Hızla bir özet geçeyim, sabah Müyesser’in telefonu, ‘Yavuz alındı’ (Yavuz Selim Demirağ). Allah Allah şaka mı bu. Giyindik adliyeye koştuk. Yahu böyle manyak bir şey olur mu, Yavuz ‘İmamların Öcü’ kitabının yazarı, Balyoz ve Ergenekon davasını yedi yıl aralıksız izleyen tek gazeteci. Yavuz’la yüzlerce Fetö’ye karşı program yaptık. Müyesser, Yavuz alındığına göre sıra bende, dedi. Telefonlar düşmeye başladı ‘ağbi, senle Müyesser’i de aldılar deniyor’, ‘yok yok buradayız.’ Vaziyet karışık. Ne oldu anlamak mümkün değil. Müyesser avukatı bekledi avukatla birlikte Savcı’nın oda kapısında bekliyorlar. Savcı ne bilir ki ne söyleyecek.

Derken Yeniçağ Gazetesi yazarı Servet Avcı (eski ülkü ocakları başkanı) alındığı haberi geldi, sonra Aksaray’dan MHP’nin çağrı heyetinde eski vekil Turan Yaldır, sonra yine Yeniçağ Yazarı Adnan İmamoğlu. Bu bilgileri doğrulatacak test edecek yer de yok. Ancak yalanlayan da yok. Sonra Mansur Yavaş tweetinde Servet Avcı’nın alındığını doğruladı. Derken iş karıştı.

Bütün bu isimler Fetö’ye karşı amansızca mücadele etmiş isimler, ancak bu isimlerin diğer ortak özelliği Bahçeli’ye muhalif olmaları ve bu isimlerin diğer ortak özellikleri Meral Akşener’in toplantıları izlemiş, yakınında bulunmuş, mesela Yavuz Selim daha iki gün önce Meral Akşener’le Türkiyem TV’de uzun bir röportaj yapmıştı.

Şayet bu tutuklamalara sebep Meral Akşener’e karşı bir operasyonun ön parçasıysa, yandı gülüm keten helva.

ÜLKÜCÜLER AYAĞA KALKTI

Şu anda ülkücüler ‘Servet Avcı’ya en küçük Fetö şüphesi yakıştıranlardan hesap soracağız’diye ayağa kalkmış durumda.

 

At izi bu sefer gerçekten it izine karıştı.

Fetö temizleniyor derken Fetö’ye en muhalif isimleri tek tek gözaltına alındığı bir kumpasın içindeyiz, demektir.

Bu kumpasın sonuçları felaket olacağı çok açık, açın tweetleri izleyin.

Tweetlerde hemen herkes MHP’nin muhaliflerine karşı bir oyunu olduğuna çoktan ikna olmuş.

Hadi böyle diyelim, hadi Meral Akşener’e garezleri var diyelim, bu yazar ve gazetecileri hangi gerekçeyle niye alıyorsun?

Şunu mu planlıyorlar, bu gazetecileri alıp bilgisayarlarına ve notlarına el koyalım, belki oradan bir ilişkisi parçası bir şey buluruz mu, diye düşünüyorlar.

Vallahi kim ne yapıyor bilmek anlamak yorumlamak mümkün değil.

Ya da Meral Akşener’e karşı operasyon ihtimalini bir kenara koyup, bir kripto, bir yanlış anlaşılma, başka bir tuhaf durum, mu var?

Böyleyse yanlışlık bir kişiye karşı yapılır üç-dört kişiye karşı aynı yanlışlık niye yapılsın?

Bizim yorumumuz doğrudur yanlıştır henüz iş netleşmeden erkendir, bilemeyiz, ama, bu iş bir Meral Akşener’e karşı operasyona benziyor.

YAVUZ SELİM DEMİRAĞ'IN EVİNDE KAVGA ÇIKTI

Yavuz Selim Demirağ’ın hem Hulusi Akar’a karşı net ve keskin tavrı ortada hem de Bahçeli muhalifliği ortada.

Niçin kamuoyunu kafasını bir daha karıştıracak Fetö operasyonlarındaki yalan yanlış yaş kuru kuşkularını bir daha büyütecek bu kadar yanlış bir yol seçtiler, bilmek, anlamak, mümkün değil.

Durum budur beyler, Fetö’ye karşı içimizde ekranlardan ve gazetesinden en uzun süreli ve tek gün dinlenmeden mücadele veren Yavuz Selim Demirağ, ve ülkücü camiada delikanlılığı ve dürüstlüğüyle sevenleri tarafından nerdeyse bir kahraman gibi görülen Servet Avcı’yı gözaltına aldılar, mevzu kısaca budur, biraz da siz yorumlayın.

Bir kaç cümle de ayrıntıya girelim, sabah Yavuz Selim’in evine gelen polislerin sert merhametsiz davranışları gözden kaçmadı, Yavuz Selim’in 18 yaşındaki kızı Aybüke, polislere karşı, ‘babam Fetönün mahkemelerine koşturmaktan ben baba nedir bilmedim bir gün babamı mahkemeler yüzünden evde görmedim’ diye kavga çıkardı, Yavuz Selim’in oğlu Erdem sabahın altısında evin yatak odasına kadar giren polislere: ‘bu ülkede Fetö’ye karşı en çok savaş veren bir gazetecinin evinde bu saygısız hareketleri yapamazsınız siz delirdiniz mi?’diye karşı çıktı.

Ve polisler evde bir çok dergi görünce bunlar yasak yayın mı diye sordu, Yavuz Selim, bu devirde yasak yayın mı kaldı, ben gazeteciyim evim dergiyle dolu, diye cevapladı.

Ve sonra gözaltına alınan Yavuz Selim, ‘bari bir banyo yapayım’ dedi, polisler itiraz etti, kavga dövüş minnet duşunu alabildi ve Ankara adliyesine yola çıktı.

Yanisi, bu sahneleri gören Fetö örgütü herhalde ellerini ovuşturuyor, göbek atıyordur.

Ve ben de, bu operasyonda emeği geçen herkesi takdir ve tebrik ediyorum, aferin, memleketin bu en zor gününde, Fetö’ye karşı canını dişine takmış mücadele eden gazetecileri içeri aldınız, sizleri de ‘demokrasi kahramanı’ ilan ediyorum.

En kısa haliyle durum budur.

Nihat Genç

Odatv.com