Çağrı Sadece "Bizden" Olanlara

Çağrı Sadece "Bizden" Olanlara başlığı ile yapılan basın açıklamasında şu görüşlere yer verildi. 

GÜNCEL 05.04.2020, 23:05 tiyo
1774
Çağrı Sadece "Bizden" Olanlara
banner830

Hasan ORHAN Niğde Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Memur Sen Niğde İl Temsilcilsi Hasan Orhan basın açıklaması yaptı. 

Çağrı Sadece "Bizden" Olanlara başlığı ile yapılan basın açıklamasında şu görüşlere yer verildi. 

Kimse üzerine alınmasın. “Çağrı” sadece gücü ve imkanı yerinde olup da bizden olanlara. Kendini bu milletin bir parçası hissedenlere. Milletin derdini yüreğinde taşıyanlara. “Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir” diyen Hz. Peygamber’in yolundan gidenlere. Malında ihtiyaç sahipleri için bir hak olduğuna inananlara. Allah için malını mülkünü feda edebilecek cömertlere. Milleti ve mukaddesatı için canını feda edebilen şehitlerimizin necip nesline. Yine milleti ve mukaddesatı için gazilik mertebesi ile müşerref olan gazilerimizin necip nesline. Yani bizden olanlara. Verdikçe, harcadıkça mutlu olan, malını mülkünü bereketlendiren, belalardan uzak olan, Allah’ın rızasının peşinden koşanlara.

Tedbirlere Herkesin Riayet Etmesi Zaruri

Tüm Dünya’da olduğu gibi ülkemizde de Koronavirüs salgını en büyük tehlike. Yaşlı ve alt hastalığı olanların daha fazla etkilendiğini bilsekte son zamanlarda genç hatta çocuk yaşta insanların bu illet sebebiyle hayatlarını kaybettiğini gözlemliyoruz. Bu durum toplumun çocuğundan yaşlısına topyekun bir tedbir programı ile hareket etmesini zaruri kılıyor. “EvdeKal”, “HayatEveSığar” çağrılarına tüm kesimlerin en güçlü desteği vermesi gerekiyor.

Zor Şartlarda Çalışmak Zorunda Kalan İnsanımıza Minnettarız

Devletimiz bütün kamu çalışanlarında esnek çalışma modeline geçerek bu çağrılara en güçlü desteği bizzat verdi. Tabi en başta sağlık çalışanlarımız, emniyet mensuplarımız, posta ve kargo hizmetlerinde çalışanlarımız bu esnek çalışma modelinin dışında var güçleriyle ve büyük bir risk altında, bakıma muhtaç çocuklarını, hasta-yaşlı yakınlarını bırakıp hizmetlerine devam ediyorlar. Bizim toplum olarak onların işlerini kolaylaştırmamız, evimizden çıkmamamız, varsa çevremizde böyle insanlar onların geride bıraktıkları anne baba ve çocuklarına sahip çıkmamız gerekiyor.

Devletimiz Ciddi Bir Çabanın İçinde

Devletimizin yaptıklarından uzun uzadıya bahsetmeye gerek yok ama birkaç madde ile özetlersek; 100 Milyar Liralık destek paketi, sağlık çalışanlarımıza yapılacak ek ödemenin üst limitten yapılması, emeklilerimize verilecek bayram ikramiyesinin öne çekilmesi, 2 milyon aileye başvuru bile alınmadan biner lira destek verilmesi, öğretmelerimizin ek ders ücretlerinin (Toplu Sözleşme Kazanımı-Memur-Sen) hatta ücretli öğretmenlerimizin yapamadıkları derslerinin yapılmış kabul edilip ödenmesi, işe gidemeyen tük kamu çalışanlarının maaşlarını tıkır tıkır alması, dünyada sağlık sistemi çökerken bizim sağlık alanında son 18 yılda yapılan yatırımlarla büyük bir sıkıntıya düşülmeden sürecin yaşanması, eğitimde bir çok ülke nüfusundan fazla öğrencinin uzaktan eğitim imkanlarıyla eğitimlerinin sürdürülmesi ve daha bir çok hizmet sosyal bir patlamaya neden olmadan bu sıkıntılı günlerin geçirilmesine olanak sağlıyor.

İmkanı Olanlar Destek Oluyor

Tabi devlet bu hizmetleri yürütürken vakıflarımız, derneklerimiz, STK’larımız yüke omuz vermekte; toplumda acziyet içinde tek bir fert bırakmamanın gayretini veriyorlar. Meslek Örgütleri, Borsalar, İş Adamları, Sendikalar (Memur-Sen, Hak İş) yüklü bağışlarla devlet millet bütünleşmesine ve zor durumdaki insanlara uzanan elin güçlü olmasına katkı veriyorlar. Gerek devletimizi bu zor ve meşakkatli süreçte en doğru şekilde yöneten devlet adamlarımıza gerekse yükün omuzlanmasında niçin, kime vs sorularla vakit geçirmeksizin vefanın ve insanlığın gereğini yerine getirenlere sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Hali Vakti Yerinde Olan Katkı Sunmalı

Buradan cümlelerimizin başında seslendiğimiz cömert insanlarımıza, Allah’ın rızasına ulaşmayı arzulayan “hali vakti yerinde olan”  ve bizden olanlara, kamu görevlilerine ve özellikle Memur-Sen çatısı altında toplanan insanımıza paylaşmaya dönük çağrımızı bir defa daha yineliyoruz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısıyla başlatılan “Milli Dayanışma Kampanyası”na 1 milyon TL, “Şimdi Vefa Vakti” kampanyasıyla da İHH, Deniz Feneri ve Kızılay’a 1 milyon TL olmak üzere toplamda 2 milyon TL’lik bağışta bulunan Memur-Sen’imizin bu kurumsal gayretinin yanında üyelerinin de bireysel gayretlerinin olması “Erdemliler Hareketi” olarak tanımladığımız sendikamızın kıymetini hem Hakk katında hem de halk katında katlayacaktır.

Kimse Yalnız Bırakılmamalı

Günlük çalışan, günlük kazanan ve ihtiyacını karşılayan birçok insan, ihtiyaçlarını karşılayacak gelirden mahrum durumdalar. İnsanlar, hayatlarını sürdürmek için çalışmak, hayatta kalmak için ise evde kalmak zorundalar. Bu çelişkinin ürettiği ve üreteceği mağduriyetlere gözlerimizi kapayamayız. Kesinlikle uyulması gereken bir husus var; zorunlu olmadıkça herkes salgınla mücadele noktasında evde kalmalı. Fakat yine kesinlikle olması gereken bir başka husus daha var; hiç kimse virüs ile mücadele sürecinde zorda kalmamalı, yalnız kalmamalı, darda kalmamalı. Hayatı eve sığdırdığımız bu günlerde insanlığı, vefayı, yardımlaşmayı ve dayanışmayı da vakte sığdırmalıyız. Sürecinin zihinlerimize kazıdığı eylem infak, yüreklerimizde yaşattığı değer vefa olmalı. Vefa, ‘niye’ve infak ‘kime’ sorularını gereksiz ve anlamsız görerek el vermek, omuz vermek, gönül ve değer vermektir.

Haydi kendini bizden görenler! Haydi Kendini milletinin bir parçası görenler. Haydi! Biz bize yeteriz Türkiyem! " dedi. 

Kaynak: TİYO AJANS
Yorumlar (7)
niğDELİ 12 ay önce
Kendilerini öyle bir anlatmislarki sanırsın melek bunlar. Ölüm korkusu sardı herkesi. Bu sari sendikalilar yedikleri kul haklarının hesabını Rabbime nasil vereceklerini düşünsünler . Tövbe etmeleri bile bunları kurtarmayacak. Biran önce hala siyaset yapmayı bırakıp kul hakkı yediklerinden helallik istesinler. Ben helal etmiyorum ama belki eden olur!!!
Servet calhan 12 ay önce
Sendikada 16000 TL sendika maasi alir , altina sendikadan araba ceker, milli egitimde oda acilir buna, yaptigi is 3 kurusluk is deil, ilcelerde ogretmenleri tanimaz daha, milli egitim mudurunden daha ustte gorur kendissini, milli egitim benden habersiz atama yapamaz diye boburlenir, hicbir ogretmenin hicbir sikintisi ile ilgilenmez, bakan odasi gibi oda yaptirir kendine, bide milleti bolmeye ugrasir, sendika baskani ogretmenlerin parasiyla lux icinde yasiyor milletvelili maasi kadar sendikadan para aliyor, neyi var hicbiseyi ,vizyon misyon beceri kabiliyet zerre kadar bi ogretmene memura faydasi dokunur is yapmamistir daha, sendikadan aldigi 16000 tl maasin memurlardan toplandigini bile bile, yolda karsilastogi ile selamlasmaya korkan bi adamdir bu, nokta kadar o maasi da yeride haketmiyor
Hasan K 12 ay önce
Hasan sen önce yediğin kul hakkının hesabını ver. Yaptığın siyasete dini alet etme.
Merd 12 ay önce
Sizden bizden , haydi bizden olanlar , bu nasıl muhabbet , zaten bu bizden bu değil diye diye bu hallere geldik . Böyle ironi cuk oturmuş aslında
GERÇEK BOZKURT 12 ay önce
ALLAH ADİLDİR...ADİL OLANI SEVER...ALLAH HERŞEYİ EN İYİ GÖREN BİLENDİR...ALLAH SABIRLIDIR...SABREDENLERİ SEVER...ALLAHIN ADALETİ EN MÜKEMMEL ADALETTİR....HERKES MAHŞERİ KÜBRADA EŞİTTİR...ELHAMDÜLİLLAH...ZERRE KADAR İYİLİK EDEN KARŞILIĞINI ZERRE KADAR KÖTÜLÜK YAPANDA YİNE KARŞILIĞINI ALACAKTIR....ANLATABİLDİM Mİ?
DÜNYA MAlI-NET ÇEKİM 12 ay önce
DÜNYA MALI GELİP GEÇİCİDİR...ÖNEMLİ OLANI GERÇEK ALEM...İKİ METRE KARE TOPRAĞIN ALTI...BU SEBEPLE DİKKATLİ YAŞAMALIYIZ....Kİ....ALLAHIN KAMERASI HER SANİYE KAYIT YAPMAKTADIR...ZİRA HEM SESLİ HEM GÖRÜNTÜLÜ...İTİRAZ EDECEĞİN BİR ŞEY BULAMAYACAKSIN...HAKİKİ NET ÇEKİME...
Semendireli Muallim 12 ay önce
Varol hasan hocam. Onlar konuşur, siz yaparsınız. Batılların kem sözlerine kulak asmayın, Hak sendikaları (Memursen +Kamusen) en kısa sürede aynı çatı altında tek yumruk olarak birleşmiş görmek istiyoruz.
Son Yorumlar
Artık İlk cag dönemini yaşıyoruz. Herkesin yaptığı yanına kar kalıyor iceri giren uc ay sonra dışarıda. Çünkü adalet bitmiş çok şükür elhamdülillah hamdolsun. Bademler.
Türkiye nin tarımı bitmek üzere. Çünkü ABD istiyor Emir harfiyen uygulanıyor. Heyyyt Amerika karışma Turkiyenin Tarımına.
Niğde bu durumdayken lise 9 10 11. Sınıflarda yüzyüze eğitime geçilmesi isabetli olmuş. İşte bu, bu kararı alan insanların işini iyi yaptığını gösteriyor. Öğretmene ne kadar değer verdiğini gösteriyor. Bu insanlara madalya takıp plaket vermek ; bu insanları ödüllendirmek lazım.
Hemen Altyapı çalışmalarına Başlanır Herhalde Yatırım Kazanmak için ARSA Bile Ücretsiz Verilmeli Ulusal Basında REKLAM Yapılması gerekir.
28 şubat ta sen kaç yaşındaydında ahkam kesiyorsun çocuk
açık
24_09_2013_02 Image Banner 142 x 60 24_09_2013_02 Image Banner 142 x 60
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 06 Mart 2021
İmsak 05:40
Güneş 07:01
Öğle 12:58
İkindi 16:11
Akşam 18:45
Yatsı 20:00
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Galatasaray 27 57
2. Beşiktaş 26 57
3. Fenerbahçe 27 55
4. Trabzonspor 27 51
5. Hatayspor 27 46
6. Alanyaspor 27 43
7. Gaziantep FK 27 43
8. Karagümrük 27 41
9. Göztepe 27 36
10. Antalyaspor 27 35
11. Sivasspor 26 33
12. Konyaspor 26 32
13. Malatyaspor 27 31
14. Kasımpaşa 27 29
15. Kayserispor 26 28
16. Rizespor 27 28
17. Başakşehir 27 26
18. Erzurumspor 27 26
19. Ankaragücü 26 23
20. Denizlispor 26 21
21. Gençlerbirliği 26 21
Takımlar O P
1. Giresunspor 24 53
2. Samsunspor 24 50
3. İstanbulspor 25 47
4. Altınordu 24 44
5. Adana Demirspor 24 42
6. Altay 24 41
7. Tuzlaspor 24 41
8. Ankara Keçiörengücü 25 40
9. Bursaspor 24 34
10. Bandırmaspor 24 31
11. Ümraniye 24 31
12. Adanaspor 24 26
13. Boluspor 24 26
14. Menemenspor 24 26
15. Balıkesirspor 24 25
16. Akhisar Bld.Spor 24 19
17. Ankaraspor 24 15
18. Eskişehirspor 24 7
Takımlar O P
1. Man City 27 65
2. M. United 27 51
3. Leicester City 27 50
4. Chelsea 27 47
5. Everton 26 46
6. West Ham 26 45
7. Liverpool 27 43
8. Tottenham 26 42
9. Aston Villa 25 39
10. Arsenal 26 37
11. Leeds United 26 35
12. Wolverhampton 27 34
13. Crystal Palace 27 34
14. Southampton 26 30
15. Burnley 27 29
16. Brighton 26 26
17. Newcastle 26 26
18. Fulham 27 23
19. West Bromwich 27 17
20. Sheffield United 27 14
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 24 58
2. Barcelona 25 53
3. Real Madrid 25 53
4. Sevilla 24 48
5. Real Sociedad 25 42
6. Real Betis 25 39
7. Villarreal 26 37
8. Granada 25 33
9. Levante 25 32
10. Athletic Bilbao 24 30
11. Valencia 26 30
12. Celta de Vigo 25 30
13. Osasuna 25 28
14. Getafe 25 27
15. Cádiz 25 25
16. Eibar 25 22
17. Real Valladolid 25 22
18. Deportivo Alaves 25 22
19. Elche 24 21
20. Huesca 25 20

Gelişmelerden Haberdar Olun

@