Niğde Pmyo Eğitime Törenle Başladı

Niğde Polis Meslek Yüksek Okulu (PMYO) 2012-2013 eğitim öğretim yılına dün düzenlenen açılış töreniyle başladı.

EĞİTİM 24.09.2012, 22:02 24.09.2012, 22:02
1604
Niğde Pmyo Eğitime Törenle Başladı
banner830
 Niğde Polis Meslek Yüksek Okulu (PMYO) 2012-2013 eğitim öğretim yılına dün düzenlenen açılış töreniyle başladı.

Geçmişte Bor İlçe Emniyet Müdürlüğü yapan ve geçtiğimiz günlerde Trabzon PMYO'a Müdür Vekili olarak  Tahsin Şensoy Trabzonda görevine başladı.


Niğde Polis Meslek Yüksek Okulunda yapılan törene  Niğde Valisi Alim Barut, Niğdeİl Jandarma Komutanı Ufuk Nayır,Niğde Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.Adnan Görür, Ağır Ceza ReisiMustafa Öztürk, İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ, Niğde Askerlik Şubesi Başkanı Yarbay Kadir Okyay, kurum müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Niğde Valisi Alim Barut törende yaptığı konuşmada, "Başlangıçlar daima güzeldir. Böyle güzel başlangıçların güzel bitmesini ve eğitim yılı sonunda mesleğe adım atan polislerimizi kutlamak isteriz. Asayiş hizmetleri devletler kuruldu kurulalı klasik hizmetlerdir. Asayiş hizmetleri olmazsa olmaz şekilde değerlendirilir. Bu tür hizmetler iyi yetişmiş elemanlarla daha iyi yapılmaktadır. Son yıllarda polis meslek yüksek okulları gerek polis akademileri önemli atılımlar yaptılar. Artık asayişe yönelik olaylarda suçlarda çeşitlendi. Artık faillerde teknolojiden istifade ediyorlar.

Faillerde ulaşım hizmetlerinin haberleşme sistemlerinin kolaylaşmasından istifade ediyorlar. Polis olmaya aday olan öğrencilerimiz kendilerini geleceğe doğru hazırlama durumundalar. Bırakın kasaba sınırlarını il sınırlarını ülke sınırlarını ihlal eden suçlarla mücadele etmek durumundayız. Bir ülkede başlayıp diğer ülkede biten suçlarla mücadele edeceksiniz. Her an hazırlıklı olmak durumundayız. Artık bilişim suçları saniyede yer değiştiriyor. buna göre hazırlanılması gerekir.

Öğretim görevlilerimizin de artık klasik metotlar yerine geleceğe yönelik öğrencilerimizi hazırlamaları gerekir. Ben Niğde Polis Meslek Yüksek Okulu'nda bu anlayışı bu hizmeti görüyorum. Dolayısıyla 761 tane gelecekte başarılı olacak devletini memleketini vatanını seven polis memuru yetişeceğine inanıyorum. Toplumsal değerlerimizi milletimizi cumhuriyetimizi, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ilkelerini ve bu memlekette olan ordumuzu da düşüneceksiniz. Yeni eğitim öğretim yılının da başarılı geçmesini temenni ediyor saygılar sunuyorum." şeklinde konuştu.

PMYO Müdürü Mürsel Sevindik, Niğde PMYO'nda yıl toplam 761 polis adayının eğitim gördüğünü söyledi.

PMYO'nun teknolojik gelişmeleri yakından takip ettiğini ifade eden Sevindik, "Modem araç-gereç ve metotlarla çağdaş eğitim vermektedir. Suç ve suçlularla mücadele uluslararası boyut kazanmaktadır. Bilişim suçlarıyla mücadele ayrı bir önem arz etmektedir. İnsan haklarına saygı evrensel değer taşımaktadır. Polisin müdahalesini gerektiren uygulamalar gittikçe artmaktadır. Zor kullanma yetkisinin kullanış biçimi polisin ve ülkelerin çağdaşlık göstergesidir. Vatandaş memnuniyeti ve onun desteğinin kazanılması önemlidir. Önem arz eden bu konular profesyonel, nitelikli ve meslek disiplinine sahip polislerin yetiştirilmesini zorunlu kılmaktır. Hedefimiz, Atatürk ilke ve inkılapları ışığında, Cumhuriyet değerlerine bağlı, insan haklarına saygılı, adalet ve dürüstlüğü rehber edinmiş evrensel kriterlere uygun polis yetiştirmektir. Suç ve suçluyla mücadelede fiziksel güç ve teknik beceriler çok önemlidir. Ancak beyin gücü en etkin silahtır. Fiziksel güç ve beyin gücünün birlikte geliştirilmesi temel hedefimizdir. Amacımız: araştırmaya ve bilgiye önem veren, özgür iradesiyle düşünebilen, olaylar karşısında sağlıklı muhakeme yapabilen hızlı ve isabetli kararlar verebilen ve içinde yaşadığı toplumun değerlerine saygı duyan polisler yetiştirmektir. Önceden olduğu gibi okulumuz Niğde halkı ile bütünleşecek, çeşitli kültürel etkinlik, sosyal ve sportif faaliyetlerine hız kesmeden devam edecektir." ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından geçen yıl dönem birincisi olan öğrenciler Selçuk Şahin, İbrahim Efe ve Muaz Şen Niğde Valisi Alim Barut tarafından ödüllendirildi. 

************************************

Geçmişte Bor İlçe Emniyet Müdürlüğü,  Niğde Emniyet Müdürlüğünde Pasaport ve Yabancılar Şube Müdürlüğü  görevini yapan ve geçtiğimiz günlerde Trabzon PMYO'a Müdür Vekili olarak  Tahsin Şensoy Trabzonda görevine başladı. 

Tahsin Şensoy 'un Müdürlüğünü yaptığı Trabzon PMYO'a da Eğitim Öğretime törenle Başladı.

Trabzon Polis Meslek Yüksek Okulu’nda 2012-2013 eğitim öğretim dönemi, düzenlenen açılışı töreni ile başladı

Trabzon’un Pelitli mevkiinde bulunan Polis Meslek Yüksek Okulu’nda (PMYO) gerçekleştirilen törene, Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon PMYO Müdür Vekili Tahsin Şensoy, Karadeniz Teknik Üniversitesi(KTÜ) Rektörü Prof.Dr. Süleyman Baykal, PMYO öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından katılımcıların konuşmaları gerçekleştirildi.Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, törendeki konuşmasında, “Devletlerin yapılanmasına şek veren evrensel değerler ön plana çıkmaktadır. Sizlerin çok değerli polisler olarak adına görev yapacağınız Türkiye Cumhuriyeti Devleti bu gün dünyada var olan 207 devletten izole bir hayat süren bir devlet değildir. Değerli polis adayları lütfen vatandaşlarımıza evrensel değerler çerçevesinde muamele etmeye özen gösteriniz. Bu hem sizlerin hem Türkiye Cumhuriyeti’nin hem de vatandaşlarımızın huzuru ve bakası adına fevkalade önemli bir husustur” şeklinde konuştu.Son yıllarda terör örgütünün saldırılarını arttırdığını bunun örgütün bitme noktasına geldiğinin belirtisi olduğunu dile getiren Kızılcık, “Terör örgütü şu anda son hamlelerini yapmaktadır. Bu durum maalesef önemli oranda şehit vermemize neden olmaktadır. Şundan herkes emin olsun, bu ülke tüm toplum olarak birlik ve bütünlüğünü yüksek imanı, inancı, güveni sayesinde ilelebet yaşamaya devam edecektir. Verilecek bir milim dahil olsa toprağımız yoktur. Bu konuda Türkiye Cumhuriyeti şu anda tüm unsurlarıyla terörle mücadelenin sonuna kadar yürütülmesi kararlılığı içerisindedir” diyerek yeni öğretim yılının öğrencilere hayırlı olması temennisinde bulundu.Açılış törenindeki konuşmasında, yeni gelen öğrencilerin bir polis adayı olarak üzerlerinde oldukça büyük sorumluluklar olduğunu dile getiren Trabzon PMYO Müdür Vekili Tahsin Şensoy ise “Emniyet teşkilatı son yıllarda hem yurt içi hem de yurt dışında eğitim alanında atılım içerisine girmiştir. Türk Polis Teşkilatı uzun yıllardır eğitime verdiği yatırımın meyvelerini almaya başlamıştır. Akademik kariyer sahibi birçok mezunumuz bulunmaktadır. PMYO’ların amacı, öğrencilerin Polis mesleğinde görevini icra ederken görevin ağırlığı altında kalmayacak donanımların kazandırılmasıdır. Yapacağı işin yasal dayanağını bilen polisler yetiştirmek istiyoruz. Polisimizin vatandaşa güvenmesini, vatandaşımızın da polisimize güvenmesini istiyorsak bizler burada öğrencilerimize güvendiğimizi onlara hissettirmeliyiz. Biz ücreti vatandaşlardan alınan vergilerle ödenen görevlileriz, dolayısıyla ücretimizi ödeyen vatandaşlarımıza karşı ürettiğimiz her hizmetin hesabını vermek durumundayız. Bunu hiçbir zaman unutmamalıyız” dedi.Konuşmaların ardından KTÜ Öğretim Üyesi Ersan Bocutoğlu’nun sunumuyla Trabzon PMYO’nun 2012-2013 yılı öğretim yılının ilk dersini vermesinin sonrasında tören son buldu.

NİĞDE'DEN GÖRÜNTÜLER...


TRABZON'DAN GÖRÜNTÜLER
Kaynak: Selim GÖKEL
Yorumlar (0)
Son Yorumlar
Kim bu pislik gazeteciler Fatih Altaylı gazetecilik adı altında para kazananların afişe edilmesini gerektiğini söyledi. 101 Shares facebook sharing button 16twitter sharing button 45whatsapp sharing buttonmessenger sharing buttonflipboard sharing buttonsharethis sharing button 13.06.2021 14:16 Habertürk yazarı Fatih Altaylı bugünkü yazısında "Hadi herkes konuşsun" başlıklı yazısında dikkat çeken ifadelerde bulundu. Gazetecilik mesleğinin düşürüldüğü durumu ibretle ve çok üzülerek izlediğini kaydeden Altaylı, "Gazetecilerin, gazetecilik yaparak, farklı mecralarda yer alarak para kazanmaları ayıp değildir. Ama gazeteci adı altında gazetecilik dışı faaliyetlerden para kazanmaları, para kazanmaya çalışmaları ayıptır. Ayıptan öte ahlaksızlıktır." dedi. Gazetecilik kullanılarak iş takibi, şantaj gibi yöntemlerle kazanç elde etmenin, mesleği lobicilik için kullanmanın, kendini birilerine kullandırarak zengin olmanın özürünün olamayacağını kaydeden Altaylı şunları yazdı: "Bu gazeteci kılıklı sahtekarların ortaya çıkmasını, çıkarılmasını istiyorum. İster Sezgin Baran Korkmaz olsun, ister Sedat Peker, ister siyasetçi ister iş adamı, ister sanatçı, ister ünlü, ister ünsüz, herkes ama herkes bu şerefsizleri afişe etmeli. Danışmanlık adı altında parayı götürenleri, sözde konferanslarla malı indirenleri, avanta karşılığı yazılarında sürekli markaları kullananları dahil. Herkesi. Temiz toplum temiz toplum diye bağıranlar. Hadi. Biliyorum anlatmayacaksınız. Pislik gazetecilerle yaptığınız işbirliklerini saklayacaksınız. Ama çocuklarınızı düşünüyorsanız anlatırsınız. Sedat Peker kadar bile mi olamıyorsunuz! Anlatın. Düşsün maskeler."
Valla helal olsun başkana 2 kişinin menfaati için alttan almamış tren geldiği zaman uzayan araç kuyruğunu hepimiz görüyoruz hemde ordaki dünkanlar pis bir görüntü 2 kişinin menfaati için koca Niğdeyi cezalandırmak olurdu bu proje yapılmasaydı
Vatandaşta ne yapacağını bilemedi. https://www.psikolog06.com/ankara-umitkoy-psikolog/
SANAYİ ESNAFI MAĞDUR KALE KENTSEL DÖNÜŞÜMDE İŞYERLERİNE DÖRTTE BİR DEĞERİNİ VERİP MİLLETİN MALINA ÇÖKEN BİR BELEDİYE , 2 YILDA ÇOK ŞEY YAPTIĞINI İDDİA EDEN AMA BİZİM HİÇBİR ŞEYİNİ GÖRMEDİĞİMİZ BİR BELEDİYE,BİLBOARDLARA ESKİ HALİ YENİ HALİ DİYE PAYLAŞILAN ÇOK BÜYÜK BİR PROJEYMİŞ GİBİ KANAL BOYU YANINDAKİ DÜZENLEME .... ESKİ SANAYİNİN ORTA REFÜJÜ AYLARDARDIR SAVAŞ ALANI GİBİ.HAAA EN BÜYÜK PROJE BELEDİYE BİNASINI YAPTIRMAK OLMUŞ BİRDE MAKAM ARACI DEĞİŞİRDE MERCEDES FALAN ALINIRSA TAM OLUR.NİĞDEYE HİZMETTE SON NOKTA .MEMLEKETİ B.. GÖTÜRÜYOR DÖNEN BAKAN YAK AMA LAF ÇOK...
Belediye Şehri Düzenlemekten öte bu işlerden para kazanma derdinde güya vekil getirince İktidar reklamı yapıp insanları sindireceğini zannettiler...... Yok öyle dükkanı 3 kuruşa sayıp 5 kuruşa yeni yerleri saymak vekilleri kimin seçtiklerini unutup partilerinin kölesi olmuşlar sanki Niğdeli den Üstünmüşler gibi davranıyorlar yok öyle
17°
açık
24_09_2013_02 Image Banner 142 x 60 24_09_2013_02 Image Banner 142 x 60
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 13 Haziran 2021
İmsak 03:23
Güneş 05:11
Öğle 12:46
İkindi 16:40
Akşam 20:11
Yatsı 21:52
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 40 84
2. Galatasaray 40 84
3. Fenerbahçe 40 82
4. Trabzonspor 40 71
5. Sivasspor 40 65
6. Hatayspor 40 61
7. Alanyaspor 40 60
8. Karagümrük 40 60
9. Gaziantep FK 40 58
10. Göztepe 40 51
11. Konyaspor 40 50
12. Başakşehir 40 48
13. Rizespor 40 48
14. Kasımpaşa 40 46
15. Malatyaspor 40 45
16. Antalyaspor 40 44
17. Kayserispor 40 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 40 38
20. Gençlerbirliği 40 38
21. Denizlispor 40 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 38 86
2. M. United 38 74
3. Liverpool 38 69
4. Chelsea 38 67
5. Leicester City 38 66
6. West Ham 38 65
7. Tottenham 38 62
8. Arsenal 38 61
9. Leeds United 38 59
10. Everton 38 59
11. Aston Villa 38 55
12. Newcastle 38 45
13. Wolverhampton 38 45
14. Crystal Palace 38 44
15. Southampton 38 43
16. Brighton 38 41
17. Burnley 38 39
18. Fulham 38 28
19. West Bromwich 38 26
20. Sheffield United 38 23
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 38 86
2. Real Madrid 38 84
3. Barcelona 38 79
4. Sevilla 38 77
5. Real Sociedad 38 62
6. Real Betis 38 61
7. Villarreal 38 58
8. Celta de Vigo 38 53
9. Granada 38 46
10. Athletic Bilbao 38 46
11. Osasuna 38 44
12. Cádiz 38 44
13. Valencia 38 43
14. Levante 38 41
15. Getafe 38 38
16. Deportivo Alaves 38 38
17. Elche 38 36
18. Huesca 38 34
19. Real Valladolid 38 31
20. Eibar 38 30

Gelişmelerden Haberdar Olun

@