Atletizm İl temsilcisi Ali Tunç Kulüpler arası kros il birinciliği yarışları hakkında bilgi verdi.Bu yarışlardan evvel tüm ilçelerimizde bir tarama ve yeni yetenekleri seçme amacıyla kaymakamlık kupası kros yarışları yapıldı. Bu yarışmalar sonunda ;
Altunhisar ilçesinden 15 bayan 15 erkek 30 sporcu
Çiftlik ilçesinden 10 bayan 15 erkek 25 sporcu
Ulukışla ilçesinden 17 bayan 20 erkek 37 sporcu
Çamardı ilçesinden 7 bayan 20 erkek 27 sporcu
Bor ve Bahçeli kasabasından 20 bayan 16 erkek 36 sporcu seçilmiş, Yarışlara İlçelerden 49 bayan 70 erkek toplam 119 sporcu katılırken İl merkezindeki okullardan yaklaşık 200 civarında sporcu, toplamda yarışlara 300-350 civarında sporcu katıldı. Yarışmalar saat 11.00 da başlayıp 13.00 civarında tamamlandı.
Yarışmalarda : Küçükler ve Yıldızlarda 3+1,
Gençler ve Büyüklerde 4+1 puan sistemi uygulandı.
Yarışmalar sonunda Yıldızlar ve küçükler kategorisinde başarılı olan sporcular, 4’er 4’er kulüplere lisanslanarak Niğde’yi temsil edecekler.
Yarışların bitiminde sporculara madalya ve kupa töreni yapıldı. Madalya ve kupa törenine Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Harun Turhan, Spor Şube Müdürü Bülent Özgüven, Atletizm İl temsilcisi Ali Tunç, Okul yöneticileri ve beden eğitimi öğretmenleri ve antrenörler katıldı.
Yaş grupları, kategori ve mesafelerinde dereceye giren sporcular şöyle oluştu.
6000 M. Büyük erkeklerde ferdi olarak 1. Necip Atıcı Niğde Veteranlar spor kulübü
2. Asım Orçun Polis Okulu spor kulübü
3.Süleyman Sarıdağ Tunç Spor
4.Samet Elçil Niğde Veteranlar spor kulübü
6000 M. Büyük erkeklerde takım olarak 1. Polis Okulu spor kulübü 24 puan
2. Tunç spor, 30 puan
3. Niğde Veteranlar spor kulübü 40 puan
4. Anadolu spor 51 puan.
4000 M. Büyük bayanlarda ferdi olarak 1. Mehtap Baştuğ Anadolu spor
2.Fatma Polat Tunç spor,
3. Yeter Doğan Tunç spor,
4. Sümeyye Tezel Tunç spor,
4000 M. Büyük bayanlarda takım olarak 1. Tunç Spor 14 puan
2. Anadolu spor 22 puan
5000 M.Genc erkekler de ferdi olarak 1.Zafer Erdoğan
2.Ömer Usluer
3.Oğuzhan Özden
4.Ramazan Ertan
5000 M.Genc erkekler de takım olarak 1.Gençlik spor klübü.
3000 M.Genç bayanlarda ferdi olarak 1.Handan Beşer.
3000 M.Yıldız Erkekler ferdi olarak 1.Fahrettin Can Düğün
2.Hasan Hüseyin Topcu.
3.Beşir Erçepim.
4.Yunus Emre Yılmaz.
3000 M.Yıldız Erkekler Takım olarak 1.Gecçlik Spor KULÜBÜ. 6
2. Niğde Gücü Spor Kulubü 18
3.Niğde Veteranlar Kulubü.30
2000 M.Yıldız Kızlar ferdi olarak 1.Eda VURAL.
2.Şeyda Nur Vural.
3.Havva Yılmaz.
4.Şirin Çelikarız.
2000 M.Yıldız Kızlar Takım olarak 1.Sungurbey Koleji.
2000 M.Küçük Erkekler FERDİ olarak 1.Mustafa Yaşar.
2.Ömer Albayrak.
3.Mehmet Tok.
4.Mehmet Dayan.
2000 M.Küçük Erkekler Takım olarak 1.Gençlik Spor Kulubü 6
2.Tunç Spor B Takımı 28
3.Çamardı 75.Yıl ÇPL 42
1500 M.Küçük Bayanlar Ferdi olarak 1.Hatice Günaydın.
2.Songül Soylu.
3.Zelal Güneş.
4.Eda Nur Soylu.
1500 M.Küçük Bayanlar Takım olarak 1.Gençlik Spor Kulubü 12
2.Alay Belediye Spor 13
3.Niğde Gücü Spor Kulubü 23
1500 M.Minik Erkekler Ferdi olarak 1.Sezgin Aktaş
2.Batuhan Sabuncu
3.Faruk Şimşek
4.Burak Bozdağ
1000 M.Minik Bayanlar Ferdi olarak 1.Şevval Özdoğan
2.Şuhedanur Beşer
3.Sevilay İnan
4.Aleyna Tok
|
|