Tarihi bir gün... Tıp Fakültesi işi tamam

Tıp Fakültesi kurulumunu unutmuştunuz değil mi?... Yeni gelişme... Tarihi bir gün...

SİYASET 30.08.2016, 01:14 01.09.2016, 17:34 Selim GÖKEL
9995
Tarihi bir gün... Tıp Fakültesi işi tamam
banner830

Unuttunuz galiba... Niğde'ye Tıp Fakültesi kurulucaktı...

 Borhaber.net olarak Tıp Fakültesi konusunu bir kaç kez yazdık... Eleştirilerimizi ilettik. Niğde Üniversitesi yönetimi  ile aramızın bozulması da zaten bu haberler üzerine başladı ve Akkaya ile devam etti.  Ardından Üniversite tarafından tam sayfa Akkaya üzerine yazdıklarımızdan dolayı Borhaber.net'i kınama ilanları, yayınımızı durdurma teşebbüsleri vs.
(ilgili haberler en altta)

Kahraman Şehit Ömer Halisdemir'in ailesi ve Niğde genelinin  Havaalanı istekleri sırasında Resmi Gazetede yayımlanarak, Niğde'de  yapılması planlanan Tıp Fakültesine,  Rektör Başkanlığındaki  Niğde Üniversitesi Senatosunun,  Niğde siyasetinin ve basınının da desteği ile alınarak kampanya tarzı ile Senato kararı alınması ve   Niğde Üniversitesi Tıp Fakültesi isminin   "Ömer Halisdemir Tıp Fakültesi" olarak değiştirilmesi ki   bu şekilde Tıp Fakültesi yapımının daha hızlanacağı üzerine düşüncelerimi   yazacaktım. Bunu etrafımdaki insanlarla da paylaşmıştım. Bu konuyu gündeme getiremedim... Malum, yine malum yönetim tarafından, yine    "Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak" ile suçlanabilirdim.   Zaten ardından da Niğde Üniversitenin adı değişimi teklif edildi  ve Niğdelilerin uçuşu  bir başka bahara kaldı. 

Asıl konumuza gelelim...

Aşağıda Aksaray ilinde son bir kaç gün içinde Aksaray Tıp Fakültesi ile ilgili çıkan haberlerden ve verilen demeçlerden alıntılar yaptık... 

Hem bilgi sahibi olun... Hem de fikir sahibi olun diye!... 


Buraya kadar Selim GÖKEL yorumladı... 

*****


Bugün Aksaray İçin Tarihi Bir Gün Daha

 

Aksaray tarihi günlerinden birisini yaşadı. Sağlık Bakanlığı Aksaray Valiliği ve Aksaray Üniversitesi iş birliği çerçevesiyle imzalana Protokol ile Aksaray Tıp Fakültesi Kamu hastaneleri ortak kullanım protokolü imzalandı.

Ak Parti Grup Başkanvekili -Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz, Ak Parti Milletvekilleri Mustafa Serdengeçti, Cengiz Aydoğdu, Vali Aykut Pekmez ve Ak Parti İl Başkanı Abdulkadir Karatay ile birlikte 7 Ekim 2015 tarihinde temeli atılan Aksaray Eğitim ve  Araştırma  Hastanesi inşaatında ve Aksaray Üniversitesi(ASÜ) bünyesinde Tıp Fakültesi Eğitim binalarında incelemelerde bulundu. 

Milletvekilleri ve Vali Aykut Pekmez'in, yapımı devam  “ Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastane İnşaatı ile  ilgili incelemeleri sırasında Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Himmet Durgut,  ve  İnşaat Mühendisleri,   inşaatın genel durumu ile ilgili bilgiler verdi.

 

 Sağlık Sorunlarına Eksiksiz Cevap Vereceğiz

 

  19 Mayıs 2017 tarihinde bitirilmesi öngörülen 400 yataklı  Eğitim ve Araştırma Hastanesi inşaatında incelemelerde bulunan Ak Parti Grup Başkanvekili ve Milletvekili İlknur İnceöz, yaptığı açıklamada,  " 300 dönüm arazi üzerine temelleri atılan hastanemizin inşası tamamlandığı zaman sağlık alanında yeni tıbbi  birimlerle birlikte Kardiyoloji biriminden, Cerrahi Tıp,   Çocuk Tıbbi birimlerine kadar Aksaraylı hemşerilerimizin tüm sağlık sorunlarına  eksiksiz cevap verecek bir hastaneye kavuşmuş olacağız. Hastanemizin inşaatı devam ederken uzun uğraşlarımız sonunda Aksaray Tıp Fakültesi kurulma kararı da çıktı. Gerek Eğitim ve Araştırma Hastanemiz gerekse kararı alınan  ve en kısa zamanda hayata geçirilecek olan Tıp Fakültemiz ile Aksaray'ın ve Bölge halkının tüm sağlık sorunlarına cevap verebilecek şekilde çalışmaları buna uygun yürütüyoruz" dedi.

 

Bugün Aksaray İçin Tarihi Bir Güne Tanıklık Ediyoruz

 

Milletvekili Mustafa Serdengeçti  ise, " Allah'a hamd olsun ki Aksaray'ımız için tarihi bir gün yaşıyoruz.  Aksaray'da hastanelerimizin Sağlık Bakanlığı, Valilik ve Aksaray Üniversitesi ile yapılan protokol ile Tıp Fakültesi bünyesinde ortak kullanım alanına alınması büyük bir gelişme. Hastanemiz tamamlandığı zaman bölge ve çevre iller ile rekabet edebilecek bir düzeye gelecek. Tıp Fakültesi hayalimiz gerçek oldu. Üniversitemiz Tıp Fakültesinin kurulum aşamasında hazırlıklarını tamamladı.  Önümüzdeki yıllarda Tıp Fakültemiz hayata geçecek. Bizler bu hayalin gerçek olması için çok çalıştık ve bu gün bu hayalin gerçekleşmesinin mutluluğunu ve haklı gururunu yaşıyoruz. Devletimizin bu denli büyük yatırımları  ile  Aksaray   bölgede sağlık merkezi olma yolunda önemli bir adım atacak. Aksaray'da  yaşayanlarla beraber, çevre il ve ilçelerde yaşayan insanlar da buraya gelerek inşallah sağlıklarına kavuşacaklar. Bizler birlik beraberlik içerisinde Aksaray'a daha güzel hizmetler getirebilmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun  diye konuştu.

 

Sağlık Alanında Önemli Mesafeler Kat Ettik

 

Aksaray Valisi Aykut Pekmez, " Hükümetimizin sağlık alanında ki reformlarından birisi de Aksaray'da yükseliyor. 400 yataklı hastanemiz ile birlikte fiziki şartları daha modern bir hastaneye kavuşacağız. Yine üniversitemiz ile imzaladığımız protokol çerçevesinde  hayata geçecek olan Tıp Fakültemiz ile sağlık alanında daha güzel hizmetler verebileceğimiz  büyük bir yatırımın içerisindeyiz. Aksaray sağlık alanında önemli bir mesafe kat etmiştir" dedi. 

 

Asü 'Den Tıp Fakültesi Atılımı 

 

Daha sonra Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Tıp Fakültesi Eğitim Binalarında incelemelerde bulunmak üzere ASÜ' ye geçen heyet burada ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin tarafından karşılandı.

 Tıp Fakültesi atılımına devam eden ASÜ Dersliklerinde incelemelerde bulunan heyet  Rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin'den Tıp Fakültesi çalışmaları ile ilgili bilgiler aldı. 

ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin verdiği bilgiler doğrultusunda, " ASÜ Tıp Fakültesi için fiziki olarak hazırız. Valiliğimiz, Kamu Hastaneleri ve Sağlık Bakanlığı ile Üniversite olarak  kamu alanlarının ortak kullanım protokolünü imzaladık. Böylelikle Tıp Fakültesi ile ilgili çalışmalarımızda bir adım daha atmış olduk. ASÜ olarak  bünyemize Öğretim Üyesi, personel ve öğrenci   alımına başlayacağız. Aksaray hızlı bir şekilde Tıp Fakültesine kavuşmak için büyük adımlar atmaya devam ediyor.Bu süreçte emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu

İLGİLİ HABERLERİMİZ İÇİN TIKLAYIN


Borhaber.net'in bir paragrafından kopartılan fırtına
Ne var bunda? 
Niğde Gazetelerinde tam sayfa Borhaber.net'i kınama ilanı
Niğde'deki kokunun kaynağı ve çözümü

 

Yorumlar (21)
Niğdeli 4 yıl önce
Niğde siyasi anlamda tarihin en yavan dönemini yaşıyor.Bırakın Aksaray,Hakkari, Şırnak bile iki dönemdir daha iyi hizmet aldılar.Vekillerimiz arazide yoklar.Çünkü yüzleri yok.Verdikleri hiçbir sözü yerine getiremediler. Özellikle Erdoğan özegen bey niğdeden başka her yerde var. Ama koca reisin gözünün önünde gezinmek artık yeniden vekil olmak için bizimkilere yetmeyecek. Ben deli gibi bir akpartiliyıl. Ama niğdede vekilliği ömer fethi yapıyor.Erdoğan özegen bu dönem niğde için tam bir hayal kırıklığı.Vay niğde vay.Senin ilçenDi Aksaray. Son yıllarda seni her yönden ikiye katladı.
BORLU 4 yıl önce
daha dune kadar istıkrar var deyıp kahve köşelerınde oturdukları yerden ahkam kesenlere soruyorum niğdenın neresınde ıstıkrar var. kendıne yakıştıramadığın havalimanımı var, sabahın 5 de kayserıye hasta taşıdığın tıp fakultesımı var, sosyal etkınlık kulturel etkınlıkmı var,sporda bır başarınmı var, ekonomıde organıze sanayı bolgende iş imkanımı var ,tramvayın mı var ne var hıç bır şey ama lafa gelınce mangalda kül bırakmazsın nedenmı cunku senın dunyan kuçuk sana 1300 tl maaş yeter akşama kadar kahvede otur senın dunyan o akkaye kokusunu cek cunku sen tezek kokularına alışkınsın.
Yılmaz ertürk 4 yıl önce
Yahu geçin hizmetleri adam doguda sınir kapisı açılışinda köprü açilışında nitsin niğdeyi. ozegen vekil olsun diye bir yerlerini yırtanlar ne oldu niğdeye yatirım yağiyor demi' sizler işlerinizin takipcisi olsun diye özegeni istediniz memleket için değil onunda yaptığı en iyi iş takipcilikdir
Kral çıplak 4 yıl önce
Bencede Ak parti iki milletvekilinin memleketi hayal kırıklığına uğrattı özegenden bir parça umutluyduk ama oda türübünlere oynadı Diğeri zaten ortada yok ama reis bunları görüyor Aksaray aldı başını gidiyor memleketim perli perişan yazık ki çok yazık unutmayın beyler bir de toprağın altı var hesap var ahiret var
faruk bildirici 4 yıl önce
senato üniversite yerine tıp fakültesinin ismini verseydi, bugün tıp fakültesinde büyük yol almış olurduk, tespit çok güzel, tebrik ediyoruz. üniversie hocaları böyle yapmakla havaalanını engelledi.
re aktör 4 yıl önce
niğde üniversitesi rektörü niğde ile özdeşleşmiş, marka olan Niğde üniversitesinin ismini değiştirmekle havaalanı isteklerine ket vurdu. yani engelledi. vebali var bu işin özellikle meydanı bunlara bırakan siyasetçilerin sorumluluğu var.
Çukurkuyulu 4 yıl önce
Ömer Halisdemir adına ailemiz askeri bir birlik istemelidir . Bu ülkenin kaderini değiştiren adımı atan Ömer Halisdemir adına bir askeri birlik olsun ki her anlamda yatırımlar Niğde'ye layık görülmezken bu acemi birliği ile de Niğde'nin kaderi değişmeli . Sonrasında dolmaz denilen havaalanı da dolacaktır . Bu memlekette iç Anadolu'nun göz bebegi bir konumda oldugu ikimiz tarıma , kolay ulaşıma sahip fabrikasyona ve turizme zaten kavuşacaktır . Saygılarımla
yorumcu 4 yıl önce
http://nigdeyankigazetesi.com/ burada ilginizi çekecek çok güzel haberler var. yayınlamanızı diliyoruz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Son Yorumlar
TEŞEKKÜRLER...BAŞARILAR DİLERİZ...
zahmet buyurmuşlar kendileri
Adliyeyi üst geçite bağlayan geniş yollar açılması gerekir.
Sayın müdürüm doğma büyüme niğdeli olup niğde emniyetinde görev yapan ayrıca da ticaret yapan polis memurlarını denetleseniz motorlardan daha makbuldür bence bizim yeğenlerimiz pkk la mücadele ederken sizin niğdeli personeliniz valla fındık kırıyor buna bi el atsanız adalet yerini buldu diye sizi aklınızdan öperim
Bu tarz motorlar sadece tarlada kullanılıyor benim yaşım 40 daha trafikte ve şehir mekezinde hiç tescilsiz motor görmedim.
12°
parçalı az bulutlu
24_09_2013_02 Image Banner 142 x 60 24_09_2013_02 Image Banner 142 x 60
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 02 Haziran 2020
İmsak 03:28
Güneş 05:14
Öğle 12:44
İkindi 16:37
Akşam 20:05
Yatsı 21:42
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 26 53
2. Başakşehir 26 53
3. Galatasaray 26 50
4. Sivasspor 26 49
5. Beşiktaş 26 44
6. Alanyaspor 26 43
7. Fenerbahçe 26 40
8. Göztepe 26 37
9. Gaziantep FK 26 32
10. Denizlispor 26 31
11. Antalyaspor 26 30
12. Gençlerbirliği 26 28
13. Kasımpaşa 26 26
14. Konyaspor 26 26
15. Malatyaspor 26 25
16. Çaykur Rizespor 26 25
17. Ankaragücü 26 23
18. Kayserispor 26 22
Takımlar O P
1. Hatayspor 28 53
2. Erzurum BB 28 47
3. Bursaspor 28 46
4. Adana Demirspor 28 45
5. Akhisar Bld.Spor 28 45
6. Fatih Karagümrük 28 43
7. Altay 28 43
8. Ümraniye 28 40
9. Giresunspor 27 38
10. Keçiörengücü 28 35
11. Balıkesirspor 28 35
12. Menemen Belediyespor 28 35
13. İstanbulspor 27 33
14. Altınordu 28 31
15. Boluspor 28 25
16. Osmanlıspor 28 24
17. Adanaspor 28 20
18. Eskişehirspor 28 17
Takımlar O P
1. Liverpool 29 82
2. Man City 28 57
3. Leicester City 29 53
4. Chelsea 29 48
5. M. United 29 45
6. Wolverhampton 29 43
7. Sheffield United 28 43
8. Tottenham 29 41
9. Arsenal 28 40
10. Burnley 29 39
11. Crystal Palace 29 39
12. Everton 29 37
13. Newcastle 29 35
14. Southampton 29 34
15. Brighton 29 29
16. West Ham 29 27
17. Watford 29 27
18. Bournemouth 29 27
19. Aston Villa 28 25
20. Norwich City 29 21
Takımlar O P
1. Barcelona 27 58
2. Real Madrid 27 56
3. Sevilla 27 47
4. Real Sociedad 27 46
5. Getafe 27 46
6. Atletico Madrid 27 45
7. Valencia 27 42
8. Villarreal 27 38
9. Granada 27 38
10. Athletic Bilbao 27 37
11. Osasuna 27 34
12. Real Betis 27 33
13. Levante 27 33
14. Deportivo Alaves 27 32
15. Real Valladolid 27 29
16. Eibar 27 27
17. Celta de Vigo 27 26
18. Mallorca 27 25
19. Leganés 27 23
20. Espanyol 27 20

Gelişmelerden Haberdar Olun

@