Çağrı Sadece "Bizden" Olanlara

Çağrı Sadece "Bizden" Olanlara başlığı ile yapılan basın açıklamasında şu görüşlere yer verildi. 

GÜNCEL 05.04.2020, 23:05 tiyo
1779
Çağrı Sadece "Bizden" Olanlara
banner830

Hasan ORHAN Niğde Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Memur Sen Niğde İl Temsilcilsi Hasan Orhan basın açıklaması yaptı. 

Çağrı Sadece "Bizden" Olanlara başlığı ile yapılan basın açıklamasında şu görüşlere yer verildi. 

Kimse üzerine alınmasın. “Çağrı” sadece gücü ve imkanı yerinde olup da bizden olanlara. Kendini bu milletin bir parçası hissedenlere. Milletin derdini yüreğinde taşıyanlara. “Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir” diyen Hz. Peygamber’in yolundan gidenlere. Malında ihtiyaç sahipleri için bir hak olduğuna inananlara. Allah için malını mülkünü feda edebilecek cömertlere. Milleti ve mukaddesatı için canını feda edebilen şehitlerimizin necip nesline. Yine milleti ve mukaddesatı için gazilik mertebesi ile müşerref olan gazilerimizin necip nesline. Yani bizden olanlara. Verdikçe, harcadıkça mutlu olan, malını mülkünü bereketlendiren, belalardan uzak olan, Allah’ın rızasının peşinden koşanlara.

Tedbirlere Herkesin Riayet Etmesi Zaruri

Tüm Dünya’da olduğu gibi ülkemizde de Koronavirüs salgını en büyük tehlike. Yaşlı ve alt hastalığı olanların daha fazla etkilendiğini bilsekte son zamanlarda genç hatta çocuk yaşta insanların bu illet sebebiyle hayatlarını kaybettiğini gözlemliyoruz. Bu durum toplumun çocuğundan yaşlısına topyekun bir tedbir programı ile hareket etmesini zaruri kılıyor. “EvdeKal”, “HayatEveSığar” çağrılarına tüm kesimlerin en güçlü desteği vermesi gerekiyor.

Zor Şartlarda Çalışmak Zorunda Kalan İnsanımıza Minnettarız

Devletimiz bütün kamu çalışanlarında esnek çalışma modeline geçerek bu çağrılara en güçlü desteği bizzat verdi. Tabi en başta sağlık çalışanlarımız, emniyet mensuplarımız, posta ve kargo hizmetlerinde çalışanlarımız bu esnek çalışma modelinin dışında var güçleriyle ve büyük bir risk altında, bakıma muhtaç çocuklarını, hasta-yaşlı yakınlarını bırakıp hizmetlerine devam ediyorlar. Bizim toplum olarak onların işlerini kolaylaştırmamız, evimizden çıkmamamız, varsa çevremizde böyle insanlar onların geride bıraktıkları anne baba ve çocuklarına sahip çıkmamız gerekiyor.

Devletimiz Ciddi Bir Çabanın İçinde

Devletimizin yaptıklarından uzun uzadıya bahsetmeye gerek yok ama birkaç madde ile özetlersek; 100 Milyar Liralık destek paketi, sağlık çalışanlarımıza yapılacak ek ödemenin üst limitten yapılması, emeklilerimize verilecek bayram ikramiyesinin öne çekilmesi, 2 milyon aileye başvuru bile alınmadan biner lira destek verilmesi, öğretmelerimizin ek ders ücretlerinin (Toplu Sözleşme Kazanımı-Memur-Sen) hatta ücretli öğretmenlerimizin yapamadıkları derslerinin yapılmış kabul edilip ödenmesi, işe gidemeyen tük kamu çalışanlarının maaşlarını tıkır tıkır alması, dünyada sağlık sistemi çökerken bizim sağlık alanında son 18 yılda yapılan yatırımlarla büyük bir sıkıntıya düşülmeden sürecin yaşanması, eğitimde bir çok ülke nüfusundan fazla öğrencinin uzaktan eğitim imkanlarıyla eğitimlerinin sürdürülmesi ve daha bir çok hizmet sosyal bir patlamaya neden olmadan bu sıkıntılı günlerin geçirilmesine olanak sağlıyor.

İmkanı Olanlar Destek Oluyor

Tabi devlet bu hizmetleri yürütürken vakıflarımız, derneklerimiz, STK’larımız yüke omuz vermekte; toplumda acziyet içinde tek bir fert bırakmamanın gayretini veriyorlar. Meslek Örgütleri, Borsalar, İş Adamları, Sendikalar (Memur-Sen, Hak İş) yüklü bağışlarla devlet millet bütünleşmesine ve zor durumdaki insanlara uzanan elin güçlü olmasına katkı veriyorlar. Gerek devletimizi bu zor ve meşakkatli süreçte en doğru şekilde yöneten devlet adamlarımıza gerekse yükün omuzlanmasında niçin, kime vs sorularla vakit geçirmeksizin vefanın ve insanlığın gereğini yerine getirenlere sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Hali Vakti Yerinde Olan Katkı Sunmalı

Buradan cümlelerimizin başında seslendiğimiz cömert insanlarımıza, Allah’ın rızasına ulaşmayı arzulayan “hali vakti yerinde olan”  ve bizden olanlara, kamu görevlilerine ve özellikle Memur-Sen çatısı altında toplanan insanımıza paylaşmaya dönük çağrımızı bir defa daha yineliyoruz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısıyla başlatılan “Milli Dayanışma Kampanyası”na 1 milyon TL, “Şimdi Vefa Vakti” kampanyasıyla da İHH, Deniz Feneri ve Kızılay’a 1 milyon TL olmak üzere toplamda 2 milyon TL’lik bağışta bulunan Memur-Sen’imizin bu kurumsal gayretinin yanında üyelerinin de bireysel gayretlerinin olması “Erdemliler Hareketi” olarak tanımladığımız sendikamızın kıymetini hem Hakk katında hem de halk katında katlayacaktır.

Kimse Yalnız Bırakılmamalı

Günlük çalışan, günlük kazanan ve ihtiyacını karşılayan birçok insan, ihtiyaçlarını karşılayacak gelirden mahrum durumdalar. İnsanlar, hayatlarını sürdürmek için çalışmak, hayatta kalmak için ise evde kalmak zorundalar. Bu çelişkinin ürettiği ve üreteceği mağduriyetlere gözlerimizi kapayamayız. Kesinlikle uyulması gereken bir husus var; zorunlu olmadıkça herkes salgınla mücadele noktasında evde kalmalı. Fakat yine kesinlikle olması gereken bir başka husus daha var; hiç kimse virüs ile mücadele sürecinde zorda kalmamalı, yalnız kalmamalı, darda kalmamalı. Hayatı eve sığdırdığımız bu günlerde insanlığı, vefayı, yardımlaşmayı ve dayanışmayı da vakte sığdırmalıyız. Sürecinin zihinlerimize kazıdığı eylem infak, yüreklerimizde yaşattığı değer vefa olmalı. Vefa, ‘niye’ve infak ‘kime’ sorularını gereksiz ve anlamsız görerek el vermek, omuz vermek, gönül ve değer vermektir.

Haydi kendini bizden görenler! Haydi Kendini milletinin bir parçası görenler. Haydi! Biz bize yeteriz Türkiyem! " dedi. 

Kaynak: TİYO AJANS
Yorumlar (7)
niğDELİ 1 yıl önce
Kendilerini öyle bir anlatmislarki sanırsın melek bunlar. Ölüm korkusu sardı herkesi. Bu sari sendikalilar yedikleri kul haklarının hesabını Rabbime nasil vereceklerini düşünsünler . Tövbe etmeleri bile bunları kurtarmayacak. Biran önce hala siyaset yapmayı bırakıp kul hakkı yediklerinden helallik istesinler. Ben helal etmiyorum ama belki eden olur!!!
Servet calhan 1 yıl önce
Sendikada 16000 TL sendika maasi alir , altina sendikadan araba ceker, milli egitimde oda acilir buna, yaptigi is 3 kurusluk is deil, ilcelerde ogretmenleri tanimaz daha, milli egitim mudurunden daha ustte gorur kendissini, milli egitim benden habersiz atama yapamaz diye boburlenir, hicbir ogretmenin hicbir sikintisi ile ilgilenmez, bakan odasi gibi oda yaptirir kendine, bide milleti bolmeye ugrasir, sendika baskani ogretmenlerin parasiyla lux icinde yasiyor milletvelili maasi kadar sendikadan para aliyor, neyi var hicbiseyi ,vizyon misyon beceri kabiliyet zerre kadar bi ogretmene memura faydasi dokunur is yapmamistir daha, sendikadan aldigi 16000 tl maasin memurlardan toplandigini bile bile, yolda karsilastogi ile selamlasmaya korkan bi adamdir bu, nokta kadar o maasi da yeride haketmiyor
Hasan K 1 yıl önce
Hasan sen önce yediğin kul hakkının hesabını ver. Yaptığın siyasete dini alet etme.
Merd 1 yıl önce
Sizden bizden , haydi bizden olanlar , bu nasıl muhabbet , zaten bu bizden bu değil diye diye bu hallere geldik . Böyle ironi cuk oturmuş aslında
GERÇEK BOZKURT 1 yıl önce
ALLAH ADİLDİR...ADİL OLANI SEVER...ALLAH HERŞEYİ EN İYİ GÖREN BİLENDİR...ALLAH SABIRLIDIR...SABREDENLERİ SEVER...ALLAHIN ADALETİ EN MÜKEMMEL ADALETTİR....HERKES MAHŞERİ KÜBRADA EŞİTTİR...ELHAMDÜLİLLAH...ZERRE KADAR İYİLİK EDEN KARŞILIĞINI ZERRE KADAR KÖTÜLÜK YAPANDA YİNE KARŞILIĞINI ALACAKTIR....ANLATABİLDİM Mİ?
DÜNYA MAlI-NET ÇEKİM 1 yıl önce
DÜNYA MALI GELİP GEÇİCİDİR...ÖNEMLİ OLANI GERÇEK ALEM...İKİ METRE KARE TOPRAĞIN ALTI...BU SEBEPLE DİKKATLİ YAŞAMALIYIZ....Kİ....ALLAHIN KAMERASI HER SANİYE KAYIT YAPMAKTADIR...ZİRA HEM SESLİ HEM GÖRÜNTÜLÜ...İTİRAZ EDECEĞİN BİR ŞEY BULAMAYACAKSIN...HAKİKİ NET ÇEKİME...
Semendireli Muallim 1 yıl önce
Varol hasan hocam. Onlar konuşur, siz yaparsınız. Batılların kem sözlerine kulak asmayın, Hak sendikaları (Memursen +Kamusen) en kısa sürede aynı çatı altında tek yumruk olarak birleşmiş görmek istiyoruz.
Son Yorumlar
Sayın başkanım trafik ışıklarından ziyade servisçi esnafının sıkıntılarını Ankaraya iletmelisin otobüs yaş sınırını içişleri bakanlığıyla görüşüm 15 yaşa çıkarmak mesela yadeyse servis yaptıracak adam kalmayacak hepsi batıp gidecek trafik ışıklarını belediye başkanları takip etsin
Niğdede yapılan hizmetler saymakla bitmez.Büyükşehir olma yolunda ilerliyoruz.
HAMDOLSUN NİĞDEYE EN BÜYÜK YATIRIMI YAPMIŞLAR.
Sanayi manayi hikaye AVM isyiyorz sayin baskan. Millet AVM istiyor. Kapat eski sanayiyi. Eski sanayi mi olur. Açın Türkiye'nin önünü
çok pahalı olan otoban gidiş geliş 50 tl olmalı.. o zaman o otoban canlanır 10 kat fazla araç geçer, devletin ödeyeceği garanti para da çok çok azalır..mantık bu yani ama ordaki müteahhidin insafına bırakıldık böyle olmaz.. hem vatandaş hem devlet zararda. şirket için değişen bişey yok günü gelince yatıyor parası
15°
parçalı bulutlu
banner696
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 16 Haziran 2021
İmsak 03:23
Güneş 05:11
Öğle 12:47
İkindi 16:40
Akşam 20:13
Yatsı 21:53
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 40 84
2. Galatasaray 40 84
3. Fenerbahçe 40 82
4. Trabzonspor 40 71
5. Sivasspor 40 65
6. Hatayspor 40 61
7. Alanyaspor 40 60
8. Karagümrük 40 60
9. Gaziantep FK 40 58
10. Göztepe 40 51
11. Konyaspor 40 50
12. Başakşehir 40 48
13. Rizespor 40 48
14. Kasımpaşa 40 46
15. Malatyaspor 40 45
16. Antalyaspor 40 44
17. Kayserispor 40 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 40 38
20. Gençlerbirliği 40 38
21. Denizlispor 40 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 38 86
2. M. United 38 74
3. Liverpool 38 69
4. Chelsea 38 67
5. Leicester City 38 66
6. West Ham 38 65
7. Tottenham 38 62
8. Arsenal 38 61
9. Leeds United 38 59
10. Everton 38 59
11. Aston Villa 38 55
12. Newcastle 38 45
13. Wolverhampton 38 45
14. Crystal Palace 38 44
15. Southampton 38 43
16. Brighton 38 41
17. Burnley 38 39
18. Fulham 38 28
19. West Bromwich 38 26
20. Sheffield United 38 23
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 38 86
2. Real Madrid 38 84
3. Barcelona 38 79
4. Sevilla 38 77
5. Real Sociedad 38 62
6. Real Betis 38 61
7. Villarreal 38 58
8. Celta de Vigo 38 53
9. Granada 38 46
10. Athletic Bilbao 38 46
11. Osasuna 38 44
12. Cádiz 38 44
13. Valencia 38 43
14. Levante 38 41
15. Getafe 38 38
16. Deportivo Alaves 38 38
17. Elche 38 36
18. Huesca 38 34
19. Real Valladolid 38 31
20. Eibar 38 30

Gelişmelerden Haberdar Olun

@