Bor İlçesi Kemerhisar Kasabası Hisar İlköğretim Okulu Comenius projesi kapsamında ikinci kez Avrupa ülkelerine gitti.

 

Hisar İlköğretim Okulu   “ Aynı Yağmurda Islanmak ve Aynı Güneşte Isınmak” adlı projeleri ile Yunanistan’a proje kapsamında bir ziyarette bulunmuşlardı.


 

Kemerhisar Hisar İlköğretim Okulu "Different Cultures but the Same Voices (Farklı Kültürler ama Ortak Sesler) adlı Comenius projesinden sonra Getting Wet in the Same Rain (Aynı Yağmurla Islanmak ve Aynı Güneşle Isınmak) adlı Comenius projesinin Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından kabul edilmesiyle ikinci kez Avrupa'ya gitti.

 

Proje kapsamında geçtiğimiz günlerde İspanya’ya giden Hisar İlköğretim okulu’nun projesi  23.000 Euro hibe ile destekleniyor. Projenin sorumluluğunu  Okul Müdürü Atila Baş, yöneticiliğini ise okulun ingilizce öğretmeni Naibe Funda Dost yapmakta.

 

Bulgaristan, Portekiz ve Romanya'daki ortak okulların elenmesiyle 2011-2013 yılları arasında İspanya, İtalya, Litvanya, Polonya, Slovakya ve Yunanistan'daki ortak okulları ziyaret edecek olan Hisar İlköğretim Okulu, ilk  ziyaretlerini ise Ocak ayında Yunanistan'a gerçekleştirmiş geçtiğimiz günlerde ise İspanya’ya gitmişti.  İleriki tarihlerde proje kapsamındaki diğer ülkeler de ziyaret edilip o ülkelerden de İlçemize heyet gelecek.

 

 

Proje Hakkında detaylı bilgiler ve fotoğraflar için aşağıdaki linke Tıklayın.

http://www.samerainsamesun.com

 
Editör: TE Bilişim