Kirazcı; 50 yıldır yapılmayanları yapacağız

CHP Kemerhisar Belediye Başkan Adayı Beytullah Kirazcı Niğde’de yayın yapan basın kuruluşlarının temsilcileri ve muhabirleri ile bir araya geldi.

SİYASET 15.09.2013, 22:26 19.09.2013, 00:00
1874
banner830

 CHP Kemerhisar Belediye Başkan Adayı Beytullah Kirazcı Niğde’de yayın yapan basın kuruluşlarının temsilcileri ve muhabirleri ile bir araya geldi.Kemerhisar Kasabası’ndaki evinde gerçekleştirilen yemek organizasyonuna CHP Niğde Milletvekili Doğan Şafak ve eşi, CHP Merkez İlçe Yöneticisi Seyhan Coşkun, CHP Kemerhisar Belde Başkanı Mümtaz Hıraman’da katıldı. Niğde’nin gelişmesi için büyük gayret gösteren basın camiasının ne kadar zor şartlarda çalıştıklarını hep birlikte görüyoruz. Bu gün burada düzenlediğimiz bu yemekte sizlere azda olsa bir moral ve dinlenme ortamı sunmaya çalıştık diyen  Beytullah Kirazcı 2014 Mart ayında gerçekleştirilecek olan yerel seçimlerle ilgilide şöyle konuştu:

Kemerhisarda CHP 2009 yılında gerçekleştirilen Yerel seçimlerini Belediye Başkanlığı anlamında kaybettik. 2009 yerel seçimlerinde CHP’den 4 meclis üyesi olarak halk bize görev verdi. Halkımız bize oy vererek bütün olarak bizim taleplerimiz doğrultusunda çalışmalar yürütmemizi istediler. Bizlerde meclis üyeleri olarak Kemerhisar halkına fayda sağlayacak her kararın altına imza attık. Belediye meclisinde Kemerhisar halkına ters düşen aykırı olan kararlar geldiğinde de buna itiraz ettik. Bizler Belediye meclis üyeleri olarak Kemerhisar halkının sorunlarıyla birebir ilgilendik.  Belediye hizmeti dışında CHP’li Meclis Üyeleri olarak sokakta belediyecilik hizmeti sunduk buna da ‘Alternatif Belediyecilik’ dedik. 2009 seçimlerinin ardından bizler ilk olarak Musa Eroğlu konseri olarak CHP dim dik ayakta geleceğin en güçlü adayı izlenimi verdik ve özellikle turizm alanında gelişmesi için çok sayıda projeye imza attık.

27 Ekim 2012 tarihinde CHP olarak bir ön seçim gerçekleştirdik.  Bu ön seçimde farklı bir yol izleyerek halkı sandığa davet ettik diyen Beytullah Kirazcı; “5 aday adayı arkadaşımızla birlikte altı mahallede sandık kurduk. Bu altı sandığa 1850 kişi davet edildi 1650 kişi geldi ve oy kullandı. Bunun adına ‘Kemerhisar Modeli’ dedik bize göre demokrasi bu şekilde olurdu. Dünyada iki demokrasi türü vardır biri temsili demokrasi diğeri doğrudan demokrasi. Temsili demokrasi temsilciler tarafından ifade edilir fakat biz doğrudan direkt halka sorarak doğrudan demokrasiyi tercih ettik ve büyük bir başarı elde ettik. Bu ön seçimin çıkış noktası da sayın vekilimizin ön seçimle geliyor olmasıydı. Kemerhisar bu konuda tüm Türkiye’nin gündemine oturdu. Maraş’ta, Samsun’da, Çorum’da ve birçok yerde yerel basında çıktı. Siz değerli basın mensupları da bu konuda yaptığınız haberlerle bizlere çok büyük destekler verdiniz. Benim adaylığım geçen yıl 27 Ekimde kesinleşmiş oldu” diye konuştu.


Kent konseylerini kurmuş olmamız 2009 yılındaki seçimlerin hemen ardından başladı bugüne kadar devam etti ve bundan sonra da devam edecektir diyen CHP Kemerhisar Belediye Başkan Adayı Beytullah Kirazcı; “Kent konseyi çok önemlidir. Biz yönetime halkın katılmasını istiyoruz. Bunu sağlayabilecek organları da Kemerhisar da kuruyoruz. Bu organların en önemlisi de Kent Konseyleridir. Bunun bileşenleri, Kadın meclisleri, gençlik meclisleri ve çocuk meclisi. Her 100 seçmene bir temsilci şeklinde kent konseylerini oluşturuyoruz. Bu konseylere okul müdürleri, muhtarlar ve cami imamlarını da doğal üye olarak katıyoruz. Biz meclis üyesi olarak şimdiye kadar şunu gördük meclis üyeleri ayda bir gelir imza atar ve gider. Birçok meclis toplantısı 15 dakika sürer. Bizim Meclis üyelerimiz ise şu şekilde olacak sağlıktan sorumlu meclis üyesi, eğitimden sorumlu meclis üyesi, turizmden sorumlu meclis üyesi, tarım hayvancılık ve köy işlerinden sorumlu meclis üyesi, meyvecilik ve su işlerinden sorumlu meclis üyesi şeklinde olacak ve hepsinin görev tanımını yapacağız” dedi.Belediye Başkan adaylarının ön seçimle gelmiş olmasından dolayı Kemerhisar da Meclis üyelerinin de ön seçimle geleceğini belirten Kirazcı; “22 Eylül tarihinde Kemerhisar’da meclis üyeliği için halkın katılımı ile bir ön seçim yapılacaktır. Seçimde belediye başkanı ve meclis üyelerine oy verildiği için meclis üyelerinin de halkın ön seçimi ile gelmesi gerektiği düşüncesi ile bu belirlemeyi 22 Eylül’de tekrar Kemerhisar halkı ön seçime gidip meclis üyelerini belirleyecekler. Farklılıklarımız buradan başlayarak devam edecektir. Kemerhisar’la ilgili ciddi ekonomik projelerimiz var olacak” diyerek Kemerhisar da gerçekleşen demokratik hareketin devam ettiğini belirtti.

Kemerhisar’ın 9 yılda yüzde 33,2 göç verdiğine vurgu yapan Beytullah Kirazcı; “Savaş yok, salgın hastalık yok, doğal afet yok o halde yüzde 33,2 göç vermiş olmak Kemerhisar için ağır bir kayıptır. 9 yıl önce 17 Bin civarında olan küçükbaş hayvan sayısı şu an 4 bin 300’lere indi. Kemerhisar ciddi ekonomik kayba uğruyor. Nüfusa bakıldığında Kemerhisar sosyal kayba uğruyor. Bunları önleyici projelerimiz hazır. Yarın seçim olsa belediyecilik anlamında her şeye hazırız.  Biz Pazar günü seçim olacak Halkımızın takdiriyle belediye başkanı olacağız. Pazartesi günü de hizmet verecek durumdayız” diyerek Belediyecilik anlamında göreve hazırız.

50 YILDIR YAPILMAYANI 5 YILDA YAPACAĞIZ

Belediye başkanlığını kazandıktan ve görev aldıktan sonra 5 yıl hizmet ettikten sonra siz basın mensupları bana şunu sorun “Başkan kendini başarılı görebiliyor musun?” eğer ki ben bu soruya şu yanıtı verirsem çok iş yaptım ama işlerim yarım kaldı bir dönem daha istiyorum gibi klasik siyasetçi lafları söylersem o zaman benim on üzerinden 5 puanımı kırın diyen Kirazcı; “Ama onun yerine bizim kurduğumuz meclislerden dinamik bir yapı çıktı ve benim yerime daha genç daha dinamik bir başka arkadaşımız bu göreve talip dersem işte o zaman başarılıyımdır. Bu Siyasette benim en önemli ilkemdir. Yapacağımız işler mutlaka Kemerhisar’ın faydasına olacak şeylerdir. Kemerhisar halkı 50 yıldır yapılamayan çok sayıda işi bizden 5 yılda bekliyor inşallah bizde bunu yapıp başaracağız” diye konuştu.KEMERHİSARDA HİZMET ANAHTARI CEBİMİZDE

Yemekte bir konuşma yapan CHP Niğde Milletvekili Doğan Şafak; Kemerhisarda biz adayımızı halk oylaması ile belirledik. Bu Türkiye de ilk defa yapılmış bir model. Sosyal demokrasi dergisi, Cumhuriyet Gazetesi ve birçok gazete de yer aldı. Türkiye’nin tanınmış yazarları da bu konuya büyük ilgi gösterdiler. Kemerhisar da bu halk oylamasının başarıyla geçmesin akabinde Kemerhisar’da biz seçimi yüzde 100 alacağız. Kemerhisar da hizmet için anahtar cebimizde ama biz tarihi bekliyoruz. Biz Kemerhisar’da genel seçimlerde Bin 900 küsür oy aldık diğer partilerin bin 200 birisi, 350 küsür de birisi almıştı. Toplama şu anda 400 fark atmış durumdayız. Diğer adaylarımızın da Dünyanın ve Türkiye’nin hiçbir yerinde olmayan bir şekilde adayımızın yanında olmaları ve her verdiğimiz görevi yapmaları bu seçimin burada başarılacağı anlamını taşıyor. Bu kapsamda halk oylamasının ön seçimin bütün siyasi partilere örnek olmasını diliyorum” diye konuştu.

Artık tepeden atamalarla kafakol ilişkileriyle memleket çok şey kaybediyor diyen Milletvekili Doğan Şafak; “Demokrasi sorumlulukların ve güçlerin paylaşımıdır. Güçlerin tek elde toplanmaması gereken bir yönetim şeklidir. Bu kapsamda Kemerhisar’ın örnek model olduğunu düşünüyorum ve Beytullah Kirazcı’ya her türlü desteği veriyoruz. Projelerle yola çıkıyor kendisi demokrasi, program ve projeyi bir arada bulunduran çalışmaları mevcut ben kendisine başarılar diliyorum” dedi.Kaynak: Sitemizden haber fotoğraf alınması yasaktır.
Yorumlar (8)
dobra 8 yıl önce
ahmet kardeş eskişehir mualif ankara istanbul kocaeli borç batagında.eskişehir ise her gün borçsuz büyüyo.dahası akp li vekiller bile hafta sonu görmeye geliyola eskişehiri. eses den selam beytullah abi
yaparım bilirsinnnn 8 yıl önce
yaparsınız yakarsınız.
Ahmet ç. 8 yıl önce
projeleri açıklarken kaynağın nereden geleceğini belirtirseniz seviniriz. muhalif bi belediye nasıl mega proje yapar buna çocuklar bile güler.seçim öncesi laf çok ama icraat yok.anca festivalde leylim ley oynamayı bilir kemerhisar solu ama artık iktidarın nimetlerinden yararlanıyor ve 2009 seçimlerinde örnek belediye kemerhisar belediyesi olarak gösteriliyordu.saygılar
meraklı seçmen 8 yıl önce
acaba sayın başkan adayı nasıl yapacak bunları 5 yılda muhalefet belediyesi nasıl başaracak çok merak ediyorum doğrusu laf bunlar sayın kirazcı laf sizi ve sizden önceki chp zihniyetinden bu kemerhisar çok çekti genel seçimle yereli kıyaslama bence i̇brahim başkan görevini çok güzel yerine getiriyor bunuda herkes görüyor lafla peynir gemisi yürümezzz
ayça temiz 8 yıl önce
Ahmet kardeşim demokrasi kıtlığınızı böyle belli etmeyin iktidarın nimetlerinden yararlanmak için iktidar yanlısımı olmak lazım tyana kültür ve turizm vakfına. 120 bin tl lik kaynağı nerden bulduysa kendi projelerine hayli bulur beytullah kirazcı daha başkan olmadan birçok şey yapmıştır türkiye pek alışkın değil ama oturduğun yerden atıp tutma 2009 da neyi kim örnek göstermiş iktidar mı hiç şaşırmadım :-)
ahmet 8 yıl önce
ayça hanım esasen siz büyükşehir belediyesi ile belde belediyesini aynı kategoride görerek belediyecilikten ne kadar anladığınızı ortaya koydunuz.size tavsiyem bi araştırın belediyerin yıllık bütçeleri ne kadar.
ben bilirım 8 yıl önce
ibrahım unal kemerhisarı bitirdi
ben bilirım 8 yıl önce
ibrahım unal kemerhisarı bitirdi
Son Yorumlar
Geçde olsa Devlet İmkanları Niğde'ninde kapısını çaldı. Hayırlısı Niğde ve ilçeleri için de? Sn Bakan Konuşmasında Tüm ilçelerimizi saydı Sadece Altunhisar ilçemizi anmadı diğer internet sayfasında Bakanlığa giden Heyet içinde Altunhisar ilçemizin belediye başkanı ismi yok Bu Yatırımlar için de Altunhisar a bişey yok ondanmı varda ak parti dışında olan MHP'li belediye olduğu içinmidir? Davet Edilmeyen veya Çağrılmayan Merak Uyandırıyor.
ne anlar misk i amberden tersi ağam alışmış burnu ziftinen katırane der ziya paşa borlu alıştı kokuya sıkıntı etmeyin kendinizi üzmeyin rahatınızı bozmayın beyler biz hep sizinleyiz
Senin mahalle bakkalında coca cola 8 lira iken zincir markette 5,75 liraydı bir ara
Temizlense de Bor'lunun ünvanı değişmeyecek gibi.Bu dere yüzünden tarihe geçen bir ünvan oldu malesef.Yani Emrah başkan bu artıtma tesisi ta 19 yıllık AKP iktidarında bir türlü bitiremedi.Bu koku aynı zamanda Üniversite kampüsünüde hep olumsuz etkiledi.İnşAllah bu güzel hizmet size nasip olur.Çevreye duyarlı olmak insani ve milli bir görevdir.
BİRAZ PAHALI OLDU AMA ÇOK GEREKLİ BİR YATIRIMDI TEBRİKLER
20°
açık
banner832
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 07 Mayıs 2021
İmsak 03:57
Güneş 05:32
Öğle 12:43
İkindi 16:31
Akşam 19:44
Yatsı 21:12
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 37 81
2. Fenerbahçe 37 76
3. Galatasaray 37 75
4. Trabzonspor 37 64
5. Sivasspor 37 58
6. Alanyaspor 38 57
7. Hatayspor 37 57
8. Gaziantep FK 37 54
9. Göztepe 37 51
10. Karagümrük 37 51
11. Konyaspor 37 45
12. Rizespor 37 45
13. Antalyaspor 38 43
14. Başakşehir 37 43
15. Malatyaspor 37 41
16. Kasımpaşa 37 40
17. Kayserispor 37 39
18. Ankaragücü 37 38
19. Erzurumspor 38 37
20. Gençlerbirliği 37 35
21. Denizlispor 37 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 33 67
2. Giresunspor 33 67
3. Samsunspor 33 67
4. İstanbulspor 33 61
5. Altay 33 60
6. Altınordu 33 57
7. Ankara Keçiörengücü 33 55
8. Ümraniye 33 50
9. Tuzlaspor 33 47
10. Bursaspor 33 46
11. Bandırmaspor 33 42
12. Boluspor 33 39
13. Balıkesirspor 33 35
14. Adanaspor 33 34
15. Menemenspor 33 34
16. Akhisar Bld.Spor 33 29
17. Ankaraspor 33 26
18. Eskişehirspor 33 8
Takımlar O P
1. Man City 34 80
2. M. United 33 67
3. Leicester City 34 63
4. Chelsea 34 61
5. West Ham 34 58
6. Tottenham 34 56
7. Liverpool 33 54
8. Everton 33 52
9. Arsenal 34 49
10. Aston Villa 33 48
11. Leeds United 34 47
12. Wolverhampton 34 42
13. Crystal Palace 33 38
14. Brighton 34 37
15. Southampton 33 37
16. Burnley 34 36
17. Newcastle 34 36
18. Fulham 34 27
19. West Bromwich 34 26
20. Sheffield United 34 17
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 34 76
2. Real Madrid 34 74
3. Barcelona 34 74
4. Sevilla 34 70
5. Real Sociedad 34 53
6. Villarreal 34 52
7. Real Betis 34 51
8. Granada 34 45
9. Athletic Bilbao 34 45
10. Celta de Vigo 34 44
11. Osasuna 34 40
12. Cádiz 34 40
13. Levante 34 38
14. Valencia 34 36
15. Getafe 34 34
16. Deportivo Alaves 34 31
17. Real Valladolid 34 31
18. Huesca 34 30
19. Elche 34 30
20. Eibar 34 26

Gelişmelerden Haberdar Olun

@