Meslek Lisesi Öğrencileri Hayata Dokunuyor Meslek Lisesi Öğrencileri Hayata Dokunuyor

Şehit Güngör Uğur ve Şehit Hüseyin Arısoy'un ismi Niğde'nin Ulukışla ilçesindeki okullara verildi. 26 Ağustos 1996 tarihinde Şırnak’ta şehit olan Şehit Güngör Uğur'un ismi Ulukışla Anaokulu'nda, 29 Ağustos 2008 tarihinde İzmir’de şehit olan Hüseyin Arısoy'un ismi Ulukışla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde yaşatılacak.

Şehit olan Güngör Uğur ve Şehit Hüseyin Arısoy'un isminin verildiği okullarda tören gerçekleştirildi.

Şehit Uğur ve Arısoy’un ailelerinin de katıldığı törende Ulukışla İlçe Müftüsü  Abdülhamit Övüt tarafından dua edildi.

Düzenlenen törende konuşma yapan Niğde Valisi Cahit Çelik, şehitlerin isimlerini bir kez daha öğrencilere, gençlere ve ilçe nezdinde yaşatmak ve hatırlatmak istediklerini belirtti.

Aziz şehitlerin bu vatanın birliği ve güçlü kalması adına canını bu bayrak için feda etmekten bir adım bile geri durmadıklarını aktaran Çelik, şunları kaydetti; "Şehitlik mertebesinin ne kadar kıymetli bir makam olduğunu bilen bu millet, şehitlerimizin aziz hatırası olan ailelerine hürmeti, saygıyı hayatın her aşamasında göstermekle mükelleftir. Bu okullarda Eğitim öğretim hayatına devam eden ve edecek öğrencilerimiz için de şehitlerimizin ismini yaşatılması, onların vatanına ve milletine bağlı birer fert olarak yetiştirilmeleri sürecinde motive edici bir değer olacağına inanıyorum."

438811826 732437649076694 7602469373699667892 N

Editör: Selim GÖKEL