Başkan Akdoğan, yeni projeleri açıkladı

Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, bu yıl içinde hayata geçirilecek önemli projeleri, AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda açıkladı.

SİYASET 21.06.2016, 22:05 27.06.2016, 02:04 nigdehaber
1748
Başkan Akdoğan, yeni projeleri açıkladı
banner830
Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, bu yıl içinde hayata geçirilecek önemli projeleri, AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda açıkladı. Başkan Akdoğan, yeni yatırımlar için Ağustos ayı sonuna kadar yaklaşık 60 milyon TL tutarında ihale gerçekleştireceklerini bildirdi.

Başkan Akdoğan’ın verdiği bilgiye göre, yeni ve eski sanayi sitesi Hıdırlık mevkiine taşınacak. Bor Yoluna nikah salonu ve sosyal tesis, Selçuk Mahallesine modern düğün salonu ve 5 ayrı bölgede semt sahaları yapılacak. Halk Kompleksi’nin ihalesi yapılacak, kamyon garajı bu yıl içinde tamamlanacak. Hayvan Pazarının kapasitesi iki katına çıkarılacak. Derbent Kavşağından Fertek Kavşağına kadar kaldırımlar çift yönlü olarak yeniden düzenlenecek. 3 mahalleye 3 yeni kapalı pazaryeri yapılacak.

AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı, il binasında gerçekleştirildi. İl Başkanı Emrah Özdemir Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda Divan Başkanlığına İl Başkan Yardımcısı Nuri Ayduğan seçildi. Toplantıya AK Parti Niğde Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Erdoğan Özegen, Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu, Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Merkez İlçe Başkanı Ömer Kılıç, İl Genel Meclisi Başkanı Bülent Küçüktuna, il ve ilçe yöneticileri, kadın kolları ve gençlik kollarının yönetici ve üyeleri ile çok sayıda partili katıldı.

Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, İl Danışma Kurulu’nun basına açık bölümünde Niğde Belediyesi’nin bu yıl içinde hayata geçirdiği projeler ve önümüzdeki dönemde yapılacak yatırımlardan bahsetti.

Başkan Akdoğan, ilkini geçen yıl başlattıkları ‘mahalle iftarları’ programlarının devam ettiğini belirterek, ihtiyaç sahibi vatandaşların ücretsiz alışveriş yapabildiği Gönül Kapısı Marketi’ni açtıklarını, üniversite öğrencilerine burs verdiklerini, yine ihtiyaç sahibi vatandaşların evlerine kadar sıcak yemek götürdüklerini hatırlattı.

Ramazan ayı boyunca her gün ayrı bir camide teravih namazı kılarak vatandaşlarla beraber olduklarını ifade eden Başkan Akdoğan, cami çıkışlarında vatandaşlara Niğde Belediyesi’nin İkram Çeşmesi’nden Osmanlı şerbeti ikram ettiklerini belirtti.

Geçtiğimiz ay Niğde Belediyesi’nin ilk kez düzenlediği Kitap Fuarının vatandaşlar arasında büyük ilgi gördüğünü söyleyen Başkan Akdoğan fuarı yaklaşık 60 bin kişinin ziyaret ettiğini ve 40 yazarın burada kitap imzaladığını açıkladı.

BELEDİYENİN PİYASAYA BORCU YOK
Niğde Belediyesi’nin 100 Milyon TL olarak 2015 Yılı bütçesinin tamamlandığını, 2016 bütçesinin ise 120 Milyon TL olduğunu bildiren Başkan Akdoğan, 7 yıl önce 57 Milyon TL borçla devraldıkları Niğde Belediyesi’nin bugün piyasaya borcunun kalmadığını söyledi.  Başkan Akdoğan, bu yıl yapılacak yeni yatırımlar için Ağustos ayı sonuna kadar 60 Milyon TL tutarında ihale gerçekleştireceklerini, bunun 30 Milyon TL’sini bu yıl, 30 Milyon TL’sini de 2017 Yılı Ağustos ayına kadar tamamlayacaklarını ifade etti.

SOSYAL TESİS, NİKAH SALONU VE DÜĞÜN SALONU
Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Bor Yolu üzerine Niğde Belediyesi olarak bir sosyal tesis ve nikah salonu açacaklarını, Selçuk Mahallesine ise modern bir düğün salonu yapacaklarını açıkladı. Başkan Akdoğan, düğün salonunun 365 gün Niğdeli vatandaşlara hizmet edebilecek, modern bir düğün salonu olacağını vurguladı.
3 YENİ KAPALI PAZARYERİ
Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, mevcut kapalı pazaryerlerine 3 yeni kapalı Pazaryeri daha ilave edeceklerini bildirdi. Akdoğan, yeni kapalı pazaryerlerinin Selçuk Mahallesi, İlhanlı Mahallesi ve Özbelde Mevkiine yapılacağını ifade etti.

YENİ HAL KOMPLEKSİ
Başkan Akdoğan, Niğde’ye 50 dükkanlı ve geniş bir alan üzerine kurulacak yeni bir hal kompleksi yapacaklarını da açıkladı. Akdoğan,  yaklaşık 10 Milyon TL maliyeti olan yeni Hal Kompleksinin 12 ay içinde tamamlanarak hizmete gireceğini söyledi.

HAYVAN PAZARININ KAPASİTESİ ARTTIRILIYOR
Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Hayvan Pazarının kapasitesini 2 katına çıkarmak için çalışma başlattıklarını belirterek, “Genişleteceğimiz hayvan pazarında küçükbaş hayvanlar ile büyükbaş hayvanlar ayrı bölümlerde olacak. İhalesi yapıldı. Yaklaşık 1.5 Milyon TL bedelle genişletilmiş hayvan pazarı 40 gün içinde tamamlanacak ve Kurban Bayramı öncesinde hizmete girmiş olacak” dedi.

350 DÜKKANLI SANAYİ SİTESİ
Başkan Akdoğan, şehir merkezinin içinde kalan yeni ve eski sanayi sitesinin Hıdırlık Mevkiindeki Niğde Belediyesi’nin eski fidanlığının bulunduğu alana taşınacağını söyledi. Akdoğan, “Bu yıl ihale yapılacak. 350 dükkanlı yeni sanayi sitesinin maliyeti yaklaşık 15 milyon TL olacak. Niğde Belediyesinin fidanlığı ise Hayvan Barınağının bulunduğu alana taşınacak. Yeni fidanlığa ait idari binanın ihalesi yapıldı” diye konuştu.

KENTSEL DÖNÜŞÜMDE BİNALAR YÜKSELİYOR
Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Efendibey Kentsel Dönüşüm Alanında binaların hızla yükseldiğini de söyledi. 702 konutun yapımının tamamlandığını açıklayan Başkan Akdoğan, 2. ve 3. Etap kapsamında yaklaşık 1800 konutun yapımına da hızlı bir şekilde devam edildiğini bildirdi. Başkan Akdoğan, tamamlanan 702 konutun hak sahiplerine teslimi için doğalgaz firmasının bu alanda çalışmalarını tamamlamasını beklediklerini vurguladı.  Başkan Akdoğan, önümüzdeki yıl bu zamanlara kadar 1800 konutun hak sahiplerine teslim edileceğini, 2018 yılı ortalarına doğru da kentsel dönüşüm alanındaki tüm çalışmaların tamamlanmış olacağını ifade etti.

AMAS YOLU YENİLENİYOR
Başkan Akdoğan, TOKİ ile yapılan anlaşma kapsamında. İmam Hatip Meydanı’ndan Niğde Evlerine kadar olan bölümde 40 metrelik bir bulvar yapılacağını, bu kapsamda yine İmam Hatip Meydanı’ndan Amas Bağlarına kadar olan eski yolun de yenilenerek, çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmalarının yapılacağını açıkladı.

DERBENT –FERTEK YOLU ARASI YENİDEN DÜZENLENECEK
Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Süleyman Fethi Caddesi’nde başlattıkları, kaldırım yenileme, yol düzenleme, kavşak, çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmalarının tamamlanma aşamasında olduğunu belirterek, “Burada kaldırımlara yüzlerce ıhlamur ağacı dikildi. Aynı şekilde Derbent Kavşağından Fertek Kavşağına kadar olan bölümde de çift yönlü olarak çalışma yapılacak. Daha sonra üniversite kampüsünün önüne kadar bu çalışmalar devam edecek” şeklinde konuştu.

Başkan Akdoğan, geçen yıl ihalesi yapılan kamyon garajının normal şartlarda 30 Mayısta bitmesi gerektiğini ancak müteahhit firmalardan kaynaklanan sorun nedeniyle açılışının geciktiğini söyledi.

Başkan Akdoğan, atıksu arıtma tesisi için DSİ’ye yer önerdiklerini ancak DSİ’nin bu önerilen yerlere sıcak bakmadığını, sorunun çözümü için çalışmaların devam ettiğini vurguladı.

Kızılca Deresi Islah Projesiyle ilgili de müteahhit firmalardan kaynaklanan gecikme olduğunu, buranın yeni ihalesinin yapılmasını beklediklerini ifade eden Başkan Akdoğan, bu sorunun çözümü için Bakanlıktan destek beklediklerini sözlerine ekledi.

AK Parti’nin İl Danışma Kurulu Toplantısında, AK Parti Niğde İl Başkanı Emrah Özdemir de il başkanlığının faaliyetleriyle ilgili detaylı açıklama yaptı. Katılımın yoğun olmasından duyduğu memnuniyeti ifade eden Emrah Özdemir, “Ramazan ayındayız, teşkilat çalışmalarımız devam ediyor ve de Ramazan ayına özel çalışmalarımızda var. Şu anda kadın kollarında bulunan arkadaşlarımız çalışmalar yapıyor ve yaklaşık 4 bin kişilik bir liste oluşturuyor. İl genelinde Ramazan ayında ihtiyaç sahibi olan 4 bin kişiye ulaşacağız ve onlarla ihtiyaçları konusunda paylaşımda bulunacağız” dedi.

AK Parti Niğde Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Erdoğan Özegen ise dünya üzerinde yaşanan terör olaylarının ve bazı ülkelerde yaşanan sefaletin sona ermesini dileyerek başladığı konuşmasında, “Bizler belki şu anda şanslı topluluklarız, en azından yurdumuzdayız, evimizdeyiz, dostlarımızla beraberiz bir tas sıcak çorba ile en azından iftarını yapabilme lütfunu yaşıyoruz. Cenab-ı hak bu günlerin yüzü suyu hürmetine inşallah en kısa sürede yeryüzündeki bu insanlık ayıbının ortadan kalkmasını, yeryüzünde akan kanın durmasını özellikle insanlığın huzur bulmasını müslümanların da bu zilletten bir an önce kurtulmasını inşallah bizlere nasip eder” dedi.

AK Parti Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu da AK Parti iktidarı döneminde milli gelirin 10 bin dolara çıktığını ifade ederek, “Bizim bunu hızla 15 bin dolar'a çıkartmamız lazım bunu çıkaramazsak biz çok bocalayacağız ve burada kalacağız. Bizim 10 bin dolar'a gelmemiz sayesinde biz Dünyada ki ezilmişlere, mazlumlara, masumlara, bize ihtiyaç duyanlara, Müslüman milletlere, dışarıda ki Türk Cumhuriyetlerine müthiş destek eder olduk. Bizim Osmanlı coğrafyamızda hem dini hem kültür coğrafyamızda hem de tarih coğrafyamızda ecdadın yadigarına sahip çıktık, onları yeniden ayağa kaldırdık” diye konuştu.

Niğde İl Genel Meclisi Başkanı Bülent Küçüktuna da il özel idaresinin çalışmalarından bahsetti.

Toplantı daha sonra basına kapalı olarak devam etti.
 

 
Kaynak: TİYO AJANS
Yorumlar (19)
niğdeli 5 yıl önce
bor yolu kaldırımlarını yeniden düzenleyeceklermiş. yazık harcanan paraya. önceki halı saha zeminli yürüyüş yolu vardı harikaydı.
Ak partili 5 yıl önce
Toplantida olan birisi olarak tepkimizi dile getirdik neden o yazilmiyor haberde faruk bey 7 yildir ayni projeleri isitip isitip onumuze getiriyor insanimiz bu konuda tepkili ama belediye bunu gormek istemiyor
Ak partili 5 yıl önce
Buna oy veren elimi ......
ŞEVVAL 5 yıl önce
NİĞDENİN VADİSİNİ RİSKLİ ALAN İLAN EDİLİP HİÇ BAKILMIYOR. DERE AMASA KADAR KÖTÜ KOKUYOR. ÇEVRESİ ÇOK BERBAT. ALAKUŞ YOLU ÇOK KÖTÜ. PATATES ARAŞTIRMANIN YERİ HAZİNE ARAZİSİ ŞEHRİN TAM ORTASINDA 360 DÖNÜM. PATATES ARAŞTIRMADA ARAZİSİNDE YOL VE DERE ÇALIŞMASI YOK KÖPEKLER YUVA YAPMIŞ KENARDAN GEÇEN İNSANLARA SALDIRIYOR.
KURTULUŞ 5 yıl önce
6 YIL ÖNCE. SN. BAKAN VEYSEL EROĞLU NAMI DEĞER " BOKLU DERE" ISLAHI VE ÇEVRE DÜZENLEMESİ, İÇİN PROJEYİ ONAYLADIM DEMİŞTİ.???????? REZALET DEVAM EDİYOR.
Niğde Avm istiyor 5 yıl önce
Forum gibi geniş bu avm yapılsın Niğde ye üniversite öğrencileri hafta sonu kayseri ye gidiyo alışverişe eğlence yerlerine burayada bu avm yapılsa çok güzel olur başkan bi avm istiyoruz Niğde ye
niğdeli 5 yıl önce
tokinini orada avm var ama işlenmiyor kaliteli markaların oraya gelmesi şart
YORUMCU 5 yıl önce
YAPILANLARI BABASININ PARASIYLAMI YAPIYOR TEŞKİLATLAR ÇALIŞIYOR ONLAR KAYMAĞINI YİYOR.
Adem yıldırım 5 yıl önce
Güzel Başkan hani Niğde için çılgın proje hadi hızlı treni kaçırdık bari havalimanı nı kaçırmayalım aksarayın ayak oyunlarından tren güzergahını elden gitti hava alanını bor emen ovasına yapılması yakışır bu konuda halk açıklama bekliyor Bolu 2 adet hava alanı Niğde'den küçük il bizim Erdoğan özegen Aksaray'ı öveceğime Niğde bor hava alanı müjdesini getirsin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Son Yorumlar
Bu+adamdan+ baskasi +yokmu+Ni%C4% 9Fdede+yorum +yapacakBunlarin +alayi+ yalanci
Vatan severlik ulkuculuk..isimle.. unvanla olmaz..cok ulkucu gecinen su an...HDP oylari ile mecliste..ve buna CEVAP bile vermediler...baslarim boyle ulkuculuge..IYI parti boyle degilmi...
Sova devam...ilgilenmem..cunku baskanin gibi her seyiniz gosteris ve YAAAAAAALLLAAAN
Doldurusa gelme olayi arastir..sonra mahcup olursun..yoksa bu ulkede milyonlaraca yalan atilir..uyanik ol.
Burdaki yazanlarin cogu CHP ve HDP kuyruk takimidir...Yani..IYI.PARTI usaklari..sadece firsatcilik yaparlar...olayi iyi arastirirsaniz òn yargili olmassiniz..sizin gibi cook.. ulkucu gorduk..MHP ulkenin sigortasidir..devlet bey gercek vatanseverdir..hicbir mevki ve makam hesabi yapmayan hayatini ulkesine adamis biridir..yoksa IT URUR KERVAN.YÙRUR
26°
açık
banner696
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 28 Eylül 2021
İmsak 05:00
Güneş 06:21
Öğle 12:39
İkindi 16:06
Akşam 18:48
Yatsı 20:04
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Fenerbahçe 7 16
2. Trabzonspor 7 15
3. Altay 7 15
4. Beşiktaş 7 14
5. Hatayspor 7 13
6. Konyaspor 7 13
7. Alanyaspor 7 13
8. Kayserispor 7 11
9. Karagümrük 7 11
10. Galatasaray 7 11
11. Sivasspor 7 9
12. Adana Demirspor 7 9
13. Antalyaspor 7 8
14. Gaziantep FK 7 8
15. Başakşehir 7 6
16. Kasımpaşa 7 6
17. Malatyaspor 7 6
18. Göztepe 7 5
19. Giresunspor 7 2
20. Rizespor 7 1
Takımlar O P
1. Ümraniye 7 19
2. Ankaragücü 7 15
3. Erzurumspor 7 15
4. Eyüpspor 7 13
5. Bandırmaspor 7 12
6. Tuzlaspor 6 11
7. Samsunspor 6 10
8. Kocaelispor 6 10
9. Manisa FK 7 9
10. Menemenspor 7 8
11. Gençlerbirliği 7 8
12. Boluspor 6 7
13. İstanbulspor 6 7
14. Altınordu 7 7
15. Adanaspor 7 6
16. Denizlispor 7 6
17. Balıkesirspor 6 6
18. Bursaspor 7 5
19. Ankara Keçiörengücü 6 4
Takımlar O P
1. Liverpool 6 14
2. Man City 6 13
3. Chelsea 6 13
4. M. United 6 13
5. Everton 6 13
6. Brighton 6 13
7. West Ham 6 11
8. Aston Villa 6 10
9. Brentford 6 9
10. Arsenal 6 9
11. Tottenham 6 9
12. Watford 6 7
13. Leicester City 6 7
14. Wolverhampton 6 6
15. Crystal Palace 6 6
16. Southampton 6 4
17. Newcastle 6 3
18. Leeds United 6 3
19. Burnley 6 2
20. Norwich City 6 0
Takımlar O P
1. Real Madrid 7 17
2. Real Sociedad 7 16
3. Sevilla 6 14
4. Atletico Madrid 7 14
5. Rayo Vallecano 7 13
6. Barcelona 6 12
7. Real Betis 7 12
8. Valencia 7 11
9. Osasuna 7 11
10. Athletic Bilbao 7 10
11. Villarreal 6 8
12. Mallorca 7 8
13. Celta de Vigo 7 7
14. Espanyol 7 6
15. Cádiz 7 6
16. Elche 7 6
17. Levante 7 4
18. Granada 7 3
19. Deportivo Alaves 6 3
20. Getafe 7 0

Gelişmelerden Haberdar Olun

@