Doğuş Grubu’nun kurucusu merhum Ayhan Şahenk tarafından 1992 yılında kurulan; eğitim, kültür, sanat, sağlık, çevre, spor ve sosyal yardım alanlarında topluma hizmet eden projelere imza atan Ayhan Şahenk Vakfı, Cumhuriyet Bayramı kapsamında ilköğretim öğrencilerine verdiği giyim yardımını bu yıl da sürdürüyor. Vakıf, bu yılki Cumhuriyet Bayramı’nda 1050 ilköğretim öğrencisini sevindirecek.


Merhum Ayhan Şahenk’in topluma karşılıksız hizmet vermek amacıyla kurduğu Ayhan Şahenk Vakfı, geleneksel sosyal yardım uygulamaları kapsamında bu yıl 1050 ilköğretim öğrencisini sevindirecek.


Giyim yardımlarından, Milli Eğitim Müdürlüğü’nce Niğde Merkez’den belirlenen 450, Altunhisar, Çamardı, Bor, Çiftlik ve Ulukışla ilçelerinden belirlenen 120’şer olmak üzere toplam 1050 öğrenci yararlanacak.


Giyim yardımları; okul çantalarına yerleştirilen ve öğrencilerin beden numaralarına göre hazırlanan mont, kazak, pantolon, bot, eşofman takımı, iç çamaşırı, atkı şapka bere ve çoraptan oluşuyor. Çantalarda giyim eşyalarının yanı sıra diş macunu, diş fırçası ve sabun bulunuyor.


Çantalar ihtiyaç sahibi öğrencilere, 27 Ekim 2015 Salı günü, Niğde Üniversitesi Derbent Kültür Merkezi’nde dağıtılacak.


PROGRAM

14.00 Açılış ve saygı duruşu, İstiklal Marşı

14.15 Konuşmalar:

Zafer Nuri Eraslan, Ayhan Şahenk Vakfı Genel Müdürü

Halil İbrahim Yaşar, Niğde Milli Eğitim Müdürü

Necmettin Kılıç, Niğde Valisi

14.30 Armağanların dağıtımı

_______________________________________________________________________________

AYHAN ŞAHENK VAKFI, Doğuş Grubu Başkanı merhum Ayhan Şahenk tarafından, topluma yaptığı hizmetleri kurumsallaştırmak ve devamlılığını sağlamak amacıyla 1992 yılında kuruldu. Çalışmalarını eğitim, kültür, sanat, çevre ve spor alanlarında sürdüren, bilimsel çalışmalara destek veren ve sosyal yardımlarda bulunan Vakıf,

çalışmalarında önceliği eğitim ve sağlık konularına, hedef kitle olarak da geleceğin yapı taşları çocuklara vermektedir.