Altunhisar Böyle Seçim Görmedi...!

Altunhisar Ziraat Odası Başkanı İsmail YAZGAN, Ziraat Odası seçim süreci ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

ALTUNHİSAR 03.01.2011, 14:20 12.03.2013, 13:19
Altunhisar Böyle Seçim Görmedi...!
İptal edilen ve yeniden yapılan seçimlerde bu kez İsmail Yazgan 38 oy alırken, rakibi Yusuf Mercan'a da 18 oy aldı. Geçen dönem de Ziraat Odası Başkanlığını yürüten İsmail Yazgan, büyük farkla yeniden Altunhisar Ziraat Odası Başkanlığına seçildi. 
Altunhisar Ziraat Odası Başkanı İsmail YAZGAN, hem seçim süreci ile ilgili önemli açıklamaların yayında yeni yıl kutlamasında da bulundu. 
Altunhisar İlçe Ziraat Odası Başkanı İsmail YAZGAN, yaptığı açıklamada; Altunhisar’da İlçe Ziraat Odası Başkanlığı seçimi haklı itirazım neticesinde seçimin 26 Aralık 2010 Pazar günü tekrar yapılmıştır. Altunhisar’da sağduyulu çiftçilerimiz ve halkımız tekrar edilen Ziraat Odası seçimine duyarlı davranmış ve olması gereken en doğrusunu yaparak, yapılan haksız baskı ve tehditlere rağmen sağduyu davranmış, baskı ve tehditlere itibar etmemiş, haksızlığa fırsat vermemiş, müsamaha göstermemiştir. Seçimi kazanan Altunhisar İlçesi ve Altunhisar’ lılar  ve çiftçiler olmuştur.   
 Altunhisarlı çiftçilerimiz; aklıselim davranarak, mantıklı kararlarında sabit olmuşlardır. Seçim sürecinde ve sonrasında olumsuz olaylara itibar etmeyip, oluşacak olaylara duyarlı olarak, sakin akliselim davranıp, Altunhisar’a sahip çıkarak, nahoş olaylara müsaade etmemişlerdir. 
“ Altunhisar bu zamana kadar böyle bir seçim görmedi ” 
Altunhisar’da Sayın, Altunhisar Belediye Başkanı Erdal SARI, asli görevini bırakıp, kişisel davranışta bulunmuştur. Altunhisar Ziraat Odası seçimini sanki Belediye Başkanlığı ya da Genel Seçim yapılıyormuş gibi havaya sokmaya çalışarak, taraf olduğu diğer adayı kazandırmak için olmadık açık ve aleni davranışlarda bulunmuştur. Bizler kendisinden beklediğimiz Belediye Başkanlığına yakışacak olan dürüst, tarafsız asli görevini ifa etmesidir. Seçim günü seçimlerde örnek, tarafsız olma yerine Ziraat Odası seçmen üyelerine teker teker ulaşarak baskı, tehdit ve korkutma politikalarına soyunmuştur. Seçmenleri rahatsız etmekle kalmamış, Altunhisar Belediyesinde kurulu bulunan MOBESA kameralarından birisi Altunhisar çarşını kontrol etmesi yerine,
Altunhisar Ziraat Odası İdari Binası kapısına odaklanmış, Altunhisar Ziraat Odasına seçim süresinde odaya kimler geliyor, kimler gidiyor kontrolüne almak üzere kameranın yönü odamızın üzerimize odaklandırılmıştır. Ziraat Odamıza gelen vatandaşları, Sayın Belediye Başkanının her nedense ilgisini neden çekmek ihtiyacı doğmuştur.? Kendisinin kontrol alanına odaklanmış, Ziraat Odasına giren çıkan vatandaşlar zavallı Başkan tarafından sözde kontrole alınıp, baskı ve tehdit aracı olarak kullanıldığının en bariz örneğidir. Üye çiftçilerimizden bazıları tarafıma gelerek rahatsızlığını ve Belediye Başkanı tarafından yapılan haksız, dürüst olmayan davranışları karşısında, haklı şikâyetlerini dile getirerek belirtmişlerdir. Hiç arzu etmediğim ve sevmediğimiz bir davranışla Belediye Başkanının bu taraflı davranışlarından rahatsız olduğunu iletmiş ve başkanın bu tavrını gaile almamışlardır. Bu seçim çiftçilerimizin kendi iradeleri ile oy kullanarak yöneticilerini, iş yapmasını istedikleri delegeleri seçmesidir. Ve sonuç aynen öyle kabul görmüştür. Altunhisarlı çiftçi üyelerimiz tehdit ve baskılara boyun eğmemiş, kendi iradeleriyle, Altunhisar’ a sahip çıkmışlardır.  
Altunhisar’ da Ziraat Odası seçimlerinde yaşananlar yetkililere iletilmiştir. 
“ Ne oldu da bu seçim böyle sonuçlandı. ? ”  
Önceki yapılan seçimde vekâletle kullanılan bir oyun usulüne uygun olarak kullanılmadığı gerekçesiyle, İlçe İdare Kurulu tarafından iptal edilmişti. İptal edilen seçimde İsmail Yazgan 26, diğer aday Yusuf Mercan 28 oy almış, 2 oy da geçersiz sayılmıştı. 
İptal edilen ve yeniden yapılan seçimde bu kez ben 38 oy alırken, rakibim Yusuf Mercan da 18 oy aldı. Geçen evvelki Ziraat Odası Başkanlığı seçimindeki seçmenlere ne oldu da bu seçim böyle sonuçlandı.?  Altunhisar’da seçimi İsmail Yazgan değil, büyük farkla seçimi Altunhisar kazanmıştır. Altunhisar’a sahip çıkılmıştır. 
Biz Ziraat Odası olarak; Altunhisar’da da Ülkemize, milletimize olması gereken en iyiye taşımaya, köstek değil destek olmaya talibiz. Kurumlar asli görevlerini yapmalıdırlar. Siyasi davranmayıp, hizmet üretmelidirler.Ziraat Odası siyasal bir kurum değil, çiftçilerimizin öz malıdır. 
Altunhisar İlçemizde Ziraat Odası olarak üzerimize düşen görevi layıkıyla yerine getirmeye çalışıyoruz. Çalışmalarımıza da devam edeceğiz. Geçenlerde Ziraat Odası olarak ilçemizde Ziraat Odamız tarafından örnek bir davranışla halkımızın kullanımı için büyük maddi değerde  Park oluşturma yönünde değerli ve güçlü desteği verdik, ve bunu hayata geçirdik. Altunhisar İlçesi Ziraat Odasının üye sayısı bellidir. Üye sayısı 10.000’leri aşan ilçelerinde yapamadığını başardık. Eser ortadadır. Halkımıza armağanımız olsun. Ziraat Odası Kent Parkı tabelasını da İlçe Hükümet Konağı karşısındaki oluşturulan park alanına törenle asmıştık. Halkımız yapılanların canlı şahididir. Bu yapılan hizmetleri iyi biliyor. Bizimde hayret içerisinde kaldığımız bir durum, herkesi de hayretler içerisinde bırakmıştır. Altunhisar Belediye Başkanı yayınladığı Belediye bülteninde; vatandaşları ve partililerini aldatıcı bilgi veren Belediye Bülteni haberinde de Altunhisar Ziraat Odası tarafından milyonlarca bedel ödenmesiyle yapılan bu Ziraat Odası Kent Parkını,  bizzat Belediye Başkanının kendisi tarafından yapılmış gibi haber yapılmış,
Ziraat Odası Başkanlığından hiç bahsedilmemiş, Ziraat Odasına, üretici çiftçilere bir teşekkür ne yazık ki çok görülmüştür. Belediye Bülteninde de Odamıza ve üretici çiftçilerimize dürüst ve tarafsız davranılmamıştır. Yapılan doğru, dürüst, faydalı ve kalıcı işlere halkımız her zaman sahip çıkmaktadır. Ziraat Odası gücünü üretici çiftçilerden alan her zaman dürüst ve iyi şeylerin yanında olan uygulamalarıyla ifade etmektedir ve sahip çıkmaktadır. Halkımızla doğru ve dürüst olan her güzel şeyi paylaşmaktayız. Kurum olarak çiftçimiz ve halkımızın her zaman yanındayız.     
Sayın Belediye Başkanımızdan beklentilerimiz yurttaş olarak farklıdır. Altunhisar da kasabalarımız ve köylerimizin ilçemizle bağlantısı kopma noktasına gelmektedir. Bu umumi halkımızın zararınadır. Sayın Belediye Başkanımız bu konularda daha iyi düşünerek, akli selim davranarak hizmet anlayışında herkesimi tarafsızca kucaklaması gerekmekte, siyasi taraflılığını bir kenara bırakıp, asli görevine dönmesi gerekmektedir. Altunhisar kendisinden güzel hizmetler beklemektedir. Biz Ziraat Odası olarak her alanda gelişen, büyüyen Altunhisar adına her zaman Belediye ve halkımızın yanında olduk. Olmaya da devam edeceğiz.   
Memleket için hizmette yarışmamız gerekiyor. Memleketimiz kısır çekişmeden hep zarar görmüştür. 2003 Yılında bu Ziraat Odasını çiftçilerimizle biz birlikte kurduk. Birlikte yaşatmaya devam edeceğiz.
Olaysız ve huzurlu bir Ziraat Odası seçimi yaşanmıştır. Bana oy vermiş, vermemiş bütün seçmenlere teşekkür ediyorum. Seçimden alınması gereken cevabı ve mesajı seçmenlerimiz vermiştir. Bu durumdan herkes gerekli dersi ve mesajı almıştır. Halkımızın daha sağduyulu davranarak, Altunhisar için, halkımız için, çiftçilerimiz için güzel şeyler yapmaya talip olmalıyız. Tüm kurum ve kuruluşlarla seviyeli, olumlu uğraşı ve halkımızın faydasına olumlu çalışmalarımıza aynen daha duyarlı ve katılımcı olarak devam edeceğiz.Hiç bir kimse ve kurumla haksız ve olumsuz davranış içinde olmadık.Birlik ve bütünlük içerisinde güzel şeylerin yanındayız.Olmaya da devam edeceğiz.
Altunhisar Ziraat Odası seçimlerinde sağlıklı ve olaysız seçim ortamı sağlayan ve seçim sonucunda bizzat arayıp, başarılar dileyen; değerli İlçe Kaymakamı Sayın Selim ÇOMAKLI, İlçe Emniyet Amiri Mustafa EROĞLU, İlçe Jandarma Komutanı Mehmet SÜNBÜL, C.Başsavcısı Bilal ALÇİÇEK, C.Savcısı Öncer Ateş, Kıdemli Hakim Mehtap Alçiçek, Hakim Göknur Kaya, İlçe Müftüsü  Kadir DEMİRLENK, Mal Müdürü Ali CAYMAZ,  İlçe Milli Eğitim Müdürü  İsrafil ERBAY,Nüfus Müdürü  Mehmet ANIK, Sağlık Grup Bşk. Dr.Ertan DEĞİRMENCİOĞLU, Devlet Hastanesi Başhekimi Dr.Ertan DEĞİRMENCİOĞLU, Tapu Sic.Müd. Halil KENDİGELEN, Halk Eğ.Mrk.Md.V.Hasan DOKUYUCU, İlçe Tarım Müd.V. Serkan KARATEKELİ, Posta İşlt.Müd.Tuncer PEKGÖZ,Medaş İşlt.Şefi Adem YANAR, Sos.Yrd.Ve Dayanışma Vakfından Yeliz BÖREKÇİ, T.C.Ziraat Bankası Osman DEMİR, Tarım Kredi Koop.Bşk. Cengiz GÜLER, Esnaf San.ve Şoför Odası.Bşk. Osman  ÇAVAN, Diğer ilçe Kurum ve Oda Başkanları, Sivil Toplum Örgütü Başkan ve Yöneticilerine, çiftçi ve halkımıza nazik davranışlarından dolayı ve tüm emeği geçenlere teşekkür ederken, yeni yıl nedeniyle yeni yılın sağlık, mutluluk ve başarı geçmesi temennisinde bulunuyorum.Dedi. 
 

 

Yorumlar (17)
vatan sever 12 yıl önce
saygı değer ziraat odası başkanım ismail yazkan yapmış oldunuz hizmetlerden sizi en kalbı duygularımla kutlar başarılarının devamını yüce rabbimden dilerim .Biz çiftçi olarak her zaman yanındayız
eyup anik 12 yıl önce
sayin ismail yazgan degerli baskanim hayirli olsun allah utandirmasin
altinhisar resmi sitesinde ziraat odasi secimi iptal oldu diye haber var
Neden secimi kimin kazandigi kac oy aldigini haber yapamadiniz; insan bir tebrik eder.haber yapar bor habere basarilar
altunhisarlı 12 yıl önce
başkanım seni tebrik ediyorum başarılarının devamını diliyorum...
ERDAL SARI ALTUNHİSAR 12 yıl önce
kimi siysilelerle birlikte yapmıştır ama İlçemizde gerçekleşen ve İsmail YAZGAN´A Taraf olmadığımız ve neden önceki seçimlerde desdek olmamıza rağmen son delege seçimlerinde desdek olmadığımı açıklamak isterim öncelikle şahsım AK PARTİ kadrolarından iki dönem seçim kazanmış bir belediye başkanıyım .Yerel seçimlerde il genel meclisi aday adayı olan ilgili şahsın adaylığı NİĞDE Milletvekilimiz sayın Muharrem SELAMOĞLU Tarafından uygun görülmemiş bu aşamayı takiben ise İsmail YAZGAN AK PARTİ Aleyhine tavır ve davranışlarda bulunmuş oda içerisinde hangi etik kurala uygun olduğu bilinmez ama muhasebecilik yapan kardeşi ve çevresi tarafından şahsımız ve partimizi küçük düşüren bir yol izlemi busürci ise bir önceki seçimlerde kendisine küfür ve hakaret eden ekiple birlikte kimi kamu görevlileri ve kimi siyasilerin desteği ile yapmaya çalışmıştır.söz konusu seçim süreci idari mahkede bulunması nedeniyle bu süreçle ilgili açıklama bilahire yapılacaktır.iş yerinden partimizi tahliye ettiren hayı (SİTE YÖNETİMİ : Sn. Başkan Eğer bu konuda bir açıklamanız olursa gönderin yayınlayalım. Saygılar)
vatan sever 12 yıl önce
sayın bld başkanımıza seslenmek istiyorum burdan ben altunhisarlı olarak sayın erdal sarıyı şiddetle kınıyorum memleketde hangi taşı kaldırsalar sayın başkan cıkıyo altından herkez kendi işini yapsın . memleketde hangi odaların ve koopaatiflerin seçimi olsa başkanın oyu ve uyeli olmadığı halde müdehale eder hele bırde muhalefet ise işleri bır bırıne katar insanları bır bırıne düşürür . Ben bır akp lı olarak kendisinden rahatsızım çünki akp partisini yani adalet ve kalkınma partisini burda başkan akrabayı kalkındırma partisi konumuna getirdi memleketde sarılar ve uysallardan başka işe giren yok neden acaba kendisine soruyom sayın başkanım siz burakın dıyer işleri bld başkanlığı yapın herkez görevini yapsın size düşen altunhisarı ileri götürmektir insanları bır bırıne düşürmek deyildir .anlamadım başka noktada siz akp partisinden bld başkanısınız desteklediniz aday ise mhp ilçe yönetim kurul uyesi kendisi bu nasıl oluyo anlamadım gitdi maksadınız işyapanıyıkma
demokrasi 12 yıl önce
sayın erdal sarı bey yorumunuzu okudum bir hemşeri olarak . ama siz burda mhp görüşlü bir insanı kendi şahsi kin ve intikamınız için desteklediniz acıkca belli geçen secimde bu adamlar sizin bahsetdiniz şekilde size yapmadımı şimdi ne olduda böyle oldu sayın başkan
burakın bu işleri memlekedi düşünün sizin işiniz deyil ziraat odası secımleri
aa 12 yıl önce
SAYIN BAŞAKANIM DOĞRU İSMAİL YAZGANA TARAF OLAMAYIP DİĞER ADAY YUSUF MERCANI DESTEKLEDİNİZ.SEÇMENLERİ BELEDİYEYE MAKAM ARABASI İLE TEK TEK GETİRİP KONUŞTUNUZ YETMEDİ EVLERE GİTTİNİZ ........YETMEDİ ŞİMDİ DELEGELERİ NİĞDEYE GETİRİP YEMEK YEDİRİYORSUNUZ...........ADALET YERİNİ BULDU VE İSMAİL BAŞKANIM İLK SEÇİMİ HAKKI İLE SİZE ÇOK BÜYÜK Bİ FARK ATARAK KAZANDI.ŞİMDİYE KADAR Bİ ZİRAAT ODASI BAŞKANININ BU KADAR GÜZEL ÇALIŞTIGINI GÖRMEDİM.İLÇEMİZE ÇOK GÜZEL ŞEYLER KAZANDIRMIŞTIR.BELEDİYENİN YAPAMADIĞI ÇALIŞMALARA İSMAİL YAZGAN YAPMIŞTIR.İSMAİL YAZGANI TEBRİK EDİYORUM BAŞARILARININ DEVAMINI DİLİYORUM......... (Site Yönetimi: Kriterlerimez uymayan bölümleri noktalamak zorunda kaldık. Ayrıca BÜYÜK harfle yazmayalım lütfen)
Ahmet SARI 12 yıl önce
Degerli Başkan , sayın üyeler, milletin efendisi, memleketin çimeontosu sayı çifçi hemşerilerim bu duyarlılıgınızdan dolayı hepinize teşekür ederim. Aklı selim davranarak işini seven,sizleri muhanete muhtaç etmeyen bir başkanı destekleyerek tekrar seçtiginiz için, güzel ülkemizin son zamanlarda gelmiş olduugu nokta hepimizin malumudur. Bu Cumhuriyeti kuran Yüce Atatürk ülkemizin böyle yok pahasına talan edilsin diye kurmadı bizler, bizlerden sonra gelecek nesiller hür ve bagımsız yaşayın diye kurdu.İşte gelinen son noktayı güzel ve şirin alyunhisar, rımızdada gördünüz ne yazıkkı. çimizdeki gaflet ce delalet içine düşmüş kişilere ragbet etmeyiniz milletin birligini dirligini savunanların yanında olunuz hepinize saygılarımı sunar başarılar dilerim.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
banner832
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 20 Mart 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Galatasaray 25 60
2. Fenerbahçe 24 54
3. Beşiktaş 25 49
4. A.Demirspor 25 45
5. Trabzonspor 25 44
6. Başakşehir 24 41
7. Kayserispor 25 38
8. Konyaspor 25 34
9. Karagümrük 24 31
10. Antalyaspor 25 28
11. Alanyaspor 25 28
12. Sivasspor 25 27
13. Kasımpaşa 25 26
14. Gaziantep FK 25 25
15. Ankaragücü 24 25
16. İstanbulspor 24 24
17. Giresunspor 24 23
18. Hatayspor 24 23
19. Ümraniye 25 22
Takımlar O P
1. Samsunspor 26 54
2. Eyüpspor 26 53
3. Pendikspor 26 47
4. Rizespor 25 46
5. Keçiörengücü 26 46
6. Sakaryaspor 26 46
7. Bodrumspor 26 41
8. Manisa FK 25 39
9. Boluspor 25 38
10. Bandırmaspor 25 37
11. Göztepe 25 35
12. Tuzlaspor 26 28
13. Altay 26 25
14. Adanaspor 26 25
15. Erzurumspor 25 24
16. Altınordu 25 20
17. Gençlerbirliği 25 17
18. Denizlispor 26 17
19. Yeni Malatyaspor 26 16
Takımlar O P
1. Arsenal 28 69
2. M.City 27 61
3. M. United 26 50
4. Tottenham 28 49
5. Newcastle 26 47
6. Liverpool 26 42
7. Brighton 25 42
8. Brentford 27 42
9. Fulham 27 39
10. Chelsea 27 38
11. Aston Villa 27 38
12. Crystal Palace 28 27
13. Wolves 28 27
14. Leeds United 27 26
15. Everton 28 26
16. Nottingham Forest 27 26
17. Leicester City 27 25
18. West Ham United 26 24
19. Bournemouth 27 24
20. Southampton 28 23
Takımlar O P
1. Barcelona 26 68
2. Real Madrid 26 56
3. Atletico Madrid 26 51
4. Real Sociedad 26 48
5. Real Betis 26 45
6. Villarreal 26 41
7. Athletic Bilbao 26 36
8. Rayo Vallecano 26 36
9. Osasuna 26 34
10. Celta Vigo 26 34
11. Mallorca 26 32
12. Girona 26 31
13. Getafe 26 29
14. Sevilla 26 28
15. Cadiz 26 28
16. Real Valladolid 26 28
17. Espanyol 26 27
18. Valencia 26 26
19. Almeria 26 26
20. Elche 26 13

Gelişmelerden Haberdar Olun

@