Niğde de üç yıldır 30 sokak kedisine bakıyor

Niğde’de Ayhan Gök isimli vatandaş üç senedir her gün 30 sokak kedisine bakıyor

YAŞAM 17.11.2013, 23:08 20.11.2013, 22:05


 Niğde’de Ayhan Gök isimli vatandaş üç senedir her gün 30 sokak kedisine bakıyor.


 Haber: Selim GÖKEL


Niğde’de  evlerinin bulunduğu park civarında yaklaşık 30 kediye her gün yiyecek taşıyan hayvan sever Ayhan Gök, sokakta yaşayan hayvanlara karşı vatandaşların duyarlı olmasını istedi.

 

Baktığı 30 kedinin her birini isimleri çağıran hayvan sever  güvenlik görevlisi Ayhan Gök maaşından her ay 300 lirayı kedileri için ayırdığını belirtiyor.

 

Sokak kedi ve köpeklerine bakmaktan son derece mutluluk duyduğunu belirten Niğdeli hayvan sever  sokak çevresinde bulunanda yaklaşık 30 kediye üç yıldır baktığını söyledi.

 

Ayhan Gök ; Kedilere daha önce çalıştığım işyerinde bakıyordum. İşyerinde bakmak uygun olmadığı için evimizin buraya getirdim. Her gün 30 kadar kediye bakıyorum. Aylık bu kedileri doyurmak için yaklaşık 300 lira bütçe ayırıyorum.”dedi.

 

Niğde halkına da hayvanlara sevgi ve şefkat göstermeleri için çağrıda bulunan Ayhan Gök; Niğde halkından ricam bu hayvanlara ilgi göstersinler bakamıyorlarsa bile zarar vermesinler. Evlerinin önüne bahçelerine su kabı koysunlar, yiyeceklerinin kalıntılarını çöpe atmasınlar kedilerle köpeklerle  paylaşsınlar. Hiçbir şey yapamıyorlarsa bile zarar verenlere engel olsunlar sokak hayvanlarına sevgi  ve merhamet göstersinler. Yunus Emre’nin  “yaratılanı severim yaratandan ötürü “ diye bir sözü var. Bizi de bu sokak hayvanlarını da Allah yarattı. Bu sokak hayvanlarını sevmeliyiz”dedi.


 

Kaynak: Selim GÖKEL
banner697
Yorumlar (15)
ayhan gök 9 yıl önce
asıl pislik sizler ve sizin gibi düşünen cani ve şeytan ruhlu canavar insanlar tpluluğu.hayvanları sevmeyen insanlarıda sevmez.hayırdır o kemikleri sizleremi alayım.ben ayrıca şunuda ifade edeyim bu parkın içine tuvaletini yapan pislik insanlar var;işki içenler var,birde en önemlisi fuhuş yapan insanlar topluluğu varken onlara sesiniz çıkmıyorda;kücücük hayvanlara yorum yapmaya utanmıyormusunuz.sizi gidi hayvan düşmanları sizi.eğer herifseniz bu pislikleri yapan ırs hainlerini fuhuşcuları çocuklarına tuvalet ettiren bu kaba insanları uyarın olurmu canlarım.hem ben artık tavuk payı atmıyorum artık.onlara sosis,balık ve kedi maması alıyorum viskas maması.kıskakananlar çatlasın tamammı.ayrıca hangi zeka özürlü insan yazmış ise benimde evimde 3 tane kedim var.30;una birden evde nasıl bakılır be adam.barınak demişsiniz belediyeden ALLAH razı olsun orada çalışan görevliler KÖPEKlere bakıyorlar,kedilere bakılacak yer olmadığından burada bakıyorum.Yan apartmanda bulunan komşu ne oldu karnınnın bir ağrısımı var yoksa; eğer var ise ağrısını giderelim olurmu sana bir tabib öneririm o da olmadı bir pisikoloğa git tamammı.Demekki sizler hayvanları sevmediğinize göre sizlerde İNSAN sevgiside yok demektir kanısına vardım.Ayrıca hayvanlar ölür demişsiniz asıl öldürenler kendini bilmez insan müsbettesi şeytan kılıklı müsübetler.Geçenlerde yavru KEDİM'in kulağını yakmış münafığın biri YÜCE ALLAH'da onu hem bu dünyada hemde ahirette onu yaksın inşallah.İNSAN sağlığı demişsin be arkadaş eğer insan sağlığını bu kedi ve köpekler bozuyor ise dünyadan bunları yok edelim çok bilgin arkadaşım.BAK HELE asıl yok edilmesi gereken ÇEVREYİ pisleden;İnsanların arasına NİFAK TOHUM ları saçan o müsbettelere bakın.Haydin sizler işinize bakın ESSELAMIN ALEYKÜM Canlarım....
Elif AL 8 yıl önce
Bir Niğde'li olarak Ayhan Gök ile gurur duyuyorum, ama diğer yorum yazan insan kılığındaki yaratıklardan utanıyorumve sizin gibilerle aynı havayı soluduğumdan iğreniyorum. Sorsan hepiniz müslamansınız, ama zerre kadar müslümanlık yok hiçbirinizde! Peygamber efendimiz değil mi kedileri seven, kervan durudup çölde susamış köpeğe su veren? Siz bu hakaretleri yazarak, sokak hayvanlarını beslemeyerek, besleyenleri eleştirerek, asıl siz hepiniz hem dininize hem peygamberinize karşı çıkıyorsunuz! Allah'a karşı çıkıyorsunuz, Rabbım tüm bu hayvanları yaratmış ve bizlere emanet etmiştir. asıl onlara bakmak, karınlarını doyurmak, sularını vermek sevaptır. "doğal yoldan beslenmeye devam etsin" demiş biri... Hangi doğallıktan bahsediyorsun sen? İnsan denen pis mahluklar doğal ne bıraktı dünyada? Koca koca beton binalar, asfalt yollar mı doğallık! 2 m2 yeşillik bırakmadınız hayvanlara, dereleri gölleri kuruttunuz koca koca binalar yapcaz diye, hangi doğallıktan bahsediyorsun sen? "parkın ordan pis kokular sinek arı geliyor" "attığın leşler mikrop saçıyor." demiş bazı insancıklar, asıl siz gibi pislik insanların çevreye saçtığı mikroplara bakın siz! Çöpçüler bile şikayet ediyor, parktaki çekirdek kabuklarından, insanların yedikleri yemek artıklarının çimlere atılmasından.. ortalık bira şişesinden geçilmiyor, parklarda yollarda içip içip işeyen insanlardan, çocuklarını parka yollara işeten kadınlardan, kakalarını yaptıran, pis bebek bezlerini ortalığa saçanlardan mikrop gelmiyor, Allah'ın yarattığı bu dilsiz kullardan mı mikrop geliyor... SİZ BIRAKIN KEDİYİ KÖPEĞİ DE İÇİNİZDEKİ KÖTÜLÜĞÜ TEMİZLEYİN ÖNCE!!! Ayrıca, isteyen araştırabilir, Hayvanları Koruma Kanunu diye bir kanun var. Okumanız var ise gidip okuyun bakalım, tabi minik beyinleriniz anlayabilirse!!! Ayrıca, ben bunları yazanların kim olduklarını gayet iyi biliyorum (adamsanız gerçek isminizle yazın yorumlarınızı, adamsanız gelin yüzlerimize söyleyin ne söyleyecekseniz), asıl siz kendi pisliklerinize bakın! En önemlisi kalplerinizdeki pisliklere bakın! Kalbinizdeki irinler, yüzünüze vurmuş hepinizin!
Elif AL 8 yıl önce
"belediye 400 bin liraya barınak yaptırdı o kemikleri oraya götür orda daha çok hayvan var." diyen şahıs sana sesleniyorum! Barınak barınak sanki cennet bahçesinden bahsediyorsunuz!!! Belediyenin yaptırdığı o barınağı git de bir gör, hastalıktan, açlıktan ölen minicik hayvanları bir gör... Kafesler ardına tıktırdığınız o hayvanların, onları sevesiniz diye kafeslere atlamalarını bir gör! Sırf siz gibi pislik insanlar, Allahın yarattığı o masumları görmek istemediğiniz için oradalar, o sefaleti, eziyeti yaşamak zorunda kalıyorlar. Niğde'de bir barınak olması, ve tüm köpeklerin oraya kapatılması (kanuna göre aşılanıp, kısırlaştırılıp alındıkları bölgeye bırakılması gerekirken) tüm NİĞDE'NİN ayıbıdır, utancıdır! Bence insanların hayvan beslemesinden değil, bu utançla yaşamaktan rahatsız olmalısınız!
tuzluyesilerik 8 yıl önce
sen ki çöpünü camdan aşşa atıp pat diye poşeti patlatıp etrafı pisliğe boğan , sen ki iki adımda bir sokağa tüküren, balgam atan, sümküren, sen ki yazın etrafa kabuklarını saça saça çekirdek çitleyen, elindeki her nevi çöpü acımasızca sokağa atan çocuğuna da bunları öğreten pislikten mi bahsediyorsun??? sokak kedisi sokak köpeği diye bir şey yüzyıllardır vardır hep olacaktır!! sokaklar onların evi! heryer bal dök yala bir tek şu hayvancağızların beslendiği yerler mi mikrop yuvası? kendinize gelin biraz! sorsak müslümansınız ama sırf siz rahat edin diye onları bir yerlere tıkalıp istiyorsunuz! hatırlatırım peygamber efendimiz hırkasını kesmiştir üzerinde uyuyan kedi rahatsız olmasın diye! öbür tarafa gidince peygamberin kim diye sorulunca ne diyeceksiniz acaba? biri de demiş doğal yoldan beslensin sen yemek artıklarınla diğer çöplerini ayırıp mı atıyorsun? yemek olan çöp poşetlerinin ağzını açık mı bırakıyorsun? hangisini yapıyorsun? hangi doğadan bahsediyorsun? her yer araba hert yer beton yığını nerde doğa? onların yaşam alanlarını biz bu hake getirdik onlara bakmak da boynumuzun borcudur! azıcık vicdan varsa içinizde kendiniz bir şey yapmıyorsunuz sizin yerinize de yapan insanları rahat bırakırsınız! halk sağlığını bu hayvanlar mı bozuyor? tuvalete girip elini yıkamadan her yere dokunan insanlar değil yani öyle mi? yazın bir duş almaktan aciz leş gibi kokup toplu taşımalarda insanları kokularıyla öldürenler de değil?! Sizin minkop anlayışınız günde milyon kere kendini temizleyip mis kokan bu hayvanlarsa sizlere ne demeli? Kedinin su içtiği yerde abdest alınma hikayesini de biliyorsunuzdur siz ama işinize h-gelmiyordur. Sildirin kimliklerinizden islam yazısını başka bir isim bulun kendinize biz gerçek merhametli vicdan sahibi müslümanlarla aynı dine ait olmayı hak etmiyorsunuz!!
serkan kıdak 8 yıl önce
Hayvansever tanımı diye bir şey yoktur. Ayhan Kardeşimiz İnsan olmayı becerebilmiş çevresindeki muhtac canlıları besleyen bir İnsandır!
hayvansever 8 yıl önce
ayrıca "yan apartman" diye yazan hasta ruhlular, madem o kadar temizsiniz, o içtiğiniz sigaraları parka niye atıyorsunuz, çektim hepinizi kameraya, ben de sizi rezil edeceğim.
recep 8 yıl önce
ben bu konuda ayhan arkadaşıma destek veriyorum siz ilk önce kendi evinizi ve üstnüzü başınaza temiz tutun ondan sonra ayhan arkadaşımızı eleştirin tamammı
Devlet 9 yıl önce
hayvanı beslemeye devam edersen en büyük kötülüğü sen yaparsın bırak doğal yoldan beslenmeye çalışsın hazıra alışırsa seni bulmayınca ölür.ayrıca orada çevreye et kemik atıp insan sağlığını tehlikeye atıyorsun.halk sağlığı ve belediye bu konuda gereğini yapmalı.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
20
açık
banner832
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 25 Eylül 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 7 16
2. Galatasaray 7 16
3. Başakşehir 6 14
4. Beşiktaş 7 14
5. Konyaspor 7 14
6. Fenerbahçe 6 13
7. Trabzonspor 7 13
8. Kayserispor 7 12
9. Gaziantep FK 7 11
10. Kasımpaşa 7 9
11. Alanyaspor 7 8
12. Giresunspor 6 7
13. Karagümrük 6 6
14. Antalyaspor 7 6
15. İstanbulspor 6 5
16. Ankaragücü 6 4
17. Sivasspor 7 4
18. Ümraniye 7 2
19. Hatayspor 6 1
Takımlar O P
1. Eyüpspor 6 13
2. Bodrumspor 6 11
3. Keçiörengücü 6 11
4. Boluspor 5 10
5. Bandırmaspor 5 10
6. Sakaryaspor 6 9
7. Samsunspor 6 9
8. Pendikspor 6 9
9. Manisa FK 5 8
10. Tuzlaspor 6 8
11. Göztepe 6 8
12. Adanaspor 6 7
13. Rizespor 5 6
14. Gençlerbirliği 6 6
15. Altay 6 5
16. Altınordu 5 3
17. Erzurumspor 5 3
18. Ö.K Yeni Malatya 6 3
19. Denizlispor 6 2
Takımlar O P
1. Arsenal 7 18
2. M.City 7 17
3. Tottenham 7 17
4. Brighton 6 13
5. M. United 6 12
6. Fulham 7 11
7. Chelsea 6 10
8. Liverpool 6 9
9. Brentford 7 9
10. Newcastle 7 8
11. Leeds United 6 8
12. Bournemouth 7 8
13. Everton 7 7
14. Southampton 7 7
15. Aston Villa 7 7
16. Crystal Palace 6 6
17. Wolves 7 6
18. West Ham United 7 4
19. Nottingham Forest 7 4
20. Leicester City 7 1
Takımlar O P
1. Real Madrid 6 18
2. Barcelona 6 16
3. Real Betis 6 15
4. Athletic Bilbao 6 13
5. Osasuna 6 12
6. Villarreal 6 11
7. Atletico Madrid 6 10
8. Real Sociedad 6 10
9. Valencia 6 9
10. Mallorca 6 8
11. Girona 6 7
12. Rayo Vallecano 6 7
13. Celta Vigo 6 7
14. Getafe 6 7
15. Sevilla 6 5
16. Almeria 6 4
17. Espanyol 6 4
18. Real Valladolid 6 4
19. Cadiz 6 3
20. Elche 6 1

Gelişmelerden Haberdar Olun

@