Kur’an onlarca ayetinde akla, bilime ve düşünmeye atıf yapar. Yüce Allah ayetlerinde sık sık “Hiç düşünmez misiniz; akletmez misiniz?” diye sorar.

Kur’an onlarca ayetinde akla, bilime ve düşünmeye atıf yapar. Yüce Allah ayetlerinde sık sık “Hiç düşünmez misiniz; akletmez misiniz?” diye sorar.

Evet, içinde bulunduğumuz bu seçim ortamında muhalif aday için yapılan yalan/iftira ve karalama kampanyalarının doğruluğu konusunda hiç düşündük mü? Doğruluğunu araştırdık mı? Bunun cevabı 14 Mayıs 2023 seçiminde terör örgütü mensuplarını muhalefetin videolarına montajlayan kara vicdanlıların aldığı oy oranında görülmektedir. .

Seversiniz ya da sevmezsiniz; Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılanlar ne ahlâka ne de vicdana sığar. 24 saat dinden imandan bahsedenlere sormak gerek: İftira büyük günah değil midir? Kur’an, “Fitne öldürmekten daha beterdir” demiyor mu?  Siz nasıl dindarsınız? Hiç mi Allah’tan korkmuyorsunuz? İktidar hırsı bu kadar mı gözünüzü kör etti de; “Kılıçdaroğlu’nun, Kandil’dekilerle video çekimleri var. Bunları yayınladılar. Haydi, haydi türü… Anladınız mı? Kandil’dekilerle bu şekilde ama montaj, ama şu, ama bu… Video çekimlerini yaptılar. PKK’lılar videolarla bunlara destek verdiler!” diyebiliyorsunuz. Acaba yine aldatılmış olabilir misiniz?

Biz aldatılmadık! 28 Mayıs 2023 seçiminde kimlere oy vermeyeceğimizi biliyoruz. Biz şunlara oy vermeyeceğiz:

-Yolsuzluğa, yoksulluğa, yasaklara, hukuksuzluklara oy vermeyeceğiz!

-Anayasa’nın yok sayılmasına oy vermeyeceğiz!

-Medeni Kanunu hedef haline getirenlere: İstanbul Sözleşmesi’nden bir gecede çıkanlara; 6284 Sayılı Kadına Şiddeti Önlemeye Yönelik Yasa’nın kaldırılmasını isteyenlere; altı yaşındaki kızların evlendirilmesine onay verenlere; kadınların kimliksizleştirilmelerine seyirci kalanlara; kadın cinayetlerini umursamayanlara; cemaat yurtlarında, Kur’an kurslarında çocukları taciz edenlere; kadının kariyerinin sadece çocuk doğurmak olduğunu söyleyen kadın düşmanlarına oy vermeyeceğiz!

-Ekonomiyi mahvedenlere; paramızı pula çevirenlere; ülkeyi döviz darboğazına sokanlara; insanları bir kilo kuru soğana muhtaç hale getirenlere; parası olana para kazandıranlara; “Nass var” diyerek ülkeyi faiz batağına sürükleyenlere; pudra şekeri çekenleri millete vekil yapanlara; “gemicik” zenginlerine; ayakkabı kutularında dolar istifleyenlere; “paraları sıfırlayan” lara; oy vermeyeceğiz!

-5-10 yerden maaş alanlara; 5’li çetelere; emekli, dul ve yetimleri dipsiz yoksulluğa sürükleyenlere; emekli maaşlarını en düşük emekli maaşına indirgeyenlere oy vermeyeceğiz!

-Denetimsiz devlet harcamalarına; hesap sorulamayan örtülü ödeneklere; Merkez Bankası’na sokulan kaynağı belirsiz paralara; Danıştay’ı, Sayıştay’ı devre dışı bırakanlara oy vermeyeceğiz!

-Vatandaş aç yatağa girerken saraylarında ejder meyveli smoothie yudumlayanlara; manda yoğurdu ve Medine hurması ile beslenenlere; Arap geceleri düzenleyenlere oy vermeyeceğiz!

-Halkla alay edenlere; “'Gözlerime bakar mısınız? Ne görüyorsunuz? Ekonomi gözlerdeki ışıltıdır.” diyerek ülkeyi epistemolojik kopuşlara sürükleyenlere; 35 bin liralık Chanel, 50 bin dolarlık Hermes çanta ile gezerken vatandaşa “Porsiyonlarınızı küçültün!” diyenlere; kendileri zırhlı Mercedes ile gezerken insanlara “Şükredin! Allah fakiri sever!” diyenlere; “İki kilo domates almayın, iki tane alın. Koyun eti yiyin, daha lezzetlidir. Doğalgazı sonuna kadar açmayın, atletle gezmenin anlamı yok! “ ve benzeri cümlelerle vatandaşı aşağılayanlara oy vermeyeceğiz!

-Onursuz dış politikaya; Suriye’de Süleyman Şah toprağını terk edenlere; yirmi bir adanın Yunanistan tarafından işgal edilip silahlandırılmasına göz yumanlara; Bakara-makara sallayanları büyükelçi yapanlara; F35 projesinden atılmamıza neden olanlara; Akdeniz’de doğalgaz bölgesinden dışlanmamıza; ABD korkusundan parasını ödediğimiz S 400’leri çürümeye terk edenlere; yüzünü Avrupa’ya değil Arap dünyasına dönenlere oy vermeyeceğiz!

-Asrın kumpası Ergenekon ile TSK’ya tuzak kuranlara; vatansever subaylarını, komutanlarını hapislerde çürütenlere; komuta kademesini tırpanlayanlara; Deniz ve Hava kuvvetlerinde Amiral ve savaş pilotu bırakmayanlara; Türkiye’nin namusu Kozmik Oda’yı teslim edenlere oy vermeyeceğiz!

-Açılım süreci adı altında terör örgütünün tüm yaptıklarına göz yumulanlara;  Oslo’da İngiliz gözetiminde PKK ile toplantı yapanlara; Habur’da çadır mahkemeleri kurdurup devletin hâkimlerini, savcılarını teröristin ayağına getirenlere; Peşmergeleri devletin ulaşım araçlarıyla (THY vb.) Türk topraklarından Kobani’ye geçirenlere; örgütün yediği lahmacun paralarını bile devlete ödetenlere; “Kürdistan bölgesindeki değerli kardeşleri muhabbetle selamlayanlara” oy vermeyeceğiz!

-PKK terör örgütünün Güneydoğu’da hendek kazmasını görmezden gelenlere; çıkan çatışmalarda 700’den fazla Mehmetçiğin şehit olmasına sebep olanlara; bebek katilini İmralı’da kuş sütü, kuru üzüm besleyenlere; Nevruz günü Diyarbakır meydanında terörist başının mektubunu Kürtçe okutanlara, kardeşini devletin televizyonuna çıkaranlara; “Sayın Öcalan demeyi ve PKK bayrağı açmayı suç olmaktan çıkardık” diyenlere¸ 2003, 2006 ve 2013 yıllarında Öcalan’ı serbest bırakma girişimlerinde bulunanlara oy vermeyeceğiz!

-Milyonlarca mülteciyi ülkeden içeriye sokup Avrupa’nın rahat etmesini sağlayanlara; Türk milletinin demografik yapısını değiştirmek için ülkeyi Arap nüfusa boğanlara; sınırları kanla çizilmiş Türk yurdunun namusu olan sınırlarını kevgire çevirenlere; Türk vatandaşlığını 40-50 bin dolara satarak Çanakkale’nin, Dumlupınar’ın, Sakarya’nın çocuk şehitlerine ihanet edenlere; “Ülkeyi biraz Araplaştıracağız” , “Türkçe öldü!” diyenlere; ülkenin Tank Palet Fabrikası vb. dev ekonomik varlıklarını; taşınmazlarını, topraklarını karşılıklılık esası gözetmeden katar katar yabancılara satanlara; tek kelime Türkçe bilmeyen Araplara oy kullandırarak ülkenin geleceğinde söz sahibi yapanlara; yüz binlerce Afganlı, Sudanlı vb. ülkelerden gelen, savaşacak güce sahip gençleri ülkeye sokanlara oy vermeyeceğiz!

-Gonca Kuriş, Gaffar Okkan ve onlarca insanın ölümünden sorumlu olan; Türk, Türk Bayrağı ve Anayasa’nın ilk dört maddesi ile sorunu olan; “Kürdistan hayali kuran”, kadınları sahiplendireceklerinden söz eden dinci terör örgütünün siyasî uzantısı partiye ve ittifaklarına; kadını kimliksizleştirmeye çalışan kadın düşmanı dinci partiye oy vermeyeceğiz!

Son söz: Kirli siyasete; nefret saçan yüzlere; zehir kusan dillere; iftiralara; seçim hilelerine; tarikatlara, cemaatlere, kadın düşmanlarına, TC ibaresini dağlardan taşlardan kazıyanlara; Atatürk Havalimanı’nı yıkıp üzerinde miting yaparak tepinenlere; Türk düşmanlarına ve hepsinden önemlisi laik Türkiye Cumhuriyeti ve Atatürk düşmanlarına oy vermeyeceğiz!

Ey Türk! Oynanan oyunları bozmak senin elinde! Sandığa git ve tüm planları boz!

Ülken için #KararVer

Tülay Hergünlü

İstanbul, 23 Mayıs 2023