Gübre sektörünün öncü firması olan ve 60’ıncı yaşını çeşitli etkinliklerle kutlayan GÜBRETAŞ’tan çiftçi ve bayilerine yepyeni bir kampanya. 1 Ocak-25 Haziran tarihlerini kapsayan ve 2012 yılının ilk satış kampanyası olan “Nar Gibi Kampanya” ile Gübre Fabrikaları T.A.Ş. (GÜBRETAŞ), çiftçi ve bayilerini hediye yağmuruna tutuyor.  

Traktörden bilgisayara, ticari araçtan yurtdışı gezilerine kadar yüzlerce hediye verilecek olan Nar Gibi Kampanya’nın talihlileri 27 Temmuz’da İstanbul’da yapılacak çekiliş ile belli olacak. İkramiyeler ise talihlilere 10 Eylül-26 Ekim tarihlerinde kazananlara teslim edilecek.  

Kampanya tarihleri arasında çiftçilerin başta Tarım Kredi Kooperatifleri olmak üzere GÜBRETAŞ bayilerinden tek seferde aldıkları her 500 TL ve katları tutarında GÜBRETAŞ katı gübresi için bir çekiliş hakkı elde ederken bayiler ise, kampanya boyunca toplamda yaptıkları her 15 bin TL ve katları tutarında GÜBRETAŞ katı gübresi alımı için bir çekiliş hakkı kazanacak.  

2012 yılının ikinci yarısında ise ayrıca bir kampanya daha düzenlenerek, GÜBRETAŞ’ın rekorlarında pay sahibi olan çiftçi ve bayilerine yeni ödüller dağıtılacak. Temmuz ayında başlayacak olan yılın ikinci kampanyası ile 60. yıl satış kampanyaları 1 yıla yayılmış olarak, tüm tarım dönemlerini kapsayacak ve daha çok çiftçi kampanyadan yararlanmış olacak.  

Mehmet Koca: Kampanya ile çiftçi ve bayilerimize teşekkür etmek istedik 

“Nar Gibi Kampanya” nın Tanıtım Toplantısı’nda konuşan GÜBRETAŞ Genel Müdürü Mehmet Koca, 60 yıllık şirket tarihinin özellikle son yıllarında her açıdan büyük bir ivme yakaladıklarını belirtti. Koca, “Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketi olarak satış, pazar payı, ciro ve karlılık anlamında üst üste rekorlar kırdık. Bu kampanya ile bu başarımızda pay sahibi olan bayilerimize ve çiftçilerimize teşekkür etmek istedik. 55. yılımızda kampanyamıza 275 bin katılım olmuştu. Umuyoruz ki 2012 yılındaki kampanyalarımızla bu oranın çok üzerine çıkacağız” diye konuştu.  

Son yıllarda her açıdan yakaladığı istikrarla satış, ciro ve kârlılık rekorları kırmayı gelenek haline dönüştüren GÜBRETAŞ’ın, 2011 yılını da yeni rekorlarla tamamladığını kaydeden Mehmet Koca, GÜBRETAŞ'ın 2011 yılı sonu itibariyle Türkiye'de yaklaşık 1,2 milyar lira, konsolide olarak da 2,3 milyar liralık ciro elde etmesini beklediklerini ifade etti. Koca, “GÜBRETAŞ, böylece 60 yıllık şirket tarihinin en yüksek satış miktarı, pazar payı ve cirosuna erişti” dedi.  

Yatırım planları hakkında da bilgi veren Koca, İzmit Yarımca’daki tesislerinde kapasite artırımına yönelik yaklaşık 70 milyon Avroluk bir yenileme yatırımı olacağını, İran'daki Razi Petrokimya Tesislerine de 3 yıl içinde 150 milyon dolarlık yatırım yapacaklarını kaydetti.