Tarihi bir gün... Tıp Fakültesi işi tamam

Tıp Fakültesi kurulumunu unutmuştunuz değil mi?... Yeni gelişme... Tarihi bir gün...

SİYASET 30.08.2016, 01:14 01.09.2016, 17:34 Selim GÖKEL
Tarihi bir gün... Tıp Fakültesi işi tamam
banner830

Unuttunuz galiba... Niğde'ye Tıp Fakültesi kurulucaktı...

 Borhaber.net olarak Tıp Fakültesi konusunu bir kaç kez yazdık... Eleştirilerimizi ilettik. Niğde Üniversitesi yönetimi  ile aramızın bozulması da zaten bu haberler üzerine başladı ve Akkaya ile devam etti.  Ardından Üniversite tarafından tam sayfa Akkaya üzerine yazdıklarımızdan dolayı Borhaber.net'i kınama ilanları, yayınımızı durdurma teşebbüsleri vs.
(ilgili haberler en altta)

Kahraman Şehit Ömer Halisdemir'in ailesi ve Niğde genelinin  Havaalanı istekleri sırasında Resmi Gazetede yayımlanarak, Niğde'de  yapılması planlanan Tıp Fakültesine,  Rektör Başkanlığındaki  Niğde Üniversitesi Senatosunun,  Niğde siyasetinin ve basınının da desteği ile alınarak kampanya tarzı ile Senato kararı alınması ve   Niğde Üniversitesi Tıp Fakültesi isminin   "Ömer Halisdemir Tıp Fakültesi" olarak değiştirilmesi ki   bu şekilde Tıp Fakültesi yapımının daha hızlanacağı üzerine düşüncelerimi   yazacaktım. Bunu etrafımdaki insanlarla da paylaşmıştım. Bu konuyu gündeme getiremedim... Malum, yine malum yönetim tarafından, yine    "Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak" ile suçlanabilirdim.   Zaten ardından da Niğde Üniversitenin adı değişimi teklif edildi  ve Niğdelilerin uçuşu  bir başka bahara kaldı. 

Asıl konumuza gelelim...

Aşağıda Aksaray ilinde son bir kaç gün içinde Aksaray Tıp Fakültesi ile ilgili çıkan haberlerden ve verilen demeçlerden alıntılar yaptık... 

Hem bilgi sahibi olun... Hem de fikir sahibi olun diye!... 


Buraya kadar Selim GÖKEL yorumladı... 

*****


Bugün Aksaray İçin Tarihi Bir Gün Daha

 

Aksaray tarihi günlerinden birisini yaşadı. Sağlık Bakanlığı Aksaray Valiliği ve Aksaray Üniversitesi iş birliği çerçevesiyle imzalana Protokol ile Aksaray Tıp Fakültesi Kamu hastaneleri ortak kullanım protokolü imzalandı.

Ak Parti Grup Başkanvekili -Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz, Ak Parti Milletvekilleri Mustafa Serdengeçti, Cengiz Aydoğdu, Vali Aykut Pekmez ve Ak Parti İl Başkanı Abdulkadir Karatay ile birlikte 7 Ekim 2015 tarihinde temeli atılan Aksaray Eğitim ve  Araştırma  Hastanesi inşaatında ve Aksaray Üniversitesi(ASÜ) bünyesinde Tıp Fakültesi Eğitim binalarında incelemelerde bulundu. 

Milletvekilleri ve Vali Aykut Pekmez'in, yapımı devam  “ Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastane İnşaatı ile  ilgili incelemeleri sırasında Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Himmet Durgut,  ve  İnşaat Mühendisleri,   inşaatın genel durumu ile ilgili bilgiler verdi.

 

 Sağlık Sorunlarına Eksiksiz Cevap Vereceğiz

 

  19 Mayıs 2017 tarihinde bitirilmesi öngörülen 400 yataklı  Eğitim ve Araştırma Hastanesi inşaatında incelemelerde bulunan Ak Parti Grup Başkanvekili ve Milletvekili İlknur İnceöz, yaptığı açıklamada,  " 300 dönüm arazi üzerine temelleri atılan hastanemizin inşası tamamlandığı zaman sağlık alanında yeni tıbbi  birimlerle birlikte Kardiyoloji biriminden, Cerrahi Tıp,   Çocuk Tıbbi birimlerine kadar Aksaraylı hemşerilerimizin tüm sağlık sorunlarına  eksiksiz cevap verecek bir hastaneye kavuşmuş olacağız. Hastanemizin inşaatı devam ederken uzun uğraşlarımız sonunda Aksaray Tıp Fakültesi kurulma kararı da çıktı. Gerek Eğitim ve Araştırma Hastanemiz gerekse kararı alınan  ve en kısa zamanda hayata geçirilecek olan Tıp Fakültemiz ile Aksaray'ın ve Bölge halkının tüm sağlık sorunlarına cevap verebilecek şekilde çalışmaları buna uygun yürütüyoruz" dedi.

 

Bugün Aksaray İçin Tarihi Bir Güne Tanıklık Ediyoruz

 

Milletvekili Mustafa Serdengeçti  ise, " Allah'a hamd olsun ki Aksaray'ımız için tarihi bir gün yaşıyoruz.  Aksaray'da hastanelerimizin Sağlık Bakanlığı, Valilik ve Aksaray Üniversitesi ile yapılan protokol ile Tıp Fakültesi bünyesinde ortak kullanım alanına alınması büyük bir gelişme. Hastanemiz tamamlandığı zaman bölge ve çevre iller ile rekabet edebilecek bir düzeye gelecek. Tıp Fakültesi hayalimiz gerçek oldu. Üniversitemiz Tıp Fakültesinin kurulum aşamasında hazırlıklarını tamamladı.  Önümüzdeki yıllarda Tıp Fakültemiz hayata geçecek. Bizler bu hayalin gerçek olması için çok çalıştık ve bu gün bu hayalin gerçekleşmesinin mutluluğunu ve haklı gururunu yaşıyoruz. Devletimizin bu denli büyük yatırımları  ile  Aksaray   bölgede sağlık merkezi olma yolunda önemli bir adım atacak. Aksaray'da  yaşayanlarla beraber, çevre il ve ilçelerde yaşayan insanlar da buraya gelerek inşallah sağlıklarına kavuşacaklar. Bizler birlik beraberlik içerisinde Aksaray'a daha güzel hizmetler getirebilmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun  diye konuştu.

 

Sağlık Alanında Önemli Mesafeler Kat Ettik

 

Aksaray Valisi Aykut Pekmez, " Hükümetimizin sağlık alanında ki reformlarından birisi de Aksaray'da yükseliyor. 400 yataklı hastanemiz ile birlikte fiziki şartları daha modern bir hastaneye kavuşacağız. Yine üniversitemiz ile imzaladığımız protokol çerçevesinde  hayata geçecek olan Tıp Fakültemiz ile sağlık alanında daha güzel hizmetler verebileceğimiz  büyük bir yatırımın içerisindeyiz. Aksaray sağlık alanında önemli bir mesafe kat etmiştir" dedi. 

 

Asü 'Den Tıp Fakültesi Atılımı 

 

Daha sonra Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Tıp Fakültesi Eğitim Binalarında incelemelerde bulunmak üzere ASÜ' ye geçen heyet burada ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin tarafından karşılandı.

 Tıp Fakültesi atılımına devam eden ASÜ Dersliklerinde incelemelerde bulunan heyet  Rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin'den Tıp Fakültesi çalışmaları ile ilgili bilgiler aldı. 

ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin verdiği bilgiler doğrultusunda, " ASÜ Tıp Fakültesi için fiziki olarak hazırız. Valiliğimiz, Kamu Hastaneleri ve Sağlık Bakanlığı ile Üniversite olarak  kamu alanlarının ortak kullanım protokolünü imzaladık. Böylelikle Tıp Fakültesi ile ilgili çalışmalarımızda bir adım daha atmış olduk. ASÜ olarak  bünyemize Öğretim Üyesi, personel ve öğrenci   alımına başlayacağız. Aksaray hızlı bir şekilde Tıp Fakültesine kavuşmak için büyük adımlar atmaya devam ediyor.Bu süreçte emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu

İLGİLİ HABERLERİMİZ İÇİN TIKLAYIN


Borhaber.net'in bir paragrafından kopartılan fırtına
Ne var bunda? 
Niğde Gazetelerinde tam sayfa Borhaber.net'i kınama ilanı
Niğde'deki kokunun kaynağı ve çözümü

 

Yorumlar (21)
Niğdeli 3 yıl önce
Niğde siyasi anlamda tarihin en yavan dönemini yaşıyor.Bırakın Aksaray,Hakkari, Şırnak bile iki dönemdir daha iyi hizmet aldılar.Vekillerimiz arazide yoklar.Çünkü yüzleri yok.Verdikleri hiçbir sözü yerine getiremediler. Özellikle Erdoğan özegen bey niğdeden başka her yerde var. Ama koca reisin gözünün önünde gezinmek artık yeniden vekil olmak için bizimkilere yetmeyecek. Ben deli gibi bir akpartiliyıl. Ama niğdede vekilliği ömer fethi yapıyor.Erdoğan özegen bu dönem niğde için tam bir hayal kırıklığı.Vay niğde vay.Senin ilçenDi Aksaray. Son yıllarda seni her yönden ikiye katladı.
BORLU 3 yıl önce
daha dune kadar istıkrar var deyıp kahve köşelerınde oturdukları yerden ahkam kesenlere soruyorum niğdenın neresınde ıstıkrar var. kendıne yakıştıramadığın havalimanımı var, sabahın 5 de kayserıye hasta taşıdığın tıp fakultesımı var, sosyal etkınlık kulturel etkınlıkmı var,sporda bır başarınmı var, ekonomıde organıze sanayı bolgende iş imkanımı var ,tramvayın mı var ne var hıç bır şey ama lafa gelınce mangalda kül bırakmazsın nedenmı cunku senın dunyan kuçuk sana 1300 tl maaş yeter akşama kadar kahvede otur senın dunyan o akkaye kokusunu cek cunku sen tezek kokularına alışkınsın.
Yılmaz ertürk 3 yıl önce
Yahu geçin hizmetleri adam doguda sınir kapisı açılışinda köprü açilışında nitsin niğdeyi. ozegen vekil olsun diye bir yerlerini yırtanlar ne oldu niğdeye yatirım yağiyor demi' sizler işlerinizin takipcisi olsun diye özegeni istediniz memleket için değil onunda yaptığı en iyi iş takipcilikdir
Kral çıplak 3 yıl önce
Bencede Ak parti iki milletvekilinin memleketi hayal kırıklığına uğrattı özegenden bir parça umutluyduk ama oda türübünlere oynadı Diğeri zaten ortada yok ama reis bunları görüyor Aksaray aldı başını gidiyor memleketim perli perişan yazık ki çok yazık unutmayın beyler bir de toprağın altı var hesap var ahiret var
faruk bildirici 3 yıl önce
senato üniversite yerine tıp fakültesinin ismini verseydi, bugün tıp fakültesinde büyük yol almış olurduk, tespit çok güzel, tebrik ediyoruz. üniversie hocaları böyle yapmakla havaalanını engelledi.
re aktör 3 yıl önce
niğde üniversitesi rektörü niğde ile özdeşleşmiş, marka olan Niğde üniversitesinin ismini değiştirmekle havaalanı isteklerine ket vurdu. yani engelledi. vebali var bu işin özellikle meydanı bunlara bırakan siyasetçilerin sorumluluğu var.
Çukurkuyulu 3 yıl önce
Ömer Halisdemir adına ailemiz askeri bir birlik istemelidir . Bu ülkenin kaderini değiştiren adımı atan Ömer Halisdemir adına bir askeri birlik olsun ki her anlamda yatırımlar Niğde'ye layık görülmezken bu acemi birliği ile de Niğde'nin kaderi değişmeli . Sonrasında dolmaz denilen havaalanı da dolacaktır . Bu memlekette iç Anadolu'nun göz bebegi bir konumda oldugu ikimiz tarıma , kolay ulaşıma sahip fabrikasyona ve turizme zaten kavuşacaktır . Saygılarımla
yorumcu 3 yıl önce
http://nigdeyankigazetesi.com/ burada ilginizi çekecek çok güzel haberler var. yayınlamanızı diliyoruz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
banner833
13°
kapalı
banner696
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Alanyaspor 7 14
2. Sivasspor 7 12
3. Trabzonspor 7 12
4. Konyaspor 7 12
5. Fenerbahçe 7 11
6. Başakşehir 7 11
7. Antalyaspor 7 11
8. Gaziantep FK 7 11
9. Malatyaspor 7 10
10. Galatasaray 7 10
11. Göztepe 7 9
12. Beşiktaş 7 8
13. Denizlispor 7 8
14. Ankaragücü 7 8
15. Çaykur Rizespor 7 8
16. Kasımpaşa 7 7
17. Gençlerbirliği 7 3
18. Kayserispor 7 3
Takımlar O P
1. Ümraniye 7 14
2. Hatayspor 7 14
3. Balıkesirspor 7 13
4. Akhisar Bld.Spor 7 13
5. Fatih Karagümrük 7 12
6. Altay 7 12
7. Bursaspor 7 12
8. Keçiörengücü 7 11
9. Adana Demirspor 7 10
10. İstanbulspor 7 10
11. Erzurum BB 7 10
12. Osmanlıspor 7 10
13. Menemen Belediyespor 7 7
14. Adanaspor 7 6
15. Altınordu 7 5
16. Giresunspor 7 5
17. Boluspor 7 2
18. Eskişehirspor 7 -2
Takımlar O P
1. Liverpool 8 24
2. Man City 8 16
3. Arsenal 8 15
4. Leicester City 8 14
5. Chelsea 8 14
6. Crystal Palace 8 14
7. Burnley 8 12
8. West Ham 8 12
9. Tottenham 8 11
10. Bournemouth 8 11
11. Wolverhampton 8 10
12. M. United 8 9
13. Sheffield United 8 9
14. Brighton 8 9
15. Aston Villa 8 8
16. Newcastle 8 8
17. Southampton 8 7
18. Everton 8 7
19. Norwich City 8 6
20. Watford 8 3
Takımlar O P
1. Real Madrid 8 18
2. Barcelona 8 16
3. Atletico Madrid 8 15
4. Granada 8 14
5. Real Sociedad 8 13
6. Sevilla 8 13
7. Athletic Bilbao 8 12
8. Valencia 8 12
9. Villarreal 8 11
10. Levante 8 11
11. Osasuna 8 11
12. Getafe 8 10
13. Real Valladolid 8 10
14. Eibar 8 9
15. Celta de Vigo 8 9
16. Real Betis 8 9
17. Deportivo Alaves 8 8
18. Mallorca 8 7
19. Espanyol 8 5
20. Leganés 8 2
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@