Niğde Ömer Halisdemir Üniversitemizde yenilenen Bilimsel Araştırma Projeleri (BAP) Yönergesi ile proje destekleri hakkında ilgilendirme programı düzenlendi.

Ar-Ge’den sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ersin Aydın programda yaptığı açılış konuşmasında, Üniversitenin Ar-Ge ve proje destek süreçlerinin daha etkili sürdürülebilmesi için 12 Ocak 2024 tarihli Üniversitemiz Senato kararıyla Bilimsel Araştırma Projeleri (BAP) Yönergesinde bazı değişikliklere gidildiğini belirtti. 11 Mart 2024 tarihinde Üniversitemiz öncelikli alalarından olan Tarım-Gıda alanında Öncelikli Alanlar Proje (ÖNAP) çağrısına çıkıldığını ifade eden Aydın, yapılan bu düzenlemeler ve bilgilendirme etkinlikleri aracılığıyla 2024 yılının proje sayıları, niteliği ve çıktıları açısından Üniversitenin hedeflerine önemli katkıların sağlanacağına inandığını vurguladı.

Etkinlikte sunum yapan Üniversite BAP Koordinatörü Prof. Dr. Öner Yusuf Toraman BAP Koordinatörlüğü ve proje destek süreçleri hakkında genel bilgiler verdi. Lisans öğrencilerinin de BAP projelerinde araştırmacı olarak yer alabileceklerini ve halihazırda sekiz olan proje destek başlıklarına Sosyal Sorumluluk Projesi (SSP), Üniversite-Sanayi İşbirliği Projesi (ÜSİP) ve Yüksek Bütçeli Bilimsel Araştırma ve Geliştirme Projesi (BAGEP-Y) olmak üzere üç yeni başlığın daha eklendiğini belirten Toraman, performansa (yayın, patenti proje) dayalı bütçe artışı sağlandığını ve ayrıca araştırmacılara kolaylık sağlamak üzere 21 Şubat 2024 tarihinde Uygulama Esasları ve Araştırmacı Bilgilendirme Kılavuzunun yayımlandığını ifade etti.

Edikli Atatürk İlkokulu birinci oldu Edikli Atatürk İlkokulu birinci oldu

Milli Eğitim Bakanlığından Niğde'ye "Sıfır Atık" Ödülü Milli Eğitim Bakanlığından Niğde'ye "Sıfır Atık" Ödülü

Konuşmaların akabinde etkinlik, BAP Koordinatörü Prof. Dr. Öner Yusuf Toraman ve BAP Şube Müdürü Derya Okay’ın katılımcıların sorularını yanıtlamasıyla sona erdi.