Eğitim ve Bilim Gücü Sendikası bugün Niğde Milli Eğitim Müdürlüğü önünde basın açıklaması yaparak geçtiğimiz gün yabancı uyruklu bir öğrenci tarafından silahla öldürülen Okul Müdürü İbrahim Oktugan'a yapılan saldırıyı kınadı ve Eğitim Çalışanlarına Şiddet Yasası'nın çıkmasını talep etti. 

Eğitim ve Bilim Gücü Sendikası Niğde Temsilcisi Halil İbrahim Aşıcı Milli Eğitim Müdürlüğü binası önünde üyelerinin katılımı ile yaptığı basın açıklamasında ; Bugün burada, Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışması Sendikası olarak bir araya gelmemizin sebebi, eğitim çalışanlarının karşılaştığı şiddet olaylarına dikkat çekmek ve bu soruna çözüm bulunması için sesimizi duyurmaktır. 
İstanbul’da okulda uğradığı silahlı saldırı sonucu vefat eden Okul Müdürümüz Sayın İbrahim OKTUGAN’a Allah’tan rahmet, ailesi, sevenleri ve eğitim camiamıza baş sağlığı diliyoruz.

İŞ BIRAKMA EYLEMİ

Şehit Fazıl Doğruöz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri İtalya'da Şehit Fazıl Doğruöz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri İtalya'da

Eğitim Gücü Sen olarak , 9-10 Mayıs 2024 tarihinde iki  günlük iş bırakma eylemi gerçekleştireceğimizi duyuruyoruz. Bu eylem, eğitim çalışanlarının haklarına sahip çıkma ve sesimizi duyurma adına bir adımdır.
Bu basın açıklamasıyla, ‘Eğitim Çalışanlarına Şiddet Yasası’nın bir an önce çıkarılmasını talep ediyoruz. Okullarımıza yeterli sayıda güvenlik görevlisi temin edilmesini istiyoruz. Bu yasal ve somut adımlar atılmadan, eğitim çalışanlarının güvenliği sağlanamaz" "dedi. 

Whatsapp Image 2024 05 09 At 14.23.08

Editör: Selim GÖKEL