Kent Ormanı Yeni Yüzüyle Hizmete Açıldı

Kent ormanı içerisinde yapılan işletmeler Sakatlar Derneği Niğde Şubesine tahsis edilerek işyerlerinin işletmesini engellilerin yapmasını sağladı.

BOR-NİĞDE 16.05.2015, 21:57 16.05.2015, 22:04
1733
Kent Ormanı Yeni Yüzüyle Hizmete Açıldı
banner830
 Niğde Belediyesi tarafından gerekli düzenleme çalışmaları yapılan ve genişletilen Kent Ormanı yeni yüzüyle hizmete sunuldu.

FOTOĞRAFLAR SAYFANIN ALTINDA

Niğde Belediye Başkanlığının şehrin mesire alanı ihtiyacını karşılamak amacıyla halkın ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde kamelyasından mangalına, oturma alanlarına ve yeşil alanların sulama sistemine kadar bir çok alanda çalışma yaptığı kent ormanı Niğdelilerin hafta sonu ailesiyle vakit geçirecekleri açık hava mekanı haline geldi.

Yapılan düzenleme çalışmalarıyla kent ormanının çehresini değiştiren ve halkın beğenisini kazanan Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, bir ilkede imza atarak engellilere lafta değil özde sahip çıkıldığını ortaya koydu. Kent ormanı içerisinde yapılan işletmeler Sakatlar Derneği Niğde Şubesine tahsis edilerek işyerlerinin işletmesini engellilerin yapmasını sağladı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Haluk İpek'in katılımıyla gerçekleşen açılış programına, Niğde Valisi Necmeddin Kılıç, AK Parti Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu, Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, AK Parti Milletvekili Adayları Erdoğan Özegen, Yaşar Ataç, AK Parti İl Başkanı Emrah Özdemir, Bor Belediye Başkanı Sıtkı Erat ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kent Ormanı kullanım alanı genişletildi

Kent Ormanında yapılan çalışmalar sonucu mesire alanının çehresini değiştiren Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan; "Kent ormanını tarihinden bahsedecek olursak. Ortaokul yıllarımızda bu bölgeye öğrenci olarak ağaç dikmeye geldiğimizi hatırlıyorum. O zamandan bu zamana bu bölgede ağaçlandırma çalışması yapılmış. Ancak Niğde'mizde ağaç yetiştirmek oldukça meşakkatli. Bu bakımdan her ağaç bizim açımızdan çok değerli çok kıymetli. Kent ormanı 2004-2005 yılında o dönemin orman bakanlığı tarafından yapılmış. O dönemde de milletvekili olan sayın Erdoğan Özegen beyin burada çok emeği var onu da biliyoruz. Tabi 2007 yılından sonra kendi kaderine terk edilmiş, bataklık haline gelmiş idi. 2009 yılında biz Niğde Belediyesini kazanınca buranın orman bölge müdürlüğünden tahsisini aldık. Ve o günün şartlarında bakım yaparak hizmete açtık. Geçtiğimiz 5 yıl içerisinde bir takım deformeler oldu. Geçen yıl burayı bakıma alarak yeniden tadilat yaptık daha güzel bir mekan haline getirdik. Alanımızı genişlettik. Kent ormanı orman bölge müdürlüğüne ait yaklaşık 500 bin metre kare bir alan üzerine kurulmuştur. Niğde Belediyesi olarak kullanımı bizde. Kent ormanının daha iyi hizmet verebilmesi için yaptığımız düzenleme çalışmaları kapsamında 2014 yılı sonbahar döneminde tamamlandı. 750 bin lira civarında para harcadık kent ormanı için" dedi.

Kent ormanı içerisinde yer alan işletmeleri sakatlar derneği üyeleri çalıştırıyor

Engellilerin her zaman yanında olan Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan; "Kent ormanının yeni yüzüyle hizmet vermesiyle birlikte bir başka özelliği de burada engelli kardeşlerimizin işletmeleri çalıştırmış olmasıdır. Kent ormanı içerisinde kapalı alanlar yani işletmeler yer almaktadır. Biz hem iktidar olarak hem de Niğde Belediyesi olarak engelli kardeşlerimize verdiğimiz önemin altını çizme adına, belediye meclisimizden yetki alarak burada ki kapalı alanların tamamını engelli kardeşlerimize Sakatlar Derneği Niğde Şubesi Başkanlığına ücretsiz olarak tahsis ettik. Burada Sakatlar Derneği Niğde Şube Başkanı Songül Çalışkan hanımı da kutluyor, başarılarından dolayı teşekkür ediyorum. Niğde Belediyesinin her zaman engelli kardeşlerimizin yanında olduğunun altını bir kez daha çizmek istiyorum. Biz engellilerimizin yanında kuru kuruya laf olarak değiliz. Belediye olarak her yıl engellilerimiz için 50-60 civarında akülü sandalye alımı yapıp engellilerimize dernekleri aracılığıyla ulaştırıyoruz. Bize katkı veren başta Sayın Valimize, Milletvekillerimize, İl Genel Meclisimize ve Belediye Meclis Üyelerimize teşekkür ediyorum. Niğde'mize gelerek açılış programımıza katılmasından dolayı Genel Başkan Yardımcımız Haluk İpek beye de teşekkür ediyorum. Kent Ormanı yeni yüzüyle Niğde'mize hayırlı olsun" şeklinde konuştu.

AK Parti anlayışı millet endeksli bir siyaset anlayışı

Şehrin çehresinin değiştiğini ifade eden AK Parti Niğde Milletvekili Adayı Erdoğan Özegen; "İnsanların en hayırlısı insanlara en faydalı olandır. Milletvekili olduğumuz dönemde hiç bir imkanımız yokken, fakir fukaranın garip kurabanın, bağı bahçesi olmayan hemşerilerimizin hafta sonu gelip bir mesire yeri olarak değerlendirebilecekleri bir yer olsun amacıyla o gün attığımız tohumu  bugün değerli Belediye Başkanımız yol arkadaşımız bugün mükemmel bir eser haline getirdi. Burası bugün Belediye Başkanımız sayesinde mükemmel bir tesis bir mesire alanı oldu. Bu eserlerin hepsi bir anlayışın ürünüdür. Benimle yaşıt olan bu ormanlık arazi, bugüne kadar bir çok belediye başkanı siyasetçi geldi geçti ama hiç kimsenin aklına fakir fukara için bu ormanı hizmete dönüştürme gelmedi. AK Parti anlayışı millet endeksli bir siyaset anlayışı. Bunun ön önemli tezahürünü bu kent ormanında görüyoruz. Değerli Belediye Başkanımızı bu güzel hizmetten dolayı ve yine sosyal belediyecilik anlayışını Niğde'nin bütününe hakim kıldığı için teşekkür ediyorum. Niğdeli hemşerilerimiz çiçek gibi bir Niğde'de yaşıyorlar. Akkaya barajı da artık balıkların tutulduğu bir alan olacak. Buranın tamamını düzgünce arıtacağız. Bu kokudan milleti kurtaracağız. Bundan da hiç kimsenin endişesi olmasın" dedi.

Türkiye'nin her yerini yeşillendirdik

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Haluk İpek; "Kent ormanı hayırlı uğurlu olsun. Başta emeği geçen başta belediye başkanımız olmak üzere Erdoğan beye, valimize ve bütün belediye meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. Gerçekten güzel ve anlamlı bir hizmeti hayat geçirmişler. Bir şehre girerken eğer o şehir yeşillerle doluysa insanın gerçekten içi açılıyor, orada yaşayan insanlarda daha mutlu oluyorlar. Ağaç dikmekle ilgili dönemimizde 12 yıldır çok özel bir gayret sarf ettik. Gerçekten Türkiye'nin her yerini yeşillendirdik. Doğalgaz tüketiminin artması ağaç kesme oranını azalttı. Ormanlarımız kendisini yeniliyor ve çoğalıyor. Yangınlara artık anında müdahale edebilecek imkanlara sahip olduk. Niğde'ye kent ormanı yeni yüzüyle hayırlı uğurlu olsun" şeklinde konuştu.

Açılış programına katılan Niğde Valisi Necmeddin Kılıç; "Dünyada Londra yokken Paris yokken, İstanbul yokken, Roma yokken Niğde vardı. Niğde kesintisiz devam eden bir medeniyet bir şehir. 4000 yıldır dünyaya aydınlar yetiştirmiş bir şehir. Niğde bir 5 yıllık bir hesap yaptı. Birde 30 yıllık hesap yaptı. Sayın Başbakanımızın bize verdiği müjdeler bu 5 yıllık hedefleri aşan hedeflerdi. Niğde emin adımlarla yarınlarına yürüyor. Niğde Belediyesinin ilimizde ki şehircilik ilkelerine, şehirleşmeyi geliştirecek köklü adımlar atması da bizim için ayrı bir zenginlik. Belediyemizin onlarca takdir edilecek projesi var. Bugün Niğde 5 bin hektar alana 5 milyon fidan dikiyor. Ve bu fidanlarında önemli bir kısmını dikti" dedi.

Konuşmaların ardından kent ormanı yeni yüzüyle hizmete sunuldu. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Haluk İpek, Belediye Başkanı Faruk Akdoğan ve milletvekili adayları mesire alanında bulunan vatandaşları ziyaret ederek selamladılar.

Programda sunulan Niğde Belediyesi mehter takımı konseri ise beğeniyle izlendi.


http://www.borhaber.net/bor-nigde/kent-ormani-yeni-yuzuyle-hizmete-acildi-h16765.html

Posted by Bor Haber on 16 Mayıs 2015 Cumartesi
Kaynak: Sitemizden haber fotoğraf alınması yasaktır.
Yorumlar (6)
memlekete bak sen 5 yıl önce
Arkadaş ne ormanmış AC AC bititlremediniz.kim gelse burayı aciyirsunuz bi Allahın kuluda demiyorki bu güzelim kokuyu burayı açarken de analim diye. Vekil mi var iktidarmu var nigdede.hep akraba.yeter artik ya
3117 5 yıl önce
4. açılışta koku gelmemiş mi burunlarına. .
hülya kaçar 5 yıl önce
kent ormanı yenilikleri ile gerçekten güzel olmuş, engellilere verilmesi de ayrı düşünce kutlarım. niğde güzel bir piknik alanına kavuştu. toki den gidip sabah kahvaltımızı orada yapıyoruz.
Aygün 5 yıl önce
Birde adam akıllı mescid yapsalar. Yanında tuvaleti olmak üzere.
Adam koku diyor 5 yıl önce
adam pis kokuyor diyor anlaman mı?
sevimliler 5 yıl önce
3995677. açılışınız hayırlı olsun.
Son Yorumlar
Güzel ilçemiz çiftlikte bunu yapan birkaç ahlaksız yüzünden su heba oluyor.Dünya bir damla su için belki savaşacak.Hocalarımızın bu cuma ve gelecek cuma namazlarında hutbede bu konuya değinmelerini öneriyorum.Ahlaksızlara inat suyumuzu dikatli kullanalım.su hayattır.
sanki kemerhisarda bundan önce yüzlerce vaka çıkmış gibi haber yapıyorsunuz YALAN HABERİ BIRAKIN İDDANIZI İSPATLAMAKLA SORUMLUSUNUZ.
yapılan işin kötüsü olmaz elinize sağlık ama sıfır asfalt atıyorsunuz yolların ortası hep logar kapağı ya çukur yada tümsek gibi, mutlaka lastiğin biri denk geliyor.
Ateşteyim ateşte aklım gitti bir nefeste Ateşteyim ateşte....ne anlatmak istediğinizi anlıyamadım...
Çok gizemli bir yazı olmuş. Örnekleme yapılabilirdi.
29°
az bulutlu
banner696
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 04 Temmuz 2020
İmsak 03:30
Güneş 05:17
Öğle 12:51
İkindi 16:44
Akşam 20:14
Yatsı 21:54
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Başakşehir 29 60
2. Trabzonspor 29 58
3. Sivasspor 29 53
4. Galatasaray 29 52
5. Beşiktaş 29 50
6. Fenerbahçe 29 46
7. Alanyaspor 29 45
8. Göztepe 29 38
9. Gaziantep FK 30 38
10. Antalyaspor 29 37
11. Kasımpaşa 29 35
12. Denizlispor 30 32
13. Gençlerbirliği 29 31
14. Çaykur Rizespor 29 29
15. Malatyaspor 29 28
16. Kayserispor 29 28
17. Konyaspor 29 27
18. Ankaragücü 29 25
Takımlar O P
1. Hatayspor 31 57
2. Adana Demirspor 31 54
3. Erzurum BB 31 53
4. Bursaspor 31 52
5. Akhisar Bld.Spor 31 51
6. Fatih Karagümrük 31 50
7. Altay 31 50
8. Ümraniye 31 44
9. Keçiörengücü 31 44
10. Giresunspor 31 44
11. Menemen Belediyespor 31 39
12. Balıkesirspor 31 35
13. İstanbulspor 31 34
14. Altınordu 31 33
15. Boluspor 31 30
16. Osmanlıspor 31 24
17. Adanaspor 31 21
18. Eskişehirspor 31 12
Takımlar O P
1. Liverpool 32 86
2. Man City 32 66
3. Leicester City 32 55
4. Chelsea 32 54
5. M. United 32 52
6. Wolverhampton 32 52
7. Sheffield United 32 47
8. Arsenal 32 46
9. Tottenham 32 45
10. Burnley 32 45
11. Everton 32 44
12. Crystal Palace 32 42
13. Newcastle 32 42
14. Southampton 32 40
15. Brighton 32 33
16. West Ham 32 30
17. Watford 32 28
18. Aston Villa 32 27
19. Bournemouth 32 27
20. Norwich City 32 21
Takımlar O P
1. Real Madrid 33 74
2. Barcelona 33 70
3. Atletico Madrid 34 62
4. Sevilla 33 57
5. Villarreal 33 54
6. Getafe 33 52
7. Real Sociedad 33 50
8. Athletic Bilbao 33 48
9. Granada 33 46
10. Valencia 33 46
11. Osasuna 33 44
12. Levante 33 42
13. Real Betis 33 37
14. Real Valladolid 33 36
15. Deportivo Alaves 33 35
16. Eibar 33 35
17. Celta de Vigo 33 34
18. Mallorca 34 29
19. Leganés 33 25
20. Espanyol 33 24

Gelişmelerden Haberdar Olun

@