banner689

Borhaber.net'in bir paragrafından kopartılan fırtına

Selim GÖKEL'in yazdığı "Akkaya" konulu köşe yazısında bir paragraf da Niğde Üniversitesini eleştirmişti.

Borhaber.net'in bir paragrafından kopartılan fırtına

banner780
Selim GÖKEL'in yazdığı "Akkaya" konulu köşe yazısında bir paragraf da Niğde Üniversitesini eleştirmişti.
 
Sitemiz yazarı Selim GÖKEL Akkaya çevre kirliliği konusunda “ Niğde’de Kokunun Kaynağı ve Çözümü” başlıklı bir köşe yazısı yazmıştı. Bu uzun yazının sadece bir paragrafında Niğde Üniversitesinin “Akkaya  Çevre Kirliliği “ konusunda duyarsızlığından dolayı haklı olarak eleştirmişti.
(Yazı Burada Tıklayın)
 
Bu eleştiri köşe yazısı bu güne kadar sorgulanmayan, eleştirilmeyen,  Niğde Üniversitesi yönetimini öyle şaşırtmış ki… Niğde’nin bütün gazetelerine Borhaber.net’i kınayan, aşağılayan, ötekileştiren  tam sayfa ilanlar verildi.
(İlanlar Burada Tıklayın)
 
Bu ilanlara  yine Selim GÖKEL köşesinden net şekilde "Ne Var Bunda?" başlıklı yazısı ile  yanıt verdi
(Burada Tıklayın)
 
NİĞDE ÜNİVERSİTESİ, BORHABER.NET’E ERİŞİMİN ENGELLENMESİNİ TALEP ETTİ
 
“Akkaya”  konulu yazının ardından Niğde Üniversitesi  Avukatları Selim GÖKEL’in bu köşe yazısını gerekçe göstererek  Borhaber.net’in erişimini engellemek için aynı gün  Niğde Savcılığına başvurdular.
 
Bugün mahkeme sonucu elimize geçti. Mahkeme Niğde Üniversitesi’nin  Borhaber.net’in erişiminin engellenmesi talebine Üniversite de ders gibi okutulacak gerekçe ile RED kararı verdi.
 
Akkaya yazısı Niğde Üniversitesi yönetimini neden bu kadar kızdırdı…
 
İŞTE YÜCE MAHKEMENİN RED KARARININ GEREKÇESİ
 
“GEREĞİ DÜŞÜNÜLDÜ
 
Demokratik toplumlar temel hak ve özgürlüklere dayanan toplumlardır. Bu tür toplumlarda Devletin görev temel hak ve özgürlükleri korumak ve geliştirmektir. Temel hak ve özgürlükler arasında düşünce ve kanaati açıklama özgürlüğünün önemli bir yeri bulunmaktadır. Bu özgürlüğün kullanılabilmesi için en önemli yollardan birisi de basındır.
 
Geneli ilgilendiren yada ilgilendirmesi gereken tüm olaylar hakkında, haklı objektif ve gerçekleri yansıtacak biçimde aydınlatmak, çeşitli sorunlar üzerinde kamuoyunu düşünmeye çağıracak tarzda tartışmalara açmak, onu toplumsal ve siyasal oluşumlar üzerinde gerçeğe uygun bilgiler ile donatmak, yöneticileri eleştirmek, uyarmak ve bu yöntemler ile denetlemek, ayrıca içinde yaşadığı toplumun sorunları konusunda bireyi bilinçlendirmek durumunda olan basına bu ödevleri yerine getirirken bir takım hakları tanınmıştır. Bunlar bilgi edinme, yayma, eleştirme, yorum yapma ve eser meydana getirme hakları olduğu göz önünde bulundurulduğundan talebin reddine dair aşağıdaki karar verilmiştir”

 
Burcu ÇOPUR
Borhaber.net
Genel Yayın Yönetmeni

****

Kaynak: TİYO AJANS
banner697

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
vatandaş - 2 yıl önce
Ben bir vatandaş olarak, tarafsız bir şekilde olanı biteni öğrenmek istiyorum. Bu yaşadığım şehir içinde geçerli, ülkem içinde geçerli... Gördüğüm kadarıyla şehrimdeki olaylara en objektif yaklaşabilen borhaber.net'i taktir ediyor ve tüm haberlerini takip etmeye çalışıyorum. Habercilik anlayışına yaklaşımınızdan dolayı taktir ediyor ve başarılarınızın devamını diliyorum... Çizginizi lütfen bozmayınız..
Avatar
Sö konusu haberin tekrarını istemiyoruz - 2 yıl önce
Doğal olarak haber yapılan konular bazı kişi ve kurumları rahatsız edebilir. Zaten basın yayın organlarının asıl görevi de bu değil midir? Hatanın ya da eksikliğin tekrar oluşmasını engellemek her bireyin ve kurumun sorumluluğudur. Ortaya çıkan aksaklık ve sorunları gizlemek değil!! Adli karar mercilerini bu karar için tebrik ediyorum.
Avatar
Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar - 2 yıl önce
Bor Haber Niğde nin sorunlarını dile getirmeye devam edin niğde 'nin sesi siniz objektif şekilde dile getiriyonuz havaalanı ve tıpı da dillendirin ve enerji ihtisas da unutulmasın bor haber sürekli Niğdenin sorunlarını vurun yöneticilerin yüzüne
Avatar
Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar - 2 yıl önce
Bor Haber Niğde nin sorunlarını dile getirmeye devam edin niğde 'nin sesi siniz objektif şekilde dile getiriyonuz havaalanı ve tıpı da dillendirin ve enerji ihtisas da unutulmasın bor haber sürekli Niğdenin sorunlarını vurun yöneticilerin yüzüne
Avatar
Borlu - 2 yıl önce
Kararı veren hakimin ellerinden öpüyorum. Objektif ve toplumsal sorunlara değindiğiniz başarılı eleştirilerinizin devamını bekliyoruz. Borhaber.net'e yayın hayatında başarılar diliyorum.
Avatar
niğdeli - 2 yıl önce
Bırakın ozaman b..k kokusu içinde yaşasınlar. Bu pis koku ile ilgili hukuk süreç başlatsılardı daha anlamlı olmazmı idi?
Avatar
veli - 2 yıl önce
bu üniversite çocuklara nasıl özgür ve evrensel düşünceyi verecek merak ediyorum.
Avatar
murat pınırcık - 2 yıl önce
bu karardan dolayı sevgili hakim ve savcılarımızı kutlarım. olması gereken buydu. borhaber ilkeli ve dürüst ve toplumu ilgilendiren yayınlar yapıyor 6 yıldır aralıksız takip ederim. bu şekilde sitelerin çoğalmasını diliyorum