü 37 38
19. Erzurumspor 38 37
20. Gençlerbirliği 37 35
21. Denizlispor 37 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 33 67
2. Giresunspor 33 67
3. Samsunspor 33 67
4. İstanbulspor 33 61
5. Altay 33 60
6. Altınordu 33 57
7. Ankara Keçiörengücü 33 55
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 33 47
10. Bursaspor 33 46
11. Bandırmaspor 33 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 33 35
14. Adanaspor 33 34
15. Menemenspor 33 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 33 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 34 80
2. M. United 33 67
3. Leicester City 35 63
4. Chelsea 34 61
5. West Ham 34 58
6. Tottenham 34 56
7. Liverpool 33 54
8. Everton 33 52
9. Arsenal 34 49
10. Aston Villa 33 48
11. Leeds United 34 47
12. Wolverhampton 34 42
13. Newcastle 35 39
14. Crystal Palace 33 38
15. Brighton 34 37
16. Southampton 33 37
17. Burnley 34 36
18. Fulham 34 27
19. West Bromwich 34 26
20. Sheffield United 34 17
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 34 76
2. Real Madrid 34 74
3. Barcelona 34 74
4. Sevilla 34 70
5. Real Sociedad 35 56
6. Villarreal 34 52
7. Real Betis 34 51
8. Granada 34 45
9. Athletic Bilbao 34 45
10. Celta de Vigo 34 44
11. Osasuna 34 40
12. Cádiz 34 40
13. Levante 34 38
14. Valencia 34 36
15. Getafe 34 34
16. Deportivo Alaves 34 31
17. Real Valladolid 34 31
18. Huesca 34 30
19. Elche 35 30
20. Eibar 34 26

Gelişmelerden Haberdar Olun

@