14 Aralık 2021 tarihinde Niğde Valisi Dr. Yılmaz Şimşek, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Uslu, Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Emin Çalışkan, Niğde İl Tarım ve Orman Müdürü Asım Baş ve Niğde Ziraat Odası Başkanı Veli Kenar tarafından imzalanan protokolle kurulan Niğde Tarım konseyinin ilk genel kurulu yapıldı.

İl Tarım Müdürlüğü Duyurdu! Bu hayvanlara yeni küpe takılacak İl Tarım Müdürlüğü Duyurdu! Bu hayvanlara yeni küpe takılacak

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Kongre Ve Kültür Merkezinde yapılan genel kurula Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Uslu,Vali Yardımcısı Ahmet Arık, Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Emin Çalışkan, Niğde İl Tarım ve Orman Müdürü Asım Baş ve Niğde Ziraat Odası Başkanı Veli Kenar, tarım ve hayvancılık sektöründe faaliyet gösteren birlik ve kooperatif başkanları ve özel sektör temsilcileri katıldı.

Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Emin Çalışkan tarafından “NİTAK Kuruluş Gerekçesi, Amaçları, Yapısı ve İşleyişi” ile ilgili sunum yapıldı.

Sunumun ardından Konseyin Yürütme Kurulu ve Denetleme Kurulu üyeleri seçildi.