Akil Adamlara MHP’den Çağrı: Niğde’ye Gelmeyin!

MHP Niğde İl Başkanı Hakan Er, sert bir basın açıklaması yaparak Niğde’ye gelmemelerini gelmişlerse tövbe edip şehri terk etmelerini istedi.

SİYASET 21.04.2013, 22:36 24.04.2013, 12:39
922
Akil Adamlara MHP’den Çağrı: Niğde’ye Gelmeyin!
banner830
 MHP Niğde İl Başkanı Hakan Er, sert bir basın açıklaması yaparak Niğde’ye gelmemelerini gelmişlerse tövbe edip şehri terk etmelerini istedi.


Önceki gün Niğde Belediyesi Heykeller önünde yapılan basın açıklamasına Türk Ocakları, Kamu-Sen, TÜRKAV ve MHP’ye üye 100 aşkın vatandaş katılırken, MHP Niğde İl Başkanı Hakan Er, akil adamların şehre girmemelerini, girmişse tövbe ederek şehri ter etmelerini isteyerek, sert tepki gösterdi! Er açıklamasında; Her şey o kadar basitleşiyor ki, her şey o kadar çabuk kirleniyor ki, artık bu durum karşısında tepkisiz bir toplum yaratma hayalinde olanlar, büyük bir rehavet içinde, pervasızca planlarını uyguluyorlar!

AKP iktidarının, yıkım ve tasfiye operasyonları o kadar ayyuka çıktı ki, şaşkınlığımız ve hayretimiz bu kişilerin gerçekten ibaresini kaldırmaya çalıştıkları Türkiye Cumhuriyeti’nin mensubu olup, olmadıklarıdır!

10 bin yılı aşkın Türk tarihinde onlarca devlet kuran milletimiz, tarihinin hiçbir evresinde Türk kimliği bu kadar saldırıya uğramamış, Türklüğüne bu kadar savaş açılmamıştır.

Ne Mutlu Türküm demenin ırkçılık olarak suçlandığı, Türk millet kimliğinin faşizan bir unsur haline getirildiği, dahası anti-emperyalist olmak, milliyetçi olmak, vatansever olmak, Türkiye Cumhuriyetini savunmak, bir takım egemen güçler tarafından gericilik, çağdışı, ırkçı bir kavram haline getirilmeye çalışılmaktadır!

Evet, gün geçmiyor ki güzel memleketimizin bir köşesinde, sırf vatansever olduğu için, sırf ay yıldızlı bayrağına sahip çıktığı için vatandaşlarımız baskı ve tehdit görmesin!

Bizlere kendi hayal dünyalarını, kullandıkları iktidar gücü ile dayatan, bizleri yalnız bırakmaya çalışan bu güçler, bizler için kabus olan bu sürece alıştıra alıştıra ilerliyorlar!” diyerek süreci özetledi.

Açılım, içi boş kavram!

Er açıklamasının devamında; “Açılım, barış, kardeşlik gibi içi boş, adı güzel kavramlarla sinsi ve hain planlarını uygulayan işbirlikçiler, milletin temeline dinamit koyarak yol almaya devam ederken, unuttukları dahası görmek istemedikleri bir gerçeği hatırlatmak lazım!

Bu topraklarda hiçbir zaman zulüm, sömürü, hainlik hüküm sürmedi! Bu millet, şair Mehmet Akif Ersoy’un dediği gibi “Ben Ezelden beri Hür yaşadım, Hür Yaşarım! Hangi Çılgın bana zincir vuracakmış şaşarım!” mısralarıyla,  özgürlüğünü paylaşmamıştır!

Mayıs 1919’u hatırlayalım! İzmir’in İşgalini, arkasından İstanbul’un işgalini ve Boğaz’ın serin sularını dolduran yüzlerce İngiliz İşgal gemilerini hatırlayalım! Ve o gün bu milletin bağrından kopmuş olan bir yiğit, bize 93 yıl önce şu sözü söylemişti “Geldikleri Gibi Gidecekler!”

 

Peki o gün Vahdettin  ise ne yapıyordu? İngiliz işgalini haklı gösterircesine bugün ki akil adamlar komisyonu gibi ikna ve telkin komisyonları kuruyordu! ikna komisyonlarının başkanları ve üyeleri şehzadelerden oluşuyordu! Ama Sayın Başbakan, bu milletten korkmuş olacak ki akil adamlarını sözde sanatçı ve aydınlardan oluşturuyor!

 Olsun biz yine de buradan haykırıyoruz! İster sözde aydını, yazarı, liberali, işbirlikçi solcusu, sarı sendikacısı, sözde esnaf ağası gelsin, ister Başbakan Erdoğan’ın oğulları, bakanları gelsin!

 Kim gelirse gelsin ama bu millete Türklüğünü unutacaksın, PKK’lı köpeklere kardeş diyeceksin demesin! İşte o zaman bizde 93 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk gibi haykırırız; Geldikleri Gibi Gidecekler!

Niğde’yi onlara dar ederiz!

Türklüğümüzden, milli değerlerimizden, ay yıldızlı bayrağımızdan ödün vermeyiz. İster bizi dinlemeye gelsinler, ister bize akıl vermeye ama hadlerini bilsinler!

 Bu millet bu palavraları yutmaz! Eninde sonunda haince planlara alet olan bu zavallı Aydıncıklar terör örgütüne yardım ve yataklıktan yargılanacaktır!

Bizler Türk’üz, misafirperveriz ama asla hanemize tecavüz edenlere, aile şerefimize evimizde hakaret edenlere saygı göstermeyiz. Bu sözde akiller şehrimize geldiği andan itibaren olacakların hiç birisinden sorumluluğumuz yoktur! Kimse bu milletin sabrını zorlamasın! Kimse bizi ateşle imtihan etmesin! Bardak taşmıştır, gerekirse yeniden Kuvayi Milliye veririz ama toprağımızdan, üniter devlet yapımızdan, milliyetçiliğimizden, ay yıldızımızdan taviz vermeyiz.

1919’da Boğaz’da serin ve sert esen emperyalist işgalin hayalini kuranlar, çok değil 3 yıl sonra İzmir’de denize dökülen emperyalistlerin sonunu hatırlayın! 40 ayda kurduğunuz hayaller suya düşmüştü ama şimdi daha güçlüyüz, daha teşkilatlıyız onun için bu akil adam denilen zatlara 40 ay değil, 4 ay bile vermiyoruz! Eğer bölünmeye, emperyalizme hizmet ettiklerini kabul edip, bu milletten özür dilerlerse, saflarını milliyetçi Türkiye’den yana koyarlarsa o zaman hoş geldiniz, sefa geldiniz deriz!

Son sözümüz henüz söylenmedi! Milliyetçi Türk genci, tıpkı 1919’da ki kalpaklı, milliyetçi liderin emri ile hareket etmişse, bugünde aynısını yapmaya hazırdır!

Onun için Niğde’nin ve Niğdelilerin huzurunu kaçıracak olan bu zavallı aydın bozuntularına şehre girmemelerini, eğer öyle bir gaflette bulunmuşlarsa şehri hemen terk etmelerini, gittikleri yoldan tövbe etmelerini istiyoruz.” Dedi.

Polis ve Jandarmaya çağrı!

Açıklamasının sonunda MHP İl Başkanı Er, kolluk güçlerine çağrıda bulundu; “Allah bu zavallı aydın bozuntularını, bizim nezdimizde bölücüleri korumak zorunda olan polis ve jandarma mensuplarına sabır versin! Biliyoruz ki kolluk gücü arkadaşlarımız görevlerini yapmak istiyorlar ama istiyoruz ki sizlere kurşun sıkanlarını savunan bu zatlara sizde tepki gösterin! Çünkü siz yüce Türk devletinin şerefli mensuplarısınız!” dedi.

 
 

Yorumlar (6)
MUZAFFER EROĞLU 8 yıl önce
cenabi allah size akil versin siz chp ile mhp bir vucudun biri sağ kolu biride sol kolu gibisiniz yolunuza devam edin gerci yillardirda devam ediyorsunuz ne mutlu size daha bu kafa ile yakinda iktidarsiniz
muzaffer eroğlu'na 8 yıl önce
yüce allah size akıl fikir versin, akp, bdp ve pkk bir vucudun kafa ve iki ayakları gibisiniz. yolunuza devam edin, gerçi yıllardır gizli gizli devam ediyordunuz ama kurtları bağlayıp çakalları saldığınız için açığa çıktınız. ne mutlu size bu kafa ile büyük kürdüstanı kurarsınız.
Yunus Onurlu 8 yıl önce
şiddetten beslenenler barışı istemezler. sayın hakan er akil insanları sevmeyebilirsiniz ama bırakın bu mafya ağızlarını da haddinizi bilin. türk milleti kürtlerin haklarını vermekle asaletini ispatlar. ülkemiz bu barış sürecinin sonunda bırakın bölünmeyi tam tersine güçlenecektir. zira akan kan durduğu zaman enerjimizi kalkınmaya vereceğiz. siz de bırakın bu kaba kuvvetle, tehditle iş yapma geleneğini.
yunus onurluya 8 yıl önce
şiddeti türkler değil pkk ve kürtler beslendi. mafya derken ülke kürt mafyasına teslim bu konuda araştırma bile yayınlandı. kürtlerin hakkı derken onlar mersini de istiyor en büyük kürt kenti istanbulu da isteriz diyor. apo gelip siyaset yapacak diyor. tehdit derken silahlı tehditi pkk yaptı. sayın yunus onurlu sen ne yiyorsun da böyle düşünüyorsun, yanlışlıkla aynı gıdayı almayalım. yazabilirmisin. üstelik soyadın çok anlamlıymış.
DİNK MAHALLELİ 8 yıl önce
niğdeye tarih boyunca vatana ihanet edenler hiç gelemediler bundan sonra da gelemiyecekler.buna göre bu millet 1918 yılında heyeti nasihayı kabul etmemiş onlar her gittikleri vatan toprağında kovulmuşsa yine şimdi aynı ihanet içindekileride bu topraklar kabul etmez. çünkü bu topraklar şehit kanlarıyla sulanmış,evliyaların.embiyaların.ermişlerin.nebilerin manevi yardımlarıyla vatan olmuştur. kirletilmesine bu mubarek zatlar müsaade etmezler.onun için yol yakın iken bu işten vazgeçin,
Orhan Tanik 8 yıl önce
Teşekkür Ler sayın başkanım ağzına saglık
Son Yorumlar
BU ÇOK BÜYÜK BİR HAMLE......HALK BU HAREKETE TAM DESTEK VERMESİ GEREKİR..KÜRESEL GÜÇLERLE ANCAK BÜYÜK HALK DESTEKLERİYLE MÜCADELE EDİLEBİLİR.YOKSA SADECE HALK KAYBEDER...BUNUN ALT YAPISI BU ŞEKİLDE OLUŞTURULMASI ÇOK YANLIŞ.KİM NE YAPMAK İSTİYOR NET DEĞİL. BURADA ÖNEMLİ OLAN HALKIN BİLİNCLENDİRİLMESİDİR. HAYDI HAYIRLISI..BEKLENMEDİK GELİŞMELER YAŞANABİLİR.
vaaaay bakana bak hele niğde diye bir il olduğunu biliyormuş vay anasına sayın cumhurbaşkanısız cümle kuramıyor kendi iradesi ipotek altında sonra hizmetten hizmetkarlıktan sözediyor kibirinizden yanınıza varılmıyor burnunuzdan kıl aldırmıyorsunuz hikaye anlatmayın artık
Başkan ben Osman Korkmaz İsmail ko4kmazin babası 8 yıldır pazarda kıyıda köşede bir şeyler satıyorum biliyorsun ama oda kaydım yok kaydı olmayan pazarcı esnafı yarın pazara cikabilecekmi lütfen acil olarak cevapla telefonunu bilmadigim için buradan yazdım saygilar
Başkan ben Osman Korkmaz İsmail ko4kmazin babası 8 yıldır pazarda kıyıda köşede bir şeyler satıyorum biliyorsun ama oda kaydım yok kaydı olmayan pazarcı esnafı yarın pazara cikabilecekmi lütfen acil olarak cevapla telefonunu bilmadigim için buradan yazdım saygilar
Anlaşılan o bölgede arazin var.
22°
parçalı az bulutlu
banner832
Günün Anketi Tümü
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
BOR'da Hangi Yatırım Gerçekleştirilmeli... Geliştirilmeli...
Günün Karikatürü Tümü
Namaz Vakti 08 Mayıs 2021
İmsak 03:56
Güneş 05:31
Öğle 12:43
İkindi 16:32
Akşam 19:45
Yatsı 21:13
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 37 81
2. Fenerbahçe 37 76
3. Galatasaray 37 75
4. Trabzonspor 37 64
5. Sivasspor 37 58
6. Alanyaspor 38 57
7. Hatayspor 37 57
8. Gaziantep FK 37 54
9. Göztepe 37 51
10. Karagümrük 37 51
11. Konyaspor 37 45
12. Rizespor 37 45
13. Antalyaspor 38 43
14. Başakşehir 37 43
15. Malatyaspor 37 41
16. Kasımpaşa 37 40
17. Kayserispor 37 39
18. Ankaragücü 37 38
19. Erzurumspor 38 37
20. Gençlerbirliği 37 35
21. Denizlispor 37 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 33 67
2. Giresunspor 33 67
3. Samsunspor 33 67
4. İstanbulspor 33 61
5. Altay 33 60
6. Altınordu 33 57
7. Ankara Keçiörengücü 33 55
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 33 47
10. Bursaspor 33 46
11. Bandırmaspor 33 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 33 35
14. Adanaspor 33 34
15. Menemenspor 33 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 33 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 34 80
2. M. United 33 67
3. Leicester City 35 63
4. Chelsea 34 61
5. West Ham 34 58
6. Tottenham 34 56
7. Liverpool 33 54
8. Everton 33 52
9. Arsenal 34 49
10. Aston Villa 33 48
11. Leeds United 34 47
12. Wolverhampton 34 42
13. Newcastle 35 39
14. Crystal Palace 33 38
15. Brighton 34 37
16. Southampton 33 37
17. Burnley 34 36
18. Fulham 34 27
19. West Bromwich 34 26
20. Sheffield United 34 17
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 34 76
2. Real Madrid 34 74
3. Barcelona 34 74
4. Sevilla 34 70
5. Real Sociedad 35 56
6. Villarreal 34 52
7. Real Betis 34 51
8. Granada 34 45
9. Athletic Bilbao 34 45
10. Celta de Vigo 34 44
11. Osasuna 34 40
12. Cádiz 34 40
13. Levante 34 38
14. Valencia 34 36
15. Getafe 34 34
16. Deportivo Alaves 34 31
17. Real Valladolid 34 31
18. Huesca 34 30
19. Elche 35 30
20. Eibar 34 26

Gelişmelerden Haberdar Olun

@