İşçi Partisi Niğde İl Başkanı Z. Cem Yıldırım ; “ Savaşa karşı, Türkiye-Suriye Barış Cephesini hep birlikte kuralım! “ dedi.


İP Niğde İl Başkanı Z. Cem Yıldırım yaptığı yazılı basın açıklamasında şöyle dedi ;

ABD, Büyük Ortadoğu Projesi kapsamında, komşumuz ve dostumuz Suriye’ye karşı Türkiye’yi ateşe sürmek istemektedir.

ABD’nin Suriye savaşının hedefinde aynı zamanda Türkiye vardır. İran’dan önce asıl yıkımla karşılaşacak olan, Türkiye’dir.

Bu koşullarda, savaşa karşı Türkiye Cephesi oluşturmak zorunludur ve kaçınılmazdır. Türkiye’nin geleceği burada düğümlenmiştir.SURİYE’NİN BÜTÜNLÜĞÜ TÜRKİYE’NİN BÜTÜNLÜĞÜDÜR

İşçi Partisi olarak, 1990’lardan bu yana “Irak’ın toprak bütünlüğünün Türkiye’nin toprak bütünlüğü” olduğunu ısrarla söyledik. Ne yazık ki, sonunda, Irak kadar Türkiye de bölünmüştür.

Suriye’nin toprak bütünlüğü, Türkiye’nin toprak bütünlüğüdür! Suriye’de iç savaş, Türkiye’de iç çatışmalar ve kaostur.

ABD’nin Suriye savaşında piyon olmak, ekonomiden iç barışa kadar her şeyimizi alt üst edecektir.

Bu operasyon, aynı zamanda Kuzey Irak’ta kurulan İkinci İsrail’i, Suriye ve Türkiye toprakları üzerinden Akdeniz’e çıkarma operasyonudur.İSTESELER DE BAŞARAMAYACAKLAR

Abdullah Gül ve Tayyip Erdoğanlar, Türkiye’yi Suriye’nin üzerine sürmekle görevlendirilmişlerdir. Ancak isteseler de, bu görevi yerine getirmek Gül-Erdoğan’ların elinde değildir.

TSK, bu görevi yapamaz. Genelkurmay Başkanı emretse yine yapamaz!

Komutanlar bu nedenle tutuklanmakta ve ifadeye çağrılmaktadır.

Suriye’ye müdahalenin karşısında çok güçlü bir kamuoyu var: AKP’ye oy vermiş kitleler de bu kamuoyuna dâhildir.ŞİDDETLİ İHTAR

BOP Eşbaşkanlığı, yapamayacağı bir görevle yüz yüzedir. Ayak sürümekte, durumu idare etmeye çalışmaktadır.

Tayyip Erdoğan, F örgütünün ötesinde, onların da doğrudan bağlı olduğu ABD makamlarının şiddetli ihtarıyla karşı karşıyadır. İktidar cephesindeki son çatışmanın özü budur. MİT’e yapılan operasyon, Tayyip Erdoğan’ı göreve mecbur etme operasyonudur. ABD, ayak sürüyen Tayyip Erdoğan’ı Suriye konusunda intihara zorlamaktadır.

Ancak ABD’nin durumu da zordur. Çünkü Tayyip Erdoğan’ın yerine koyacağı bir BOP Eşbaşkanı yoktur. ABD de, Tayyip Erdoğanlar da birbirlerine ve de çaresizliğe mecburdurlar.GÜNEYDOĞU’DA KALKIŞMA HAZIRLIĞI

F örgütü üzerinden yürütülen operasyonun bir boyutu da, Güneydoğu’da kalkışmalara hazırlık oluşudur. ABD emperyalizmi, KCK içindeki MİT örgütlenmesini açığa çıkartarak kurgulanan iç çatışmaların boyutlarını derinleştirmektedir.

TÜRKİYE’Yİ BEKLEYENLER

ABD’nin Suriye harekâtı, Türkiye’nin geleceği açısından belirleyicidir. Bu harekâta alet olmak, hatta şu veya bu ölçüde destek olmak, Türkiye için çok ağır sonuçlar doğuracaktır. Bölünme, ekonomik çöküş, iç çatışmalar, faşist dikta; bela adına ne varsa, Türkiye’yi beklemektedir.

ABD’NİN SAVAŞ ALETİ OLMAK İHANETTİR

Türkiye’yi yönetenler, ABD’nin savaş aleti olarak, vatana ihanetin yanı sıra hem bölgesel hem de dünya ölçeğinde hain olacaklardır.

Rusya, İran ve Çin, Suriye’ye yönelen tehdide karşı kesin ve kararlı bir tavır içindedir. Türkiye’nin Suriye, İran, Irak, Lübnan, Rusya ve Çin ile karşı karşıya gelmesinin stratejik bedelleri çok ağırdır.

ABD, çöken emperyalisttir. Yükselen Asya’ya karşı ABD’nin koçbaşı görevini üstlenenler, en sonunda ABD’nin bozgununu paylaşacaklardır. Geçmişte Hitler’e alet olanların sonu bilinmektedir.ABD’Yİ DURDURMA FIRSATI

Öte yandan bugün ABD’nin savaş çılgınlığının önünü kesecek ülke Türkiye’dir. Koşullar elverişlidir. ABD’nin baskıları, Türkiye için bir fırsattır. Türkiye, piyon görevini reddederek, zincirlerini kırabilir ve ABD ile ilişkilerini de normalleştireceği bir sürecin kapısını açabilir.SICAK PARADAN MEHMETÇİĞİN SICAKKANINI AKITMAYA

Türkiye’nin tepesindeki sıcak para komisyoncuları, borsa vurguncuları, hortumcular ve tarikat rantçıları, kanlı çıkarları uğruna, ABD’nin savaş ağalarıyla kader birliği içindedir. Türkiye’deki sıcak para diktası, Amerikasız yapamaz. Ancak geldiğimiz noktada, sıcak paranın bedeli sıcak kandır. Türkiye sıcak para diktasından kurtulmak zorundadır.

Sıcak para diktasının çıkarları için Mehmetçiğin sıcak kanı feda edilemez.

TÜRKİYE CEPHESİNDE BİRLEŞELİM!

Emekçiler, bütün olarak halk ve ayağı Türkiye toprağına basan bütün güçler bu sürece kayıtsız kalamaz. Müdahale etmeliyiz. Herkesi Türkiye Cephesine çağırıyoruz.

Türkiye Cephesi bugün somut olarak, Suriye’nin, İran’ın, Irak’ın, Lübnan’ın bağımsızlık ve güvenlik cephesidir.

Bir! Suriye’ye karşı her müdahaleye karşıyız!

İki! İran’a her müdahaleye karşıyız!

Üç! Irak’a her müdahaleye karşıyız!

 Türkiye Cephesi;

• Suriye’ye karşı saldırgan söyleme son verip yıkıcı faaliyeti durdurur.

• İlişkileri normalleştirir, yaptırımlara karşılıklı olarak son verilmesini sağlar, ekonomik ve ticari ilişkilerin önünün açılmasını sağlar.

• Mezhep kışkırtıcılığına son verir.

• Terörist kampları kapatır, teröristleri sınır dışı eder.

• Sığınmacıların güvenlik içinde evlerine dönmeleri için görüşmelerle uygun ortam sağlar, Kilis’teki yeni kamp yapımını durdurur.HERKESİ GÖREVE ÇAĞIRIYORUZ

İşçi Partisi olarak, herkesi, hiçbir ayrım yapmadan göreve çağırıyoruz.
Gelin “Savaşa Karşı Türkiye–Suriye Barış Harekâtı”nı başlatalım, “Türkiye Cephesi”ni kuralım.

Parti ve siyasi görüş ayrımı gözetmeksizin; CHP’den MHP’ye, Saadet Partisi’ne, TKP’den ÖDP’ye bütün siyasi partilerimizi, sendikalarımızı, meslek odaları ve demokratik kitle örgütlerimizi, bütün yurttaşlarımızı Türkiye Cephesini birlikte kurmaya davet ediyoruz.

Çağrımıza AKP de dâhildir. Türkiye Cephesinde yer alan herkesin geçmiş günahlarını silmeye hazırız.

“Savaşa Karşı Türkiye–Suriye Barış Harekâtı” ve “Türkiye Cephesi”ni kurmak için somut girişimlerimizi derhal başlatıyoruz.

 

       İP NİĞDE İL YÖNETİM KURULU ADINA İL BAŞKANI Z.CEM YILDIRIM


Editör: TE Bilişim