Millî Eğitim Bakanlığının "Her Yerde Matematik" anlayışıyla başlattığı Matematik Seferberliği çalışmaları, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri (YEĞİTEK) Genel Müdürlüğü koordinasyonunda yürütülen eTwinning projeleriyle zenginleşerek devam ediyor.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan "Matematik Seferberliği"ne katkı sunmak amacıyla yapılan matematik odaklı eTwinning Çalıştayı, Antalya'da tamamlandı. Çalıştay, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan eTwinning faaliyeti kapsamında kalite etiketi almaya hak kazanarak projeleriyle başarı sağlayan öğretmenlerin bilgi ve deneyimlerinin "Matematik Seferberliği"ne katkı sağlaması amacıyla düzenlendi.

Bu kapsamda yapılan çalıştayda çağrılı konuşmacılar tarafından gerçekleştirilen sunumların yanı sıra, atölye ve stant uygulamaları ile matematik temalı projelere ilham verecek etkinlikler yapıldı. Çalıştaya, 16 eğitmen, ilköğretim kademesinden 158 öğretmenle birlikte toplamda 174 kişi katıldı. Çalıştay sonunda, matematik alanında 40 eTwinning projesi başlatıldı.

Çalıştaya İlimizden, Şehit Varol Tosun Ortaokulu Matematik Öğretmeni Fatma Sağıroğlu projeleri ile davet edilmiştir. Üç gün süren çalıştay iyi örneklerin paylaşımı ve sertifikaların takdimi ile sona erdi. İlimizden, okulumuz Matematik Öğretmeni Fatma Sağıroğlu projeleri ile davet edilmiştir.

Niğde’de 72 bin öğrenci bugün ders başı yapıyor Niğde’de 72 bin öğrenci bugün ders başı yapıyor

Editör: TE Bilişim