Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç’ın 2015-2016 eğitim ve öğretim yılında Niğde Üniversitesi fakültelerine birincilikle yerleşen öğrencilere iletilmek üzere gönderdiği tebrik mektupları, Niğde Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. Adnan Görür tarafından öğrencilere takdim edildi.

Fakülte birincilerinin başarıları nedeniyle onları teşvik etmek ve genç nesilleri içtenlikle desteklediğini göstermek için Başkan Saraç'ın imzasıyla gönderilen mektuplar, Senato toplantısında Rektör Prof. Dr. Adnan Görür tarafından okunarak öğrencilere iletildi.

Mektubunda “Ülkemizin geleceği ve yüksek hedeflerimiz için sizleri fevkalade önemsiyoruz” diyen YÖK Başkanı Saraç, Üniversite eğitiminin, mesleki bilginin yanında, araştırmayı, ifade özgürlüğünü ve farklı fikirlere saygı ile yaklaşmayı da öğreteceğini ifade ederek bilim felsefesinin, insana saygının, yurt sevgisinin ve iman duygusunun en önemli hayat göstergesi olması gerektiğini belirtti.

Öğrencileri yetiştirirken nitelikli bir meslek sahibi olmalarının, mesleğin yanı sıra evrensel değerler ve de kendi kültürümüzün değerleri ile donanarak yetişmelerinin arzulandığını kaydeden Saraç, bu süreçte 21. Yüzyılın yaşam boyu öğrenmeyi zorunlu kıldığını, güçlü ve güvenli bir ülke konumunu hedefleyen Türkiye'nin geleceğinin gençlerin elinde olduğunu vurguladı.

YÖK Başkanı Saraç, Mektubunu “Sizler yeni beyin gücü ile Türkiye'nin kalkınma odağısınız. Ülke 2023 hedeflerine sizlerle ulaşacaktır. İnancınızın, çalışma ve yücelme azminizin sonsuz olmasını dilerim. Sizi ve ailenizi başarınız dolayısı ile gönülden tebrik eder, sevgi ile selamlarım” diyerek sonlandırdı.

Fakültelerimize birincilikle yerleşen öğrenciler şöyle; Fen Edebiyat Fakültesi birincisi Şükrü Türköz, İletişim Fakültesi birincisi Hilal Ağa, Eğitim Fakültesi birincisi Meryem Erim, Mimarlık Fakültesi birincisi Şeyma Atasoy, Mühendislik Fakültesi birincisi Yunus Temel, Ayhan Şahenk Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi birincisi Ali İhsan Parlak, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi birincisi Renas Arslan.

 

http://www.borhaber.net/egitim/yokten-basarili-ogrencilere-mektup-h18216.html

Posted by Bor Haber on 19 Ekim 2015 Pazartesi