Niğde’nin tanınmış ressamlarından ve kent genelinde açtığı birçok resim sergisiyle isminden söz ettiren Dünyaca ünlü Ressam Safa Büte ‘ye Uluslar Arası Sanat Lideri ödülü verildi. 

Niğde 6. Kitap Fuarı Muhteşem Geçiyor Niğde 6. Kitap Fuarı Muhteşem Geçiyor


Daha önce birçok uluslararası resim sergisinde eserleri yer alan ve küratörlüğünü gerçekleştirdiği Artquake ile dünyaca ünlü birçok sanatçının eserlerini Niğdeli sanatseverlerle buluşturan ressam Safa Büte Uluslararası Sanat Liderleri’ ödülüne layık görüldü.


Ressam Safa Büte bütün dünya üzerinde sadece dört kişiye verilen bu ödüle layık görüldüğü için mutlu olduğunu dile getirdi. Büte; ‘’ Daha önceki yıllarda, İtalya'da sonra Hollanda'da uluslararası sanat müzelerinin kurulumunda, şahsım ve Uluslararası Sanatçılar Topluluğu (ANI Art Niğde Internatinal) olarak aktif bir biçimde yer aldım. Son üç yıldır ise Güney Kore Cumhuriyeti'nde gerçekleştirilmekte olan uluslararası sanatsal faaliyetlerde ve bir de uluslararası sanat müzesi kurulumunda yer almamızdan, bir diğer uluslararası sanat etkinliğinde ise, jüri üyesi olarak görev almamdan dolayı ‘Bütün dünya üzerinde sadece dört kişiye verilen, ve bu dört kişiden biri olarak Uluslararası Sanat Liderleri’ ödülüne layık görülmem, beni ziyadesiyle mutlu etti. Çalışmalarımız hala devam etmekte olup, yeni ve farklı sanatsal etkinlikleri, yaşamımızın bir parçası olarak farklı uluslardan sanatseverlerin izlemine sunmak bizler daha da güçlü kılmaktadır.’’ dedi.