Bu Başlık Okurun: "Bor’un Sabı Yok"

Son zamanda sitemize iletilen şikayetler arttı… Bunlardan bazılarını özellikle toplumu ilgilendirenleri önemsiyor ve alıntılıyoruz.

YORUM 25.11.2015, 22:41 25.11.2015, 22:57
Bu Başlık Okurun: "Bor’un Sabı Yok"
Haber-Yorum : Selim GÖKEL 


 Borhaber.net sitemiz yayına girdiğinden beri binlerce şikayet aldık. Bu şikayetleri okurlarımız  elektronik ileti, sosyal medya sayfalarımız ve telefon ile olduğu gibi sitemizin sağ blok alt bölgede bulunan "Şikayetim Var!" bölümlerine bırakıyorlar.  Bunların bir kısmını değerlendirdik, bir kısmını ilgili kurum ve kuruluş ve kişilere ilettik.

Ayrıca okurlarımızın büyük bölümü de konu ile ilgili haberlerin altına yorumlarını yazıyor.
 Sitemize bugüne kadar 750 bin 793 yorum yapılmış. Son bir yılda ise 23 bin 278 yorum. Yeri geliyor okurlarımız 5 yıl önceki habere bile yorum bırakıyorlar. Binlerce yorumu da sakıncalı olduğu için yayınlayamadık.

Borhaber.net’e bu şikayetler iletildiği zaman anlıyoruz ki Borhaber.net’in haberciliğine insanlar güveniyor. Bu şikayetler bize ayrı bir sorumluluk hissettiriyor.

Son zamanda sitemize iletilen şikayetler arttı…  Bunlardan bazılarını özellikle toplumu ilgilendirenleri önemsiyor ve alıntılıyoruz.

***

Bor – Kemerhisar yolunun yeni atılan asfaltının çok kötü olduğu tehlike arz ettiği konusunda.

***

Bor İlçesinde bazı merkezlerdeki asfalt çalışmasının yolların kazılmasından çok zaman geçmesine rağmen ağır aksak ilerlediği  hakkında.

***

Okulların il dışı gezilerine Niğde’de sorumlu amirlerin izin vermediği hakkında.

***

Bu satırları yazarken, bir okurumuz borhaber facebook sayfasından mesaj attı. Badak Petrol haberimizi gerekçe gösterip, Çin yatırımlarını ilginç bir ironi ile soruyordu… Sayfanın en altında görebilirsiniz.

***

Bor’da en çok şikayet aldığımız konu ise…

Bazı Milli Eğitime bağlı okul, kurum ve kuruluşların başta giyim olmak üzere, ihale konusu malzemeler, kitaplar vs. bilinçli olarak Niğde’den seçildiği, aynı elbisenin Bor’da olmasına rağmen okul idarecilerinin Bor dışı firmalarla anlaştığı, velileri bilinçli olarak  yönlendirdiği konusunda çok şikayet aldık. Eti budu belli olan Bor esnafının ticarette yaşadığı sıkıntıyı dinleyerek kayıt alarak şahit olduk. Burnundan soluk alan Bor Esnafı kendi ağızlarından isim vererek bu keyfi tavır içinde olan okul müdürlerini teşhir etmemizi istediler. Asıl teşhir edilmesi gerekenlerin ise  bu konularla ilgilenmeyen Bor Ticaret Odası, Bor Siyasi Partilerin yöneticilerini ve Kurum Amirleri olduğunu hiç çekinmeden  isimler vererek söylediler. “Bor’un Sabı Yok” manşeti atmamızı dahi söylediler, ki önceden bu başlığı attığımızı da hatırlattılar.

***

Niğde Bor Otobüsleri ise yıllardır düzenli olarak şikayet edilir. Belki de en çok şikayet Niğde Bor otobüs kooperatifi için gelir. İnsanların zaman kaybından, otobüslerin kalitesizliğinden,  şoförlerin davranışlarından, tıka basa yapılan yolculuklardan ve bu konuya ilgisiz kalan yerel yöneticilerden…

***

Geçmişte örnek göstererek  övdüğümüz ama son zamanda çok şikayet aldığımız Niğde Şehir içi otobüsleri de şikayetlerden payını alıyor. Bugün bir haber yayınladık.  Haber, “Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan Otobüsçüleri Dinledi”şeklindeydi. Manşetimiz ise "Vatandaşı Kim Dinleyecek” şeklindeydi. Çünkü Niğde Şehir içi otobüsleri içinde çok şikayet alıyoruz. Bugün sitemizin şikayet bölümüne yazılan bir şikayeti aynen aşağıya alıntıladık.

Okurumuzun bugün gönderdiği şikayeti noktasına dahi dokunmadan aşağıda yayınlıyoruz ;

25.11.2015 günü, saat 13:00 sularında. İkamet ettigim adresten Universiteye gitmek icin Niğde-Bor otobusune binerek kampuste indim. Guvenlik icin giriste bekletilen merkezden kampuse ulasimi saglayan otobuse, kampus ici ucretsiz oldugu icin bindim. Sofor, Bor dan gelenlerin inmesi gerektigini soyledi. Bor otobuslerinin kampuse girmedigini ve kampus ici ulasimin ucretsiz oldugunu soyledim. Bana etik olmadigini inmem gerektigini tekrar soyledi. Benimle muhattap olmamasi gerektigini Rektorluge sikayette bulunmasini soyledim. Verdigi cevap ise sen beni sikayet et oldu. Adini sordum cevap vermedi plakayi al o yeter dedi bende indim. Tartisana kadar zaten ben gitmek istedigim Muhendislik Fakultesine gitmis olurdum. Kampus ici ucretsiz ulasimin sadece lafta oldugunun en buyuk gostergesidir. Bir ilin kalkinmasindaki en buyuk faktorlerden biri olan Universitenin boyle gereksiz konulari aşması gerektigine inaniyorum. Sikayet ettigim aracin plakasi " 51 H 0045 " , şoför ise ismini vermek istemedi kendisi kır sacli orta yaşlı birisiydi. Gereginin yapilmasini arz ederim.

Yukarida anlattigim sekilde bimere ve nigde belediyesinde sikayette bulundum bunun haber olan kismi ise, nigde-kampus otobuslerinde kartsiz yolculugun sona ermesiyle kampusteki cogu ogrenci disari yuruyerek nigde-bor otobuslerini kullanarak carsiya gitmeye basladi. Nigde-kampus soforleri ise cirkinleserek KAMPUS İCİ ULASİMİN UCRETSİZ olmasina ragmen ucret talep ediyor.

***

 Elçiye Zeval Olmaz...
Kaynak: TİYO AJANS
banner697
Yorumlar (19)
Başpinar 7 yıl önce
Bor şehir içinde kaziniği halde yeni asfalti dökülmeyen yol.başpinar mahallesi fuat mengi caddesi.
Neden bunu belirtmediniz anlayamadim.
mehmet 7 yıl önce
senelerdir iş icabı bor dan niğde ye gelip giderim gerçekten niğde bor otobüsleri büyük rezillik toki de dakikalarca dolaşmak zorundamıyım 20 dakikalık yolda 35 dakikayı geçiyor fizik hastanesinde niğde den dönüşte güzergahları var canları isterse girerler ve bunlarla karşılaşmaya devam ediyoruz.
vatandaş bilir 7 yıl önce
Bu hattı kurduğunuz çok iyi olmuş. Yanlışları belki böyle düzeltebiliriz . Çocuğum un 300 kişilik 10 siniflik küçük okulunda 1 kadrolu hizmetli yaninda 4 tane daha toplum yararına diye 9 aylik calisanlar varmış. Küçücük bir okulda 5 hizmetli kimin parası ile oturuyor. Aksama kadar oturuyorlarmis.Kul hakkı diye birşey var. Bunu dile getirirseniz sevinirim.
borluu 7 yıl önce
aslında borda o kadar sorunlardan bazıları bırıncısı hukumet meydanının otopark olarak kullanılması ikincisi merkez mahalleler olması halınde ışıkların yetersizliği ve ıssız olması kı kenar mahallelerı duşunemıyorum .üçüncüsü saat 6 da borda hayatın durması dörduncusu niğde bor otobuslerın tam 45 dk niğdeye varması boş yere tokıyı butun vatandaşların çekmesi saymakla bıtmez şimdilik bu kadar.
varmı var 7 yıl önce
nasılbaşlayım bilmiyorum bor içesinin sorunlarıyla esnafın sorun larıyla kim ilgilenir kaymakam belediye başkanı iktidar partisi ilçe başkanı esnaf sorunlarıylada ticaret ve sanayi odası başkanı ilgenir diye biliyorum ancak bazı insan lar omakamlara gelirler de nasılgelirler gelirler işte ilçe başkanı ve tic san odası başkanı bence atamayla geldiler birileri olsun dedi oldular bunu her kes biliyor bunlardan kime çare ve yardım gelir kimseye ancak yakınlarını işe koymak ve protokolde bulunsunlar yani yerleri boşkalmasın var yok farketmez bor ilçesinin sorunları bunları fazla bağlamaz okullar keyfine göre kıyafet değiştirsin veya okulaile birliğindeki bir kaç varlıklı aile bu kıyafetler iyi değil renkleri kötü desin hemen değiştir geriye kalan yüzlerce aile mağdur olmuş kimin umurunda okulmüdürlerikıyafet konusunda velileri niğdeye yönlendirsin kimin umurnda daha ne diyim bu ikiyetkili ve kaymakam üç yetkili varmı var sağlık olsun bu vebali nasıl öderler kendileri düşünsün.........
acaba 7 yıl önce
kim olduğunu veya ne amaç güttüğünü bilmiyorum ama bordaki 3-5 tane çapulcu ....... gibi esnaf kılıklı yüzünden borun kıyafet satan esnafları bitti. hem neden buradan alalım ki fiyatlar niğdenin en az 2 misli. saat 6 olduğunda tüm kepenkler kapalı. bir de bu esnaflar kendilerini düşünmüyorsa esnaf odası başkanı mı düşünecek, bel.başkanı mı , ilçe başkanı mı düşünecek. biraz mantıklı olalım beyler.
borlu azcık espri 7 yıl önce
bir zaman bor ilçesinden sevilen bir esnaf vafat etmiş cenaze yıkanırken yineilçeninçok sevilen bir büyüğü yıkama bitince kefene sardıktan sonra ben demiş ölünün kulağına bir şey söylemek istiyorum deişve eğilip vefat eden kişinin kulağına bir şey fısıldamış neyse cenaze defin işlemi bittikten sonra cematten bazıları merak etmişler ve sormuşlar amca cenazenin kulağına ne fısıldadın demişler o kişde söyleyimdemiş eğer ahirette bor ilçesinde ne var ne yok dye sorarlarsa işte filan bor da parti başkanı filan iki üçtane sivil toplum kuruluşunun başında filan kaymakam filan müdür oldu dersen bor ilçesinin durumunu anlarlar dedim adam daha ne desin
hükümet meydanı boyacısı rıza 7 yıl önce
asıl esripi haberin altındaki facebook şikayeti adam evde tuzluğu ararken karpuz bulduğm hiç olmadı diyor. çok güldüm ya
Açık konuşalım 7 yıl önce
Var olan otobüs hatlarını değiştirmeye ne faruk Akdoğan'ın ne de bir belediye başkanının gücü yeter. O kooperatifçiler niğdeliyi borluyu eşek yerine kpymaya devam edecek. Niğde'nin benzeri küçük şehirlerin ulaşım hatlarına bir bakın be insaf niğdeliyi eşek gibi kamyonlarda taşıyın daha iyi kimsenin de sesi çıkmıyor Nasıl olsa.
bor esnafı 7 yıl önce
bor haberi tebrik ediyorum bor ilçesinin eliayağı ve sahibisin teşekkürler
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
banner832
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 02 Aralık 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Fenerbahçe 13 29
2. Galatasaray 13 27
3. Adana Demirspor 13 24
4. Konyaspor 14 24
5. Başakşehir 13 24
6. Kayserispor 14 23
7. Trabzonspor 13 23
8. Beşiktaş 13 22
9. Alanyaspor 14 17
10. Gaziantep FK 13 16
11. Antalyaspor 12 16
12. Giresunspor 13 15
13. Kasımpaşa 13 15
14. Hatayspor 13 14
15. Karagümrük 13 13
16. Ankaragücü 13 13
17. Sivasspor 14 11
18. İstanbulspor 13 8
19. Ümraniye 13 7
Takımlar O P
1. Eyüpspor 15 34
2. Rizespor 14 25
3. Pendikspor 14 25
4. Keçiörengücü 14 25
5. Boluspor 14 25
6. Samsunspor 14 24
7. Manisa FK 14 23
8. Bodrumspor 14 22
9. Bandırmaspor 14 21
10. Sakaryaspor 15 19
11. Altay 14 18
12. Adanaspor 14 17
13. Göztepe 13 17
14. Tuzlaspor 14 16
15. Erzurumspor 14 14
16. Altınordu 14 12
17. Ö.K Yeni Malatya 15 11
18. Gençlerbirliği 14 7
19. Denizlispor 14 6
Takımlar O P
1. Arsenal 14 37
2. M.City 14 32
3. Newcastle 15 30
4. Tottenham 15 29
5. M. United 14 26
6. Liverpool 14 22
7. Brighton 14 21
8. Chelsea 14 21
9. Fulham 15 19
10. Brentford 15 19
11. Crystal Palace 14 19
12. Aston Villa 15 18
13. Leicester City 15 17
14. Bournemouth 15 16
15. Leeds United 14 15
16. West Ham United 15 14
17. Everton 15 14
18. Nottingham Forest 15 13
19. Southampton 15 12
20. Wolves 15 10
Takımlar O P
1. Barcelona 14 37
2. Real Madrid 14 35
3. Real Sociedad 14 26
4. Athletic Bilbao 14 24
5. Atletico Madrid 14 24
6. Real Betis 14 24
7. Osasuna 14 23
8. Rayo Vallecano 14 22
9. Villarreal 14 21
10. Valencia 14 19
11. Mallorca 14 19
12. Real Valladolid 14 17
13. Girona 14 16
14. Almeria 14 16
15. Getafe 14 14
16. Espanyol 14 12
17. Celta Vigo 14 12
18. Sevilla 14 11
19. Cadiz 14 11
20. Elche 14 4

Gelişmelerden Haberdar Olun

@