Niğde İl Jandarma Komutanlığı ekipleri uyuşturucu madde imal edip satan şahıslara operasyon düzenledi.

 

Niğde İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince Çiftlik İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde uyuşturucu madde imal ve ticaretini yapan şahısların faaliyetlerini ortaya çıkarmak amacıyla geçtiğimiz aylarda başlatılan planlı istihbari  çalışmalar kapsamında 7 bin 663 gram esrar maddesi ile 406 kök hint keneviri bitkisi ele geçirildi.

Yine, Niğde İl Jandarma ve Çiftlik İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri Çiftlik ilçesinde uyuşturucu madde ürettiği tespit edilen kişiler üzerinde birkaç aydır yürüttüğü çalışmalar neticesinde geçtiğimiz gün Niğde ve Aksaray illerini de kapsar şekilde operasyon yaptı.

Uyuşturucu operasyonunda Niğde’de 7 kişi, Aksaray ilinde 2 olmak üzere 9 şüpheli şahsın 11 ayrı adrese eş zamanlı baskın yaptı.  Yapılan operasyonda  9 şüpheli yakalandı. Şüphelilerin ev, işyeri ve araçlarında yapılan arama sonucu 500 gram kubar esrar, 3 adet esrar maddesi içmek için kullanılan kova düzeneği, 8 adet extacy hap ele geçirildi.   

Cumhuriyet Savcılığı tarafından gözetim altına alınan 9 şüpheliden 4’ü tutuklandı ve Niğde Kapalı Cezaevine gönderildi. 3  şüpheli adli kontrol kararı ile serbest bırakıldı, diğer 2 şüpheli ise ifadelerinin  ardından serbest bırakıldı.

 

Editör: TE Bilişim