Niğde’de farklı tarihlerde ikametten ve iş yerinde meydana gelen hırsızlık olaylarının zanlıları, Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalar sonucunca yakalanarak çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Konu ile ilgili Niğde Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada ise şu ifadelere yer verildi; ‘‘Mala karşı işlenen suçlarla mücadele kapsamında Müdürlüğümüz Asayiş Şube Müdürlüğünce ilimiz merkezinde meydana gelen ikametten hırsızlık ve bir iş yerinden hırsızlık olaylarının aydınlatılması ile ilgili yapılan çalışmalarda; Olayları gerçekleştirdiği tespit edilen T.Ç. ve S.A. isimli şahıslar işyerinden hırsızlığa konu malzemelerle birlikte yakalanarak gözaltına alınmış ve çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine teslim edilmişlerdir. İkametten hırsızlığa konu beyaz eşyaları satın alan kişi hakkında ise ‘’Hırsızlık Malı Satın Almak’’ suçundan işlem yapılmıştır. İlimizde genel güvenliğin ve asayişin sağlanmasına yönelik çalışmalarımız aralıksız olarak sürdürülmektedir.’’ Denildi.

TIR bariyerlere çarptı: 2 kişi yaralı, 7 büyükbaş hayvan öldü TIR bariyerlere çarptı: 2 kişi yaralı, 7 büyükbaş hayvan öldü

Editör: TE Bilişim