İlçe Müdürü ve Öğretmen Birbirini Darp Etti

Bor İlçesinde İlçe Milli Eğitimi Müdürü ve Bor Kız Meslek Lisesinde görevli bir öğretmen izin konusunda birbirini darp ettiler.

EĞİTİM 10.04.2015, 21:45 10.04.2015, 21:51

 Bor İlçesinde  İlçe Milli Eğitimi Müdürü ve Bor Kız Meslek Lisesinde görevli bir öğretmen izin konusunda birbirini darp ettiler.

Haber: Selim GÖKEL - özel

Edinilen bilgiye göre; Bor Kız Meslek Lisesinde Edebiyat Öğretmeni olarak görev yapan Adem Korkmaz Ankara’ya yurt dışı görev sınavları için 3 gün izin dilekçesi vermiş. İzin dilekçesindeki 3 günü fazla bulan Bor İlçe Milli Eğitim Müdürü Celalettin Özüdoğru  2 gün izin verebileceğini belirterek bu konuyu makamında görüşmez üzere öğretmen Adem Korkmaz’ı makamına çağırmış. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde izin konusunda önce ağız tartışması yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü ve Öğretmen daha sonra birbirlerini darp ettiler.

Olaya diğer bürolarda bulunanların müdahalesinin ardından polise haber verildi. Polis ekipleri her iki eğitimciyi sağlık raporu için Bor Devlet Hastanesine götürdü. Hastanedeki rapor işlemlerinin ardından ifadeleri alınan İlçe Milli Eğitim Müdürü ve Öğretmen Adem Korkmaz birbirlerinden darp edildikleri iddiası ile  şikayetçi oldular.

Her iki eğitimcinin de vücutlarında darp izi olduğu görüldü. 

Öğretmen Adem Korkmaz Türk Eğitim-Sen üyesi olduğundan olayı öğrenir öğrenmez Türk Eğitim-Sen Niğde İl Başkanı İhsan Uğraş, MHP Bor İlçe Başkanı Ahmet Ermiş ve MHP Milletvekili Adayı Murat Işıklı  Bor Devlet Hastanesine gelerek öğretmen Adem Korkmaz’ın durumlarını öğrendiler.

Emniyet Müdürlüğü önünde sitemize bir açıklama yapan Türk Eğitim Sen Niğde İl  Başkanı İhsan Uğraş; Bugün ikindinden sonra Adem Korkmaz isimli üyemiz Bor İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne gidiyor. Bu kardeşimiz Salı günü Ankara’da yurt dışı sınavlarına gidebilmek için 3 gün izin istiyor. Ancak İlçe Milli Eğitim Müdürü 3 gün veremeyeceğini 2 gün izin neyine yetmez diye darp ettiği haberini aldık. Derhal arkadaşımıza destek olmak için Bor İlçesine geldik. İlçe Devlet Hastanesindeki muayenesinden sonra Bor ilçesinde Polis Merkezi getirildi. Türk Eğitim-Sen’in anlaşmalı avukatı da şuanda yanında bulunuyor.”dedi.

UĞRAŞ ; BUNLAR HOŞ BİRŞEY DEĞİL, ÖĞRETMEN ARKADIŞIMIZIN ARKASINDAYIZ

İhsan Uğraş açıklamasının devamında; Bu işler hoş işler değil, Biz her zaman şunu söyledik. Dedik ki,  idareci atamaları yapılırken, ilçe müdürleri, şube müdürleri okul müdürleri atanırken ehliyeti, liyakatı, başarıyı esas alın bunları baz alarak yapın dedik ancak Ağustos ayında çıkartılan MEB yasası ile  atamalarda bu ilkeler dikkate alınmadı. Benim adamım, benim sendikam, ben yandaşım zihniyeti ile idareci atamaları yapıldı. İş bilmez insanların iş başına gelmesi ile iş bu noktalara geldi. Bu hoş bir şey değildir. Bir İlçe Milli Eğitimi Müdürünün bir öğretmeni darp etmesi hoş bir şey değildir. Türk Eğitim-Sen olarak biz üyemizin her zaman arkasındayız. Hukuki anlamda yapılması gereken ne varsa sonuna kadar da bunu yapacağız bundan da hiç kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

ÖZÜDOĞRU; DARP ETME GİBİ BİR GİRİŞİMDE BULUNMADIM, ŞİKAYETÇİYİM

İlçe Milli Eğitim Müdürü Celallettin Özüdoğru ise; Öğretmen Adem Korkmaz’a sınava bir gün öncesinden gitmesinin iyi olacağını ertesi gün 09:00’da sınava gireceğini sınav bitiminden sonra önemli bir işi yoksa dönmesinin mümkün olup olmayacağını sordum. O zamana kadar aramızdaki iletişim gayet normal idi. Her hangi bir sorun olmamıştı. Öğretmen arkadaş birden “ niye imzalamıyorsun lan, seni öldürürüm” diyerek  aramızda bulunan yaklaşık 50 cm. kadar mesafeden sol gözüm ve sağ yanağım üzerine gelecek şekilde sağ eliyle yumruk salladı. Ayağa kalktım ve kendimi korudum. Şahıstan fazla zarar görmemek için vücuduna sarılıp kollarından tuttum, ve görevli sekreteri çağırdım. Öğretmen Adem Korkmaz’ı darp etme amacı ile herhangi bir girişimde bulunmadım” şeklinde ifade verdiği öğrenildi. 

Haber: İzinsiz alınamaz...
Kaynak: Sitemizden haber fotoğraf alınması yasaktır.
banner697
Yorumlar (186)
eğitmen 8 yıl önce
devlet terbiyesi almayan idarecilerin düşeceği durum bu olsa gerek
HAKKANİYET_1 8 yıl önce
kim suçlu bilmem ama şunlar kafama takılıyor.
1-olayı reklam aracı yapan bor başkanı oktay hiç görüntülerde yok neden?
2-i̇ki tarafta öğretmen olduğuna göre mhp nin ne işi var anlamadım?
3-dört sendika niğdede hangi olay için toplandı ki şimdi eylem yapıyorlar poz veriyorlar bizi aptalmı zannediyorlar?
4-adem çok çalışkandıda neden başarılı bir okula tayin istemedi,kendisini yormayacak okulda çalışıyor?
5-müdür yardımcısı olmak için herşeyi yapan idareci arkadaş neden istifa etti?hangi olayda omurgalı idiki şimdi dik durmuş oldu?
6-adem için ayaklanan öğrencilerin sayısı neden 12 de kaldı.madem çok seviliyordu?
7-kız meslekte olumsuz her olayda öğrencileri örgütleyen bayan öğretmen meydanlarda neden yok?
8-celalaettin müdür aptalmıki bir öğretmenle odasında kavga edip itibarını zedelesin.
bil cümle destekçi ve atışçı,satışçı arkadaşlardan cevap bekliyorum.
Biri haktan mı bahsetti? 8 yıl önce
kız meslek gibi, endüstri gibi okulların öğrencilerine bir zavallı gibi bakan sizin bu kokuşmuş zihniyetiniz itiraf ettiğin gibi ortada; kız meslek öğretmeni yormazmış! evet,senin gibi Allah inancı olmayanlar bu tür okullarda sınıfa girip gazete okursa tabi ki yormaz. hakikaten esfele safilin olmuşsunuz. hep merak ederdim Allah'ın kalplerini mühürledikleri nasıl olur diye, canlı kanlı örnekleri bugün toplumumuzda maalesef bolca bulunuyor.
G.K 8 yıl önce
Adem hoca çok sevilen ve değer verilen bir insandır.
O iyimser,içinde hiç bi şekilde kötülük olmayan,her zaman için bizi doğruya yönlendiren,güleç bir kişiliğe sahiptir.
Kendisi sevilen ve sayılan bir eğitimcidir onun yerini hiç kimse dolduramaz biz
ADEM KORKMAZ gibi eğitimciler istiyoruz Allah onu başımızdan eksik etmesin .
Öğrenci kavgayı,şiddeti,uygunsuz davranışları,kötü sözleri örnek almamalı eğitimciyi, bilgi edinmeyi,herkezle iyi geçinmeyi,şiddetle değil konuşarak anlaşmayı örnek almalıdır.
Hakeden hakettiğini bulmalı hiç bi şekilde ayrım yapılmamalıdır...


akeden
öğretmen 8 yıl önce
Adem Korkmaz bu meslekte karşılaştığım en çalışkan beyefendi öğretmenlerden birisidir. Abisi aynı okulda müdür olmasına rağmen birgün dahi bunu lehine kullandığını görmedim. Teneffüslerde 10 dakika boyunca öğrencileriyle ilgilenir,test çözer konu anlatır.
Hayatında Adem Hocayla 1 saat konuşmamış kişiler bakıyorum da bi yerlere yaranmak için olumsuz yorum yapıyorlar.
bor 8 yıl önce
Olayı abisiyle ilişkilendiren muhakeme yoksunu mudur yancilari. Bu adam komplo kuracak olsa yurtdışı sınavı öncesi mi yapar bu komployubu bir. Makamda mi yapar bu da iki. Boyle bi saçmalık yok nasıl bi düşünce diyecem de düşünmek özel biaey side aramiyorum anladım. Komploymus mudur eğitim için istenen izni nasıl bu hale getirdi. Adem hocada orta da celalettinde. Yapilan kepazelikren gereken cezayi çekmeli mudur. Bunları kim bmudur yapmış arkadaş.bu olay bir hak gaspidir. Makamların arkasından yapilan bu despotluk affedilebilir değil. Kaymakam ve vali bey bu arkadaşları bi karsilastirsin. Bu kadar başarılı bi öğretmen nasıl bu halde anılıyor. Celalettin senin kadar senin arkanda duranlarsa bu olayda suçlu ve cezasını er geç cekeceklerdir. Bu mudur görevden alınmalı bu memlekette daha müdürlük yapamaz
borlu51 8 yıl önce
bakıyorum da hem avukat hem savcı hemde hakim olup güzelce yargılıyorsun. yargının çözeceği işi haddini aşarak kendince çözmüşsün... başarı kriterin ne bilinmez ama kıyıda kenarda karalama ve iftiralarla dedikodu yaparak ve ondan sonra vay benim müdürlüğüm neden uzatılmadı diye kabadayılık yapma başarı ise doğru sen ve senin gibiler çok başarılı diyebiliriz.... bırakın bunları kardeşim.... yalnız doğru bir tespit yapmışsın(!) .... bu olayda suçlu herkim ise türk adaleti karşısında cezasını çekecektir.... o konu da hiç şüphen olmasın.....
boruna bor 8 yıl önce
adını yaz da yap bu yorumu tetikci cakal
edep yahu 8 yıl önce
Adem beyi cumhuriyet ilkokulundan beri tanırım. Ayni mahallenin çocuklarıyız.efendi kişiliği karakteri ve duruşuyla her zaman ornek kişilik olmuştur.müdür borda gereği gibi davranmasını bilmeli. Saygıyı ve nezaketi ogrenmeli. Bor eğitimine atılan bu tokat o müdürü o koltuktan aldirmali ve gereken cezayıvermeli.adem hicama ggeçmiş olsun.
korkmaz 8 yıl önce
ademin yalancı reklamcıları ne kadar da çokmuş.hani başarı kardeşim.üniversite kazandırdığı bir öğrenci ismi istiyorum.hadi yazında görelim.
6 yıl önce
Bu sene üniversiteyi kazanıyorum, Adem hocanın da büyük emeği ve desteğiyle. Senin gibilerinin de bizi küçümseyip bir yere gelemememiz tarafında düşüncelerini de kayla almıyoruz. Adem hocayı tanımadan yorum yapmanda senin kendini ne denli geliştirdiğini gösteriyor.
CIZ 8 yıl önce
bu olayla şehi̇t savcimiza yapilan arasinda hi̇ç fark yok sadece bunun eli̇nde si̇lah yok zi̇hni̇yet ayni azmetti̇ri̇ci̇ farkli eseri̇ni̇zle gurur duyun
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
banner696
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 30 Ocak 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Galatasaray 20 48
2. Fenerbahçe 20 44
3. Başakşehir 20 40
4. Beşiktaş 19 38
5. Adana Demirspor 20 37
6. Trabzonspor 20 35
7. Kayserispor 20 29
8. Konyaspor 20 27
9. Alanyaspor 20 25
10. Karagümrük 19 22
11. Gaziantep FK 20 22
12. Ankaragücü 20 22
13. Antalyaspor 19 21
14. Giresunspor 20 21
15. Hatayspor 19 20
16. Kasımpaşa 20 19
17. Sivasspor 20 18
18. İstanbulspor 20 15
19. Ümraniye 20 14
Takımlar O P
1. Eyüpspor 21 41
2. Samsunspor 20 38
3. Bodrumspor 21 38
4. Keçiörengücü 21 37
5. Pendikspor 21 34
6. Rizespor 20 34
7. Bandırmaspor 20 34
8. Sakaryaspor 21 34
9. Boluspor 21 34
10. Göztepe 21 30
11. Manisa FK 20 29
12. Adanaspor 21 22
13. Altay 21 19
14. Tuzlaspor 21 19
15. Erzurumspor 20 18
16. Altınordu 21 17
17. Ö.K Yeni Malatya 21 16
18. Gençlerbirliği 21 13
19. Denizlispor 21 13
Takımlar O P
1. Arsenal 19 50
2. M.City 20 45
3. Newcastle 20 39
4. M. United 20 39
5. Tottenham 21 36
6. Brighton 19 31
7. Fulham 21 31
8. Brentford 20 30
9. Liverpool 19 29
10. Chelsea 20 29
11. Aston Villa 20 28
12. Crystal Palace 20 24
13. Nottingham Forest 20 21
14. Leicester City 20 18
15. Leeds United 19 18
16. West Ham United 20 18
17. Wolves 20 17
18. Bournemouth 20 17
19. Everton 20 15
20. Southampton 20 15
Takımlar O P
1. Barcelona 18 47
2. Real Madrid 18 42
3. Real Sociedad 19 39
4. Atletico Madrid 19 34
5. Villarreal 18 31
6. Real Betis 18 31
7. Osasuna 19 28
8. Athletic Bilbao 19 26
9. Rayo Vallecano 18 26
10. Mallorca 19 25
11. Almeria 19 22
12. Girona 19 21
13. Sevilla 19 21
14. Valencia 18 20
15. Espanyol 19 20
16. Celta Vigo 19 20
17. Real Valladolid 19 20
18. Cadiz 19 19
19. Getafe 19 17
20. Elche 19 6

Gelişmelerden Haberdar Olun

@