MHP İl Başkanı Hakan ER'den ŞOK Açıklamalar

Hakan ER ; Arınıyoruz !... Güçleniyoruz !... 385 gün sonra gelecek zaferi bekliyoruz!...

SİYASET 05.03.2013, 16:25 14.03.2013, 01:38
2609
MHP İl Başkanı Hakan ER'den ŞOK Açıklamalar
banner830
 Hakan ER ; Arınıyoruz !... Güçleniyoruz !... 385 gün sonra gelecek zaferi bekliyoruz!...


MHP Niğde İl Başkanı Hakan Er, Niğde Belediye Meclis Üyesi Hasan Sözer ve Kazım Kılınç’ın partilerinden istifasını yazılı olarak değerlendirdiği açıklamasında partinin arınma ve yükselme dönemine girdiğine dikkat çekerek, ranta izin vermediklerini aktardı.


Haber: Gökhan ÖZBEK / TyN HABER

 

Niğde Belediye Meclisi’nin imar komisyonu üyesi olan ve verdiği kararlarla partililerinin bile tepkisini çeken MHP’li Hasan Sözer ile Kazım Kılınç’ın istifasını değerlendiren MHP Niğde İl Başkanı Hakan Er, istifa kararlarının partisi için hayır getireceğine vurgu yaparak, ranta geçit vermediklerini ifade etti!.

Onurlu Olmak Lazım!

MHP’li Er yazılı açıklamasında; “Siyasi partilerinin istifa merci medya organları değil, parti teşkilatlarıdır! Henüz her hangi bir resmi kanaldan istifaları elimize ulaşmamıştır. Kendilerinin partimizden istifa etmelerini parti olarak olgunlukla karşılıyoruz! Fakat bizim davamız adına onlardan taleplerimiz vardır! Yaklaşık 4 yıldır partimiz çatısı altında meclis üyeliği yaptıklarını göz önünde bulundursunlar! Onları Niğde Belediye Meclis üyesi yapan irade MHP’dir. Eğer partiden istifa ediyorlarsa, buyursunlar meclis üyeliğinden de istifa etsinler. Geçtiğimiz günlerde partisi ile bir karar yüzünden karşı karşıya kalan Halil Çakmak örneğini iyi incelesinler. Halil Çakmak örneği, bu arkadaşlara da onur örneği olsun! Yoksa bu arkadaşları meclis üyesi yapan MHP’nin iradesi ve ülkücü seçmendir!

Ranta Geçit Vermeyeceğiz!

MHP olarak ve göreve geldiğim 1 yıldan beri Niğde Belediye Meclis toplantılarına katılarak, 1 metrekare ranta geçit verdirmedim. Oysa istifa eden meclis üyesi arkadaşımız partimizi temsilen İmar Komisyonunda olmasına rağmen, Niğde Belediyesi İmar Müdürlüğü tarafından hazırlanan teknik raporlarda ki aykırılıklara rağmen, komisyonda partimiz adına ama partimizden habersiz onay verdiği yüzlerce imar dosyası vardır. Partimizin etik kuralı meclis üyelerimizin oy birliği esasında kimseye rant verdirmemektir. Bu şahsımın ve ya başka bir partilimizin arazisi de olsa böyledir. Komisyonda kendi meclis üyemiz ranta dayalı bazı imar dosyalarında onay vermesine rağmen, Belediye Meclis toplantısında bu kararları dik duruşumuz sayesinde ret ettirmiş bulunmaktayız. Sıkıntının temeli de buradan kaynaklanmaktadır. Niğde Belediyesi’nde son 6 aydır yüzlerce imar tadilat dosyası gelmektedir ve bunların yüzde 70’i kanun ve yönetmeliklere aykırıdır. Parti yönetimi olarak, Niğde Belediyesi’ne 2014 seçimlerinde talip olduğumuzdan en ufak bir şaibenin yaşanmamasını istiyor ve bu yüzden tüm belediye işlerinde bizzat il başkanı olarak ben partimizin çalışmalarını denetlemekteyim. Belediye de yaşanacak bir yolsuzluktan dolayı, verilecek bir ranttan dolayı parti olarak bir vebal altına girmeyeceğiz. Aksine bu rantlara karşı dik duracağız! İlerleyen günlerden bu komisyon raporlarını ve teknik raporlarını kamuoyu ile paylaşacağım! Bu bilgiler ışığında partimizin Niğde için ne kadar dik durduğunu ve istifa eden arkadaşın parti ilkelerini ayaklar altına alarak ranta ortak olduğunu tüm Niğdeli öğrenecektir!


Aritmetik Meselesi Değil, Yürek Meselesi!

Niğde Belediye Meclisi’nde aritmetik iktidar partisi AKP’yi göstermektedir. Ama ranta dayalı olan 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı’nın onaylanmamasında fire vermeden tek duran parti MHP olmuş ve diğer partili meclis üyelerinin bu dik duruşumuzu desteklemesi ile ranta geçit vermedik. Biz Niğde’ye yönetmeye talipsek, aritmetiğe değil, adalete, hukuka, cesarete bakarız! O Meclis’te bir üyemiz dahi olmasın, yine de bir yolunu bulur Niğdelinin hakkını savunuruz! Bu arkadaşlarının istifa etmesi bizleri aritmetik olarak zayıflatmış gibi görünebilir ama o aritmetik, bu mecliste 4 yıldır hiçbir zaman bizim lehimize olmamasına rağmen, çoğu zaman ranta, talana geçit vermedik. Yine medya aracılığıyla öğrendiğimize göre arkadaşlarımızın iktidar partisine geçeceklerini öğrendik. Kendilerinin niyeti nedir bilmiyoruz ama bildiğimiz bir şey var ki eğer istifa ediyorlarsa meclis üyeliğinden de istifa etsinler ve öyle bir birey olarak siyasi partiye geçsinler. Yok meclis üyesi olarak geçiş yaparlarsa, yüce Türk Milleti de partimizde bu kişileri rant için geçtiklerini asla unutmayacaktır. Buradan iktidar partisine sesleniyorum, eğer sayısal çoğunluğunuza rağmen, bu kişileri de çatınız altında barındıracaksanız, tercih sizlerindir. Ama MHP olarak dik duruşumuzdan asla vaz geçmeyeceğiz.

Arınma ve Yükselme Dönemindeyiz!

Bu meclis üyelerinin istifası partimiz için bir arınma sürecinin sonunu göstermektedir. Aylardır kamu yararı gözeterek hatalı kararlarını mecliste düzeltmeye, parti etiğini ve disiplinin kendilerine aktararak şanslar vermekteydik. Ama gelinen noktada ilkelerimize uymadıkları anlaşılmış ki bu şerefli 3 hilal bayrağının altından çıkma kararı almışlardır. Bizler bu yuvayı terk edenlere söyleyecek pek fazla sözümüz yoktur. Ama bu tür arınmalar fikriyatımızın hareket manevralarını hızlandırmakta, hantallaşmamızı engellemekte, partililer arası güveni inşa etmektedir. 2014 seçimlerinde Niğde’de mutlak başarı elde edeceğimizi bilenler ve buna engel olmak isteyenler bu tür ayak oyunları ile partimizi yıpratmak isteyeceklerdir. Ama başaramayacaklardır. Partimiz dim dik ayaktadır. Başarı kaçınılmaz bir gerçektir. Partimiz hedefine kenetlenerek ilerlemektedir. Niğde kamuoyunda oylarımızın oranları yüzde 50’yi zorlamaktadır.

Gemiyi terk edenler, başarıya inanmayan ve rant sağlayamayanlardır.

Gemiden fareler ayrıldı diye, gemi batmaz aksine arınır, temizlenir! Cesareti olmayanların bu partide yeri yoktur!

 

385 Gün Sonra…

Değerli Niğdeliler bugün bir gerçeği sizlerle paylaşıyoruz. Niğde’de büyük bir köhneleşme ve ikili ilişkilere dayanan rant vardır. Kokuşmuşluğa parti olarak elimizden geldiğince müdahale etmeye çalışmaktayız. Ama sizde taktir edersiniz ki kangren olmuş bir vaka karşısında tıbbın tek seçeneği vardır. O seçenek kangren olan organı kesmektir! İşte 384 gün sonra yaşanacak bu seçim, siz Niğdelilere kangrene tek bir müdahale seçeneği verecek ve 385. Gün sonra bu organlardan arınan Niğde yoluna devam edecektir. Niğde’nin kaybedecek vakti yoktur. İstifa eden kim olursa olsun, bu davada kişilerden daha çok hakkın, adaletin ve doğrunun hükmü vardır. Onun için parti olarak bu istifalardan üzülmüyoruz aksine seviniyoruz. Bu kişilerin hak ettiği siyasi oluşumlarda yer edinmesi bizleri bir kat daha sevindirecektir.

Güneş balçıkla sıvanmaz! Partimiz bu arınma sürecinden güçlü çıkacaktır. 5 meclis üyemizle birlikte yine Niğde Belediye’sinde doğruları eskisinden daha gür bir şekilde haykırmaya devam edeceğiz. Artık içimizde ki handikapları açmış durumdayız.” dedi.


KONU İLGİLİ HABERLERİMİZ İÇİN TIKLAYIN

Niğde Belediyesi MHP'li iki meclis üyesi istifa etti 

Meclisten İmar Tadilatı Geçmiyor!

Halil Çakmak’tan Zehir Zemberek Açıklama…

AKP'li Meclis Üyesi Halil Çakmak İstifa Etti

Niğde MHP’den Nazım İmar Plan Açıklaması

Başkan Akdoğan Canlı Yayında Nazım İmar Savunması Yaptı

Niğde Rantçılara Teslim Olmadı !

Niğde’nin Tartışmalı Nazım İmar Planı İçin Sunum


Yorumlar (57)
RAMAZAN 8 yıl önce
doğru bir tespit agzina sağlik başkan bunlarin ne işi var mhp de belediye bunlarin yüzünden kaybedildi.
yns3184 8 yıl önce
syn il başkanın bu konuşmaları için tşk ediyorum bizim parti rant çıkar arsa daire rantcılarının değil ülkücülern partisidir akp ye benzemez
borlu vatandaş 8 yıl önce
"biz niğdeye yönetmeye talipsek, aritmetiğe değil, adalete, hukuka, cesarete bakarız! o mecliste bir üyemiz dahi olmasın, yine de bir yolunu bulur niğdelinin hakkını savunuruz! ... " burada bir borlu olarak bu sözü bor için chp'ye de ithaf ediyorum. çünkü bor mhp iflah olmaz al gülüm ver gülüm olmuşlar sayın şafak ve chp başkanı hacı beyin bordaki duruma da müdahale etmesi lazım. borhaberciler bu lafım size de.
ufuk duran 8 yıl önce
başkan açıkalmalar için teşekkürler allah doğrunun yanındadır. şimdi akp düşünsün, bu rant.rant.rant laflarını ve kendi çıkmazlarını.
veysel akdogan 8 yıl önce
valla memlekette satilacak arsa birakmayan onceki belediyedir 11milyon metrekare yer satilirken nerdeydinz
arsaları al 8 yıl önce
arsaları al hasan mecliste çok kat yap hasan paraları deste deste et hasan ,yağma hasanın börekleri
bayram 8 yıl önce
Sayın başkan Diğer konulara da Egilirseniz memnun oluruz nigdede il müdürlerinin yüzde 90 ı dışarıdan atamalar bu memleketin insanların a ne oldu müdürlük yapacak kapasiteleri yok mu kurt kökenlileri atamislar bunlara ne yazılı basında ne de herhangi bir yerde paylaşmıyorlar veya paylaşmıyoruz lütfen mhp il başkanı olarak sizin paylaşmanızı rica ediyorum kolay gelsin
ali bak 8 yıl önce
niğdenin mhp den vekili yok ama vekili aratmıyorsunuz. teşekkürler. bu meclis üyeleri mhp den seçildi, halil çakmak gibi onurlu şekilde meclis üyeliğinden istifa etmelerini temenni ediyoruz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Son Yorumlar
Ağlanacak halimize
Tantum draje uyuşturucu hap falan değil normal ilaç ya bari bu kadar atmayın parol uyuşturucu hap olsun
NARLIGÖL projesi Hiç bahsedilmiyor Geçmişte yapılan proje hala ADIM atılmadı. Belediyenin ne gibi düşüncesi veya çalışması olacak bilen duyan varmı?
o parayı capcanlı zimmete geçirdiler inşAllah çocuklarından bulurlar
Siz benim yorumumda bir sakınca falan mı gördünüz de yayınlamıyorsunuz. chp milletvekili ömer fethi gürer cenazeye niye gelmedi diye sordum
14°
parçalı bulutlu
banner832
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 15 Nisan 2021
İmsak 04:33
Güneş 05:59
Öğle 12:46
İkindi 16:27
Akşam 19:24
Yatsı 20:44
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 32 70
2. Fenerbahçe 33 66
3. Galatasaray 32 62
4. Trabzonspor 33 58
5. Alanyaspor 33 52
6. Gaziantep FK 32 50
7. Hatayspor 32 49
8. Karagümrük 33 49
9. Sivasspor 32 47
10. Göztepe 33 46
11. Antalyaspor 33 42
12. Konyaspor 32 40
13. Ankaragücü 32 36
14. Rizespor 32 36
15. Kasımpaşa 33 36
16. Malatyaspor 32 34
17. Başakşehir 32 33
18. Kayserispor 32 33
19. Gençlerbirliği 32 31
20. Erzurumspor 33 28
21. Denizlispor 32 26
Takımlar O P
1. Giresunspor 30 63
2. Adana Demirspor 30 58
3. Samsunspor 30 58
4. İstanbulspor 30 54
5. Altay 29 53
6. Altınordu 30 52
7. Ankara Keçiörengücü 30 49
8. Tuzlaspor 30 44
9. Ümraniye 29 41
10. Bursaspor 29 40
11. Bandırmaspor 29 39
12. Boluspor 29 35
13. Adanaspor 30 34
14. Balıkesirspor 30 32
15. Menemenspor 30 31
16. Akhisar Bld.Spor 30 25
17. Ankaraspor 29 22
18. Eskişehirspor 30 8
Takımlar O P
1. Man City 32 74
2. M. United 31 63
3. Leicester City 31 56
4. West Ham 31 55
5. Chelsea 31 54
6. Liverpool 31 52
7. Tottenham 31 49
8. Everton 30 48
9. Arsenal 31 45
10. Leeds United 31 45
11. Aston Villa 30 44
12. Wolverhampton 31 38
13. Crystal Palace 31 38
14. Southampton 31 36
15. Brighton 31 33
16. Burnley 31 33
17. Newcastle 31 32
18. Fulham 32 26
19. West Bromwich 31 24
20. Sheffield United 31 14
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 30 67
2. Real Madrid 30 66
3. Barcelona 30 65
4. Sevilla 30 61
5. Real Sociedad 30 47
6. Real Betis 30 47
7. Villarreal 30 46
8. Granada 30 39
9. Levante 30 38
10. Celta de Vigo 30 37
11. Athletic Bilbao 30 37
12. Cádiz 30 35
13. Valencia 30 34
14. Osasuna 30 34
15. Getafe 30 30
16. Huesca 30 27
17. Real Valladolid 30 27
18. Elche 30 26
19. Deportivo Alaves 30 24
20. Eibar 30 23

Gelişmelerden Haberdar Olun

@