Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi'nde sendikal yetki MHP 'ye yakınlığı ile bilinen Türk Eğitim Sen'den  Ak Parti'ye yakınlığı ile bilinen Eğitim Bir Sen'e geçti.  

Kurbanlık Hayvan Satış Yerleri Denetimleri Devam Ediyor Kurbanlık Hayvan Satış Yerleri Denetimleri Devam Ediyor

Memur Sendikaları Konfedarasyonu’na bağlı Eğitimciler Birliği Sendikası Niğde 2 No’lu Şube üniversitede yetkili sendika oldu. Uzun yıllar Türk Eğitim Sen’in  yetkili olduğu Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi’nde tarihi bir değişim yaşandı.

Eğitimciler Birliği Sendikası Niğde 2 No’lu Şube’nin kurulmasından sonra üye çalışmalarına hız veren sendika yönetiminin çalışmaları neticesinde Eğitimciler Birliği Sendikası üniversitede yetkili sendika oldu. 4688 Sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları Kanununun 30. Maddesine göre Üniversitede yapılan toplantı sonucunda imzalanan mutabakat metnine göre Eğitimciler Birliği Sendikasının 580 üyesi varken en yakın sendikanın üye sayısı 371’de kaldı.

Toplantı sonunda kısa bir konuşma yapan şube başkanı Dr. Mehmet Ali Eroğlu; “Aldığımız sorumluluğun farkında olarak Üniversitemizde kamu görevlileri adına bundan sonra çok güzel işler yapılacak, akademik ve idari personelin özlük ve özgürlük mücadelesi hak ettiği konuma gelecektir. Bu önemli yetkiyi almamızda bize destek olan tüm üyelerimize, yönetim kurulumuza, divan kurulu üyelerimize ve bizi her zaman destekleyenlere şükranlarımızı sunuyorum.”  dedi.

Editör: Selim GÖKEL