BOR da Değerlendirme Toplantısı... İlginç diyaloglar

Niğde’nin en önemli ilçesi olan Bor’da Vali Âlim Barut ile birlikte bazı il müdürlerinin de katıldığı bir değerlendirme toplantısı yapıldı.

BOR-NİĞDE 08.06.2013, 09:52 13.06.2013, 18:51
2225
banner830

 Niğde’nin en önemli ilçesi olan Bor’da Vali Âlim Barut ile birlikte bazı il müdürlerinin de katıldığı bir değerlendirme toplantısı yapıldı.   


 Haber : Fatma TAN -  Erdal GÜÇER


Vali Âlim Barut’un ilk ziyareti Bor Kaymakamlığı oldu. Kaymakamlık önünde Vali Barut’u Bor Kaymakamı Adnan Karaosmanoğlu, Garnizon Komutanı İkmal Kd. Albay Fatih Dağlı, Belediye Başkanı Sıtkı Erat, kasabaların belediye başkanları ve daire amirleri karşıladı. Kaymakam Adnan Karaosmanoğlu tarafından Vali Barut’a Bor ilçesi ile ilgili bir brifing verildi.

 

Heyet daha sonra Halil Nuri Yurdakul Kültür Merkezi’nde belediye başkanları ve köy muhtarları ile bir araya geldi.  Burada yapılan konuşmalarda 2013 yılında yapılacak yatırımlar ve diğer konulardaki talepler dile getirildi.

Toplantıda Bor ilçesinin asayiş konusunda bir sıkıntısının bulunmadığını belirten İl Jandarma Alay Komutanı Ufuk Nayır “Bor tarım ve hayvancılıkta ilerleme kaydettiği için bölgedeki hayvan yetiştiricilerini zaman zaman ikaz ediyoruz. Üreticilerden özellikle hırsızlık konusunda kendi tedbirlerini almalarını öneriyoruz ve bu konuyla ilgilide bilgilendirici broşürler dağıttık. Bölge bağ ve bahçelerle dolu zaman zaman uyuşturucu kaçakçılığı vakaları oluyor. Biz vatandaşlarımızın güvenliği için çalışmalarımıza devam ediyoruz.  Vatandaş destekli jandarma olmak bizler için önemli” diye konuştu.

İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ, “Bor ilçemiz de asayiş konusunda sıkıntı yok. Özellikle de ev hırsızlıkları zaman zaman yaşanmakta. Bu hırsızlıkların çoğu il dışından gelen kişiler tarafından yapılıyor bunları biliyoruz. Bu konudaki hassas çalışmalarımız devam ediyor. Alınan bazı önlemlerle ölümlü trafik kazalarında azalmalar söz konusudur” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci “Üç okulumuzda bazı çalışmalar söz konusudur. Gazi İlkokulunda 12 derslikli Hayırseverlerimizin katkılarıyla ve Yunus Emre İlköğretim Okulu ve Obruk’taki okullarımızda tadilatlar gerçekleştiriyoruz. Bor ilçemizde bu yıl bir İmam Hatip Lisesi ve ortaokulu yapımına başlayacağız” diye konuştu.

İl Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürü Murat Türkmen, , İl Çevre ve Şehircilik Müdürü Ahmet Akaycan kendi müdürlükleri ile ilgili Bor ilçesinde yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler verdiler. 

İl Özel İdare Genel Sekreteri Ali Nebol Bor genelinde 4 milyon 492 bin TL’lik Kanalizasyon, içme suyu ve imar sektörlerinde 94 adet iş yapıldığını belirterek “İçme Suyu için güneş enerjisi kullanımı için projelerimiz vardır. Bayat, Bereke, Gökbez, Emen, Karamahmutlu, Kavuklu, Seslikaya, Kürkçü ve Kaynarca köylerinin içme suyunun enerjilerini güneş enerjisinden karşılamak için çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

 

VALİDEN MUHTARA BASIN FIRÇASI

Genel bilgilendirme konuşmalarının ardından toplantıya katılan belediye başkanları ve muhtarların sorunları dinlendi.

 

İlk soru Kaynarca Köyü muhtarı tarafından iletildi. Köy muhtarı yeni Kaynarca Yerleşkesinde Okul, Sağlık ocağı, muhtarlık konağı yapılması isteyen muhtarın isteklerini dinleyen Vali Âlim Barut’la muhtarın diyaloğu şaşırttı. Vali Barut Sağlık ocağı diyen muhtara “Sağlık Ocağı kavramı yok aile hekimliği kavramı var. Diğer isteğiniz muhtarlık ile ilgili gereken yapılacak” dedi. Muhtarın vatandaşların isteklerini söylediği sırada araya giren Vali Barut “Birincisi gazetecilerden medet umma. Bugüne kadar gazetecileri getirdin ‘Dışarıda namaz kılıyoruz falan’ bunlar sana fayda sağlamaz başkasına da fayda sağlamaz. İl afet olarak özel idare olarak senin bütün işlerine bakıyoruz. Gazetelere haber verince daha fazla ilgilenmiyoruz onu söyleyeyim. Şık olmuyor. Burada söz verdik meseleni ilettin bunu basın yoluyla iletmek gibi bir davranış hoş değil. Meselelerin bir bölümü zaten yapıldı bir bölümü tekrar yapılıyor. 100-150 çocuk varsa biz neden okulsuz bırakalım. Muhtarlık binası diğer köylerde nasıl yapılıyorsa o şekilde yapılacaktır” dedi.

 

ROMA HAVUZU VE KÖŞK PİKNİK ALANI YİNE GÜNDEMDE

 

Bahçeli Belediye Başkanı Zafer Tokgöz; Bor ve Bahçeli Kasabası arasında bulunan Şeker Fabrikasının olduğu bölgede bulunan yolun yapılması ve Bahçeli Kasabası Roma Havuzunun Anıtlar Kurulunun kararıyla sit alanına alındı. Anıtlar kurulu bakmıyor tepkiyi biz alıyoruz bu sorunların çözülmesini istiyoruz diye konuştu.

 

Vali Barut bu soruna Roma Havuzunu kendisinin de gördüğünü ve bu sorunun çözülmesi gerektiğini söyledi. Yol konusuyla ilgili olarak ta, ya Özel idare ile protokol yapacaksınız ya da belediyeyi köye çevirmek için dilekçe vereceksin dedi.

 

Bor Yeni Göçmen Mahallesi muhtarı Bor’da bulunan Ahmed Kuddusi Hazretlerinin Mezarını ziyarete gelen çok sayıda kişinin bulunduğunu ve WC sıkıntısının olduğunu belirterek, orada bulunan cami ilgili sıkıntılarını da ileterek çözüm iletilmesini istedi.

Kürkçü Köyü muhtarı köylerinde imam olmadığını belirterek imam istedi. Ayrıca Gökbez ve Kürkçü köyü üzerindeki yolun yapılmasını istedi. Bu konulardaki isteklerine Vali Barut tarafından yanıt alan muhtar sorularının bitmediğini söylemesi üzerine ‘Bitti’ diyerek başka bir muhtara söz verdi.

Kızılkapı köyü muhtarı gölet talepleri olduğunu belirterek DSİ işlerinin ikinci bir gölet yapılmasını istemediğini bu sorunun halledilmesini rica etti.


BARUT ; “ BİR DAHAKİ BOR BAHARI”NDA BULUŞMAK ÜZERE”

Toplantının sonunda Vali Âlim Barut; “Bütün sorunlar bir anda bitmez. İnsanlar yaşadığı müddetçe de sorunlarla baş etmesi sorunları çözmesi gerekir. Sorunlar biterse hayat biter. Bu sorunlar olacak. Bizde bu sorunları çözeceğiz. Dile getirilen bütün meseleler incelenecektir çözülecek olanlar çözülecektir. Bir dahaki Bor baharında görüşmek üzere” diyerek toplantıyı kapattı.

 

Namazlarını Muhtarlık Binasında Kılıyorlar (Kaynarca Cami için yapılan haber için TIKLAYIN)


AŞAĞIDAKİ VİDEO VALİ ALİM BARUT'UN BASIN KONUSUNDAKİ ÇIKIŞININ GÖRÜNTÜSÜDÜR.banner697
Yorumlar (9)
Ahmet TÜRKYILMAZ 8 yıl önce
vali bey muhtarlarımıza ileri demokrasi anlayışını yansıtmış ne güzel. bitmeyen konuşmayı bitti diye bitirmiş yine de iyi ya ''ananı da al git'' deseydi. namaz kılıyormuş. o senin borcun bize niye söylüyorsun sayın vali?
gözlemci 8 yıl önce
sayın valim niğde'nin en önemli sorunlarından biri de (basın) elinize mikrofonu almışken bu konuyu ayrıntılı bir şekilde değerlendirseydinizde bilgilenmiş olurduk.
ahkamzade 8 yıl önce
bu muhtar da kim kardeşim sen seçilmiş birisi olarak nasıl gazetecilere devleti şikayet edersin. bu muhtara tez 50 kırbaç vurula. zor soru soruduğu için hemen silivriye gönderile. bir daha gazetelerin önünden geçtiği görülürse o yol yaya trafiğine kapatıla. ne muhtarlar var yav.
harımlı 8 yıl önce
bizim muhtar ali önsay da orda burada şikayet eder al konuş kardeşim güzel bir ortam niye gıkın çıkmadı. harımın sorunu yok mu?
kayardılı 8 yıl önce
vali haklı bakıyor niğde deki gazetelere basına gitse ne olur gitmese ne olur. zaten kendileri düşmüş koltuk derdine vali aslında diyor ki " gazeteciler zaten meşgül kendileri ile uğraşıyor onlara gidip de vakitlerini alma, oyalama " vali sonuna kadar haklı
çok durdu 8 yıl önce
niğde valiside eskidi artık yerine yenisi gelse iyi olur tayini çıksın kaç yıldır aynı vali
ismet sayın caddesi 8 yıl önce
vali bey belediye başkanı mıza bir söyleyinde ismet sayın caddesine düzgün asfalt yapsınlar,kadırım yapsınlar,elektirk direklerini yer altına alsınlar,asfalt hiç iyi olmadı bazı yerlerinde göçük ve çukurlar var,yarımbırakılan asfaltıda tamamlasınlar,kaldırımlar yürünemez halde rica ediyoruz
lakin 8 yıl önce
videoyu iyi izle öyle yorum yap sayın vali öyle birşey demiyor. önceki habere atıfta bulunuyor. vali sıradışı oldu mu şaşırıyorsunuz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Son Yorumlar
Niğdede yapılan hizmetler saymakla bitmez.Büyükşehir olma yolunda ilerliyoruz.
HAMDOLSUN NİĞDEYE EN BÜYÜK YATIRIMI YAPMIŞLAR.
Sanayi manayi hikaye AVM isyiyorz sayin baskan. Millet AVM istiyor. Kapat eski sanayiyi. Eski sanayi mi olur. Açın Türkiye'nin önünü
çok pahalı olan otoban gidiş geliş 50 tl olmalı.. o zaman o otoban canlanır 10 kat fazla araç geçer, devletin ödeyeceği garanti para da çok çok azalır..mantık bu yani ama ordaki müteahhidin insafına bırakıldık böyle olmaz.. hem vatandaş hem devlet zararda. şirket için değişen bişey yok günü gelince yatıyor parası
başarılı olmanızı dilerim. kimsenin hakkını yemeyeceğinize inancımız tamdır.. daha önce aday çıkartmayıp şimdi çıkaranlara pek güvenemiyorum. hayırlısı olsun bakalım..
15°
açık
24_09_2013_02 Image Banner 142 x 60 24_09_2013_02 Image Banner 142 x 60
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 16 Haziran 2021
İmsak 03:23
Güneş 05:11
Öğle 12:47
İkindi 16:40
Akşam 20:12
Yatsı 21:53
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 40 84
2. Galatasaray 40 84
3. Fenerbahçe 40 82
4. Trabzonspor 40 71
5. Sivasspor 40 65
6. Hatayspor 40 61
7. Alanyaspor 40 60
8. Karagümrük 40 60
9. Gaziantep FK 40 58
10. Göztepe 40 51
11. Konyaspor 40 50
12. Başakşehir 40 48
13. Rizespor 40 48
14. Kasımpaşa 40 46
15. Malatyaspor 40 45
16. Antalyaspor 40 44
17. Kayserispor 40 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 40 38
20. Gençlerbirliği 40 38
21. Denizlispor 40 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 38 86
2. M. United 38 74
3. Liverpool 38 69
4. Chelsea 38 67
5. Leicester City 38 66
6. West Ham 38 65
7. Tottenham 38 62
8. Arsenal 38 61
9. Leeds United 38 59
10. Everton 38 59
11. Aston Villa 38 55
12. Newcastle 38 45
13. Wolverhampton 38 45
14. Crystal Palace 38 44
15. Southampton 38 43
16. Brighton 38 41
17. Burnley 38 39
18. Fulham 38 28
19. West Bromwich 38 26
20. Sheffield United 38 23
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 38 86
2. Real Madrid 38 84
3. Barcelona 38 79
4. Sevilla 38 77
5. Real Sociedad 38 62
6. Real Betis 38 61
7. Villarreal 38 58
8. Celta de Vigo 38 53
9. Granada 38 46
10. Athletic Bilbao 38 46
11. Osasuna 38 44
12. Cádiz 38 44
13. Valencia 38 43
14. Levante 38 41
15. Getafe 38 38
16. Deportivo Alaves 38 38
17. Elche 38 36
18. Huesca 38 34
19. Real Valladolid 38 31
20. Eibar 38 30

Gelişmelerden Haberdar Olun

@