Niğde Yüzme Havuzu İlk Sınavını Geçti

Niğde’de bir süre önce hizmete giren yüzme havuzunda ilk kez düzenlenen resmi yarışmalarda organizasyon ve ilk kez hakemlik yapan aday hakemler tam not aldılar.

SPOR 19.02.2013, 01:15 21.02.2013, 20:51
Niğde Yüzme Havuzu İlk Sınavını Geçti

 

Hayrettin YENEL - NİĞDE(OZEL HABER) - Niğde’de bir süre önce hizmete giren Kent Ormanındaki Yüzme Havuzunda Pazar günü gerçekleştirilen ilk resmi yarışmalar hem sporcular, hem sporcu velilerinden tam not aldı.

 

Okul Sporları Federasyonu yüzme müsabakalarına ev sahipliği yapan Kent Ormanı Olimpik Yüzme Havuzunda Pazar günü okullar arası yüzme müsabakaları gerçekleştirildi.  Kent Ormanı Olimpik Yüzme Havuzunda gerçekleştirilen resmi yüzme müsabakaları ilk olmasına rağmen, tesisin modern bir sisteme sahip olması, su sıcaklığı, temizliği, görev yapan hakemlerin başarısı, sporcuların kurallara uyumu ve başarıları, müsabakada görev yapan personelin özverili çalışmaları nedeniyle hiçbir aksama olmadan tamamlandı. Yüzme İl Temsilcisi Turan Sayın’ın başkanlığında gerçekleştirilen yarışmaların başhakemliğini Onur Alay yaptı. Yaklaşık 20 aday hakemin, ilk kez görev aldığı okullar arası yüzme müsabakalarına Niğde Fen Lisesi, Anadolu Öğretmen Lisesi, Sungur bey Lisesi, TOKİ Anadolu Lisesi sporcuları katıldılar. 100 metre serbest, 50 metre kurbağalama, 50 metre kelebek, 50 metre sırtüstü, 50 metre serbest, ve 200 metre serbest dallarında yapılan müsabakalar hayli çekişmeli ve zevkli geçti. Karşılaşmalar sonunda dereceye giren sporcular için madalya töreni düzenlendi.

Törene Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü, Harun Turhan ve Yöneticiler katıldı. Müsabakalarda madalya kazanan okullar ve sporcular ise şu şekilde gerçekleşti.

 

Yapılan müsabakalarda alınan sonuçlar;

 

100 metre serbest erkek müsabakalarında, 1. Tolunay Balcı(Niğde Anadolu Öğretmen Lisesi), 2. İsmet Ergün(Niğde Fen Lisesi), 3. Yasin Şahin(Niğde Fen Lisesi), 50 metre kızlarda; 1. Işıknaz Güler(Niğde Fen Lisesi), 2. Gösde Deniz(Niğde Fen Lisesi), 3. Açelya Görül(Niğde Fen Lisesi),  50 metre kurbağalama erkekler; 1. Batuhan Üründül(Sungurbey Lisesi) 2. İsmet Ergil(Fen Lisesi), 3. Selim Meyva(Bor Toki Anadolu Lisesi), 50 metre kelebek erkekler; 1.Tolunay Balcı(Niğde Anadolu Lisesi), 2.İsmet Ergil(Niğde Fen Lisesi) 50 metre kelebek kızlar; 1. Işıknaz Güler(Fen Lisesi), 50 metre sırtüstü kızlar; 1. Işıknaz Güler, 2. Açelya Görür, 3. Sıla Altındağ (Fen Lisesi ) 50 metre sırtüstü erkekler; 1. Tolunay Balcı(Anadolu Lisesi), 2. Batuhan Üründü(Sungurbey Koleji) 3. Yasin Şahin(Fen Lisesi) 50m serbest kızlar; Işıknaz Güler(Fen Lisesi) 2. İrem Kütük(Fen Lisesi), 3. Sıla Altındağ(Fen Lisesi), 50 metre serbest erkeklerde Fen Lisesinden; 1. Tolunay Balcı, 2. Batuhan Üründü, 3. Mesut Uğur, 200 metre serbest erkekler; 1. Tolunay Balcı(Anadolu Öğretmen Lisesi), 2. Yasin Şahin(Niğde Fen Lisesi) madalya kazandılar.



banner697
Yorumlar (0)
25
açık
banner832
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 01 Ekim 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 7 16
2. Galatasaray 7 16
3. Başakşehir 6 14
4. Beşiktaş 7 14
5. Konyaspor 7 14
6. Fenerbahçe 6 13
7. Trabzonspor 7 13
8. Kayserispor 7 12
9. Kasımpaşa 8 12
10. Gaziantep FK 8 11
11. Alanyaspor 7 8
12. Giresunspor 6 7
13. Karagümrük 6 6
14. Antalyaspor 7 6
15. İstanbulspor 6 5
16. Ankaragücü 6 4
17. Sivasspor 7 4
18. Ümraniye 7 2
19. Hatayspor 6 1
Takımlar O P
1. Eyüpspor 6 13
2. Pendikspor 7 12
3. Bodrumspor 6 11
4. Keçiörengücü 6 11
5. Boluspor 5 10
6. Bandırmaspor 5 10
7. Sakaryaspor 7 10
8. Samsunspor 6 9
9. Manisa FK 5 8
10. Tuzlaspor 6 8
11. Göztepe 7 8
12. Adanaspor 6 7
13. Rizespor 5 6
14. Gençlerbirliği 6 6
15. Altay 6 5
16. Altınordu 5 3
17. Erzurumspor 5 3
18. Ö.K Yeni Malatya 7 4
19. Denizlispor 6 2
Takımlar O P
1. Arsenal 8 21
2. M.City 7 17
3. Tottenham 8 17
4. Brighton 6 13
5. M. United 6 12
6. Fulham 7 11
7. Chelsea 6 10
8. Liverpool 6 9
9. Brentford 7 9
10. Newcastle 7 8
11. Leeds United 6 8
12. Bournemouth 7 8
13. Everton 7 7
14. Southampton 7 7
15. Aston Villa 7 7
16. Crystal Palace 6 6
17. Wolves 7 6
18. West Ham United 7 4
19. Nottingham Forest 7 4
20. Leicester City 7 1
Takımlar O P
1. Real Madrid 6 18
2. Barcelona 6 16
3. Athletic Bilbao 7 16
4. Real Betis 6 15
5. Osasuna 6 12
6. Villarreal 7 12
7. Atletico Madrid 6 10
8. Real Sociedad 6 10
9. Valencia 6 9
10. Mallorca 6 8
11. Girona 6 7
12. Rayo Vallecano 6 7
13. Celta Vigo 6 7
14. Getafe 6 7
15. Sevilla 6 5
16. Espanyol 6 4
17. Almeria 7 4
18. Real Valladolid 6 4
19. Cadiz 7 4
20. Elche 6 1

Gelişmelerden Haberdar Olun

@