UCİM Niğde tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kapsamında düzenlenen çocuk şarkıları konserinde 23 Nisan coşkuyla kutlandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında UCİM Niğde tarafından, Harmoni Sanat Akademi katkılarıyla, Çocuk Şarkıları Konseri düzenlendi. Niğde Kültür Merkezinde gerçekleştirilen konsere çocuklar ve aileleri yoğun ilgi gösterdi.

Saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunması ile başlayan konser programının açılış konuşmasını yapan UCİM Niğde İl Sorumlusu Öğretim Görevlisi Arzu Şahan, Atatürk’ün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluş günü olan bu özel günü çocuklara armağan ederek onlara verdiği önemi gösterdiğini kaydetti.

Dünyada çocuklarına bayram hediye edilen ve bu bayramı bütün dünya ile paylaşan ilk ve tek ülkenin Türkiye olduğunu belirten Şahan, “23 Nisan tarihimizin dönüm noktalarından biridir. Milletimiz, egemenliğini, yurdumuzu ele geçirmek isteyen düşmanlara ve bunlarla işbirliği yapanlara karşı savaş kazanmıştır. Bu nedenle egemenliğimiz, ulusal varlığımızın başında gelir.

Bizler bu günde çocuklarımıza, kendilerine emanet edilen değerleri anlatacağız. Günümüz büyükleri, sonraki kuşaklara daha iyi bir Türkiye bırakmak durumunda ve sorumluluğundadır” dedi.

Yaşanacak Başka Bir Niğde Yok! Yaşanacak Başka Bir Niğde Yok!

ÇOCUKLAR BAYRAMLARINI KUTLADILAR

Konuşmaların ardından Harmoni Sanat Akademi sanatçısı Ayyüce Abay tarafından, çocuk şarkıları seslendirildi. Geceye katılan çocuklar ve aileleri 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı coşkuyla kutlarken, şarkılara da eşlik ettiler. Gecede çocuklar sahneye çıkarak, hep birlikte şarkı söyleyerek gönüllerince eğlendiler.

Düzenlenen konser programına CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Niğde İl Kültür ve Turizm Müdürü Alper Göncü, Niğde Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Alpaslan Düzgün, UCİM Niğde Gönüllüleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Program sonunda katılımcılar düzenlenen etkinlikten dolayı UCİM Niğde İl Sorumlusu Öğretim Görevlisi Arzu Şahan’a teşekkür ettiler.

Editör: TE Bilişim