Hizmet-İş Aktaş Belediyesinde Yetkiyi Aldı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Hizmet-İş Sendikası Niğde İl Başkanlığına, Niğde Aktaş Belediyesi ile Toplu İş Sözleşmesi yapması için yetki belgesi gönderildi.

Hizmet-İş Aktaş Belediyesinde Yetkiyi Aldı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Hizmet-İş Sendikası Niğde İl Başkanlığına, Niğde Aktaş Belediyesi ile Toplu İş Sözleşmesi yapması için yetki belgesi gönderildi.

Kısa süre önce Niğde’de teşkilatlanan Hizmet-İş Sendikası Niğde İl Başkanlığı, Daha öncede Niğde Belediyesi ile ilgili Bakanlık tarafından yetki belgesi almıştı. Sendika İl Başkanlığı yaptığı çalışmalar sonucunda Aile, Çalışma, Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Niğde Belediyesinin ardından Aktaş Belediyesiyle de Toplu İş Sözleşme yapma yetkisi almayı başardı.

İl genelinde çok sayıda kurumda teşkilatlanan ve gün geçtikçe üye sayısını arttıran Hizmet-İş Sendikası Niğde İl Başkanlığına gönderilen,  Aktaş Belediyesinde çalışan 15 işçi için toplu iş sözleşmesi yapmak için verilen yetki yazısı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından gerekli kurumlara gönderildi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından gönderilen tespit yazısında “Aktaş Belediyesi Per.Ltd.Şti. Unvan ve adresi belirtilen işyeri ile ilgili olarak 6356 sayılı sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanununun 42’nci maddesi gereğince, Bakanlığımızca taraflara gönderilen ilgi tespit yazımıza Yasada öngörülen süre içinde her hangi bir itiraz olmamıştır. Bu nedenle, 6356 sayılı kanunun 44’üncü maddesi gereğince belirtilen işyerinde HİZMET-İŞ Sendikasının İŞYERİ TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ YAPMAYA YETKİLİ olduğunu gösterir YETKİ BELGESİ verilmiştir” ifadelerine yer verildi.
Niğde’de yetkili sendika olarak faaliyetlerimiz devam etmektedir diyen Hizmet-İş Sendikası Niğde İl Başkanı Gökhan Demircioğlu, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Niğde Belediyesinin ardından Aktaş Belediyesi için gönderilen tespit yazısıyla, sendikal anlamda Niğde’de başarılı çalışmalara imza atmaya devam edeceklerini söyledi.

Hizmet-İş Sendikası Niğde İl Başkanı Gökhan Demircioğlu; “Niğde Belediyesinde çalışan işçi arkadaşlarımızın yetkili sendikası olarak sözleşme çalışmalarımızı imza aşamasına getirdik. Önümüzde ki günlerde inşallah imzalarımızı atacağız. Çok engellemelere fitne fesatlara rağmen, emekçi arkadaşlarım için mücadelemi bıkmadan usanmadan sürdürerek yolumuza devam ediyoruz. Bize güvenip üye olan ve yetki alarak sözleşme başlattığımız kurumlarda, kurumlarımız idarecileriyle de diyalog halinde en iyisini yapmanın gayretindeyiz.  İşçi arkadaşlarımızın yanında görünüp, kendi çıkarları için işçilerimizin hakkını gasp ettirmeye çalışanlara da müsaade etmedik. Etmeyeceğiz de. Yapılacak toplu iş sözleşmesinde önce insan önce emek sloganı altında işçi onuruna yakışır bir şekilde yol izleyeceğiz. Niğde’de ve bölgemizde hızlı bir şekilde büyüyerek teşkilatlanmamıza devam ediyoruz. Bu kapsamda Hizmet-İş Sendikası olarak Aktaş Belediyemizde de yetki belgemiz Bakanlığımız tarafından gönderildi. Aktaş Belediyesinde de yetkili sendikayız. Bu kapsamda Aktaş Belediyesi ile ilgilide toplu iş sözleşmeleri başlatılacaktır. Kısa süre içerisinde Niğde’de ki bütün belediye ve kurumlarda teşkilatlanıp yetki alacağız” şeklinde konuştu.
 

Kaynak: TİYO AJANS
banner697

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.