Atletizm il temsilcisi Ali Tunç ‘un verdiği bilgilere göre Bayan ve erkeklerde 8 kategoride yapılan yarışmalar saat 10.00 da başladı.
Yaklaşık 500 sporcunun katıldığı yarışmalar sonucunda takım sıralamasında 1. Gelen takımlar Niğde’yi temsilen , 12 Ocakta Adana da yapılacak olan Kulüplerarası Kros Türkiye birinciliği eleme yarışlarına katılacaklar.
Yarışların sonunda ilk
Dereceye girenlere ödülleri, Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürü Harun Turhan, Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürlüğü şube müdürü Ali Dibek, Atletizm il temsilcisi Ali Tunç, Anadolu Spor Kulübü başkanı Mustafa Kılıç, Çamardı ÇPL. Lisesi Müdürü Lokman Ekinci, Kız Meslek Lisesi Müdür Yardımcısı Kadriye Öztürk, Beden eğitimi öğretmenleri ve atletizm antrenörleri tarafından verildi.
Yarışmalar sonunda ilk üçe giren ferdi sıralama ile takım sıralaması şöyle oluştu.
Minik Kızlar(1998-99-2000-2001 doğumlular ) 1500m
1. 034 Şevval Özdoğan- Sazlıca İ.Ö .O
2. 035 Hatice Güraydın Sazlıca İ.Ö.O
3. 036 Zelal Güneş Sazlıca İ.Ö.O
Minik kızlar(1998-99-2000-2001 doğumlular) 1500m takım sıralaması
1.Sungurbey koleji: 6 Puan
2.Niğde Gücü: 18 puan
3.Gençlik Spor Kulübü :33 puan
Minik erkekler ( 98-99-2000-2001 doğumlular) 2000m
1. Ömer Albayrak Sazlıca İ.Ö.O 6,55
2. Recep Güleç 100. Yıl Y.İ.B.O 6,56
3. Sezgin Tosuner Dumlupınar İ.Ö 6,57
Minik erkekler ( 98-99-2000-2001 doğumlular) 2000m takım sıralaması
1. Sungurbey Koleji : 12 puan
2. Gençlik Spor A Takımı :17 puan
3. Gençlik Spor B Takımı : 29 puan
Yıldız (1996-1997 doğumlular )erkekler 3000m
1.Ramazan Ertan Niğde Ticaret Meslek Lisesi 10,40
2.Fahrettin Canbuğ Niğde Ticaret Meslek Lisesi 10,41
3.Hasan Hüseyin Topçu Niğde İ.H.L 10,42
Yıldız (1996-1997 doğumlular )erkekler 3000m takım sıralaması
1.Gençlik Spor: 6 puan
2.Çamardı Ç.P.L :21 Puan
3.Niğde Gücü :24 Puan
Genç (1994-1995 doğumlular) Erkekler 5000m
1.Zafer Erdoğan Ticaret M.L
2.Servet Aktaş Ticaret M.L
3. Ömer Usluer Ticaret M.L
Genç (1994-1995 doğumlular) Erkekler 5000m takım sıralaması
1. Gençlik Spor Kulubü : 11 puan
2. Çamardı Lisesi Spor Kulubü :25 puan
Genç (1994-1995 doğumlular ) Bayanlar 3000m
1.Miyase Gökçe Bor K.M.L
2.Demet Karabaş Bor K.M.L
3. Esra Dursun Bor A.L
Genç (1994-1995 doğumlular ) Bayanlar 3000m takım sıralaması
1.Tunç Spor Kulubü
Yıldız (1996-1997 doğumlular) Bayanlar 2000m
1. Eda Vural Sungurbey Koleji 6,57
2. Havva Yılmaz Sungurbey Koleji 7,24
3.Hacer Ceylan Sungurbey Koleji 7,25
Yıldız (1996-1997 doğumlular) Bayanlar 2000m takım sıralaması
1.Sungurbey Lisesi : 6 puan
2.Kız meslek Lisesi :18 puan
3.Niğde Gücü :28 puan
Büyük (1993 doğumlu ve Büyükler) Bayanlar 3000m
1.Mehtap Baştuğ Besyo
2.Buket Gezerkaya Besyo
3.Memnune Şahiner Besyo
Büyük (1993 doğumlu ve Büyükler) Bayanlar 3000m takım sıralaması
1. Anadolu Spor :10 puan
2. Tunç Spor: 26 puan
Büyük ( 1993 doğumlu ve Büyükler) Erkekler 5000m
1.Ahmet Üstüntaş Besyo :16,51
2.Süleyman Karapınar Besyo: 17,24
3. Asım Orçun P.M.Y.O :17,43
Büyük ( 1993 doğumlu ve Büyükler) Erkekler 5000m takım sıralaması
1. Anadolu Spor: 18 puan
2. Tunç Spor: 24 puan
3. P.M.Y.O: 40 puan