Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesinde Multipl Skleroz (MS) hastalarına yönelik olarak farkındalık eğitimi gerçekleştirildi.

Şehit Ömer Halisdemir Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen eğitime, Genel Sekreter Vekili Prof. Dr. Nafiz Tok, Bor Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serkan İbiş, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Yakup Çetinkaya, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Farkındalık eğitiminin açılışında bir konuşma yapan Genel Sekreter Vekili Prof. Dr. Nafiz Tok buradaki açıklamalarında MS Hastalığı hakkında detaylı bilgiler vererek Üniversitemizin bu tarz farkındalık oluşturmak üzere yapılan etkinliklerde her daim yer alacağını ifade etti.

Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. İlke Keser’in moderatörlüğünü yaptığı eğitim programında, Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Dilek İşcan ve Bor Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Öğr. Gör. Aslı Çelik, Multipl Skleroz hastalığı ve bu hastalığın yaşama olan etkileri ile tedavi yöntemleri hakkında birçok önemli noktayı program katılımcıları ile paylaştılar.

Ankara Bor-Der Geleneksel Arabaşı etkinliği yapıldı. Ankara Bor-Der Geleneksel Arabaşı etkinliği yapıldı.

“Multipl Skleroz Hastalarına Yönelik Farkındalık Eğitimi”, Prof. Dr. İlke Keser’e, Dr. Öğr. Üyesi Dilek İşcan’a ve Öğr. Gör. Aslı Çelik’e, katkılarından dolayı teşekkür belgesi takdim edilmesiyle son buldu.

Editör: TE Bilişim