Değil PKK’sı Amerika dahil hiçbir güç vurarak öldürerek patlatarak bombalayarak Türkiye’den toprak parçası alamaz ancak uzun süren iç karışıklık yaratıp pusuya yatarlar, yapılan budur.

Beynimizin hoşlandığı her şeyi yaparsak kendimizi ya kodeste ya tımarhanede ya da sersefil sokakta buluruz, beyin, kokain kumar karı para karşısında ‘savunmasızdır’, örgüt beyni, akılsız iradesiz hukuksuz beyin gibi çalışır.

ÖRGÜT SİLAHIYLA ÖZERKLİK FEDERASYON OLMAZ

12 Eylül öncesi sokak çatışmaları gibi kurtarılmış bölgeler ilan etmek geçici kaosa yarar, son kozunu da oynamış olup kendi beklenti ve hülyalarını erkenden bitirmiş olur. 

PKK’nın örgüt beyni ortada, özerklik ilanı diyor, örgüt silahıyla özerklik federasyon olmaz, bu toprak kopartma bağımsız devlet girişimidir.

Bu ham hayallerle savaşarak toprak kopartamayacaklarını kendileri de biliyorlar, bunlar terörist örgütün göz yıldırma, korkutma ve müzakere masasına oturtmaya zorlama taktikleri, ki müzakereden başka da şansları olmadığını hepsi biliyor.

Birileri dostları  PKK’ya bombayla ölümle bu toprakları korkutmayı yıldırmayı başaramayacaklarını hala çıkıp söylemiş değil.

Çünkü devlet savaşı göze aldığında PKK’nın terörist taktiklerinin ve hedeflerinin hükmü şansı kalmaz, PKK bu taktikleri geçmişte çok denedi ve sonu hüsranla bitti, şimdi bölgede değişen şartlara ve müzakere sürecinde yaptıkları silah yığınaklarına ve ellerindeki belediyelere güveniyorlar.

Belediye araçları hendek kazıyorsa birkaç aya kalmaz belediye başkanları görevden alınır, sadece güvenlikli bölge değil sıkıyönetime kadar dağ taş özel harekatçıyla dolana kadar iş uzar.

YÜZLERCE YIL SÜRECEK ARAP KÜRT SAVAŞININ ORTASINDALAR

PKK’nın  ‘ananızı ağlatırız’, ‘güvenlik politikalar’la bu iş olmaz,  ‘inkarcı politikalar’ tezleri medyada bir büyük savaş taktiği olarak çok geniş liberal destek almasına rağmen sökmemiştir, PKK bu kozların hepsini kaybettiğini çok iyi gördü.

Beyin, güzel kadın uyuşturucu kumara düşkündür bir de bu çok istediği zevkleri birden ister, hemen ister, bölgede değişen dengeler tam bir bahanedir, bölgede dengelerin hiç değişmediği dönemler de bu hastalıklı hemen şimdi olsun romantizmi satıyordu.

Ve beynini keyiflendiren bu düşkünlükler için ahlak tanımaz, ana baba ev namus herkesi satar. PKK çoktan sattı. Amerika Irak’ı vurup milyonları öldürünce solcu liberal kardeşleriyle fırsat çıktı diye çok sevindiler, bombalardan IŞİD çıktı, şimdi yüzlerce yıl sürecek Arap Kürt savaşının ortasındalar.

Nato’yu bile çağıran solcuları sayelerinde gördük. PKK kaybede kaybede intihara gidiyor. Tarihin bütün kurtuluş savaşlarını yerli ve iradi güçler vermiştir, yerli ve iradi güçler silahla değil ahlakı yanlarına alıp savaşmıştır. Yabancı tahakkümüne silahına ve gölgesine sığınıp başarmış tek örnek yoktur.

PKK ve destekçileri 1990’lı yıllarda çok büyük iş gördükleri en büyük kozları ‘insan hakları’ masalını çoktan kaybettiler, şimdi de sol’u Amerikancı siyasetlerine eklemlemeye çalışarak ideolojik ahlaklarının dibini bulup tükendiler.

Ellerinde kalan sadece ‘silahtır’ ‘bombadır’ ‘mayındır’ bunlar da Alman ve Amerika malıdır.

PKK son sözünü söyledi ama devlet söylemedi, en kötü kaos planlarında Çeçenistan Rusya toprağı değil Filistin İsrail toprağı değil Sincan Çin toprağı değil ama elli yıldır tepeden bomba yağdırıyor, PKK’nın hedefi de devleti bu aşamaya sürüklemek.

Hem HDP hem PKK hem liberaller hem PKK sever medya otuz yıldır romantize edip meşrulaştırdıkları bütün savaş taktiklerini süreç içinde kaybettiler.

Bugün devletin ve halkın gözünü yıldırmak için kör bir mahalle kurtarma savaşına girişmelerinin sebebi hala devleti ‘müzakere masasına’ çekebilme taktiği.

Buzdolabı lafına bu kadar sevinmelerinin sebebi budur, ancak iç siyasette de dengeler çoktan değişti, siyasi hükümetin müzakere masası diplomasisi hem güvenirliğini hem oy gücünü çoktan kaybetmiştir.

Ve bu son özerklik numaraları da tutmayınca PKK eski günlerde olduğu gibi bombalı eylemlerini büyük şehirlere taşımaya başlayacak, geçmişte denendi çok kan aktı, galeyanlar beyin parçaları çöp kutularından toplanan bebekler ama örgüt graniti parçalayamadığını çok iyi gördü.

Granit şudur, bu toprakların insanlarında tarihin başka coğrafyalarında görülmemiş başka bir şey var, çatışmayı sokağa taşımıyor, hayatiyetini sürdürebilmenin yolunun kimseye el kaldırmamak olduğunu çok iyi biliyor, PKK eylemlerinin bir ‘kürt ayaklanması’ değil batının bir oyunu olduğuna iman etmiş, tatsız günlük hayatı hiç sevmiyor, evet PKK enerjik içeceklerle çok hızlı yaşıyor ama toplum bin yıllık kültürün tecrübesiyle hala ağırdan alıyor ve çok tecrübeli.

FETHULLAH GÜLEN PKK’DAN BAŞKA YÖNTEMLER DENEDİ

Örgütün özerklik numaralarını borsayı kızıştıran enflasyonist çılgınlık olarak görüyor. Ve her bir insanı topraklarına iki elleri ve kökleriyle bağlı, devlet ve toprak tehlikeye düştüğü an, geçmişte olduğu gibi sayıya bakmaksızın ve gözünü kırpmadan koşacakları duygusundan hiç kopmadılar, sakin güvenleri bu yüzden.

Bu granit yüzünden PKK hasar kaos iç çatışma ölüm bomba hepsini başarır ama netice alamaz, bugün özerklik ilan ettiği bölgelerde dün bir çok kez halkı isyana sürükleyip yanında kimseyi bulamayıp hüsrana uğradığı gibi…

Devleti bu kalkışmaya karşı dün olduğu gibi hukuk çizgisinden çıkartıp özel harekat eylemlerine zorlamaları mümkün ama şimdilik değil, kaos ortamında halkın da bir kısmının beyni galeyanvari çalışmaya başlar, ve hukuksuzca akılsızca öldür as kes vur diyenlerin çığlığı kitleselleşir, akılsız bir beyin iktidarda işte bu galeyanvari kitlesel çılgınlığın Tansu Çiller döneminde olduğu gibi devreye girmesini beklemeye koyulur.

Fethullah Gülen PKK’dan başka yöntemler denedi, kırk yıl yüz binlerce müridiyle gizlilik teknolojisiyle çalıştı, Anadolu’nun on binlerce çocuğunu ajanlaştırıp emniyet ve orduya sızdı, sonuç ortada.

PKK sever liberaller bu ‘granit’ yapıyı kırk yıldır yanlış yorumladılar, Türk milliyetçisi, ırkçı, faşist, suçlamalarla halkı cepheleştiren galeyanlaştıran ifadeler kullandılar.

 Oysa, her insan evladı huzur ister, tatsızlık olsun istemez, tatsızlık olmasın diyenler, nihayetinde devletin polisin askerin yanında yer alır, yani yaşadıkları toprakları ‘ırkçı’gayelerle değil ‘huzur istikrar’ olsun diye savunurlar.

Huzur isteyenlerin sağcısı solcusu olmaz, huzur isteyenler tek ‘millet’ olur, huzur isteyenler PKK’yı HDP’yi savunan koruyan şiddet kan isteyen her gücün karşısında yer alır.

Huzur isteyenlerin eline kan bulaştırmasını istemiyor, herkes hukuk karşısında eşit, bölüşüm olsun, adaletsize, hukuksuzluğa eli silahlıya karşı çıkmak istiyorsanız, dirlik ve birlik politikalarını herkesten önce sol güçler savunacak.

Ve bu topraklar bir zamanlar çok keskin yaşanmış çatışma duygularını şehit ve gazilerine rağmen bir gün sonra huzur ve güzellik adına hızla unutur.

Bölgede değişen dengeler bin yıldır değişiyor, bin yıldır değişti, bu devasa granitin tatsızlık olmasın kardeşliği değişmedi. Arkasına bir zaman Rusya’yı bir zaman İngiltere’yi alanların başına ne geldiyse bugün arkasına Amerika’yı alanların başına kaçınılmaz gelecek.

Batılılar bombalarına çok güvenmekle kalmadı o bombaların gücüne bu topraklarda birilerini de çok inandırdı, Afganistan’ı ve Suriye’yi korkutamadığınız bombalarla Türkiye’yi korkutmak isteyenler çaresizliğini akılsızlığını ortaya koyuyor.

ÖLÜM BU TOPRAKLARI AYIRAMAZ

Bence de daha düne kadar deneyip çok mesafe aldığınız medyadaki bombalarınızı devreye sokun, medyanın bombaları hiç değilse hayal kırıklıklarını bir boş umut daha İmralı turu attırıp döndürmeyi başarıyordu, bakın insiyatifi PKK ele geçirdi, son şansını tüketmeye başladı.

Köşelerinizde halkı galeyana getirip kışkırtan sahtekar özgürlük numaraları alçak bir kandırmaca gibi insan hakları dümenleri hiç kalmadı, ahlak, namus, sol, bölüşüm, kardeşlik, elinizde bombadan silahtan başka hiçbir argüman kalmadı.

PKK tehdidi ve silahlarıyla sindirilip susup korkmuş halkımız bile gayet iyi biliyor, ölüm bizi ayıramaz, ölüm bu toprakları ayıramaz.

Kimse kusura bakmasın, Anadolu topraklarının aidiyet duygusu, her türlü mezhebin her türlü ırkçılığın ‘dinin’ dahi üzerindedir.

Anadolu topraklarının aidiyet duygusuna mayın ölüm bomba işlemez, padişahın mülkü iken dahi yabancı tahakkümüyle işgal edemediğiniz toprakları, herkesi hukuk önünde eşitleyen Cumhuriyet’le zırnık yerinden oynatamazsınız.

Sabah akşam İmralı ve Kandil’le sevişerek güne başlayan PKKsever liberallerimizin halini hiç sormayın, savaş adrenaliyle keyiflenen liberal yazarlar, acı çekerek ölen gençler karşısında, utanma üzülme rahatsızlık hayal kırıklığı gibi duygularını çoktan iptal etmişlerdir, uyuşturucu müptelası savaş düşkünü adrenalleri yüzünden, kardeş kanı döküldükçe genital bölgelerine kan akışı hızlanıyor, tedavisi imkansız çaresiz bir hastalık!

Nihat Genç

Odatv.com