İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener başkanlığında geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Genel İdare Kurulu (GİK)toplantısında 3’ncü Olağan Kurultay’ın yapılması kararının ardından da Niğde’de çalışmalar başladı.

İYİ Parti tüzüğü ve siyasi partiler yasası gereği, kongrelere 3 Ekim 2022 tarihinde ilçe ve il kongreleri ile başlaması ve ardından 3’ncü Olağan Kurultay’ın yapılması kararlaştırılmıştı. Bu kararın ardından İYİ Parti Niğde teşkilatları ilçelerde ve merkez ilçede gerçekleşecek kongreler için İYİ Parti Niğde İl Başkanı İbrahim Uzun Başkanlığında GİK Üyesi Mümin İnan’ın da katılımıyla Merkez İlçe, Ulukışla, Bor, Çamardı, Çiftlik ve Altunhisar İlçe balkanları ile istişare toplantısı düzenledi.


Düzenlenen toplantıda Ekim ayı içerisinde tüm ilçelerin kongrelerini yapması ve yeni döneme başlanması kararlaştırıldı.


Konu ile İlgili olarak açıklamada bulunan İl Başkanı Uzun: “Genel başkanımı ve GİK üyelerimizin almış olduğu karar ile 81 ilde tüm ilçe ve illerimiz kongreye giderek olağan kongre sürecini tamamlayacak. Kuruluşumuzdan bu yana süre gelen mücadelemizi güçlendirmek ve aramıza yeni çalışma arkadaşlarının da katılacağı süreci İYİ Parti ailesine yakışır bir şekilde tamamlayacağız. Niğde halkına ve milletimize vermiş olduğumuz iktidar sözünü bir kez daha yinelemiş olacağız. Kongre tarihlerimiz ve bu süreç ile alakalı olarak ise önümüzdeki günlerde tarihlerini ve yerlerini de paylaşacağız” dedi.

İYİ Parti GİK Üyesi Mümin İnan ise bir konuşma, kongrelerin şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını dilerken, seçim çalışmalarının da bir taraftan devam ettiğini, kongrelerin ardından ise daha da ivme kazanacağına değindi. 

CHP Adayı Hulusi Özen Pankartlarının Yırtılmasına Tepki Gösterdi CHP Adayı Hulusi Özen Pankartlarının Yırtılmasına Tepki Gösterdi

Editör: TE Bilişim