Bu Başlık Okurun: "Bor’un Sabı Yok"

Son zamanda sitemize iletilen şikayetler arttı… Bunlardan bazılarını özellikle toplumu ilgilendirenleri önemsiyor ve alıntılıyoruz.

YORUM 25.11.2015, 22:41 25.11.2015, 22:57 nigdehaber
1665
Bu Başlık Okurun: "Bor’un Sabı Yok"
banner830
Haber-Yorum : Selim GÖKEL 


 Borhaber.net sitemiz yayına girdiğinden beri binlerce şikayet aldık. Bu şikayetleri okurlarımız  elektronik ileti, sosyal medya sayfalarımız ve telefon ile olduğu gibi sitemizin sağ blok alt bölgede bulunan "Şikayetim Var!" bölümlerine bırakıyorlar.  Bunların bir kısmını değerlendirdik, bir kısmını ilgili kurum ve kuruluş ve kişilere ilettik.

Ayrıca okurlarımızın büyük bölümü de konu ile ilgili haberlerin altına yorumlarını yazıyor.
 Sitemize bugüne kadar 750 bin 793 yorum yapılmış. Son bir yılda ise 23 bin 278 yorum. Yeri geliyor okurlarımız 5 yıl önceki habere bile yorum bırakıyorlar. Binlerce yorumu da sakıncalı olduğu için yayınlayamadık.

Borhaber.net’e bu şikayetler iletildiği zaman anlıyoruz ki Borhaber.net’in haberciliğine insanlar güveniyor. Bu şikayetler bize ayrı bir sorumluluk hissettiriyor.

Son zamanda sitemize iletilen şikayetler arttı…  Bunlardan bazılarını özellikle toplumu ilgilendirenleri önemsiyor ve alıntılıyoruz.

***

Bor – Kemerhisar yolunun yeni atılan asfaltının çok kötü olduğu tehlike arz ettiği konusunda.

***

Bor İlçesinde bazı merkezlerdeki asfalt çalışmasının yolların kazılmasından çok zaman geçmesine rağmen ağır aksak ilerlediği  hakkında.

***

Okulların il dışı gezilerine Niğde’de sorumlu amirlerin izin vermediği hakkında.

***

Bu satırları yazarken, bir okurumuz borhaber facebook sayfasından mesaj attı. Badak Petrol haberimizi gerekçe gösterip, Çin yatırımlarını ilginç bir ironi ile soruyordu… Sayfanın en altında görebilirsiniz.

***

Bor’da en çok şikayet aldığımız konu ise…

Bazı Milli Eğitime bağlı okul, kurum ve kuruluşların başta giyim olmak üzere, ihale konusu malzemeler, kitaplar vs. bilinçli olarak Niğde’den seçildiği, aynı elbisenin Bor’da olmasına rağmen okul idarecilerinin Bor dışı firmalarla anlaştığı, velileri bilinçli olarak  yönlendirdiği konusunda çok şikayet aldık. Eti budu belli olan Bor esnafının ticarette yaşadığı sıkıntıyı dinleyerek kayıt alarak şahit olduk. Burnundan soluk alan Bor Esnafı kendi ağızlarından isim vererek bu keyfi tavır içinde olan okul müdürlerini teşhir etmemizi istediler. Asıl teşhir edilmesi gerekenlerin ise  bu konularla ilgilenmeyen Bor Ticaret Odası, Bor Siyasi Partilerin yöneticilerini ve Kurum Amirleri olduğunu hiç çekinmeden  isimler vererek söylediler. “Bor’un Sabı Yok” manşeti atmamızı dahi söylediler, ki önceden bu başlığı attığımızı da hatırlattılar.

***

Niğde Bor Otobüsleri ise yıllardır düzenli olarak şikayet edilir. Belki de en çok şikayet Niğde Bor otobüs kooperatifi için gelir. İnsanların zaman kaybından, otobüslerin kalitesizliğinden,  şoförlerin davranışlarından, tıka basa yapılan yolculuklardan ve bu konuya ilgisiz kalan yerel yöneticilerden…

***

Geçmişte örnek göstererek  övdüğümüz ama son zamanda çok şikayet aldığımız Niğde Şehir içi otobüsleri de şikayetlerden payını alıyor. Bugün bir haber yayınladık.  Haber, “Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan Otobüsçüleri Dinledi”şeklindeydi. Manşetimiz ise "Vatandaşı Kim Dinleyecek” şeklindeydi. Çünkü Niğde Şehir içi otobüsleri içinde çok şikayet alıyoruz. Bugün sitemizin şikayet bölümüne yazılan bir şikayeti aynen aşağıya alıntıladık.

Okurumuzun bugün gönderdiği şikayeti noktasına dahi dokunmadan aşağıda yayınlıyoruz ;

25.11.2015 günü, saat 13:00 sularında. İkamet ettigim adresten Universiteye gitmek icin Niğde-Bor otobusune binerek kampuste indim. Guvenlik icin giriste bekletilen merkezden kampuse ulasimi saglayan otobuse, kampus ici ucretsiz oldugu icin bindim. Sofor, Bor dan gelenlerin inmesi gerektigini soyledi. Bor otobuslerinin kampuse girmedigini ve kampus ici ulasimin ucretsiz oldugunu soyledim. Bana etik olmadigini inmem gerektigini tekrar soyledi. Benimle muhattap olmamasi gerektigini Rektorluge sikayette bulunmasini soyledim. Verdigi cevap ise sen beni sikayet et oldu. Adini sordum cevap vermedi plakayi al o yeter dedi bende indim. Tartisana kadar zaten ben gitmek istedigim Muhendislik Fakultesine gitmis olurdum. Kampus ici ucretsiz ulasimin sadece lafta oldugunun en buyuk gostergesidir. Bir ilin kalkinmasindaki en buyuk faktorlerden biri olan Universitenin boyle gereksiz konulari aşması gerektigine inaniyorum. Sikayet ettigim aracin plakasi " 51 H 0045 " , şoför ise ismini vermek istemedi kendisi kır sacli orta yaşlı birisiydi. Gereginin yapilmasini arz ederim.

Yukarida anlattigim sekilde bimere ve nigde belediyesinde sikayette bulundum bunun haber olan kismi ise, nigde-kampus otobuslerinde kartsiz yolculugun sona ermesiyle kampusteki cogu ogrenci disari yuruyerek nigde-bor otobuslerini kullanarak carsiya gitmeye basladi. Nigde-kampus soforleri ise cirkinleserek KAMPUS İCİ ULASİMİN UCRETSİZ olmasina ragmen ucret talep ediyor.

***

 Elçiye Zeval Olmaz...
Kaynak: TİYO AJANS
banner697
Yorumlar (19)
Başpinar 5 yıl önce
Bor şehir içinde kaziniği halde yeni asfalti dökülmeyen yol.başpinar mahallesi fuat mengi caddesi.
Neden bunu belirtmediniz anlayamadim.
mehmet 5 yıl önce
senelerdir iş icabı bor dan niğde ye gelip giderim gerçekten niğde bor otobüsleri büyük rezillik toki de dakikalarca dolaşmak zorundamıyım 20 dakikalık yolda 35 dakikayı geçiyor fizik hastanesinde niğde den dönüşte güzergahları var canları isterse girerler ve bunlarla karşılaşmaya devam ediyoruz.
vatandaş bilir 5 yıl önce
Bu hattı kurduğunuz çok iyi olmuş. Yanlışları belki böyle düzeltebiliriz . Çocuğum un 300 kişilik 10 siniflik küçük okulunda 1 kadrolu hizmetli yaninda 4 tane daha toplum yararına diye 9 aylik calisanlar varmış. Küçücük bir okulda 5 hizmetli kimin parası ile oturuyor. Aksama kadar oturuyorlarmis.Kul hakkı diye birşey var. Bunu dile getirirseniz sevinirim.
borluu 5 yıl önce
aslında borda o kadar sorunlardan bazıları bırıncısı hukumet meydanının otopark olarak kullanılması ikincisi merkez mahalleler olması halınde ışıkların yetersizliği ve ıssız olması kı kenar mahallelerı duşunemıyorum .üçüncüsü saat 6 da borda hayatın durması dörduncusu niğde bor otobuslerın tam 45 dk niğdeye varması boş yere tokıyı butun vatandaşların çekmesi saymakla bıtmez şimdilik bu kadar.
varmı var 5 yıl önce
nasılbaşlayım bilmiyorum bor içesinin sorunlarıyla esnafın sorun larıyla kim ilgilenir kaymakam belediye başkanı iktidar partisi ilçe başkanı esnaf sorunlarıylada ticaret ve sanayi odası başkanı ilgenir diye biliyorum ancak bazı insan lar omakamlara gelirler de nasılgelirler gelirler işte ilçe başkanı ve tic san odası başkanı bence atamayla geldiler birileri olsun dedi oldular bunu her kes biliyor bunlardan kime çare ve yardım gelir kimseye ancak yakınlarını işe koymak ve protokolde bulunsunlar yani yerleri boşkalmasın var yok farketmez bor ilçesinin sorunları bunları fazla bağlamaz okullar keyfine göre kıyafet değiştirsin veya okulaile birliğindeki bir kaç varlıklı aile bu kıyafetler iyi değil renkleri kötü desin hemen değiştir geriye kalan yüzlerce aile mağdur olmuş kimin umurunda okulmüdürlerikıyafet konusunda velileri niğdeye yönlendirsin kimin umurnda daha ne diyim bu ikiyetkili ve kaymakam üç yetkili varmı var sağlık olsun bu vebali nasıl öderler kendileri düşünsün.........
acaba 5 yıl önce
kim olduğunu veya ne amaç güttüğünü bilmiyorum ama bordaki 3-5 tane çapulcu ....... gibi esnaf kılıklı yüzünden borun kıyafet satan esnafları bitti. hem neden buradan alalım ki fiyatlar niğdenin en az 2 misli. saat 6 olduğunda tüm kepenkler kapalı. bir de bu esnaflar kendilerini düşünmüyorsa esnaf odası başkanı mı düşünecek, bel.başkanı mı , ilçe başkanı mı düşünecek. biraz mantıklı olalım beyler.
borlu azcık espri 5 yıl önce
bir zaman bor ilçesinden sevilen bir esnaf vafat etmiş cenaze yıkanırken yineilçeninçok sevilen bir büyüğü yıkama bitince kefene sardıktan sonra ben demiş ölünün kulağına bir şey söylemek istiyorum deişve eğilip vefat eden kişinin kulağına bir şey fısıldamış neyse cenaze defin işlemi bittikten sonra cematten bazıları merak etmişler ve sormuşlar amca cenazenin kulağına ne fısıldadın demişler o kişde söyleyimdemiş eğer ahirette bor ilçesinde ne var ne yok dye sorarlarsa işte filan bor da parti başkanı filan iki üçtane sivil toplum kuruluşunun başında filan kaymakam filan müdür oldu dersen bor ilçesinin durumunu anlarlar dedim adam daha ne desin
hükümet meydanı boyacısı rıza 5 yıl önce
asıl esripi haberin altındaki facebook şikayeti adam evde tuzluğu ararken karpuz bulduğm hiç olmadı diyor. çok güldüm ya
Açık konuşalım 5 yıl önce
Var olan otobüs hatlarını değiştirmeye ne faruk Akdoğan'ın ne de bir belediye başkanının gücü yeter. O kooperatifçiler niğdeliyi borluyu eşek yerine kpymaya devam edecek. Niğde'nin benzeri küçük şehirlerin ulaşım hatlarına bir bakın be insaf niğdeliyi eşek gibi kamyonlarda taşıyın daha iyi kimsenin de sesi çıkmıyor Nasıl olsa.
bor esnafı 5 yıl önce
bor haberi tebrik ediyorum bor ilçesinin eliayağı ve sahibisin teşekkürler
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Son Yorumlar
Çocuk evlilikleri ile ilgili mücadele konulu, Sağlık Müdürlüğü ve Niğde Üniversitesinin 2012 de güzel bir projesi vardı.Projeyi Valilik de destekliyordu.Ama zamanın sağlık Müdürü 'daha sonra FETÖ den ihraç edildi)bu proje çalışmasını durdurdu daha doğrusu iptal etti.Bu hainlerin her konuda ihanetleri olduğu gibi bu konu da da ihanetlerinin bedelini Niğde halkı ödedi.FETÖ cü eski sağlık müdürüne bazı siyasiler sahip çıktı FETÖ borsası doktor olarak memuriyete geri döndürüldü.Şimdi nerelerde ne iş yapıyor bilmiyoruz ama Niğde halkına ihanetleri oldukça fazla oldu.Bu kişiye en fazla destek çıkan eski il başkanı muhasebeci vatandaş da siyaset çöplüğündeki yerini aldı.
Sayın Başkan Nutuk da dağıtmanızı bekliyoruz.
En iyi Tacirlik günümüzde Din üzerinden yapılıyor. Her zaman böyle olmuştur ve Olmaya devam edecek gibi Sanki Cami yaptırmak isteyenler O bölgedeki camilerin adedini ve Cemaat sayılarını hesaplasalar böyle şeyler Sadece Din istismarıdır Bu Arkadaşlar Cumadan Cumaya Camiye geliyor oda siyasetçi oldukları için birşeylerin üzerini örtecek hareketler bunlar
Sözde AVM' mizde olacaktı.
Cami yaptırıyoruz derler, belediyeden iki akrabası kendi çift maaş alır.
15°
kapalı
24_09_2013_02 Image Banner 142 x 60 24_09_2013_02 Image Banner 142 x 60
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 23 Nisan 2021
İmsak 04:19
Güneş 05:48
Öğle 12:45
İkindi 16:29
Akşam 19:31
Yatsı 20:54
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 34 72
2. Fenerbahçe 34 69
3. Galatasaray 34 66
4. Trabzonspor 35 60
5. Alanyaspor 35 55
6. Hatayspor 34 53
7. Gaziantep FK 34 51
8. Sivasspor 34 51
9. Karagümrük 34 50
10. Göztepe 35 47
11. Rizespor 34 42
12. Antalyaspor 35 42
13. Konyaspor 34 41
14. Ankaragücü 34 38
15. Malatyaspor 34 37
16. Kasımpaşa 35 37
17. Başakşehir 34 36
18. Kayserispor 34 35
19. Erzurumspor 35 34
20. Gençlerbirliği 34 32
21. Denizlispor 34 27
Takımlar O P
1. Giresunspor 31 63
2. Adana Demirspor 31 61
3. Samsunspor 31 61
4. Altay 31 57
5. İstanbulspor 31 57
6. Altınordu 31 53
7. Ankara Keçiörengücü 31 49
8. Ümraniye 31 47
9. Tuzlaspor 31 47
10. Bursaspor 31 43
11. Bandırmaspor 31 39
12. Boluspor 31 38
13. Balıkesirspor 31 35
14. Adanaspor 31 34
15. Menemenspor 31 31
16. Akhisar Bld.Spor 31 26
17. Ankaraspor 31 23
18. Eskişehirspor 31 8
Takımlar O P
1. Man City 33 77
2. M. United 32 66
3. Leicester City 32 59
4. Chelsea 32 55
5. West Ham 32 55
6. Tottenham 33 53
7. Liverpool 32 53
8. Everton 31 49
9. Arsenal 32 46
10. Leeds United 32 46
11. Aston Villa 31 44
12. Wolverhampton 32 41
13. Crystal Palace 31 38
14. Southampton 32 36
15. Newcastle 32 35
16. Brighton 32 34
17. Burnley 32 33
18. Fulham 33 27
19. West Bromwich 32 24
20. Sheffield United 32 14
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 32 73
2. Real Madrid 32 70
3. Barcelona 31 68
4. Sevilla 32 67
5. Real Sociedad 32 50
6. Real Betis 32 49
7. Villarreal 32 49
8. Granada 31 42
9. Osasuna 32 40
10. Athletic Bilbao 31 38
11. Levante 32 38
12. Celta de Vigo 32 38
13. Cádiz 32 36
14. Valencia 32 35
15. Getafe 32 31
16. Deportivo Alaves 32 30
17. Real Valladolid 31 28
18. Huesca 32 27
19. Elche 32 27
20. Eibar 32 23

Gelişmelerden Haberdar Olun

@