ODATV.COM'dan Aynen Alıntıdır

Dinci Akit gazetesi bugün “Pisliği yapana değil yazana hapis” manşetiyle çıktı.

Akit 2013 yılında dönemin Niğde Bor Kaymakamı Muammer Balcı’nın bir kadınla çekilmiş özel görüntülerini yayınlamıştı. Bu görüntüleri gazeteye, dinci Akit’in “Niğde fahri muhabirimiz” dediği Dursun Suna gönderdi. Bor Asliye Ceza Mahkemesi de, Akit’in haberine göre, “özel hayata ilişkin görüntü ve sesleri ifşa etmek” gerekçesiyle Dursun Suna’ya 2 yıl 6 ay hapis cezası verdi.

2013 Yılında çıkan Bor Kaymakamı Muammer Balcı hakkında çıkan haber için TIKLAYIN
 

Peki o fotoğrafları Akit gazetesinde kim yayınladı?

Dinci Akit’in “Niğde fahri muhabirimiz” dediği Dursun Suna fotoğrafları, 2015 yılında ölen Akit yazarı Hasan Karakaya’ya göndermişti.

Karakaya da 30 Ocak 2013 tarihinde bu fotoğrafları köşesinde yayımladı.

 

O dönemleri hatırlayınız...

İktidar ve yandaşları Gülen Cemaati için “FETÖ” ifadesini kullanmıyordu. Arada MİT krizi gibi "takılmalar" olsa da, AKP ve yandaşlar ile Gülen Cemaati iç içe idi. İşte bu sebeple, dönemin Bor Kaymakamı Muammer Balcı’nın özel görüntülerini yayımlayan Hasan Karakaya, bu fotoğrafları FETÖ’nün kumpaslarıyla desteklemeye çalıştı.

Karakaya 30 Ocak 2013 tarihli “Halkla iç içe olun... Ama bu kadar da değil!..” başlıklı köşesinde, Kaymakam Muammer Balcı’nın özel görüntülerini yayımlamakla kalmamış, FETÖ’nün İzmir’deki Askeri Casusluk kumpasını savunarak şöyle bir benzerlik kurmaya çalışmıştı:

“O görüntülere bakınca, bir an için şöyle düşündüm: Acaba, İzmir’de devam eden 'Casusluk ve Şantaj Soruşturması'nın bir ucu da Bor’a mı uzandı?..

Biliyorsunuz;

'Subayların cinsel zaafları'nı kullanan çete mensupları, onların yataklarına 'kadın' gönderiyor ve böylece 'askerî sırları' öğreniyorlardı!..

Öğrendikleri bilgileri de;

'Başka ülkelerin ajanları'na satıyorlardı... Ki, öğrendikleri bilgiler arasında; 'askerlerin sevkıyat güzergâhları' ve 'F-16’ların teknik prosedürleri'ne kadar pek çok 'askeri sır' vardı.

Uzun lâfın kısası;

Subayın kucağına atıyorlardı kadını,

Kendileri çıkarıyordu tadını!..

Yine biliyorsunuz ki;

Bu 'casusluk' ve 'şantaj' işi, Donanma Komutanı Nusret Güner’in istifasına kadar gitti.”

Dinci Akit o dönem FETÖ’nün kumpaslarını desteklemekle kalmayıp, ortak dahi olmuştu.

“BU KARAR HASAN ABİYİ CEZALANDIRMADIR”

Dinci Akit yazarı Ali Karahasanoğlu da bugünkü köşesine bu konuyu taşıdı. Karahasanoğlu, “Kaymakamın evli kadınla görüntüsü özel hayat olur mu?” başlıklı yazısında, gazetenin görüntüleri yayınlamasını destekleyerek şu ifadeleri kullandı:

“Aslında şunu da diyeyim..

Bu karar, Dursun Suna’yı değil, rahmetli Hasan abiyi cezalandırmadır.

Çünkü yazıyı yazan, fotoğrafları köşesinde kullanan Hasan abi.

Dursun, sadece haber bilgisini Hasan abiye gönderen kişi.”

Odatv.com

 

Editör: TE Bilişim