Ak Parti Niğde İl Başkanı Emrah Özdemir, Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Özdemir, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Reyhan Sayın , İl Başkan Yardımcıları, Yasemin Bircan, Ümmü Gülsüm Özdemir, Selami Bal, Sebahattin Albayrak ve Can Demiryel  5 Nisan Avukatlar günü dolayısıyla , Niğde Baro Başkanı Hüseyin Demirbilek’i  ziyaret etti.

Avukatlara tek tek karanfil dağıtan İl Başkanı Emrah Özdemir, tüm avukatların Avukatlar Günü’nü kutladı. Daha sonra Baro Başkanı Hüseyin Demirbilek’i makamında ziyaret ettiler.

Emrah Özdemir , Avukatlar Günü dolayısıyla şu açıklamada bulundu; ‘’Avukatlarımız hakların korunmasında önemli bir görev üstlenmişlerdir. İnsan haklarını savunmada , demokrasinin işlemesinde sorumluluk yüklenmişlerdir. Bu sorumluluk bilinciyle; birliğin sağlanması, sorunların adil bir şekilde giderilmesi konusunda hizmet vermektedirler. Ak Parti, hukukun koruyucusu ve işleyiş mekanizması olan yargı sisteminin gerek işleyiş sorunlarını, gerekse hizmet standartlarını ve fiziki ihtiyaçlarını iyileştirmek için önemli reformlar yapmıştır. Hukuk camiasında önemli bir yere sahip olan avukatlarımızın sorunları uluslararası hukuk standartlarına çekilerek halkın ihtiyaçlarına daha doğru cevap verir hale getirilmiştir.

Avukatlarımızın 5 Nisan Avukatlar Günü’nü kutluyor, mesleklerinde başarı dolu bir gelecek diliyorum’’ dedi.

 

Editör: TE Bilişim