Niğde'de silahla ilgili olaylarda artış var. Bir çoğu basına da yansımıyor ama hergün silahlı olaylar meydana geliyor. Birbirini öldüren akrabalar, komşular, tahammül edemeyen, sabırlı olamayan insanlar. İntihara yeltenenler, intihar edenler... Sokaklarda lümpenlik, seviyesizlik. 

Otomobil takla atıp karşı şeride geçti:  sürücü ve eşi öldü Otomobil takla atıp karşı şeride geçti: sürücü ve eşi öldü

Kulakları patlatan dokunulmazlıkları olan  otobüs şoförlerinin kornaları, Güçlü eksozu açık motosikletleri ile gece geç saatlerde eksoz sesleri ile ahaliyi uyandıran motosikletliler. 

Niğde böyle... 

....

Düğünde Silah Attılar 8 Kişi Yaralandı

Edinilen bilgiye göre olay Niğde’nin Altunhisar ilçesine bağlı Çömlekçi Köyü’nde meydana geldi. Bir düğünde sıkılan otomatik av tüfeğinden çıkan saçmaların isabet ettiği 8 kişi yaralandı. 


İhbar üzerine olay yerine sağlık ve jandarma ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri tarafından yaralılar ambulanslarla hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınırken, jandarma olayla ilgili inceleme başlattı. 

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

İlimiz Altunhisar İlçesi Çömlekçi Köyü’nde 22.06.2024 tarihinde gerçekleşen bir düğünde pompalı tüfekle havaya ateş açılması sonucu tüfekten dağılan saçmalardan 8 vatandaşımız hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralanmış, yaralı vatandaşlarımız Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne tedbir amaçlı tedavileri gerçekleştirilmek üzere sevk edilmiştir.

Olayla ilgili adli soruşturma ivedilikle başlatılmış, olaya sebebiyet verdiği değerlendirilen şüpheli şahıs D.B.Ö. İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yakalanmış ve şüpheli şahsa Bor Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından gözaltı kararı verilmiştir. İlçe Jandarma Komutanlığı, JASAT ve OYİ timleri tarafından yapılan olayla ilgili incelemenin ardından şüpheli şahıs hakkında Bor Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından çıkarıldığı mahkemece tutuklama kararı verilmiş ve söz konusu şahıs Niğde Kapalı Ceza Evine teslim edilmiştir

Yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz. Vatandaşlarımızın can güvenliğinin korunması, suç işlenmesinin önlenmesi, kamu düzeni ve esenliğinin sağlanması amacıyla; düğün, nişan, eğlence ve benzeri organizasyonlar sırasında, ateşli silahla havaya ve çevreye ateş edilmesine asla müsaade edilmeyeceği kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Editör: Selim GÖKEL