17/25 Aralık operasyonlarının ardından hayatımıza balıklama daldı..
Benim gibi sosyal medya fukarası bir tipi bile tüm cazibesi ile takipçileri arasına kattı..
Müptelası olduk!..
Zaman zaman haber televizyonlarını bile son dakikaları ile ters köşe etti..
“Azz sonraa” mahiyetinde anonsları ile takipçilerini kendisine kilitledi..
Kendimi -övmek gibi olmasın- AKP kulislerinden iyi haber alan gazeteciler arasında sayardım..
Zaman zaman çook uyuzlandım Fuat Avni’ye;  “ulan kimliği belirsiz bir adam bize haber mi atlatıyor” diye..
Tivitlerinin bazısı tuttu bazısı kıyısından geçti ama sıcak habercilikte önemli işlere imza attı Fuat Avni..
İletişim metodolojisini çok çok ustaca kullandığı için herkes gibi gerçek kimliğini nerede ne iş yaptığını ben de çok merak ettim..
“Erdoğan’ın yakın kadrosu içinde tespit edilemeyen paralelci olduğu” görüşü hakimdi. Hâlâ ağırlıklı olarak öyle tahmin ediliyor.
Samimiyetine çok güvendiğim en paralelci gazeteci dostlarıma sordum. Yemin billah edip bilmediklerini, Fuat Avni’nin gerçek kimliğini kendilerinin de çok merak ettiklerini söylediler. Sohbetlerimizde dahi akıllı telefonlarını sürekli işaret parmakları ile kurcalayıp  “Fuat Avni ne bildirmiş” i kontrol ettiklerini gözlerimle görünce onlara inanmak durumunda kaldım.
Recep Erdoğan’ın yakın tayfasından arkadaşlarıma sordum. Namus ve şeref sözü verip “Fuat Avni kim, söyleyin yazmayacağım” dedim. Onlar da yemin billah ettiler bilmediklerine dair. İnanmadığımı net bir şekilde anlattım,  “İnlere giren bir kadro. Odanın içinden Recep Bey’in burnunun dibinden son dakika geçecek siz de bunu bir türlü tespit edemeyeceksiniz ha!”  dedim. “Yemine de inanmıyorsun”  diye  hiddetlendiklerinde susmak zorunda kaldım.
Uçan sinekten bile pirelenen eski Bakan Beşir Atalay’ın, Erdoğan’ın alıcı – verici sistem silahı, yeni Bakan Yalçın Akdoğan ve hatta Sümeyye Hanım’ın bile bulunduğu ortamlardan anında canlı yayınlar yapılması.. Gerçekten akıl alacak gibi değil..
Paralelcilerin dayanılmaz ve de önlenemez gücü mü?
Yok canım!..
En kuytu yerlerdeki tüm böcükleri ortaya çıkardılar da bunca süre  elleri, ayakları başı ve gövdesi ile elinde cep telefonuyla ortada cirit atanı mı tespit edemeyecekler!..
MİT ellerinde, TİB ellerinde, Emniyet ellerinde, itirafçılar birbirleri ile yarışıyor.. Fuat Avni de yatak odasından canlı bildiriyor..
Bu böcük yeniği 17/25 Aralık’tan sonra beni yedi bitirdi!..
Rabbime şükürler olsun.. Hislerime (!) dayanarak önceki gün çözdüm işi..
Kabin analizini yaptığım yazıda sizlere de anlatacaktım ama yerim dar idi. Nasip bugüneymiş..
Öyle görünüyor!.. Ara sıra haber atlamaya devam edeceğiz..
Fuat Avni yerinde kaldı!..