Çağrı Sadece "Bizden" Olanlara

Çağrı Sadece "Bizden" Olanlara başlığı ile yapılan basın açıklamasında şu görüşlere yer verildi. 

GÜNCEL 05.04.2020, 23:05 tiyo
1757
Çağrı Sadece "Bizden" Olanlara
banner830

Hasan ORHAN Niğde Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Memur Sen Niğde İl Temsilcilsi Hasan Orhan basın açıklaması yaptı. 

Çağrı Sadece "Bizden" Olanlara başlığı ile yapılan basın açıklamasında şu görüşlere yer verildi. 

Kimse üzerine alınmasın. “Çağrı” sadece gücü ve imkanı yerinde olup da bizden olanlara. Kendini bu milletin bir parçası hissedenlere. Milletin derdini yüreğinde taşıyanlara. “Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir” diyen Hz. Peygamber’in yolundan gidenlere. Malında ihtiyaç sahipleri için bir hak olduğuna inananlara. Allah için malını mülkünü feda edebilecek cömertlere. Milleti ve mukaddesatı için canını feda edebilen şehitlerimizin necip nesline. Yine milleti ve mukaddesatı için gazilik mertebesi ile müşerref olan gazilerimizin necip nesline. Yani bizden olanlara. Verdikçe, harcadıkça mutlu olan, malını mülkünü bereketlendiren, belalardan uzak olan, Allah’ın rızasının peşinden koşanlara.

Tedbirlere Herkesin Riayet Etmesi Zaruri

Tüm Dünya’da olduğu gibi ülkemizde de Koronavirüs salgını en büyük tehlike. Yaşlı ve alt hastalığı olanların daha fazla etkilendiğini bilsekte son zamanlarda genç hatta çocuk yaşta insanların bu illet sebebiyle hayatlarını kaybettiğini gözlemliyoruz. Bu durum toplumun çocuğundan yaşlısına topyekun bir tedbir programı ile hareket etmesini zaruri kılıyor. “EvdeKal”, “HayatEveSığar” çağrılarına tüm kesimlerin en güçlü desteği vermesi gerekiyor.

Zor Şartlarda Çalışmak Zorunda Kalan İnsanımıza Minnettarız

Devletimiz bütün kamu çalışanlarında esnek çalışma modeline geçerek bu çağrılara en güçlü desteği bizzat verdi. Tabi en başta sağlık çalışanlarımız, emniyet mensuplarımız, posta ve kargo hizmetlerinde çalışanlarımız bu esnek çalışma modelinin dışında var güçleriyle ve büyük bir risk altında, bakıma muhtaç çocuklarını, hasta-yaşlı yakınlarını bırakıp hizmetlerine devam ediyorlar. Bizim toplum olarak onların işlerini kolaylaştırmamız, evimizden çıkmamamız, varsa çevremizde böyle insanlar onların geride bıraktıkları anne baba ve çocuklarına sahip çıkmamız gerekiyor.

Devletimiz Ciddi Bir Çabanın İçinde

Devletimizin yaptıklarından uzun uzadıya bahsetmeye gerek yok ama birkaç madde ile özetlersek; 100 Milyar Liralık destek paketi, sağlık çalışanlarımıza yapılacak ek ödemenin üst limitten yapılması, emeklilerimize verilecek bayram ikramiyesinin öne çekilmesi, 2 milyon aileye başvuru bile alınmadan biner lira destek verilmesi, öğretmelerimizin ek ders ücretlerinin (Toplu Sözleşme Kazanımı-Memur-Sen) hatta ücretli öğretmenlerimizin yapamadıkları derslerinin yapılmış kabul edilip ödenmesi, işe gidemeyen tük kamu çalışanlarının maaşlarını tıkır tıkır alması, dünyada sağlık sistemi çökerken bizim sağlık alanında son 18 yılda yapılan yatırımlarla büyük bir sıkıntıya düşülmeden sürecin yaşanması, eğitimde bir çok ülke nüfusundan fazla öğrencinin uzaktan eğitim imkanlarıyla eğitimlerinin sürdürülmesi ve daha bir çok hizmet sosyal bir patlamaya neden olmadan bu sıkıntılı günlerin geçirilmesine olanak sağlıyor.

İmkanı Olanlar Destek Oluyor

Tabi devlet bu hizmetleri yürütürken vakıflarımız, derneklerimiz, STK’larımız yüke omuz vermekte; toplumda acziyet içinde tek bir fert bırakmamanın gayretini veriyorlar. Meslek Örgütleri, Borsalar, İş Adamları, Sendikalar (Memur-Sen, Hak İş) yüklü bağışlarla devlet millet bütünleşmesine ve zor durumdaki insanlara uzanan elin güçlü olmasına katkı veriyorlar. Gerek devletimizi bu zor ve meşakkatli süreçte en doğru şekilde yöneten devlet adamlarımıza gerekse yükün omuzlanmasında niçin, kime vs sorularla vakit geçirmeksizin vefanın ve insanlığın gereğini yerine getirenlere sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Hali Vakti Yerinde Olan Katkı Sunmalı

Buradan cümlelerimizin başında seslendiğimiz cömert insanlarımıza, Allah’ın rızasına ulaşmayı arzulayan “hali vakti yerinde olan”  ve bizden olanlara, kamu görevlilerine ve özellikle Memur-Sen çatısı altında toplanan insanımıza paylaşmaya dönük çağrımızı bir defa daha yineliyoruz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısıyla başlatılan “Milli Dayanışma Kampanyası”na 1 milyon TL, “Şimdi Vefa Vakti” kampanyasıyla da İHH, Deniz Feneri ve Kızılay’a 1 milyon TL olmak üzere toplamda 2 milyon TL’lik bağışta bulunan Memur-Sen’imizin bu kurumsal gayretinin yanında üyelerinin de bireysel gayretlerinin olması “Erdemliler Hareketi” olarak tanımladığımız sendikamızın kıymetini hem Hakk katında hem de halk katında katlayacaktır.

Kimse Yalnız Bırakılmamalı

Günlük çalışan, günlük kazanan ve ihtiyacını karşılayan birçok insan, ihtiyaçlarını karşılayacak gelirden mahrum durumdalar. İnsanlar, hayatlarını sürdürmek için çalışmak, hayatta kalmak için ise evde kalmak zorundalar. Bu çelişkinin ürettiği ve üreteceği mağduriyetlere gözlerimizi kapayamayız. Kesinlikle uyulması gereken bir husus var; zorunlu olmadıkça herkes salgınla mücadele noktasında evde kalmalı. Fakat yine kesinlikle olması gereken bir başka husus daha var; hiç kimse virüs ile mücadele sürecinde zorda kalmamalı, yalnız kalmamalı, darda kalmamalı. Hayatı eve sığdırdığımız bu günlerde insanlığı, vefayı, yardımlaşmayı ve dayanışmayı da vakte sığdırmalıyız. Sürecinin zihinlerimize kazıdığı eylem infak, yüreklerimizde yaşattığı değer vefa olmalı. Vefa, ‘niye’ve infak ‘kime’ sorularını gereksiz ve anlamsız görerek el vermek, omuz vermek, gönül ve değer vermektir.

Haydi kendini bizden görenler! Haydi Kendini milletinin bir parçası görenler. Haydi! Biz bize yeteriz Türkiyem! " dedi. 

Kaynak: TİYO AJANS
Yorumlar (7)
niğDELİ 6 ay önce
Kendilerini öyle bir anlatmislarki sanırsın melek bunlar. Ölüm korkusu sardı herkesi. Bu sari sendikalilar yedikleri kul haklarının hesabını Rabbime nasil vereceklerini düşünsünler . Tövbe etmeleri bile bunları kurtarmayacak. Biran önce hala siyaset yapmayı bırakıp kul hakkı yediklerinden helallik istesinler. Ben helal etmiyorum ama belki eden olur!!!
Servet calhan 6 ay önce
Sendikada 16000 TL sendika maasi alir , altina sendikadan araba ceker, milli egitimde oda acilir buna, yaptigi is 3 kurusluk is deil, ilcelerde ogretmenleri tanimaz daha, milli egitim mudurunden daha ustte gorur kendissini, milli egitim benden habersiz atama yapamaz diye boburlenir, hicbir ogretmenin hicbir sikintisi ile ilgilenmez, bakan odasi gibi oda yaptirir kendine, bide milleti bolmeye ugrasir, sendika baskani ogretmenlerin parasiyla lux icinde yasiyor milletvelili maasi kadar sendikadan para aliyor, neyi var hicbiseyi ,vizyon misyon beceri kabiliyet zerre kadar bi ogretmene memura faydasi dokunur is yapmamistir daha, sendikadan aldigi 16000 tl maasin memurlardan toplandigini bile bile, yolda karsilastogi ile selamlasmaya korkan bi adamdir bu, nokta kadar o maasi da yeride haketmiyor
Hasan K 6 ay önce
Hasan sen önce yediğin kul hakkının hesabını ver. Yaptığın siyasete dini alet etme.
Merd 6 ay önce
Sizden bizden , haydi bizden olanlar , bu nasıl muhabbet , zaten bu bizden bu değil diye diye bu hallere geldik . Böyle ironi cuk oturmuş aslında
GERÇEK BOZKURT 6 ay önce
ALLAH ADİLDİR...ADİL OLANI SEVER...ALLAH HERŞEYİ EN İYİ GÖREN BİLENDİR...ALLAH SABIRLIDIR...SABREDENLERİ SEVER...ALLAHIN ADALETİ EN MÜKEMMEL ADALETTİR....HERKES MAHŞERİ KÜBRADA EŞİTTİR...ELHAMDÜLİLLAH...ZERRE KADAR İYİLİK EDEN KARŞILIĞINI ZERRE KADAR KÖTÜLÜK YAPANDA YİNE KARŞILIĞINI ALACAKTIR....ANLATABİLDİM Mİ?
DÜNYA MAlI-NET ÇEKİM 6 ay önce
DÜNYA MALI GELİP GEÇİCİDİR...ÖNEMLİ OLANI GERÇEK ALEM...İKİ METRE KARE TOPRAĞIN ALTI...BU SEBEPLE DİKKATLİ YAŞAMALIYIZ....Kİ....ALLAHIN KAMERASI HER SANİYE KAYIT YAPMAKTADIR...ZİRA HEM SESLİ HEM GÖRÜNTÜLÜ...İTİRAZ EDECEĞİN BİR ŞEY BULAMAYACAKSIN...HAKİKİ NET ÇEKİME...
Semendireli Muallim 6 ay önce
Varol hasan hocam. Onlar konuşur, siz yaparsınız. Batılların kem sözlerine kulak asmayın, Hak sendikaları (Memursen +Kamusen) en kısa sürede aynı çatı altında tek yumruk olarak birleşmiş görmek istiyoruz.
Son Yorumlar
Tramway mı? Yok daha neler, güleyim bari. Niğde den daha küçük şehirlerde bile avm var peki ya Niğde de Avm var mı?
Sayın Valim,Sayın Belediye Başkanım; Niğde Merkez Cumartesi Pazarı yerleşimi bulaş için adeta davetiye çıkartıyor.Köyden gelen satıcılar karşılıklı olarak dar bir alana sıkıştırılıyor..aralarında hiç bir mesafe bırakılmıyor.Pazar içerisine büyük araçlar girdiriliyor, patates ve soğan gibi satıcılara çok büyük alanlar veriliyor. Her na kadar maske takılsa da pazar yerleşim acısından virüs bulaşımı na çok uygun.insanlar geçiş için bırakılan bu aralardan geçmekte zorlanıyor. Bu pazar yerinin pandemiye uygun düzenlemesini saygılarımızla arz ederiz.
Sayın başkanım aşağı kaya başı mah karaark sokaktaki çalışmalarınız tesk ediyoruz ama kanal boyu etrafına yeşillendirme ve ağaçlandırma.yapılirsa daha güzel bir görünüm olacağı kanatindeyim çünkü beton yığını görmekten bıktık ayrıca pınar öğreci yurdu karşısındaki arsanınsa değerlendirilip yeşil alan olmasını arz-u ediyoruz müthiş bir görüntü kirliliği halim çünkü o bölgede
Nedendir bilmem doğru söylemiyorlar gibi geliyor. Artık güvenimi yitirdim galiba.
18 yıldır, Niğde yeteri kadar yatırım almadıysa, bunda eksiklik merkezin değil yerelin. Neden mi? 1- Niğdeli işin ucundan tutayım deyip siyasete girmez ama gireni maşAllah çok güzel eleştirir, 2- Siyaset yapanlarında 2 laflarından biri memlekete hizmettir fakat isimlerinin başına bir unvanı aldı mı hizmeti unutur o unvanı nasıl korurum diye parti içi hesaplaşma derdine girer.
23°
açık
banner696
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 20 Eylül 2020
İmsak 04:59
Güneş 06:20
Öğle 12:40
İkindi 16:07
Akşam 18:49
Yatsı 20:05
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Alanyaspor 2 6
2. Göztepe 2 4
3. Beşiktaş 2 4
4. Antalyaspor 2 4
5. Karagümrük 1 3
6. Galatasaray 1 3
7. Hatayspor 1 3
8. Erzurumspor 1 3
9. Fenerbahçe 1 3
10. Kayserispor 2 3
11. Konyaspor 1 1
12. Trabzonspor 2 1
13. Gençlerbirliği 2 1
14. Malatyaspor 2 1
15. Denizlispor 2 1
16. Çaykur Rizespor 1 0
17. Ankaragücü 1 0
18. Kasımpaşa 1 0
19. Gaziantep FK 1 0
20. Sivasspor 1 0
21. Başakşehir 1 0
Takımlar O P
1. Tuzlaspor 2 4
2. Adanaspor 2 4
3. Adana Demirspor 1 3
4. Balıkesirspor 2 3
5. Ümraniye 1 3
6. Ankara Keçiörengücü 1 3
7. Ankaraspor 1 3
8. Bursaspor 2 3
9. Altınordu 2 3
10. Bandırmaspor 2 3
11. Akhisar Bld.Spor 2 1
12. Altay 1 1
13. Samsunspor 1 1
14. Eskişehirspor 2 1
15. Boluspor 1 0
16. İstanbulspor 1 0
17. Giresunspor 1 0
18. Menemen Belediyespor 1 0
Takımlar O P
1. Everton 2 6
2. Arsenal 2 6
3. Crystal Palace 2 6
4. Leicester City 1 3
5. Chelsea 1 3
6. Newcastle 1 3
7. Wolverhampton 1 3
8. Liverpool 1 3
9. Leeds United 2 3
10. Aston Villa 0 0
11. Burnley 0 0
12. Man City 0 0
13. Southampton 1 0
14. Tottenham 1 0
15. Brighton 1 0
16. M. United 1 0
17. Sheffield United 1 0
18. West Ham 2 0
19. Fulham 2 0
20. West Bromwich 2 0
Takımlar O P
1. Villarreal 2 4
2. Celta de Vigo 2 4
3. Granada 1 3
4. Valencia 2 3
5. Osasuna 2 3
6. Getafe 1 3
7. Real Betis 1 3
8. Huesca 1 1
9. Real Sociedad 1 1
10. Real Valladolid 1 1
11. Eibar 2 1
12. Atletico Madrid 0 0
13. Barcelona 0 0
14. Elche 0 0
15. Real Madrid 0 0
16. Sevilla 0 0
17. Deportivo Alaves 1 0
18. Levante 1 0
19. Athletic Bilbao 1 0
20. Cádiz 1 0

Gelişmelerden Haberdar Olun

@